طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

10 راه برای بهینه سازی صفحات فرود موبایل

10 راه برای بهینه سازی صفحات فرود موبایل

10 راه برای بهینه سازی صفحات فرود موبایل را در این مطلب به شما عزیزان آموزش می دهیم تا با به کار گیری آن ها نتیجه ی بهتری از حضور کاربران در سایتتان بگیرید.

تقریبا 3 سالی هست که موبایل ها از رایانه و لپ تاپ ها پیشی گرفته اند و حتی در طراحی وب سایت ، طراحی برای موبایل نسبت به طراحی نسخه دسکتاپ اولویت دارد. در این میان شما باید صفحات فرود مخصوصی نیز برای نسخه ی موبایل سایتتان داشته باشید چرا که رفتار و انتظارات کاربرانی که با موبایل وارد سایت می شوند نسب به کسانی که با رایانه یا لپ تاپ وارد شوند، متفاوت است. موارد بسیار زیادی در این چند سال برای صفحات فرود موبایل در نظر گرفته شده است اما چند مورد از آن ها اهمیت بسیار زیادی دارند که در این مطلب به آن ها می پردازیم:

1. سریع به سراغ اصل مطلب بروید!

وقتی یک کاربر با موبایل وارد سایت شما می شود، شما زمان زیادی برای آن که توجه او را جلب کنید و به دنبال خودتان بکشانید، ندارید! شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن حرف اصلی را به کاربر بزنید و او را متقاعد کنید که در سایت شما بماند. همچنین حرف هایی که می خواهید بزنید را اولویت بندی کنید و مطمئن شوید که به درستی اطلاعات را به کاربران منتقل کرده اید!

درست است که ما می گوییم در کوتاه ترین زمان ممکن، حرف را به کاربر بگویید اما فراموش نکنید که اصول نوشتن و بیان اطلاعات را زیر پا نگذارید و در چهارچوبی خوب و درست محتوای صفحه را تنظیم کنید.

2. محل قرار گیری و طول محتوا

محل قرار گیری محتوای اصلی صفحات شما اهمیت زیادی دارد! با توجه به نکته ی قبل، شما نباید زیاد کاربر را منتظر نگه دارید. از طرفی دیگر محل مناسبی را هم باید برای محتوای اصلی انتخاب کنید تا هم از نظر ظاهری و هم تاثیر روانی بر روی کاربر، شرایط مناسبی را ایجاد کنید.

نکته ی مهم بعدی، طول محتوای شماست که باید نسبت به محتوای مربوط به نسخه ی دسکتاپ کوتاه تر باشد. محتوا باید به آسانی ساماندهی شود تا کاربر به سادگی مفهوم و منظور اصلی شما را درک کند و به آن چه که می خواهد دست یابد.

3. استفاده ی آسان از امکانات هدایت و راهبری

معمولا بهترین ابزار برای راهبری کاربران و هدایت آن ها به بخش های مختلف سایت، منو ها و دکمه ها هستند. شما باید این ابزارها را در دسترس آن ها قرار دهید تا به آسانی و در کوتاه ترین زمان بتوانند به سمت آنچه که می خواهند بروند.

4. سازگاری با تمام دستگاه ها

موبایل ها و دستگاه های زیادی، با سیستم عامل ها و انداره های مختلفی در این دنیا وجود دارند! شما باید صفحات فرود موبایل را طوری طراحی کنید که با تمامی آن ها سازگار باشد. اینجاست که اهمیت و دشواری طراحی ریسپانسیو بیشتر به چشم می آید.

5. کاربران نباید زوم کنند!

آمارها و تجربیات نشان داده اند که کاربران دوست ندارند برای مطالعه ی محتوای صفحات، زوم کنند! نوشته ها و تمام محتوای سایت شما باید به سادگی قابل خواندن باشد تا کاربران بدون نیاز به زوم کردن بتوانند آن ها را مطالعه کنند.

تا به اینجای کار نیمی از نکات مربوط به بهینه سازی صفحات فرود موبایل را برای شما گفته ایم! شما می توانید برای مطالعه ی بیشتر در زمینه ی طراحی سایت و سئوی سایت به صفحات آموزش طراحی سایت و آموزش سئو مراجعه کنید.

6. زیبایی شناسی

صفحات فرودی که برای نسخه ی موبایل در نظر می گیرید، باید به اندازه ی کافی زیبا و جذاب باشند. دقت کنید که اندازه ی صفحه و امکانات اجرایی موبایل ها با رایانه متفاوت است پس باید موارد مخصوص و درستی را برای این کار انتخاب و استفاده کنید. همچنین جای گیری هر کدام از المان ها در صفحه نیز مورد مهم دیگری در طراحی و بهینه سازی صفحات فرود موبایل می باشد!

7. سرعت بارگذاری صفحه

فکر نمی کنم که احتیاج باشد توضیح چندان زیادی درباره ی این مورد بدهم! همه ی ما از اهمیت سرعت بارگذاری صفحات اطلاع داریم و میدانیم که چه تاثیراتی را بر بازدهی و سئوی سایت ما خواهد داشت. در نسخه ی موبایل هم، سرعت صفحات از جمله ی مهم ترین نکات است.

8. هدفمندی جغرافیایی!

شما می توانید از سیستم مکان یابی و لوکیشن موبایل ها برای بهره برادری بهتر از سایتتان استفاده کنید. شما می توانید برای موقعیت های مختلف، landing page های مختلفی را طراحی کنید و کاربر را به آن ها منتقل کنید تا عملکردی تخصصی تر و نتیجه ای بهتر داشته باشید.

9. Call To Action های جذاب

اینکه Call To Actionهای شما در نسخه ی موبایل، جذاب و جالب توجه باشند اهمیت بسیار زیادی دارد. کاربرانی که با موبایل وارد سایت می شوند، فضای دید کمتری را در اختیار دارند و شما می توانید از این فضای دید بسته ی آن ها استفاده کنید و با قرا دادن یک دکمه ی جذاب و چشمگیر، آن ها را به صفحه و یا قسمت مورد نظرتان هدایت کنید. طبق پژوهش ها و آمارها استفاده از جلوه های تصویری بر روی Call To Action ، تاثیر بسیاری بر بازدهی نسخه ی موبایل دارد.

10. تست کردن!

همواره کارهای مختلف را تست و آزمایش کنید. تاثیر هر تغییر را ببینید و میزان بازدهی آن ها را به خاطر بسپارید تا در نهایت با بهره گیری از موارد مثبت، بهترین تغییر و طراحی را ایجاد کنید. تغییر در Call To Actionها و یا چیدمان صفحه و … می توانند از جمله تغییرات تاثیر گذار در کار شما باشند.

در اینجا این مطلب با عنوان 10 راه برای بهینه سازی صفحات فرود موبایل به پایان رسید و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد و از ما راضی باشید. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی وب سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید