طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

نحوه تولید بیش از 100 ایده در زمینه محتوای سایت در چند ثانیه

نحوه تولید بیش از 100 ایده در زمینه محتوای سایت در چند ثانیه

ایجاد عنوان و تیتر برای مطالب در وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها کاری بسیار حساس و چالش‌برانگیز است. تمامی کسانی که یک فعالیت تجاری و اقتصادی انجام می‌دهند دوست دارند برای خود یک طراحی وب‌ سایت داشته باشند و در آن مقالاتی منتشر کنند تا به‌وسیله آن بتوانند برای مشهور شدن برند خودشان تلاش کنند و بتوانند از طریق اینترنت و این وب‌سایت برای خود مشتریانی جذب کنند. زمانی که شما با برنامه‌ریزی کارکنید و به‌طور مرتب مطالبی را پیرامون یک موضوع مشخص منتشر کنید شما می‌توانید لیست مطالب موردنظر خود را در چند ماه برای کاربران به اشتراک بگذارید و پس‌ازآن باید به دنبال موضوعات جدید و عناوین مناسب برای ایجاد مطلب در طراحی سایت خود باشید.
ایجاد عناوین خوب بسیار زمان‌بر است و زمانی که شما با یک گروه کار می‌کنید هرکسی تعریف خاص خود را برای خوب بودن یک عنوان دارد و لذا نیاز است تا ابتدا یک تعریف مشترک برای کلمه خوب، بر اساس یک سری معیارهای مشخص ایجاد کنید. ازآن‌رو که ایجاد محتوی به‌صورت مرتب و دائمی تاثیر زیادی برجذب ترافیک دارد، پروسه ایجاد ایده‌های جدید نباید دست‌کم گرفته شود. دیگر نیازی به نگران بودن نیست، من شمارا راهنمایی می‌کنم که چگونه می‌توانید در مدت‌زمان کوتاهی ایده‌های بسیار زیادی برای ایجاد عنوان و محتوی در سایت خود بیابید.
یک عنوان خوب برای یک وبلاگ باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟
پیش از آنکه وارد مبحث ایجاد موضوع و ایده برای محتوی درون وب‌سایت شویم بیایید ابتدا اهمیت یک عنوان خوب را موردبررسی قرار دهیم. من فکر می‌کنم ایجاد محتوی وبلاگ و استراتژی محتوا شامل دو بخش است: مقالات یک وبلاگ که هسته اصلی سئو و استراتژی بازاریابی را تشکیل می‌دهند و لیست ایده‌ها که به‌راحتی بتوان از میان آن‌ها یکی را انتخاب نمود و محتوی جدید برای وبلاگ ایجاد کرد.
یک موضوع خوب به‌صورت کلی باید اصول زیر را پوشش دهد

 • مطلب منتشرشده توسط شما باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند سوالات متداولی را که ذهن افراد را درگیر می‌کند پاسخ بدهد.
 • این مطالب باید دقیقا بر روی موضوعاتی متمرکز باشند که مخاطبان خاص شما به دنبال آن هستند.
 • این مطالب باید ترافیک موردنظر شمارا فراهم آورد (تعداد بازدیدکنندگان قابل‌توجهی داشته باشند) در غیر این صورت ارزش نوشته شدن در یک وبلاگ را ندارند.

زمانی که صحبت از ایجاد یک لیست عناوین و ایده‌ها برای ایجاد مطالب جدید در یک وبلاگ یا وب‌سایت مطرح می‌گردد، به نظر مشکل می‌رسد که عنوانی پیدا کرد که تمامی نکات ذکرشده را شامل شود و از ترفندهای عناوین گول زننده و وسوسه‌انگیز در آن‌ها استفاده‌نشده باشد. ابزارهای زیادی وجود دارند که کار آن‌ها طراحی عنوان برای محتوی وب‌سایت است اما این ابزارها عناوینی تولید می‌کنند که همگی گول زننده هستند این شکل از عناوین بیشتر برای کانال‌ها و طراحی وبسایت‌ هایی مناسب هستند که تنها تعداد کلیک برای آن‌ها اهمیت دارد اما زمانی که شما می‌خواهید محتوای ایجاد کنید که برای مدت طولانی در وب‌سایت شما بماند و محتوی باارزشی باشد این ابزار نمی‌تواند برای شما مناسب باشند.
برخی از ابزارهای تولید عنوان برای محتوی یک وب‌سایت در زیر آورده شده‌اند

 • HubSpot’s Blog Topic Generator
 • Impact’s BlogAbout Title Generator
 • Portent’s Content Idea Generator
 • Linkbait Generator

من حدس می‌زنم که به‌زودی یک جنبش علیه این ابزارها و عناوین این‌چنینی ایجاد خواهد شد، به شما پیشنهاد می‌کنم از این ابزارها و از عناوین فریبنده استفاده نکنید زیرا این عناوین تنها یک مزیت دارند و آن‌هم دریافت کلیک‌های بیشتر از کاربران است. برای آنکه هر دو پارامتر رتبه‌بندی در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر و نرخ تبدیل سایت (تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان) بهینه شوند شما نیاز دارید که محتوی باارزشی در طراحی سایت خود ایجاد کنید که برای کاربر سرگرم‌کننده و جذاب باشد که موجب شود پارامترهایی مثل مدت‌زمانی که کاربر در صفحه شما می‌ماند را بهبود داده و از میانگین بالاتر ببرد و bounce rate یا تعداد افرادی که وب‌سایت شما مراجعه می‌کنند و زود از آن خارج می‌شوند بدون آنکه روی سایر مطالب کلیک کنند (نرخ دفع کاربران) را نیز کاهش دهد. این‌ها پارامترهایی هستند که با استفاده از عناوین گول زننده نمی‌توانند بهینه گردند.

یک‌راه کار بهتر برای تولید عناوین

در اینجا راه‌کارهای بهتری بای ایجاد عناوین برای محتوی یک وب‌سایت مطرح‌شده‌اند که ارزش خواندن و امتحان کردن دارند.

 • در Moz Pro به قسمت Keyword Explorer (جستجوگر کلمات کلیدی) بروید و کلمات کلیدی مدنظر خود را وارد کنید (اگر شما حق اشتراک این ابزار را ندارید می‌توانید از نسخه مجانی آن‌که فقط 30 روز برای کاربران قابل‌استفاده است، استفاده کنید Moz Pro free for 30 days)

تولید محتوا در سایت | استراتژی محتوا | سایت سازان

 • در قسمت Overview page بر روی Keyword Suggestions کلیک کنید.

تولید محتوا در سایت | استراتژی محتوا | سایت سازان

 • در قسمت پایین Display keyword suggestions that گزینه are questions را انتخاب کنید.

تولید محتوا در سایت | استراتژی محتوا | سایت سازان

 • در این قسمت شما می‌توانید یک لیست از عناوین مناسب برای محتوی موردنظر خود بیابید. دقت کنید که ستون Relevancy میزان مرتبط بودن آن عنوان با محتوی موردنظر شما و یا کلمات کلیدی پیشنهادی شمارا نشان می‌دهد و ستون Volume تخمینی از حجم ترافیکی که با استفاده از آن عنوان در ماه به طراحی وب‌سایت شما هدایت می‌شود را نمایش می‌دهد.

تولید محتوا در سایت | استراتژی محتوا | سایت سازان

 

 • شما می‌توانید میزان دشواری و میزان دست‌یافتنی بودن را برای هر یک از عبارات پیشنهادی تخمین بزنید. برای این کار بر روی تمام چک باکس‌ها کلیک کنید سپس گزینه Add selected to را انتخاب نموده تا آن‌ها را به Keyword List در Moz Pro اضافه کنید. در قسمت Keyword List شما می‌توانید این عناوین را بر اساس هر یک از معیارهای موجود در Keyword Explorer Overview نمایش داده و یا تقسیم‌بندی یا مرتب کنید.

تولید محتوا در سایت | استراتژی محتوا | سایت سازان

با این روش شما دیگر برای پیدا کردن عناوین مناسب برای وبلاگ یا وب‌سایت خود دچار مشکل نخواهید شد. شما هر موقعی که بخواهید می توانید یکی از این عناوین را انتخاب کنید و حتی پیش از استفاده از آن عنوان با چگونگی عملکرد آن مثل میزان ترافیکی که این عنوان به طراحی وب‌سایت شما هدایت می‌کند و نرخ تبدیل آن و … آشنا باشید.

دیدید که با چه سرعتی می‌توانید یک لیست از عناوین مناسب برای وب‌سایت خود پیدا کنید؟!

چند نکته اضافی برای بازاریابان حرفه‌ای

حال که کار کردن با Keyword Explorer و آنالیز نتایج با استفاده از Keyword Suggestions را یاد گرفتید چند نکته اضافی دیگر که با انجام آن‌ها می‌توانید اطلاعات بیشتری راجع به بازدیدکنندگان خود به دست آورید را موردبررسی قرار می‌دهیم:

بررسی کنید که سوالاتی که کاربران می‌پرسند بیشتر راجع به چه مساله ای است، آیا بیشتر این سوالات پیرامون یک مساله خاص است مثل قیمت و یا کیفیت و چگونگی استفاده از یک ابزار و …؟ کاربران خود را بر اساس اینکه مساله اصلی مورد نظر آن‌ها چه چیزی است تقسیم‌بندی کنید.
سپس بهترین سوال را انتخاب کنید، در لیست عناوینی که برای شما پیشنهادشده است به دنبال یک سوال یا یک عبارتی که با مساله مدنظر مشتریان شما بیشتر همخوانی دارد بگردید. سپس Keyword Explorer query را برای آن سوال اجرا کنید (این کار را با استفاده از آیکونی که در گوشه سمت راست صفحه قرار دارد انجام دهید). این کار یک لیست از سوالات مفید را برای شما ارائه می‌کند تا بتوانید از میان آن‌ها سوال مناسب‌تر را پیدا کنید.
امیدوارم که این روش‌ها بتوانیم به شما در کارهای مربوط به طراحی وب‌سایتتان و سئو ی آن کمک کنیم، لطفا ما را در جریان روند بهبود خود در رابطه با عناوین طراحی سایت و استفاده از Keyword Explorer برای ایجاد عناوین هدفمند قرار دهید. اگر شما به استفاده از این ابزار علاقه‌مند شدید پس از اتمام مدت استفاده رایگان این ابزار، اشتراک آن را خریداری کنید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید