طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

10 شباهت سئو و تناسب اندام!

10 شباهت سئو و تناسب اندام!

10 شباهت SEO و تناسب اندام!

فعالان حوزه سئو و مربیان حرفه‌ای تناسب‌اندام به‌مانند یکدیگر، هرگز نمی‌توانند نتیجه نهایی کار را تضمین کند؛ زیرا متاسفانه در این دو حوزه هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد. گاهی اوقات در این دو محیط دیده می‌شود که افرادی وعده‌های دروغین می‌دهند تا مشتریان را به خود جذب کنند، اما این کار هم به ضرر خودشان است و هم به ضرر مشتریان خواهد بود و درنهایت با این وعده‌ها اعتبار کار آن‌ها است که نابود می‌شود.
در نگاه اول، بهینه‌سازی موتورهای جستجو و پیشرفت در ورزش ارتباط محدودی با یکدیگر دارند؛ اما با نگاهی دقیق‌تر به آن‌ها دیده می‌شود که ظاهرا این دو کاملا به یکدیگر شبیه هستند.

در ادامه به 10 مورد از شباهت‌های این دو اشاره می‌کنیم:
1) نه در تناسب‌اندام و نه در بهینه‌سازی‌های موتورهای جستجو در ابتدای راه هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد. در هردوی این کارها مربی یا مشاور فقط می‌تواند به برنامه‌ریزی و اجرای کار بپردازد. در پایان هرروز هرکار سختی که برای بهبود سایت انجام‌شده یا اولین گام برای راه‌اندازی آن باید توسط مشتری انجام شود.
2) در هر دو محیط، کار مداوم و پیگیری دقیق یک برنامه بلندمدت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. هر طرح بهینه‌سازی مانند یک جلسه تمرین شدید، در روند موفقیت تاثیرگذار خواهد بود.
3) تمامی ورزشکاران حرفه‌ای و فعالان سئو بر این باورند که هیچ میانبری وجود ندارد که در یک دوره‌ی طولانی کارآمد بوده و اثرات جانبی نداشته باشد. هیچ قرص جادویی وجود ندارد که از یک آدم ضعیف یک ورزشکار قوی بسازد و به همین ترتیب هیچ برنامه تولید لینکی باعث نخواهد شد که یک سایت ضعیف به نتایج بسیار خوبی در سئو دست پیدا کند. نتایج خوب نیازمند کار سخت است.
4) استفاده از مواد مغذی بسیار مهم است. حتی بهترین برنامه‌ریزی‌ها و دقیق‌ترین آموزش‌ها بدون درنظر گرفتن یک برنامه‌ تغذیه‌ای مناسب منجر به موفقیت ورزشکار نخواهد شد. به همین ترتیب یک برنامه قوی برای بهبود سئو درون صفحه‌ای بدون تولید لینک‌های باکیفیت، منجر به نتایج مورد انتظار در سئو نخواهد شد. لینک‌ها شریان‌های اصلی یک سایت به‌حساب می‌آیند. همانند غذاهای فاقد ارزش غذایی بالا، تولید لینک ضعیف تاثیر بسیار بدی بر عملکرد کلی سایت خواهد گذاشت.
5) رقابت در سئو همانند ورزش یک رقابت نابرابر است. در ورزش نوع بدن یک ورزشکار تا حد زیادی، مشخص می‌کند که او تا چه میزان می‌تواند پیشرفت داشته باشد. درصد کمی از مردم دارای بدن‌های بسیار مناسب هستند که با اندکی تلاش به فرم ایده‌آل تبدیل شوند. به همین ترتیب وب‌سایت‌های بسیار کمی وجود دارند که همواره پیشنهادهای فروش آن‌ها فوق‌العاده باشد ویژگی‌ها، محصولات یا خدماتی که باعث شوند این سایت‌ها نزد کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار باشند. گاهی اوقات می‌توان بر بعضی از نقص‌ها غلبه کرد اما به‌طورکلی همواره اکثر مردم و وب‌سایت‌ها آنچه برای شماره‌ی یک شدن نیاز است را به‌آسانی در اختیار ندارند.
6) بهینه‌سازی وب‌سایت و تمرینات در یک سطح رقابتی یک کار بسیار طاقت‌فرسا است زیرا هرگز جهان نخواهد ایستاد و رقبای شما همواره در حال تلاش هستند و همواره این احتمال وجود دارد که حتی با اینکه شما بیشترین تلاش خود را انجام داده و بهترین عملکرد را از خود بجا گذاشته باشید، یک ورزشکار یا یک وب‌سایت دیگر همچنان از شما عملکرد بهتری داشته باشد.
7) انگیزه بسیار مهم است. تمریناتی که با الگو گرفتن از دیگران انجام می‌شود باید دارای تاثیرات پایدار و بلندمدت باشد. در ورزش حرکت ذاتی به سمت یک زندگی سالم یک دلیل بسیار مناسب و پایدار برای ایجاد انگیزه محسوب می‌شود.
بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو ممکن است به افزایش نرخ طبیعی بازدیدها منجر شود یا نشود. سئو یک وب‌سایت برای کاربران هرگز توسط موتورهای جستجوگر تضمین‌شده نیست اما این کار می‌تواند در برخورد با موانع کوتاه‌مدت همواره کمک‌کننده باشد.
8) در هر دو برنامه‌ی تناسب‌اندام و بهینه‌سازی سئو، محاسبه‌ی پیشرفت کار بسیار مهم است. بدون معیارهای دقیق و بررسی روند کار موفقیت‌های پایدار حاصل نخواهد شد.
9) بهینه‌سازی موتورهای جستجو به‌مانند تمرینات فیزیکی در ابتدا به امکانات و توجه بیشتر نیاز دارد. یک جفت کفش مناسب در ورزش یا داده‌های کنسول جستجوی گوگل در سئو تمام نیازها را برطرف نمی‌کند. هردوی این‌ها برای ادامه پیشرفت به امکانات پیشرفته‌تری نیاز دارند. MajesticSEO یا Onpage.org برای صاحبان سایت یا برای یک سئو حرفه‌ای همانند یک مانیتور تخصصی نمایش‌دهنده‌ی ضربان قلب برای یک ورزشکار عمل می‌کند.
10) هم در ورزش و هم در بهینه‌سازی موتورهای جستجو یک قاعده سرانگشتی ساده وجود دارد. اگر احساس می‌کنید کار شما بسیار بیشتر از اندازه خوب بوده است، باور داشته باشید که این احساس درست است.
همانند حرکات فیزیکی در یک تمرین تفریحی برای یک ورزشکار، بهینه‌سازی موتورهای جستجو برای برندهای بزرگ باید بدون هیچ خطری برای سلامت سایت انجام شود. موضوع اصلی حفظ تناسب‌اندام و لاغری در یک مدت طولانی است. پریدن روی پله‌ی آخر روند کار، چیزی جز حواس‌پرتی و اتلاف هزینه و انرژی برای شما به همراه نخواهد داشت.
درنهایت یک خصوصیت مشترک دیگر در سئو و تناسب‌اندام وجود دارد: هرچه این فعالیت‌ها برای شما بیشتر عادت شده و بخشی از برنامه ‌روزانه شما شوند، شانس موفقیت شما به همان اندازه افزایش خواهد یافت.

[rating itemreviewed=” 10 شباهت سئو و تناسب اندام! ” rating=”9″ reviewer=”سایت سازان” dtreviewed=”15/11/2016″ best=”10″ worst=”0″]در این مطلب در مورد بهینه سازی سایت و سئو و 10 شباهت سئو و تناسب اندام! می خوانیم و سئو و بهینه سازی در طراحی سایت چه تاثیری در رتبه دارد و…[/rating]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید