طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

۱۰ اشتباه رایج در گوگل ادوردز

۱۰ اشتباه رایج در گوگل ادوردز

۱۰ اشتباه رایج در گوگل ادوردز وجود دارند که شما برای استفاده ی بهتر از آن باید نسبت به آن ها آگاه باشید. برخی از اشتباهات ناشی از انتخاب نادرست تنظیمات توسط کاربران است و برخی هم نشانه ی ضعف مدیریتی و اجرایی ادوردز می باشند. در پایان با توجه به خطاها و مشکلاتی که وجود دارد می توان گفت که ادوردز دارای یک سری تنظیمات مسخره و اشتباه است!

به هر حال می توانیم مشکلات و اشتباهات ادوردز را در 10 دسته تقسیم بندی کنیم و در زیر به آن ها خواهیم پرداخت.

تنظیمات تاریخ مصرف گذشته!

بعضی ها از تگ های ادوردز و بعضی دیگر از اطلاعات آنالیز شده برای استفاده از این ابزار استفاده می کنند. گاهی از هردوی این روش ها به طور همزمان استفاده می شود که این باعث دو برابر شدن و دو بار حساب شدن اطلاعات مشابه خواهد شد! با توجه به تنظیمات قدیمی و تا حدودی دارای اشتباه ادوردز این امری کاملا قابل پیش بینی خواهد بود که پاسخ نا مرغوب به شما داده شود. در واقع بین چیز هایی که باید بهینه سازی و آماده شوند و پیشنهادات و المان های جانبی تفاوت وجود دارد اما این دو موضوع در ادوردز به طور تمایز یافته نیستند و گاهی محتوای این دو ظرف با هم مخلوط می شوند!

تنظیمات جغرافیایی مورد نظر شما

تنظیمات جغرافیایی به صورت پیش فرض برای حساب کاربری شما در ادوردز وجود دارد. اما بسیاری از کاربران فراموش می کنند تا با توجه به هدفشان این تنظیمات را تغییر دهند. با تغییر و انتخاب گزینه ی درست برای موقعیت جغرافیایی می توانید نتیجه ی بهتر و مناسب تری از این ابزار کسب کنید.

توجه نکردن به روند منطقه

اگر بخواهید روند جابجایی اطلاعات و استفاده ی کاربران را در مناطق یا ایالت های مختلف ببینید ، احتمالا با لیستی از شهر ها که عملکرد کمتر و بیشتر یا بهتر و بدتر داشته اند مواجه خواهید شد. این اطلاعات را با اصلاح کننده ها و فیلتر های موجود می توانید برای هر شهر به دست بیاورید. اما مسئله ای اصلی اینجاست که به مسائل جانبی پر اهمیت توجه نشده است. به عنوان مثال به حجم جمعیت ، وضعیت اقتصادی و عوامل مهم و تاثیر گذار دیگر توجهی نشده و همین امر باعث نا کامل بودن ادوردز در این زمینه خواهد بود.

به روز نبودن اصلاح کننده های پیشنهادات تبلیغاتی

یکی از مسائل مهم در بحث تبلیغات ، زمان انجام آن است. کارایی تبلیغات در ساعات مختلف روز متفاوت خواهد بود و این زمان مناسب با توجه به تغییر فصل ها تغییر خواهد کرد. با توجه به الگو های اطلاعاتی ساده و کاربردی موجود در این رابطه ، یک بازبینی و اصلاح ساده می تواند این مشکل ادوردز را برطرف کند.

کلمات کلیدی تکراری

وقتی شما در حال بررسی کلمات کلیدی مناسب برای یک موضوع یا بخشی از نوشته ی خود هستید و به موارد مناسب بر می خورید و آن ها را به لیست خود اضافه می کنید ، ممکن است در بررسی های بعدی برای بخش دیگری از متن یا موضوع دیگری که در مطلب شما موجود است ، کلماتی مشابه کلمات قبلی برای شما نمایش داده شود. با افزودن دوباره ی این کلمات ، شما دارای چندین کلمه و عبارت تکراری خواهید بود و این اصلا خوب نیست!

به هر حال با توجه به عدم هوشمندی ادوردز نسبت به این مسئله شما می توانید در پایان کار خود از ابزار پیدا کردن کلمات تکراری که در زیر بخش Tools وجود دارد استفاده کنید و آن ها را حذف کنید.

۱۰ اشتباه رایج در گوگل ادوردز

کمبود ساختار ها برای کلمات کلیدی

ویرایش و طراحی کلمات کلیدی یک عبارت برای توضیح دادن چگونگی مرتبط شدن و تطابق یک کلمه ی کلیدی با موضوع مورد جستجو است. منظور و مفهوم مورد نظر شما با روش های تطابق مختلفی به گوگل منتقل می شود تا کلمات کلیدی مرتبط به شما ارائه دهد. اما معمولا به شما چندین دسته از کلمات کلیدی در یک گروه از موضوع تحویل داده می شود.

۱۰ اشتباه رایج در گوگل ادوردز

این موضوع یکی دیگر از نقاط ضعف ادوردز هست که شما می توانید با یک بررسی و حساب و کتاب توسط خودتان ، بهترین نتیجه را از بین آن ها انتخاب کنید. برای این منظور می توانید با آگاهی بر ملاک های داشتن کلمات کلیدی بهتر ، انتخاب بهتری داشته باشید که ما این مطلب از سایت سازان را به شما معرفی میکنیم: چهار نکته برای تولید کلمات کلیدی بهتر

عدم امکان امتحان و تجربه

امکان انجام یک پروژه ی امتحانی برای یک امتحان و آزمایش شخصی در ادوردز وجود ندارد و این مایه ی شرمساری است. برای غول بزرگی مانند ادوردز نبود این امکان واقعا یک نقطه ضعف به حساب می آید. چنین امکانی در صورت وجود داشتن ، این اختیار را به شما می دهد تا از همه ی امکانات و ابزار های موجود ، در قالب و فضای یک پروژه ی واقعی استفاده کنید.

به هرحال برای انجام این کار می توانید پس از ورود اطلاعات و تنظیمات مورد نظرتان ، گزینه ی Drafts را انتخاب کنید تا به عنوان یک پروژه ی اصلی در لیست شما نمایش داده نشود.

۱۰ اشتباه رایج در گوگل ادوردز

سردرگمی و عدم هماهنگی در پکیج های مختلف

مسلما کلمات کلیدی با ارزش 1006 دلار با تولید کننده ای که 96 دلار برای هر کلمه دریافت میکند متفاوت هستند و یکسان در نظر گرفتن آن ها و کاربرد هایشان درست و منطقی نخواهد بود.

۱۰ اشتباه رایج در گوگل ادوردز

عدم توجه به کارایی

کارایی موارد ارائه شده به کاربران مورد توجه و بررسی قرار نگرفته اند. در نتیجه ی آن تصویری که از شما به نمایش در خواهد آمد نیز مورد توجه نبوده است. کلمات کلیدی مرتبط با عبارت یا کلمات موجود در عبارت شما پیدا و نمایش داده می شوند اما میزان کارایی و آن ها برای موضوع اصلی شما مورد توجه نیست!

Extension های گم شده!

Extension های غیرفعال یا تایید نشده ی زیادی هستند که می توانند سرنوشت بسیاری از کار ها را عوض کنند. این Extension ها می توانند با نمایش ها و کار های ساده کاربران را به کلیک بر روی یک مطلب تشویق کنند. کار های ساده ای مثل نمایش اطلاعاتی جزئی و کوتاه و یا قیمت یک محصول!

پس از طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی آن مهم ترین کار برای انجام دادن است. ما در این مطلب از سایت سازان با عنوان ۱۰ اشتباه رایج در گوگل ادوردز در خدمت شما بودیم تا یکی از ابزار های مهم و کاربردی برای سئو و بهینه سازی را مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید