طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

10 نکته بنیادی برای شروع سئو سایت

10 نکته بنیادی برای شروع سئو سایت

10 نکته بنیادی برای شروع سئو سایت

یک سایت برای هر منظوری که طراحی‌شده باشد نیاز است تا از تکنیک بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر یا سئو بهره‌مند گردد تا در نتایج جستجوی موتورهای جست‌وجوگر مثل Google و Bing در بالاترین رتبه‌بندی قرار گیرد و یا به‌عبارت‌دیگر در بالاترین محل ممکن و در میان اولین پیشنهادت در نتایج جست‌وجوی موتورهای جست‌وجوگر قرار گیرد. یک تعریف ساده از سئو این است که روشی پیدا کنیم تا با کمک آن بتوانیم طراحی سایت خود را بیشتر در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهیم و تعداد بازدیدکنندگان از سایت خود را افزایش دهیم.
باوجودآنکه سئو حرفه‌ای نیاز به سازمان‌دهی پیچیده و خاصی برای یک سایت دارد اما راهکاری ساده و ابتدای نیز برای بالا بردن رتبه‌بندی یک سایت وجود دارند که تنها به اندکی تلاش و تفکر نیاز دارند و به‌وسیله آن‌ها می‌توان بهترین رویکرد برای درج مطالب در سایت ایجاد نمود. چند فن ساده سئو را در ادامه همراه با شما موردبررسی قرار می‌دهیم:

1-بازدیدهای سایت خود را مرتبا کنترل کنید

برای آنکه برسی کنید که سایت شما از سئو خوبی برخوردار است یا خیر و بررسی اینکه آیا ترفندهای سئو شما مناسب هستند نیاز است تا در هرکجا که هستید بتوانید مرتبا میزان بازدیدهای سایت خود را کنترل کنید. برای این کار می‌توانید از ابزارهایی مثل Alexa و Google Toolbar برای کنترل دائمی میزان مراجعه به سایت خود استفاده کنید. علاوه بر تعداد بازدیدکنندگان بررسی اینکه این بازدیدکنندگان بیشتر به دنبال چه مطالبی هستند و با جستجوی چه مفاهیمی به سایت ما راه پیداکرده‌اند نیز می‌تواند بسیار مفید باشد.

2-کلمات کلیدی!

شما باید نسبت به‌قرار دادن کلمات کلیدی مناسبی برای هر بخش از سایت خود مثل عناوین، تیتر تصاویر، مفاهیم و مندرجات و حتی URL ها هشیارانه عمل کنید. خودتان را به‌جای فردی که در حال جست‌وجو راجع به یک مطلب خاص است بگذارید و ببینید برای دستیابی به آن مفهوم چه کلمات و عباراتی را جستجو می‌کنید؟ حال این کلمات را به‌عنوان کلمات کلیدی درهرجای‌ سایت خود استفاده کنید.
دقت کنید! اگر تعداد کلمات کلیدی که استفاده می‌کنید بیش‌ازحد باشد موتورهای جستجوگر شمارا شناسایی می‌کنند و از میان نتایج جست‌وجو حذف می‌کنند. لذا باید در استفاده از کلمات کلیدی با استراتژی و محتاطانه عمل کنید.

3-به سایت خودتان مجددا لینک کنید

هیچ استراتژی در سئو وجود ندارد که ساده‌تر از لینک کردن مجدد سایت خودتان هست، این کار یکی از ساده‌ترین روش‌های افزایش بازدید از یک سایت است. برای مثال زمان‌هایی که مطالب جدیدی را در طراحی سایت قرار می‌دهید به مطالب موجود در آرشیو خود در اثناء این مطلب لینک کنید. دقت کنید که همواره به محل درستی لینک کنید و لینک کردن‌های تودرتو و بیش‌ازحد بپرهیزید تا باعث آزار مخاطبان سایت خود نشوید.

10 نکته بنیادی برای شروع سئو سایت| سایت سازان

4-برای سایت خود یک نقشه سایت ایجاد کنید

ایجاد یک نقشه سایت (یک صفحه که تمام صفحات موجود در سایت را لیست می‌کند و به آن‌ها لینک می‌کند) کمک می‌کند تا موتورهای جست‌وجوگر راحت‌تر بتوانند در طراحی وب سایت شما مطلبی را جست‌وجو کنند. یک توصیه : هرچقدر تعداد کلیک‌های موردنیاز برای رسیدن به صفحه موردنظر در وب‌سایت شما کمتر باشد بهتر است.

5-دسترسی به URLمای خود را برای موتورهای جست‌وجوگر آسان کنید

URL های خود را به‌گونه‌ای طراحی کنید که برای موتورهای جست‌وجوگر مناسب و به‌راحتی قابل‌دسترسی باشند. برای این کار نیاز است تا از کلمات کلیدی واضح و مشخصی برای نام‌گذاری آن‌ها استفاده کنید. برای مثال به‌سادگی می وان موجه شد که مفاهیم درون سایت ‘www.puppyfun.co.uk/puppyhealth/vitamins’ مربوط به چه موضوعی هستند حال‌آنکه اگر این آدرس به‌صورت ‘www.puppyfun.co.uk/11789/s201.htm’ طراحی‌شده بود نمی‌توانستیم با دیدن این آدرس به مفاهیم و موضوعات درون آن پی ببریم.

6-کمتر از فلش استفاده کنید

فلش‌ها ممکن است به نظر زیبا باشند اما برای سئو شما نمی‌توانند منفعتی داشته باشند. استفاده از فریم، فلش و AJAX باعث بروز مشکلی می‌شود که نمی‌توان به یک صفحه‌ی خاص لینک کرد. به‌هیچ‌وجه از فریم استفاده نکنید و استفاده از فلش و AJAX را تا حد ممکن کاهش دهید تا بهترین نتایج ممکن را در سئو دریافتت کنید.

7-توضیحات تصاویر

موتورهای جست‌وجو تنها قادر هستند که درون نوشته‌های شما جست‌وجو کنند و قادر نیستند که نوشته‌های درون تصاویر را نیز بررسی کنند. به همین دلیل نیاز است تا توضیحات کافی و مناسبی برای هر تصویر آورده شود. در ابتدا نام مناسبی برای تصویر بیاورید: یک تگ alt به شما این امکان را می‌دهد که کلمات کلیدی بسیاری را به هر تصویر اضافه کنید. استفاده از نوشته‌های قابل‌رؤیت در اطراف تصاویر موجود در طراحی سایت می‌تواند به سئو کمک کند. توصیه می‌شود که در اطراف تصاویر خود توضیحات مناسبی بیاورید که به‌خوبی مفاهیم موجود در تصویر را بیان کنند.

10 نکته بنیادی برای شروع سئو سایت| سایت سازان

8-محتوا

نیاز است تا محتوای سایت شما شامل مطالب جدید باشد و به‌طور مرتب به‌روز شود که در افزایش میزان بازدید بسیار موثر است. بهترین طراحی سایت‌ ها برای مخاطبان و موتورهای جست‌وجوگر آن‌هایی هستند که مرتباً به‌روز می‌شوند و شامل مطالب مفید و جدید در مورد مسائل مختلف روز هستند.

9-رسانه‌های جمعی

یک وب‌سایت تنها یک المان از دنیای گسترده رسانه‌های جمعی هست و نیاز به یک استراتژی قوی برای سئو دارد تا بازدیدکنندگان زیادی داشته باشد. به‌منظور آنکه سایت شما دارای پلتفرم اجتماعی خوبی باشد نیاز است تا در آن به مطالب به‌روز و جدید دنیا لینک داده شود. این مطالب می‌تواند مربوط به سایت خودتان باشد و یا توسط دیگران منتشرشده باشد. این کار موجب می‌شود تا مخاطب درجاهای مختلفی از رسانه جمعی با لینک‌هایی از سایت شما مواجه شود و از طراحی سایت شما بازدید کند.

10-به سایت‌های دیگر لینک بدهید

یکی از راه‌هایی که به کمک آن می‌توانید به‌سادگی بازدید سایت خودتان را افزایش دهید این است که ارتباطاتی میان سایت خودتان و سایت‌های دیگر ایجاد کنید. پیشنهاد ما به شما این است که به وبمستر های سایت‌های معتبر پیام بدهید و از آن‌ها درخواست کنید یک لینک از سایت شمارا در سایت خودشان قرار دهند و شما نیز همین کار را در قبال آن انجام بدهید. این‌یک بازی دو سر برد است و من به شما اطمینان می‌دهم که آن‌ها درخواست شمارا می‌پذیرند.
دقت کنید!!! با سایت‌هایی ارتباط برقرار کنید که از اعتبار خوبی درمیان کاربران اینترنت برخوردار باشند، زیرا نامناسب بودن سئو و عادت‌های بد سئوی آن‌ها می‌تواند طراحی سایت شمارا در نظر کاربران بد جلوه دهد و موجب شود تا بازدیدکنندگانتان را از دست بدهید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید