طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

10 زبان برتر برنامه نویسی در سال 2017

10 زبان برتر برنامه نویسی در سال 2017

زبان برتر برنامه نویسی

امروزه تقاضا برای جذب برنامه نویسان حرفه ای بسیار بالا رفته است. در دهه ی گذشته کار برنامه نویسی بسیار رونق پیدا کرده است و هر ساله میلیون ها فرصت شغلی برای برنامه نویس ها به وجود می آید.اگر به تازگی کار برنامه نویسی را شروع کرده اید، راه های زیادی برای انتخاب زبان برنامه نویسی روبروی شما قرار دارد. ابتدا باید نیاز های بازار را بررسی نمایید و متناسب با آنها زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید. اگر به دنبال یک زبان کارآمد و آسان برای شروع برنامه نویسی هستید ما زبان برنامه نویسی Python را به شما پیشنهاد می کنیم. کاربرانی که اندکی در مورد برنامه نویسی اطلاعات دارند بهتر است که کار را با یک مجموعه از زبان ها ادامه دهند.

برنامه نویسان همواره باید زبان های برنامه نویسی جدید را بیاموزند و مجموعه مهارت های برنامه‌نویسی‌شان را برای طراحی وب سایت بهبود دهند. با استفاده از چندین زبان برنامه نویسی، هر برنامه نویس می تواند به آسانی هر موضوعی را به کد تبدیل کند. برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی اغلب توصیه می شود که به آخرین روند برنامه نویسی توجه شود. بررسی روند کار برنامه نویسی می تواند ایده ی خوبی در مورد آینده ی یک زبان و میزان رشد، ماندگاری، کارآیی و اهمیت آن زبان در اختیار شما قرار دهد. این کار می تواند فرصت های شغلی مناسب را در آینده برای شما فراهم کند. در این مقاله قصد داریم تا با استناد به آمارهای GitHub در مورد محبوبیت زبان های برنامه نویسی، محبوبترین آنها برای فراگیری در سال آتی را به شما معرفی کنیم.

1) JavaScript

JavaScript یا به عبارت دیگر زبانی که با عنوان زبان وب شناخته می شود، در بالاترین رده از لحاظ محبوبیت بین برنامه نویسان قرار دارد. JavaScript یک زبان سطح بالا و پویا است که توسط تمامی مرورگر های وب مدرن پستیبانی می شود. این برنامه به توسعه دهندگان وب اجازه می دهد تا به راحتی برای وب برنامه تولید کرده و به آن المان های تعاملی مناسب اضافه کنند.
میزان رشد آموزش JavaScript در سال 2016: 97%

2) Java

جاوا یک زبان برنامه نویسی چند منظوره و شی گرا است. از این زبان برای تولید برنامه های سمت سرور، بازی های ویدئویی و برنامه های تلفن همراه استفاده می گردد. از آنجایی که این زبان هسته ی اصلی همه ی برنامه های اندرویدی به شمار می رود، می توان گفت که میزان استفاده از این برنامه همچنان رو به افزایش خواهد بود و هر روز Java نزد توسعه دهندگان سایت ها و برنامه های تلفن همراه محبوب تر خواهد شد.

میزان رشد آموزش جاوا در سال 2016: 63%

3) Python

Python یک زبان برنامه نویسی با محبوبیت بالا و چند منظوره است. اگر نگران کار و پیدا کردن شغل هستید چارچوب Python آن چیزی است که باید بیاموزید. با توجه به ساختار ساده ی این برنامه توصیه می شود که برای شروع برنامه نویسی از این زبان استفاده نمایید. بدون شک Python یکی از محبوبترین زبان های برنامه نویسی در سال 2017 خواهد بود.
میزان رشد آموزش Python در سال 2016: 54%

4) Ruby

Ruby نیز یک زبان برنامه نویسی چند منظوره است که برای تولید برنامه های وب به کار گرفته می شود. این زبان علاوه بر کاربر پسندی و راحتی در استفاده، به عنوان یک زبان پرقدرت شناخته می شود. Ruby زبانی است که امروزه در بازار کار تقاضا برای آن در حال بیشتر شدن می باشد.
میزان رشد آموزش Ruby در سال 2016: 66%

5) PHP

PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که در درجه اول بر روی توسعه وب متمرکز شده است. این برنامه به عنوان پایه ی اصلی دو غول اینترنت یعنی وردپرس و فیسبوک مورد استفاده قرار گرفته است. اگر قصد دارید به یک توسعه دهنده ی وب تبدیل شوید PHP برنامه ای است که حتما باید نحوه ی کدنویسی در آن را بیاموزید.
میزان رشد آموزش PHP در سال 2016:43%

6) C++

همانند زبان برنامه نویسی C، C++ نیز یک زبان چند منظوره است که بر بسیاری از دیگر زبان های برنامه نویسی تاثیر مستقیم داشته است. روزانه هزاران برنامه، نرم افزار، درایور، سیستم عامل و … توسط این زبان برنامه نویسی تولید می شود که همه ی ما از آنها استفاده می کنیم. این زبان به عنوان یک زبان سطح متوسط در طراحی سایت شناخته می شود که بسیاری از ویژگی های زبان های برنامه نویسی سطح بالا و سطح پایین را درون خود جا داده است.
میزان رشد آموزش C++ در سال 2016: 43%

7) #C

این زبان نیز چند منظوره بوده و علاوه بر مدرن بودن، شی گرا هم می باشد. این زبان توسط شرکت Microsoft طراحی و تولید شده است و در سطح گسترده ای در این شرکت مورد استفاده قرار گرفته است. مبنای اصلی زبان #C برگرفته از زبان های C++ و C می باشد. از اینرو اگر با این زبان های برنامه نویسی آشنایی نسبی دارید، فراگیری زبان برنامه نویسی #C برای شما اصلا کار پیچیده ای نخواهد بود.
میزان رشد آموزش #C در سال 2016: 88%

8) Go

Go یک زبان برنامه نویسی منبع باز (open source) است که با هدف تولید نرم افزارهای ساده، کارآمد و قابل اعتماد طراحی شده است. این زبان توسط سه نفر از کارمندان گوگل در سال 2017 تولید شده است. اخیرا این زبان محبوبیت زیادی در نزد برنامه نویسان پیدا کرده است و بسیاری از محصولات برتر گوگل توسط این زبان تولید شده اند. همچنین از این زبان در سرورهای وب، رابط های کاربری برنامه ها و … استفاده می شود.
میزان رشد آموزش Go در سال 2016: 93%

9) Scala

زبان Scala یک زبان برنامه نویسی چند منظوره است که با هدف پوشاندن نقاط ضعف جاوا طراحی و تولید شده است. سورس کدهای این زبان طوری در نظر گرفته شده اند که دارای قابلیت کامپایلر شدن در ماشین های مجازی جاوا بوده و به این ترتیب از کارایی بسیار بالایی برخوردار است. این زبان همانطور که از نام آن پیداست، با بالاتر رفتن تقاضاها قابلیت رشد خواهد داشت.
میزان رشد آموزش Scala در سال 2016: 54%

10) Swift

در سال 2014 شرکت اپل تصمیم گرفت که به منظور توسعه ی برنامه های iOS و OS X یک زبان برنامه نویسی جدید تولید کند. در نتیجه زبان برنامه نویسی Swift متولد شد. از آن زمان میزان تقاضا برای این زبان به شدت افزایش داشته و تعداد برنامه نویسانی که قصد یادگیری این زبان را داشتند هر روز بیشتر و بیشتر شده است. این زبان با استفاده از بهترین ویژگی های زبان های C و Objective-C به برنامه نویسان این قابلیت را داده است که بتوانند به راحتی برنامه های بصری تولید کنند.
میزان رشد آموزش Swift در سال 2016: 262%
حالا نوبت شماست که تصمیم بگیرید که یادگیری کدام یک از این برنامه ها در راستای اهداف و علایق شماست. امیدواریم در سال آتی بهترین و پرکاربرد ترین زبان های برنامه نویسی را فرا بگیرید و تجربیاتتان را با ما در میان بگذارید.

نوشته های مرتبط