طراحی سایت تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
02188471521   ۰۲۱۴۰۸۸۱۰۳۸

۲۳ نکته مهم در طرح بندی اصولی سایت – بخش دوم

۲۳ نکته مهم در طرح بندی اصولی سایت – بخش دوم

۲۳ نکته مهم در طرح بندی اصولی سایت وجود دارند که در بخش اول از این مطلب 12 نکته را مورد بررسی قرار دادیم و در بخش دوم به معرفی و بررسی ادامه ی این نکات خواهیم پرداخت.

 

به هر جزء توجه کنید

هر یک از اجزای سایت را حتی کوچک ترین آن ها را طراحی کنید و بهترین حالت آن را پیاده کنید. هر جزء باید برای خودش طراحی داشته باشد و برای آن ارزش و اهمیت قائل شوید تا کار شما آراسته و با کیفیت دیده بشود. برای نتیجه گرفتن از این کار ، هر بخش را یک طراحی کامل در نظر بگیرید و تمامی مراحل طراحی را برای آن انجام دهید.

تمیز بودن طراحی

۲۳ نکته مهم در طرح بندی اصولی سایت

یکی از ساده ترین اما مهم ترین نکاتی که در لیست ۲۳ نکته مهم در طرح بندی اصولی سایت وجود دارد این است که ظاهر سایت شما تمیز باشد. منظور از تمیز بودن ، توجه کردن به جزئیات ظاهری سایت است. به عنوان مثال در مرز بین آیتم ها تصاویر پیکسل نشوند و یا این که جدا کننده های بخش ها همانطور که باید باشند و دارای زائده و قسمت های اضافی کوچک نباشند. به طور کلی تمیزی کار در حالت عادی به عنوان مسئله ای مهم به چشم نمی آید اما اگر کار شما تمیز نباشد و فقط در یک نقطه حتی یک میلیمتر اضافه تر وجود داشته باشد ، این عدم هماهنگی و تمیز نبودن کاملا دیده شده و کیفیت کار شما را زیر سوال می برد.

فایل های خود را دسته بندی کنید

فرقی نمی کند که پروژه ی شما چقدر بزرگ است و تفاوتی ندارد که شما به تنهایی روی پروژه کار می کنید یا همراه با اعضای یک تیم! فایل های استفاده شده در طراحی را به صورت منظم و با نام های مشخص دسته بندی کنید تا در مواقع نیاز به سادگی آن ها را پیدا کنید. این کار به سرعت شما در مراحل طراحی کمک می کند.

بهترین طراحی را برای همه ی شرایط انجام دهید

بدیهی و واضح است که باید بهترین کار را انجام دهیم و بالا ترین کیفیت را پیاده کنیم. این نکته نیز احتیاجی به گفتن ندارد که سایت باید ریسپانسیو باشد و برای نمایش در تمامی دستگاه ها سازگاری داشته باشد. اما گاهی شرایط بسیار حاد می شود و امکانات کاربران بسیار پایین تر از حد تصور شماست و با توجه به اهمیت مطلب یا امکانات موجود در سایت مجبور به استفاده از آن هستند. شما برای بهبود تقریبا کامل این شرایط باید در حد امکان سازگاری وبسایت را بالا ببرید هم چنین از حجم محتوای مناسبی در هر آیتم و هر بخش استفاده کنید. اینگونه سایت شما آراسته تر نمایش داده می شود و کاربران خاص نیز می توانند ا امکانات و محتوای سایت شما استفاده کنند.

از طراحی های خودتان متنفر شوید!

پس از انجام یک کار و یا حتی در حین انجام دادن آن ، تصاویری از آن تهیه کنید و جلوی چشمتان قرار دهید. می توانید آن ها را قاب کنید و روی میز بگذارید ، به دیوار بچسبانید ، پس زمینه ی موبایلتان قرار دهید و … با این روش و دیدن هزار باره ی آن ها را کوچک ترین نقاط ضعف و منفی آن ها را می بینید و در طراحی های بعدی آن اشتباهات را تکرار نمی کنید و برای بهبود کیفیت کارتان تلاش خواهید کرد. با این کار از بهترین طراحی هایتان هم متنفر خواهید شد و دیگر چشم دیدن آن ها را نخواهید داشت!

کار را با مشتری و کاربران به اشتراک بگذارید

پیش از پایان کار ، آن را با مشتریان و یا حتی با کاربران عادی به اشتراک بگذارید از نظرات و پیشنهادات آن ها استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید تصاویر کارتان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. در نظر داشته باشید که این کاربران هستند که می خواهند از سایت استفاده کنند ، پس نظر و خواسته های آن ها مهم ترین عامل در طراحی یک سایت می باشد.

با توسعه دهندگان دوست باشید

در بین همه ی ۲۳ نکته مهم در طرح بندی اصولی سایت ، این نکته فراموش شده ترین نکته است! توسعه دهنگان مانند شما از ابتدا در جریان یک پروژه نیستند و به همین دلیل می توانند هنگام ورود به پروژه ایده هایی جدیدتر و بهتر بدهند. به عبارتی شما می توانید از ایده های ذهن تازه و با طراوت آن ها به خوبی استفاده کنید. همچنین سعی کنید که آن ها را از ابتدا در پروژه دخیل کنید و از همان ابتدا نظرات و ایده هایشان را دریافت کنید.

ارائه و معرفی خوب داشته باشید

معرفی کار به اندازه ی طراحی آن مهم و حساس و ضروریست. بهترین ایده ها و طراحی ها اگر به درستی و آن طور که باید ، ارائه و معرفی نشوند به نابودی خواهند رسید. شما هنگام معرفی کار خود باید ببینید چه نکاتی هستند که برای شما واضح و برای افراد عادی که اطلاعاتی در این باره ندارند ، سخت و پیچیده است! از بیان این جزئیات و ورود کردن به بخش های تخصصی پرهیز کنید و افراد را با ساده ترین زبان با کیفیت و اهمیت کارتان آشنا کنید.

خشک و انعطاف ناپذیر نباشید!

شما به عنوان یک طراح و متخصص در زمینه ی کاری خودتان ، باید به عقاید و کار هایتان ایمان داشته باشید اما این نکته را فراموش نکنید که باید انتقاد پذیر و باهوش باشید. اگر کسی ایرادی از کار شما گرفت آن را بررسی کنید و اگر ایده یا پیشنهادی برای بهتر شدن کارتان بیان شد حتما از آن استفاده کنید.

فراموش نکنید که فقط یک راه وجود ندارد و همیشه تنها و بهترین راه ، راه شما نیست!

کار هایتان را بهبود ببخشید

اگر برای کار ها و طراحی هایتان اهمیت و احترام قائل باشید ، این را می دانید که کار شما با انجام دادن تمام مراحل به پایان نمی رسد بلکه این شروعی برای یک بخش تازه است! وقتی که طراحی تمامی قسمت ها به پایان رسید ، وقت بازنگری فرا می رسد. از تمامی دوستان همکاران خود بخواهید تا برروی کوچک ترین نکات و قسمت های طراحی شما دقت کنند و نظرشان را بگویند تا کوچک ترین نقصی در کار باقی نماند.

کار هایتان را مرحله به مرحله به اشتراک بگذارید!

به عنوان آخرین نکته از مجموعه ی ۲۳ نکته مهم در طرح بندی اصولی سایت می خواهیم نکته ای شگفت انگیز را به شما بگوییم! کارهایتان را در هنگام طراحی و پیش از به پایان رسیدن به اشتراک بگذارید حتی اگر به نظرتان خوب و کامل نیست و حتی اگر می خواهید قسمتی از آن را تغییر دهید یا حذف کنید! گاهی بهترین بخش های یک طراحی در طول پروژه به دلایل مختلف حذف می شوند و هیچگاه نمایش داده نمی شوند. شما با به اشتراک گذاشتن همه ی بخش های کارتان می توانید به دانش جامعه کمک کنید و در مقابل بازخورد های مناسبی را دریافت کنید.

در اینجا این مطلب آموزشی با عنوان ۲۳ نکته مهم در طرح بندی اصولی سایت به پایان رسید و ما امیدواریم این مطلب نیز مانند سایر مطالب سایت سازان مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط