طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

10 ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو

10 ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو

10 ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو

تقریبا 93% از تمامی تجارب آنلاین با یک موتور جستجو شروع می‌شود و 70% از لینک‌هایی که کاربران بر روی آن‌ها کلیک می‌کنند ارگانیک هستند.آیا برای اثبات این حقیقت که سئو بهترین راه برای افزایش محبوبیت وب‌سایت و برند شماست، نیاز به مدارک بیشتری دارید؟ هنگامی‌که موضوع بازاریابی درونگرا (inbound marketing) مطرح می‌شود، هیچ تکنیکی نمی‌تواند نتایجی بهتر از نتایج سئو را به همراه داشته باشد.
نوشتن مطالب برای بهبود سئو قلب و روح یک بهینه‌سازی موثر است اما این کار اصلا کار آسانی نیست. ابزارهای گوناگونی برای ساده‌سازی این پروسه ارائه‌شده است تا بهینه‌سازی سایت شمارا موثرتر کند.اگر به‌تازگی کار تولید محتوا برای سئو را آغاز نموده‌اید، 10 ابزاری که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود می‌توانند برای شما بسیار کارآمد باشند.

1) کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console)

استفاده از این ابزار برای مجموعه‌ی سئوی شما بسیار ضروری است. Google Search Console به شما کمک می‌کند تا به اطلاعات فرارانی پیرامون عملکرد سایت و همچنین ابزارهای جانبی برای تحلیل این اطلاعات دسترسی داشته باشید.با استفاده از این ابزار خواهید دانست که کدام صفحه بهترین عملکرد را در سایت دارد، کدام کلمات کلیدی مخاطبان را به سمت سایت شما هدایت می‌کند و چه تعداد از صفحات شما توسط موتورهای جستجو اندیس‌گذاری می‌شوند. بر اساس این اطلاعات، می‌توانید استراتژی محتوای خود را بسیار آسان و هدفمند بهبود دهید.

ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو | روش کاربردی برای تولید محتوای مفید

2) Google Keyword Planner

این ابزار یکی دیگر از خدمات رایگانی است که توسط محبوب‌ترین موتور جستجو به کاربران ارائه‌شده است. این ابزار به شما اجازه‌ می‌دهد تا دریابید که کدام کلمات کلیدی در جامعه‌ی هدف شما از محبوبیت بیشتری برخوردار است. همچنین با استفاده از این ابزار خواهید دانست که رقابت پیرامون هر عبارت در جستجوها چگونه است. انتخاب حجم بالایی از کلمات کلیدی که رقابت کمی پیرامون آن‌ها در جریان است، می‌تواند ساختمان اصلی یک استراتژی سئوی قدرتمند را پایه‌ریزی کند.

ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو | روش کاربردی برای تولید محتوای مفیدابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو | روش کاربردی برای تولید محتوای مفید

3) SEMrush

تجزیه‌وتحلیل رقابت‌ها پیرامون عبارات کلیدی به‌اندازه‌ی بهینه‌سازی برای این عبارات دارای اهمیت است. برای این منظور ابزارهایی وجود دارد که با بهره‌گیری از آن‌ها می‌توانید این رقابت را آنالیز کنید. برای تحلیل رقابت در جستجوها SEMrush یکی از بهترین انتخاب‌ها به شمار می‌آید. با این ابزار یک دید کلی نسبت به کلماتی که رقبای شما به‌وسیله‌ی آن‌ها رتبه-بندی شده‌اند، به شما داده خواهد شد. SEMrush همچنین تعداد و نوع لینک‌هایی که رقبای شما چه بصورت ارگانیک و چه با پرداخت هزینه به دست آورده‌اند را برای شما به نمایش در‌می‌آورد.

ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو | روش کاربردی برای تولید محتوای مفید

4) nTopic

شما از عنوان اصلی خودآگاه هستید و می‌دانید که به‌وسیله‌ی محتوای موجود در سایت به چه اهدافی می‌خواهید دست پیدا کنید. آبا می‌توانید این کار را با موفقیت انجام دهید؟ nTopic به شما کمک می‌کند تا پاسخ این سوال را بیابید.تمام‌کاری که نیاز است تا انجام دهید این است که دامنه‌ی و کلمه‌ی کلیدی موردنظرتان را وارد کنید. این ابزار پس از انجام آنالیزهایی به شما خواهد گفت که آیا مطالب موجود در وب‌سایت با این کلمه‌ی کلیدی در ارتباط است یا خیر. با این ابزار به ارتباط محتوا و کلمه‌ی کلیدی امتیازی اختصاص داده می‌شود که به شما کمک می‌کند تا تمرکز بیشتری روی محتواهای قابل‌انتشار در سایتتان داشته باشید.

 

ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو | روش کاربردی برای تولید محتوای مفید

5) Scoop.it

برای افرادی که محتوای سئو را خودشان تولید نمی‌کنند، گزینش محتوا بسیار ضروری است. با استفاده از ابزارهای گزینش محتوا، کار یافتن محتواهای مرتبط، گزینش ایده‌ها و سازمان‌دهی کلی داده‌ها بسیار موثرتر انجام می‌گیرد.Scoop.it اخیرا به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین ابزارهای گزینش محتوا شناخته‌شده است. شما می‌توانید لینک‌های موردنظر خودتان یا محتوای منتشرشده توسط دیگران را در این ابزار بارگذاری کنید. Scoop.it هم بصورت رایگان و هم بصورت پرداختی، با توجه به جدی بودن کار و ویژگی‌های موردنیاز شما، به شما ارائه می‌شود.

ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو | روش کاربردی برای تولید محتوای مفید

6) TopAussieWriters

آیا نسبت به مهارت‌های نوشتاری استفاده‌شده در محتواهای سئو نگران هستید؟ برای رفع این نگرانی ابزار مفیدی وجود دارد. Topaussiewriters.com یک سرویس است که به شما کمک می‌کند تا با افراد حرفه‌ای حوزه‌ی کاریتان در ارتباط باشید. شما می‌توانید اطلاعاتی در مورد جزئیات یک پروژه تهیه‌کرده و بهترین نویسنده را برای نوشتن آن برگزینید.در بین این 10 ابزار این گزینه تنها ابزاری است که نسخه‌ی رایگان ندارد؛ اما بااین‌حال پرداخت برای یک محتوای حرفه-ای ایده‌ی خوبی است.این کار در درازمدت باعث بازگشت سرمایه می‌شود، بخصوص اگر برای این کار شخص مناسبی را انتخاب کنید.

7) SpyFu

SpyFu یک ابزار کوچک هوشمند است که هم برای بررسی رقبا و هم برای جستجوهای کلمات کلیدی مورداستفاده قرار می‌گیرد. تمام‌کاری که باید بکنید این است که یک دامنه و یا کلمه‌ی کلیدی در اولویت خود را در آن وارد کنید.اگر می‌خواهید تحقیقات رقابتی انجام دهید، SpyFu به شما اجازه می‌دهد بدانید که یک وب‌سایت با چه کلمات کلیدی ارگانیکی رتبه‌بندی شده است. همچنین می‌توانید بررسی کنید که میزان کلیک ماهانه‌ی یک سایت چقدر است و چه کلماتی باعث شده‌اند که یک سایت به صفحه‌ی اول راه یابد و در رقابت برجسته شود.SpyFu همچنین می‌تواند برای رتبه‌بندی کلمات ازلحاظ محبوبیت و رقابتی بودن نیز مورداستفاده قرار گیرد.

ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو | روش کاربردی برای تولید محتوای مفید

8) Word2Clean

این ابزار بسیار ابتدایی و ساده است اما بسیاری از متخصصان سئو آن را مفید می‌دانند.Word2Clean یک هدف بسیار ساده دارد. این ابزار پَروَنجا متنی را به یک کد HTML تمیز تبدیل می‌کند. اگر بخواهید یک کتاب الکترونیکی بنویسید و یا یک پست آنلاین در وبلاگ خود انتشار دهید، داشتن یک کد HTML تمیز برای کار، یکی از پیش‌نیازهای موفقیت به‌حساب می‌آید.

ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو | روش کاربردی برای تولید محتوای مفید

9) Infogr.am

تولید محتوا برای سئو فقط محدود به محتوای متنی نمی‌شود. بهترین کارشناسان بهینه‌سازی عقیده داران که محتواهای چندرسانه‌ای و بصری برای موفقیت در سئو فوق‌العاده مهم هستند.اگر تابه‌حال یک اینفوگرافیک و یا یک نمودار در سایت خود منتشر نکرده‌اید، ممکن است فکر کنید که این کار بسیار دشوار است. به همین دلیل شما احتمالا از دیدن ابزاری مانند Infogr.am بسیار خوشحال خواهید شد. این ابزار به افرادی که طراح گرافیک نیستند کمک می‌کند که به‌آسانی اینفوگرافیک‌های حرفه‌ای و نمودارهای مناسب تولید کنند.

ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو | روش کاربردی برای تولید محتوای مفید

10) WooRank

پیگیری روند کار به‌اندازه‌ی نحوه‌ی شروع آن اهمیت دارد. WooRank یکی از بهترین ابزارهای آنالیز سئو است. توجه داشته باشید که با استفاده از این ابزار هرماه یک گزارش رایگان از عملکرد سایت به شما ارائه می‌شود. اگر نیاز دارید آنالیزهای بیشتری انجام دهید یا اگر برای چند وب‌سایت محتوا نویسی می‌کنید، باید برای خرید نسخه‌ی پیشرفته‌ی این ابزار هزینه‌ای را پرداخت کنید.WooRank نقاط قوت و ضعف برنامه‌های سئوی شما را نمایان می‌کند. این ابزار به شما خواهد گفت که آیا وب‌سایت شما به‌وسیله‌ی کلیدواژه‌های محبوب رتبه‌بندی شده است؟ بازاریابی رسانه‌ای شما تا چه میزان کارآمد است؟ و آیا وب‌سایت شما از اعتباری که به دنبال آن هستید برخوردار است یا خیر.

ابزار مفید برای نوشتن محتوای موثر در سئو | روش کاربردی برای تولید محتوای مفید

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید