طراحی سایت تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
02188471521   ۰۲۱۴۰۸۸۱۰۳۸

101 نکته مهم در زمینه سئو

سئو سایت

101 نکته سریع، عملی و بسیار تاثیر گذار در زمینه سئو

شاید شما هم مانند بسیاری دیگر از کسانی که در زمینه سئو فعالیت می‌کنند از خواندن مقالات و خبرنامه های متعدد در زمینه سئو خسته شده‌اید و به دنبال راهی برای خلاصی از آن‌ها هستید.شاید شما هم مانند بسیاری دیگر از متخصصان سئو سایت مشتریان متعددی دارید که از شما یک کار خاص و منحصر به فرد می‌خواهند و شما به دنبال آن هستید که روش‌های سئویی را در وب سایت این مشتریان به کار بگیرید که عملی‌تر و نتیجه بخش تر از روش‌های دیگر رقبای شما که در این زمینه فعالیت می‌کنند، باشد اما زمان و حوصله کافی برای جستجوی دائمی در اینترنت و خواندن مقالات جدید و بررسی بهترین و جدیدترین ترفندها را ندارید. خب این مساله تنها مشکل شما نیست بلکه بسیاری از افراد با چنین مشکلاتی مواجه هستند و به دنبال راه حلی برای خلاصی از این مساله می‌گردند.

من در این مقاله سعی کرده‌ام نقاب از راز 101 ترفند سئوی مورد علاقه خودم که علاوه بر عملی بودن این قابلیت را دارند که به حدی ساده‌اند که می‌توان آن‌ها را در کمتر از 24 ساعت پیاده‌سازی نمود، بردارم و به شما بگویم که با همین تعداد ترفند می‌توان به صفحه اول و حتی رتبه‌های بالا در صفحه اول نتایج جستجوها، دست یافت. پس بیایید به سراغ این ترفندهای برویم:

101 ترفند بنیادی سئو

1)            از “#” در URL های خود استفاده ننمایید. ربات‌های گوگل قادر به پشتیبانی و اندیس گذاری URL هایی که در آن‌ها “#” وجود دارد نمی‌باشند. شما باید سعی کنید که تا حد ممکن وب سایت خود را برای این ربات‌ها بهینه نمایید تا بتوانند به راحتی در وب سایت شما بگردند و صفحات وب سایت شما را اندیس گذاری کنند، پس به هیچ وجه از “#”در URL های خود استفاده ننمایید.

2)            با توجه به این مساله که گوگل اخیرا اعلام کرده است اولویت دهی هایی در اندیس گذاری‌ها برای صفحات سازگار با تلفن‌های همراه ایجاد کرده است (Mobile First Index)، بهتر است از ابزارهای Fetch و Render کنسول جستجوی گوگل برای بررسی صفحات سازگار با تلفن‌های همراهی که در وب سایت خود ایجاد نموده‌اید از دید موتورهای جستجوگر گوگل، استفاده نمایید و این صفحات را با صفحات سازگار با کامپیوترهای خانگی در وب سایت خود مقایسه نمایید.

3)            از روش‌های و ترفندهای AJAX-Crawling به هیچ وجه در وب سایت های جدید خود استفاده ننمایید و اگر در وب سایت های قدیمی خود از این روش‌ها استفاده نموده‌اید سعی کنید در اولین فرصت آن‌ها را تغییر دهید و فرگمنت های متا را حذف نمایید.

4)            اگر شما در وب سایت خود از روی خیر خواهی و بدون دلیل بک لینک‌هایی را به برخی وب‌سایت‌هایی داده‌اید که این وب سایت ها و این بک لینک‌ها برای شما سودی ندارند، سریعا این بک لینک‌ها را حذف کنید زیرا موجب می‌شوند که ترافیک وب‌سایت شما بی‌دلیل به‌جای دیگری ارجاع داده شوند و همچنین این کار عملا خلاف مقررات گوگل است.

5)            با وجود آنکه نقشه سایت وب سایت شما محدودیت پشتیبانی تعداد مشخصی از URL ها را دارد و تنها 50000 نمونه از آن‌ها را پشتیبانی می‌نماید شما نباید نگران این مساله باشید، زیرا این تعداد بسیار زیاد است و برای اکثریت قریب به اتفاق وب سایت ها به ظرفیت بیشتر از این تعداد نیاز نمی‌باشد. علاوه بر این محدودیت حجم فایل مربوط به نقشه سایت که در گذشته 10MB بود اخیرا به 50MB افزایش یافته است و این مساله خود یک نکته مثبت برای شما می باشد.

6)            اگر شما یک وب سایت برای کسب و کار محلی دارید، بهتر است استفاده از اموجی ها را در محتوای خود شروع کنید. گوگل کمپین #KnowNearby را در توییتر رو نمایی کرده است و بعید نیست که این مساله در مدت زمان کمی جستجوهای محلی (مخصوصا جستجوهای انجام شده با استفاده از تلفن های همراه) را تحت تاثیر قرار دهد.

7)            اگر شما در طراحی وب سایت خود تنها بر ایجاد محتوای متنی و جذب لینک‌های برگشتی تکیه کرده‌اید و از ایجاد ویدیوها غافل شده‌اید باید به شما بگویم که شانس بزرگی را جلب نظر گوگل و کاربران اینترنت از دست داده‌اید؛ زیرا کاربران اینترنت با افزایش روز از افزون سرعت اینترنت و امکان مشاهده ویدیوها به جای خواندن متن‌های طولانی و خسته‌کننده، امروزه ویدیوها را به سایر انواع محتواها ترجیح می‌دهند، پس اگر شما تاکنون یک کمپین تولید محتواهای ویدیویی ایجاد نکرده‌اید، همین امروز دست‌به‌کار شوید.

8)            شما می‌توانید با استفاده از بررسی گزارش‌های مربوط به بازدیدهای انجام شده از فروشگاه اینترنتی یا همان وب ساییتتان و بررسی گزارشات مربوط به فاصله و محل کاربرانی که از وب سایت شما دیدن کرده اند در ابزارهایی مثل گوگل آنالتیکز و کنسول جستجوی گوگل، بررسی کنید که کدام موقعیت‌ها و محل‌های جغرافیایی بیشترین تعداد بازدیدکننده و خریداران را به وب سایت شما ارسال می کنند و سپس بهینه سازی هایی برای این نواحی انجام دهید.

9)            وب سایت خود را علاوه بر کلیدواژه هایی که کاربران آن‌ها را در اینترنت جستجو می‌کنند برای عبارات صوتی و جستجوهای صوتی نیز بهینه سازی نمایید، یعنی علاوه بر کلیدواژه هایی که کاربران در کادر جستجو سرچ می‌کنند عباراتی را که به صورت صوتی ممکن است در اینترنت جستجو نمایند نیز در نظر داشته باشید و وب سایت خود را برای آن‌ها نیز بهینه‌سازی نمایید؛ زیرا حجم جستجوهای صوتی روز به روز در میان کاربران در حال افزایش است و بهینه‌ سازی برای این عبارات صوتی برای روز به روز برای موتورهای جستجوگر با اهمیت‌تر می‌شوند.

10)         از آنجایی که الگوریتم پنگوئن روز به روز سریع‌تر می‌شود و اخیرا اخباری مبتنی بر بلادرنگ یا Real Time شدن این الگوریتم منتشر شده است، شما باید دائما لینک‌ها برگشتی به وب‌سایت خود را بازبینی نمایید (به کنسول جستجوی گوگل مراجعه کرده و وارد بخش Search Traffic شوید و سپس گزینه Links to Your Site را مورد بررسی قرار دهید) و آن لینک‌هایی که کم کیفیت هستند و ممکن است موجب جریمه شدن وب سایت شما توسط الگوریتم پنگوئن گردند را disavow نمایید.

11)         برای آنکه تعداد کاربرانی که با استفاده از تلفن‌های همراه به وب سایت شما مراجعه می‌کنند را افزایش دهید یا به عبارت دیگر ترافیک موبایلی وب سایت خود را افزایش دهید می‌توانید در وب سایت خود از تکنولوژی AMP یا صفحات موبایلی پرشتاب برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان موبایلی وب سایت خود استفاده نمایید. استفاده از تکنولوژی AMP باعث می‌شود که حتی اگر وب سایت شما یک ورژن ریسپانسیو ندارد، باز هم در رتبه بندی های جدید گوگل که بر اساس اولویت دهی به وب سایت های سازگار با تلفن‌ها همراه است، وب‌سایت شما بتواند رتبه خوبی کسب نماید.

12)         از ترفندهای لینک سازی کلاه‌سفید استفاده نمایید، زیرا اگر گوگل متوجه شود که شما برای جذب برخی از لینک‌های خود از ترفندهای کلاه‌سیاه استفاده نموده‌اید، نه‌تنها لینک‌های مشکوک بلکه تمامی لینک‌های دریافتی شما را بی ارزش می‌پندارد و ممکن است تلاش‌های چندین و چند ساله شما همگی به یکباره نابود شود.

13)         برخی از صاحبان وب سایت ها می‌پندارند که نقل و قول یا citation بدون لینک دهی به آن‌ها ارزشی ندارد؛ اما یکی از مدیران گوگل در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرده است که به زودی الگوریتمی برای ارزش دهی به نقل و قول‌ها یا citation هایی که در آن‌ها به مقاله اصلی یا وب سایت اصلی لینکی داده نشده است، رونمایی خواهد شد. پس به خاطر داشته باشید هر گونه Mention شدن شما در مقالات دیگر وب سایت ها و یا پست های اجتماعی آن‌ها می‌تواند در آینده نزدیک برای شما سود آور باشد، پس از این‌گونه citation ها استقبال نمایید.

14)         دست از جذب لینک‌های متعدد از دایرکتوری های کم ارزش بردارید و سعی در جذب لینک از دایرکتوری‌های معتبرتر و با کیفیت تر داشته باشید.

15)         به هیچ وجه از لینک‌های ویدجت یا Widjet links به عنوان یک تکنیک لینک سازی استفاده ننمایید، شما می‌توانید از لینک‌ها ویدجت تنها برای ایجاد آگاهی در کاربران و ایجاد UX یا رضایت کاربران از وب سایت خود، استفاده نمایید.

16)         دقت کنید که ساختار لینک دهی داخلی وب سایت شما کاملا آشکار و واضح باشد. بهتر است از لینک‌های پا نویس یا Footer در استراتژی‌های لینک دهی داخلی وب‌سایت خود استفاده نمایید. بهتر است از ایجاد لینک‌های داخلی درون متن مقالات و انکر تکست ها برای لینک دهی داخلی در وب سایت خود استفاده نمایید تا کراولرهای گوگل بتوانند به‌راحتی در وب سایت شما به تمامی محتواها سر بزنند و آن‌ها را بررسی و اندیس گذاری نمایند.

17)         زمانی که می‌خواهید وب‌سایت خود را از Http به Https تغییر دهید، هیچ تغییر دیگری هرچند بسیار جزیی در وب‌سایت خود ایجاد ننمایید. زمانی که شما وب‌سایت خود را از Http به Https تغییر می‌دهید، ربات‌های گوگل تصور می‌کنند که تنها همین یک تغییر در وب‌سایت شما رخ‌داده است و اما زمانی که شما علاوه بر این تغییر عمده تغییرات دیگری نیز در وب‌سایت خود ایجاد نمایید، ربات‌های گوگل هنگام بررسی وب‌سایت شما برای ثبت این تغییر دچار سردرگمی می‌گردند.

18)         تگ‌های کانونیکال موجب نمی‌شوند که محتوای کپی شده شما دیگر نیازی به کراول شدن نداشته باشد، بلکه کراولر های گوگل باید حتی محتواهایی که در آن‌ها از تگ کانونیکال استفاده‌شده است را مجددا کراول نمایند تا اطمینان حاصل کنند که این مطلب کاملا یکی کپی از محتوایی است که به آن تگ کانونیکال داده است.

19)         برای آنکه کاربران وب سایت خود را راضی نگه دارید و بخش عظیمی از کاربران را پیش از آنکه حتی به وب سایت شما وارد شوند از دست ندهید، بهتر است زمان بارگذاری وب سایت خود را به 2)3 ثانیه کاهش دهید. اگر وب سایت شما برای بارگذاری زمانی بیشتر از این نیاز داشته باشد کاربران پیش از بارگذاری وب سایت شما آن را ترک خواهند کرد و این مساله علاوه بر آنکه موجب می شود ترافیک بسیار زیادی را از دست بدهید، از جانب گوگل نیز برای شما یک پوئن منفی به همراه دارد، زیرا Time On Page کاربران وب سایت شما به شدت پایین می آید. برای بررسی سرعت بارگذاری وب سایت و برای افزایش آن می‌توانید از ابزارهای WebPageTest استفاده نمایید.

20)         URL های توییتر خود را به Twitter Cards تبدیل نمایید.

21)         همین کار را برای فیس بوک خود نیز انجام دهید. علاوه بر این می‌توانید از ابزار نشانه‌گذاری Open Graph برای بهینه سازی نمایش پست‌های خود در فیس بوک استفاده نمایید.

22)         اگر وب سایت شما یک فروشگاه اینترنتی است و شما تا کنون در اینستاگرام پیجی برای آن ایجاد نکرده‌اید، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اید. همین امروز برای برند خود یک پیج در اینستاگرام ایجاد نمایید و شروع به جذب فالور های هرچه بیشتر نمایید. اینستاگرام یک سری امکانات خاص برای 20 برند بزرگ آمریکایی ارائه داده است. این احتمال وجود دارد که به زودی امکانات بیشتری برای پیج های فروشگاهی در اینستاگرام ایجاد شود.

23)         گوگل روز به روز درحال بهبود الگوریتم‌های خود در زمینه محلی سازی نتایج جستجوها می‌باشد، پس اگر شما یک برند محلی هستید و دوست دارید که در نتایج جستجوهای محلی به رتبه یک دست پیدا کنید، از همین امروز تلاش خود را برای محلی سازی برند خود آغاز کنید.

24)         گوگل قابلیتی به نام Trip Planing ایجاد کرده است که برای ایجاد یک برنامه حرکت و سفر به نقاط مختلف استفاده می‌شود. اگر شما از آن دسته تجارت‌هایی هستید که برای تجارت خود به محل‌های مختلف مسافرت می‌کنید می‌توانید از این ابزار برای کار خود استفاده نمایید.

25)         با وجود آنکه با روی کار آمدن تلفن‌های هوشمند در ایران توجه کاربران اینترنت به فیس بوک کمتر شده است، اما همچنان فیس بوک یکی از قدرتمند ترین شبکه های اجتماعی موجود است، پس تبلیغات خود را می توانید در این شبکه منتشر کنید و همچنین شما باید یک پروفایل خیلی فعال در فیس بوک داشته باشید که با استفاده از آن بتوانید مشتریانی را از طریق این شبکه اجتماعی جذب نمایید.

26)         برای برخی از انواع تجارت ها می توان آگهی‌های تبلیغاتی در لینکدین نیز ایجاد نمود. یکی از مزایای ایجاد آگهی‌های تبلیغاتی در لینکدین آن است که لینکدین برای شما امکاناتی برای بررسی نرخ تبدیل کاربران به مشتریان با استفاده از تبلیغاتتان در این شبکه اجتماعی را فراهم می‌نماید.

27)         در گوگل ادوردز آگهی‌های “Shop the Look” ایجاد نمایید تا بتوانید کاربران تلفن‌های همراه را بیشتر به وب‌سایت خود جذب نمایید و نرخ تبدیل کاربران به مشتریان وب‌سایت شما در میان کاربران تلفن‌های همراه افزایش یابد.

28)         برای تبلیغات خود در فیس بوک ویدیوهای 360 درجه ایجاد نمایید، من معتقدم که به زودی این نوع از ویدیوها در میان کاربران از محبوبت خاصی برخوردار می شوند.

29)         گوگل سال گذشته الگوریتم RankBrain را منتشر کرد که این الگوریتم یک الگوریتم ماشین لرنینگ یا یادگیری ماشین است. با روی کار آمدن این الگوریتم افق تازه‌ای برای استفاده از یادگیری ماشین در بهبود عملکرد موتورهای جستجوگر نمایان شده است. توسعه‌ی الگوریتم مرغ مگس‌خوار هم رفته‌رفته باعث شده تا موتورهای جستجوگر جستجوهای محاوره‌ای کاربران را بهتر متوجه شوند و البته بروز رسانی‌های بعدی هم بر همین اساس خواهد بود. احتمالا باید منتظر بروز رسانی های بیشتری از گوگل بر اساس یادگیری ماشین نیز باشیم.

30)         شما با ایجاد یک برند شخصی معتبر، به‌راحتی می‌توانید در وبلاگ‌های بزرگ پست‌های مهمان ایجاد نمایید، اعتماد کاربر را جلب نموده و با استفاده از این روش مسلما خواهید توانست ترافیک بیشتری به سایت خود روانه کنید. حتی فیس‌بوک هم در حال پالایش الگوریتم‌هایش به سمت ارزش دادن بیشتر به پست‌های شخصی نسبت به پست‌های برندهای بزرگ است. به نظر من به مرور شاهد افزایش توجه کمپانی‌های بیشتری نسبت به برند شخصی خواهیم بود. پس منتظر باشید و استراتژی هایتان را ساماندهی کنید.

31)         تجربه‌ی کاربری (UX) همیشه در استراتژی سئو اهمیت قابل توجهی داشته است و بسیاری از بروز رسانی های الگوریتم های گوگل به منظور ایجاد تجربه کاربری بهتر برای کاربران اینترنت بوده است. گوگل سایت‌هایی که برای تلفن‌های همراه بهینه‌ سازی شده‌اند را دوست دارد، سایت‌هایی که سرعت بارگذاری بالایی دارند و آن‌هایی که ظاهر ساده و قابل درکی دارند و کاربر از کار کردن با آن‌ها لذت می‌برد. میزان رضایت کاربران با توجه به زمان سپری‌شده‌ی کاربر در سایت یا Time on Site و چند فاکتور دیگر برای گوگل قابل‌محاسبه است. به احتمال خیلی زیاد در ۲۰۱۷ شاهد تاکید بیشتر روی تجربه‌ی کاربری (UX) خواهیم بود، از جمله‌ در مبحث تلفن‌های همراه و دیوایس ‌هایی با صفحه‌ نمایش کوچک، AMPs که بالاتر به آن اشاره کردیم یکی از نشانه‌های این ترند است، ولی گوگل به صفحاتی که بطور کلی از هر نظر تجربه‌ی کاربری خوبی را ارائه می‌دهند اهمیت بیشتری خواهد داد.

32)         از حدود سه سال گذشته، شاهد افزایش اهمیت اپلیکیشن‌ ها در سئو بوده‌ایم، گزینه‌هایی مثل deep linking که وبلاگ‌ ها و وب سایت ‌های بزرگ‌ هم برای دست‌یابی به آن دست به ترفندهای گوناگون، از جمله طراحی اپلیکیشن های اختصاصی برای خودشان زده‌اند دلیل خوبی بر صحت این فرضیه می‌باشد. همچنین شاهد “استریم اپ” هم بوده‌ایم که به کاربران اجازه می‌دهند محتوای اپلیکیشن را روی دیوایس خود استریم کنند؛ بدون اینکه حتی اپلیکیشن را روی دیواس خود دانلود کرده باشند. از مدت‌ها پیش گوگل به سمت اپ ‌ها متمایل شده بود،‌ ولی احتمالا در ۲۰۱۷ شاهد اپلیکیشن دوستی بیشتری از سمت گوگل خواهیم بود. هرچند هنوز خیلی زود است که اپلیکیشن ‌ها جایگزینی واقعی برای وب سایت ‌ها باشند، ولی در حال حاضر این هم قدمی است که باید برای حرکت به سمت جلب نظر موتور ‌های جستجو برداریم.

33)         حال دیگر دستیارهای دیجیتال، مانند سیری و کورتنا جای خود را در زندگی کاربران اینترنت بازکرده‌اند و افراد آن‌ها را به‌عنوان بخشی از زندگی‌شان پذیرفته‌اند. هرچند در ایران به دلیل تفاوت زبانی و حتی عدم کیفیت اینترنت در ایران خیلی از کاربران نمی‌توانند از این‌گونه امکانات بهره‌مند گردند، ولی قطعا با پیشرفت هوش مصنوعی و پیشرفت زبان آموزی این دستیار‌ها، به زودی به این تکنولوژی‌های جدید جای خود را در میان کاربران اینترنت در ایران نیز خواهند یافت. قطعا با استفاده از دستیارهای صوتی روش جستجو و همچنین کلمات کلیدی عبارات جستجو شده هم دستخوش تغییر خواهد شد و راحتی استفاده، تنوع جستجو را هم افزایش خواهد داد، پس شاهد فرصت‌هایی نیز در این زمینه خواهیم بود.

34)         سن یک دامنه یکی از پارامترهای بسیار مهم و تاثیر گذار در میزان موفقیت یک دامنه در رتبه‌بندی‌ها می‌باشد. پس اگر شما در محیط وب یک تازه وارد هستید و سن دامنه شما کم است نباید انتظار داشته باشید که بتوانید در زمان کوتاهی دامنه‌های قدیمی را که چندین سال است در این زمینه فعالیت می‌کنند به چالش بکشید و در رتبه‌بندی‌ها از آن‌ها پیش بیفتید.

35)         سعی کنید پروفایل لینک‌های شما (چه لینک‌های ارسالی و چه لینک‌های دریافتی) یک پروفایل کاملا بی نقص باشد که گوگل نتواند در آن ایرادی بیابد، لینک‌های وب سایت شما اعتبار کلی وب سایت شما را تعیین می‌کنند و در رتبه‌بندی وب سایت شما بسیار تاثیر گذار هستند.

36)         با توجه به افزایش روز افزون جریمه‌های از جانب گوگل باید بسیار مراقب باشید در دام این جریمه‌ها گرفتار نشوید، برای این منظور باید همان‌طور که در مورد قبلی گفته شد پروفایل لینک سالمی داشته باشید و همچنین مراقب محتواهای درون وب سایتتان باشید. به هیچ وجه محتواهای موجود در دیگر وب سایت ها در وب سایت خود کپی نکنید و اگر در گذشته چنین اشتباهی را مرتکب شده‌اید تمام آن محتواها را شناسایی نموده و از وب سایت خود حذف نمایید.

37)         تعامل با کاربران یکی از فاکتورهای بسیار تاثیر گذار در رتبه بندی وب سایت ها می‌باشد و یکی از نشانه های تعامل با کاربران آن است که کاربران در وب سایت شما کامنت بگذارند. از هر ترفندی که می‌توانید برای مجاب کردن کاربران به کامنت گذاشتن و اظهار نظر در زیر پست های موجود در وب سایت خود کمک بگیرید.

38)         بررسی کنید که کدام صفحات وب سایت شما تعامل بهتری با کاربران برقرار نموده‌اند و به عبارت دیگر Time On Page میانگین کدام صفحات وب سایت شما بیشتر بوده است و سپس بررسی کنید که نقاط قوت این صفحات چه چیزی است و استفاده از کدام روش در این صفحات موجب شده است که کاربران مدت زمان بیشتری را در این صفحات بمانند، سپس آن استراتژی‌ها را در دیگر صفحات وب سایت خود استفاده نمایید.

39)         بررسی کنید که کدام صفحات از وب سایت شما نرخ دفع کاربران بالاتری دارند و Time On Page میانگین آن‌ها کمتر است، دلایلی که موجب می‌شود کاربران این صفحات وب سایت شما را ترک کنند بیابید و سعی کنید آن‌ها را برطرف نمایید تا بتوانید نرخ دفع کاربران آن صفحات را کاهش داده و Time On Site را در این صفحات افزایش دهید.

40)         اگر نرخ کلیک یا Click Through Rate در وب سایت شما و یا تنها در برخی از صفحات وب سایت شما پایین است، این مساله مربوط به توضیحات متا صفحات وب سایت شما است. اگر می‌خواهید نرخ کلیک وب سایت خود را افزایش دهدی، توضیحات متای صفحات وب سایت خود را در قالب 2 یا 3 جمله کوتاه و جذاب که در 155 کاراکتر خلاصه شوند بنویسید.

41)         اگر در وب سایت شما محتواهای قدیمی وجود دارند که همچنان ترافیک خوبی را به وب سایت شما هدایت می‌کنند، شما می‌توانید با ایجاد تغییراتی در آن‌ها، بروز رسانی آن‌ها و افزودن اطلاعات و مفاهیم جدیدی به آن محتواها آن‌ها را ارزشی دوچندان ببخشید و همچنین در رتبه‌بندی‌ها شانس خود را برای کسب رتبه‌های بهتر افزایش دهید؛ زیرا گوگل وب سایت هایی را که دائما محتواهای جدید تولید می‌کنند و محتواهای قدیمی خود را بروز رسانی می‌نمایند در رتبه بندی ها به دیگر وب سایت ها اولویت دهی می‌نماید.

42)         با استفاده از کنسول جستجوی گوگل بررسی کنید که آیا صفحات مهم وب سایت شما (مثلا صفحاتی که در آن کاربران می‌توانند از وب سایت شما خرید نماید و به عبارتی صفحات پول ساز وب سایت) اندیس گذاری شده‌اند یا خیر؟ اندیس گذاری شدن این صفحات بسیار با اهمیت است اما باید دقت داشته باشید که در بررسی‌های خود این مساله را نیز در نظر بگیرید که صفحات مهم وب سایت شما دو بار اندیس گذاری نشده باشند، اگر صفحات وب سایت شما دو بار اندیس گذاری شوند ممکن است گوگل آن‌ها را داپلیکیت کردن محتوا از جانب شما فرض نماید و شما یک پنالتی از گوگل دریافت نمایید.

43)         یک صفحه از وب سایت می‌تواند تگ‌های H1، H2، H3 و … داشته باشد؛ اما از هرکدام از این تگ‌ها تنها باید یک نمونه در صفحه وب سایت موجود باشد مخصوصا تگ H1. پس دقت کنید که به هیچ وجه در یک صفحه از وب سایت تگ‌های H1 متعدد ایجاد ننمایید.

44)         اهمیت صفحات (FAQ Frequently Asked Questions) یا صفحه سؤالات متداول کاربران، روز به‌روز در حال افزایش است. من به شما پیشنهاد می‌کنم که زمان و انرژی کافی برای ایجاد یک صفحه FAQ مناسب در وب سایتتان صرف کنید. برای آنکه عبارات جستجوی هدف طولانی خود را بیشتر در معرض دید کاربران قرار دهید، صفحات FAQ وب سایت خود را بازنویسی کنید تا تعداد بیشتری از این عبارات کلیدی طولانی را در این صفحات بگنجانید.

45)         حال که گوگل دیگر الگوریتم PageRank را از رده خارج کرده است و در رتبه بندی ها دیگر از این الگوریتم استفاده نمی‌کند، دیگر نیازی نیست که شما در تکنیک‌های سئوی خود و بهینه سازی های وب سایت خود مسائل مربوط به این الگوریتم را لحاظ کنید.

46)         زمانی که می‌خواهید وب سایت خود را redesign یا طراحی مجدد نمایید، پیش از آنکه مجبور به صرف زمان زیادی برای حل مسائل و مشکلات مربوط به طرح جدید کنید، از یک بازاریاب سئو کمک بگیرید. بسیاری از طراحی‌های جدید و بروز موجود برای وب سایت ها مثل اسکورولینگ پارالاکس نیاز به ایجاد سازگاری با روش‌های جدید سئو مثل صفحه‌بندی یا Pagination دارند.

47)         به هیچ وجه تصاویری را در وب سایت خود منتشر نکنید که برای آن‌ها تخصیص ALT مناسب تعیین نکرده‌اید، تخصیص ALT به موتورهای جستجوگر کمک می‌کند که بررسی کنند یک تصویر درباره چه موضوعی است و بدون آن موتورهای جستجوگر قادر به درک تصاویر نمی‌باشند. دقت داشته باشید که در تخصیص ALT نیز باید مثل دیگر بخش‌های متنی از کلیدواژه‌ها و عبارات کلیدی استفاده نمایید.

48)         ایجاد نقشه سایت در یک وب سایت به کراولر ها کمک می‌کند که بتوانند به راحتی تمامی بخش‌های سایت را کراول کنند. اگر نمی‌خواهید برای سایتتان یک نقشه سایت کلی ایجاد نمایید بهتر است حداقل برای بخش‌هایی که تاکید دارید موتورهای جستجوگر گوگل آن‌ها را کراول کنند یک نقشه سایت مجزا ایجاد نمایید.

49)         دقت داشته باشید که در تمامی صفحات وب سایتتان یک تگ Rel=canonical داشته باشید که موتورهای جستجوگر را به صفحه اصلی وب سایتتان هدایت کنند. استفاده از این تگ موجب می‌شود که زمانی که وب سایت دیگر مطالب موجود در وب سایت شما را کپی می کند موتورهای جستجوگر درباره وب سایت شما سردرگم نشوند.

50)         اگر شما در وب سایت خود از URL های داینامیک استفاده می‌نمایید (برای مثال این یک نمونه URL داینامیک است:  www.donutsaregoodforyou.com/?mode=1)list=1) و هدف شما از این کار تنظیم پارامترهای خود در کنسول جستجوی گوگل برای تعیین آنکه می‌خواهید گوگل چگونه وب سایت شما را کراول کند می‌باشد، باید به شما بگویم که کار درستی انجام می‌دهید، این کار موجب می‌شود که از جریمه شدن وب سایت شما به دلیل محتوای کپی شده یا Duplicated Content جلوگیری شود.

51)         زمانی که وب سایت دیگری محتوایی از وب سایت شما را سیندیکیت می‌کند، به آن‌ها گوشزد نمایید که از تگ rel=canonical برای ارجاع دادن به محتوای اصلی و صفحه اصلی استفاده نمایند.

52)         اگر دفعه اولی است که می‌خواهید تنظیمات کنسول جستجوی گوگل را برای وب سایت خود انجام دهید، باید دقت داشته باشید که هر دو ورژن با www. وب سایت خود و ورژن بدون پیشوند را درون کنسول جستجو ثبت نمایید. زمانی که کار شما تمام شد می‌توانید ورژنی که ترجیح می‌دهید را مشخص کنید.

53)         مشابه نکته‌ای که در بالا گفته شد، اگر وب سایت شما زیر دامنه‌های متعددی دارد، بهتر است شما تمام آن‌ها را کنسول جستجوی گوگل ثبت کنید تا به تمامی داده‌های مربوط به همه این زیر دامنه‌ها دسترسی داشته باشید.

54)         پیش از آنکه دامنه خود را از HTTP به HTTPS تغییر دهید، تمام لینک‌های داخلی وب‌سایت خود را به HTTPS تغییر دهید.

55)         همان‌طور که در ایجاد محتوا، کیفیت محتوا از کمیت آن مهم‌تر است در لینک سازی نیز چنین است. شما باید سعی در جذب لینک‌های با کیفیت داشته باشید، منظور از لینک‌های با کیفیت لینک‌هایی است که از دامنه‌های بسیار معتبر جذب می‌شوند دامنه‌هایی که زمینه فعالیت آن‌ها با شما یکی است و در صنف شما از اعتبار خوبی در میان کاربران اینترنت برخوردار هستند. دریافت یک لینک با کیفیت با یک جین لینک‌های بی‌کیفیت و حتی بیشتر، برابری می‌کند. امروزه دیگر لینک سازی مثل 5 سال پیش نیست، بلکه قوانین و محدودیت‌های شدیدی برای لینک سازی تعیین شده است و عدم رعایت آن‌ها می‌تواند موجب شود که شما از جانب گوگل پنالتی دریافت نمایید.

56)         هرگاه که یک محتوای متنی تولید می‌کنید، به این مساله فکر کنید که چگونه می‌توانید این محتوا را به قالب‌های محتوایی دیگری مثل ویدیوها، اسلاید شو ها و … تبدیل کنید. ایجاد تنوع در انواع محتواهای موجود در وب سایت می‌تواند برای کاربران جذابیت داشته باشد.

57)         فراموش نکنید که حتما IP وب‌سایت خود را در گوگل آنالتیکز ثبت کنید تا بتوانید از آمارهای مربوط به وب سایت خود مطلع گردید.

58)         تمامی پاپ آپ ها در ورژن سازگار با موبایل وب سایت خود حذف نمایید (البته بهتر است آن‌ها را در ورژن دسکتاپ وب سایت خود نیز حذف نمایید)، گوگل در حال ترغیب وب سایت ها به حذف پاپ آپ ها است، زیرا پاپ آپ ها موجب می شوند که تمرکز کاربران در هنگام مطالعه و یا خرید در وب سایت از دست برود و همچنین موجب عدم رضایت کاربران و UX ضعیف در وب سایت می‌گردند.

59)         زمانی که محتوای متنی در وب سایت خود قرار می‌دهید بر روی گرامر و املای کلمات دقت بسیاری داشته باشید. با وجود آنکه اشتباهات گرامری و اشتباهات املایی رتبه بندی‌های شما را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند اما تجربه کاربران از کار با وب سایت شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند و موجب بی‌اعتمادی و عدم رضایت کاربران از وب سایت شما می‌شوند.

60)         به خاطر داشته باشید که سئو اینگونه نیست که یک بار تمامی کارهای مربوط به آن را انجام دهید و آن را کنار بگذارید، انجام تکنیک‌های سئو باید به صورت پیوسته انجام شود و مرتبا در فواصل زمانی کوتاه کنترل گردد.

61)         زمانی که می‌خواهید با افراد با نفوذ در زمینه کاری خود شروع به همکاری کنید، همیشه یک قرارداد تنظیم نمایید قراردادی که در آن منافع طرفین لحاظ شده باشند. این قرارداد باید به گونه ای باشد که دقیقا در آن ذکر شده باشد که افراد بانفوذ از همکاری با شما چه انتظاراتی دارند و شما در طرف مقابل چه انتظاراتی از آن افراد دارید.

62)         هرگز پیشنهاد همکاری با مشتریانی که از شما کارهای غیر منتظره می‌خواهند را نپذیرید، مثلا اگر مشتری شما از شما می‌خواهد که برای یک کلیدواژه پرطرفداری که حجم جستجوی بالایی دارد، وب سایت آن‌ها را به لینک اول در صفحه اول نتایج جستجوها تبدیل کنید، هرگز و هرگز این پیشنهاد همکاری را نپذیرید.

63)         زمانی که تصمیم به نوشتن یک محتوای متنی می‌گیرید باید از ابزارهایی مثل BuzzSumo برای بررسی عملکرد احتمالی این محتواها به روش مهندسی معکوس استفاده نمایید، با استفاده از این ابزار می‌توانید عملکرد رقبای خود را در این زمینه بسنجید و ببنید که کدام محتواهای آن‌ها عملکرد بهتری داشته‌اند.

64)         اگر در CSS وب سایت خود عناصری را مخفی کرده‌اید، لطفا آن‌ها را تصحیح نموده و دیگر هرگز این کار را نکنید.

65)         ایجاد محتواهای جدید می‌تواند موجب شود که رتبه وب‌سایت شما اندکی بهبود یابد، نیاز نیست این محتوای جدید حتما در صفحه اصلی وب سایت شما قرار داشته باشد، حتی ایجاد محتوای جدید در وبلاگ شما نیز می‌تواند برای بهبود رتبه وب‌سایت شما در نتایج جستجوها تاثیر گذار باشد.

66)         از ایجاد زنجیره‌های طولانی از ریدایرکت ها بپرهیزید تا موتورهای جستجوگر بتوانند به راحتی وب سایت شما را پیمایش نمایند.

67)         زمانی که می‌خواهید از تصاویر در وب سایت خود استفاده نمایید، بهتر است از فایل تصاویر با فرمت برداری یا Vector استفاده نمایید. این فرمت از تصاویر به شما کیفیت بهتری را ارائه می‌کند و همچنین با استفاده از این فرمت امکان مقیاس شدن تصویر برای نمایش در دیوایس های مختلف با کیفیت بهتر فراهم می‌شود.

68)         به خاطر داشته باشید که CDN (Content Delivery Network) یا شبکه توزیع محتوا برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما می‌تواند مفید باشد، پس بهتر است از یک CDN برای میزبانی تصاویر در وب سایت خود استفاده نمایید.

69)         اگر شما همچنان از پروتکل HTTP استفاده می‌کنید و وب سایت شما از تکنولوژی AMP یا صفحات موبایلی پرشتاب در برخی صفحات خود بهره گرفته است، شما باید در اولین فرصت ممکن وب سایت خود را به پروتکل HTTPS تغییر دهید. یکی از مدیران ارشد گوگل در یکی از مصاحبه‌های خود گفته است که استفاده از پروتکل HTTPS برای بکارگیری صفحات موبایلی پرشتاب در وب سایت ضروری است.

70)         اگر شما محصولاتی دارید که توضیحات و نام آن‌ها بسیار شبیه به یکدیگر است، برای ارجاع دادن آن‌ها از تگ کانونیکال استفاده نمایید نه ریدایرکت ها.

71)         اگر می‌خواهید به وب سایت‌هایی کم کیفیت لینک بدهید حتما از تگ Nofollow استفاده نمایید.

72)         همیشه لیست لینک‌های موجود در کامنت ها و فروم ها را Nofollow کنید.

73)         گوگل امکانی به نام گوگل آلو یا Google Allo ایجاد نموده است که می‌تواند برای گسترش و بهبود تجارت‌های محلی مفید باشد. اگر شما یک تجارت محلی دارید خوب است که از این ابزار گوگل برای کمک به تجارت خود استفاده نمایید.

74)         گوگل محدودیت تعداد کاراکترها را برای تگ عنوان به 70 کاراکتر افزایش داده است. در بهینه سازی های خود به خاطر داشته باشید که نباید عناوینی با بیش از 70 کاراکتر ایجاد نمایید. علاوه بر این خوب است عناوین ایجاد شده خود را با استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه چک کنید و ببینید که آیا عنوان شما به صورت کامل در تلفن‌های همراه نمایش داده می‌شود یا به دلیل طولانی بودن بخشی از آن حذف می‌شود.

75)         گوگل همچنین تعداد مجاز کاراکترها برای توضیحات متا را نیز به 200 کاراکتر افزایش داده است، این تعداد برای صفحات سازگار با تلفن‌های همراه 170 کاراکتر می‌باشد.

76)         دامنه‌هایی که به طور خصوصی میزبانی می‌شوند یا به عبارتی Privately Hosted هستند رتبه‌بندی‌های آن‌ها تحت تاثیر مسایل مربوط به هاست قرار نمی‌گیرد اما اگر دامنه شما از آن دسته دامنه‌هایی باشد که به‌صورت میزبانی اشتراکی یا Shared Hosted هستند، گوگل ممکن است صفحات شما دیرتر و با فاصله زمانی بیشتری اندیس گذاری نماید که این مساله رتبه بندی های شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. موتورهای جستجوگر صفحات وب سایت ها را بر اساس آدرس IP اندیس گذاری می‌نمایند اما زمانی که آدرس‌های IP متعددی وجود داشته باشد موتورهای جستجوگر سیگنال‌های متعددی دریافت می‌نمایند که موجب سردرگم شدن آن‌ها می‌گردد.

77)         اگر شما می‌خواهید در مدت زمان کوتاهی به صفحه اول نتایج جستجوها برسید، می‌توانید از یک کمپین غیر رایگان و از امکان Ads در گوگل استفاده نمایید. البته شما می‌توانید از این امکان گوگل برای بررسی اینکه کدام کلیدواژه‌ها می‌توانند برای تجارت شما و جذب مشتریان برای کمپانی شما بهتر عمل کنند نیز استفاده نمایید و سپس کلیدواژه‌هایی که عملکرد بهتری برای جذب مشتریان برای شما داشته‌اند را در کمپین‌های جذب ترافیک ارگانیک خود استفاده نمایید.

78)         با روی کار آمدن امکان جستجوی معنایی یا Semantic Search گوگل، دیگر نیاز نیست شما دقیقا وب سایت خود را برای همان کلیدواژه ها و عبارات کلیدی که کاربران جستجو می‌کنند بهینه سازی کنید زیرا گوگل می‌تواند ارتباط محتوای وب سایت شما را با عبارات جستجوی کاربران با استفاده از جستجوی معنایی بیابد.

79)         اگر شما هنوز هم سعی می‌کنید با گنجاندن هرچه بیشتر کلیدواژه‌ها در متن‌های خود رتبه بهتری در رتبه‌بندی‌های موتورهای جستجوگر کسب نمایید، لطفا دست از این کار بکشید. این روش شاید در گذشته می‌توانست برای شما نتایج خوبی به ارمغان بیاورد اما امروزه با پیشرفت موتورهای جستجوگر و هوشمندتر شدن آن‌ها استفاده از این روش‌ها تنها می‌تواند موجب شود که شما به دلیل داشتن UX بد در نتایج جستجوها به رتبه‌های پایین‌تر پرتاب شوید.

80)         بهتر است برای لینک دهی‌ها داخلی خود از انکر تکست های مرتبط با موضوع مقاله‌ای که به آن لینک می‌دهید استفاده نمایید.

81)         برای لینک دهی به یک مقاله به‌هیچ‌وجه از انکر تکست های تکراری استفاده ننمایید، درست است که بر ایجاد انکر تکست های حاوی کلیدواژه‌های اصلی تاکید شده است اما شما نباید به هیچ وجه از انکر تکست های تکراری در لینک دهی های خود استفاده نمایید زیرا با این کار گوگل به وب سایت شما مشکوک می‌شود و تصور می‌کند که شما سعی در فریب دادن آن دارید.

82)         شما می‌توانید از کلیدواژه‌های اصلی در کلمات اطراف انکر تکست ها استفاده کنید چون در بروز رسانی های جدید گوگل کلمات اطراف انکر تکست ها نیز برای بررسی مرتبط بودن لینک داده شده به یک محتوا با موضوع آن محتوا استفاده می‌شود.

83)         دکمه‌های CTA (Call To Action) را در وب سایت خود بر حسب نوع کاربرانی که با آن سروکار دارند شخصی سازی نمایید. شما می‌توانید در این شخصی‌سازی‌ها کاربران را بر اساس عباراتی که جستجو کرده‌اند و به وب سایت شما هدایت شده اند و همچنین محل سکونت آن‌ها نیز طبقه‌بندی نمایید و برای هر گروه از کاربران شخصی سازی هایی در وب سایت خود انجام دهید.

84)         شما می‌توانید بر روی صفحات AMP وب سایت خود، امکان Scroll Tracking را با استفاده از مدیریت تگ گوگل یا Google Tag Manager ایجاد کنید.

85)         زمانی که می‌خواهید مقاله‌ای را در یک وب سایت دیگر منتشر کنید، پیش از انجام این کار بررسی کنید که آخرین باری که صفحات این وب سایت توسط موتورهای جستجوگر ذخیره سازی شده است چه زمانی می‌باشد. برای این کار عبارت “cache: URL” را جستجو کنید اگر تاریخ آخرین ذخیره سازی ها مربوط به بیش از یک ماه قبل بود، مطلب خود را در وب سایت دیگری منتشر نمایید.

86)         جستجوهای صوتی روز به روز در میان کاربران محبوب‌تر می‌شود و کاربران بیشتری به استفاده از این روش برای جستجو در اینترنت روی می‌آورند. گوگل بیشترین تلاش خود را در زمینه بهبود نتایج جستجوهای صوتی و مخصوصا جستجوهای صوتی محلی بکار گرفته است. برای آنکه بتوانید در نتایج این جستجوها نمایش داده شوید بهتر است از کلیدواژه “در اطراف من” و “در این حوالی” و کلیدواژه هایی از این نوع در وب سایت خود استفاده نمایید.

87)         اگر می‌خواهید در رتبه‌بندی‌های جستجوهای صوتی رتبه خوبی کسب نمایید، عباراتی به فرم عبارات گفتاری در متن‌های خود استفاده نمایید.

88)         سوشال بوکمارکینگ (social bookmarking) یکی از بهترین روشهای ساخت بک لینک به شمار می‌رود و البته به دلیل حضور سایر کاربران در این سایت ها، می‌تواند یکی از منابع خوب بازدیدکننده برای سایت شما نیز به حساب بیاید. البته قطعاً این روش می‌تواند برای ساخت بک لینک‌های رایگان به وب‌سایت شما نیز مفید باشد. برای استفاده مناسب از سایت‌های سوشال بوکمارکینگ به چند نکته باید توجه داشت: ۱. استفاده از عنوان و توضیحات مناسب برای لینک‌های به اشتراک گذارده شده که می‌تواند موجب ترغیب کاربران به کلیک روی آن‌ها شود. ۲. انتشار لینک در دسته مرتبط با موضوع صفحه مقصد.3. ارتباط با سایر کاربران سایت.

89)         فروشگاه‌های اینترنتی که وب سایت آن‌ها در واقع ابزار تجارت اینترنتی آن‌ها می‌باشد باید در استراتژی های بازاریابی خود، جستجوهای تصویری را نیز لحاظ کنند. با روی کار آمدن Pinterest امکان جستجوی تصویری روز به روز کار آمد تر می‌شود. Pinterest این امکان را برای کاربران فراهم می‌کند که بخشی از یک تصویر را هایلایت نمایند و سپس آن بخش را در اینترنت جستجو کنند.

90)         با استفاده از علم هوش مصنوعی Chatbots ها روز به روز در حال پیشرفت هستند و این پیشرفت در Chatbots ها موجب می‌شود که برندهای مختلف بتوانند با مشتریان خود تعاملات بهتری برقرار نمایند (تعاملاتی بسیار شبیه به تعاملات انسان با انسان). برای مثال برند H&M یک مثال خوب برای استفاده موفق از Chatbots ها در وب سایت می‌باشد.

91)         زمانی که می‌خواهید نام دامنه‌ای را برای یک وب سایت انتخاب نمایید باید سعی کنید که نام دامنه حداکثر 15 کاراکتر را شامل شود، هرچقدر که نام دامنه شما کوتاه‌تر باشد به خاطر سپردن آن برای کاربران آسان‌تر خواهد بود.

92)         اگر شما یک وب سایت تجارت الکترونیکی دارید، هیچ‌گاه در قسمت توضیحات محصولات خود همان توضیحاتی را که سازندگان آن در وب سایت خودشان استفاده نموده‌اند، مجددا استفاده ننمایید. شما باید زمان کافی صرف کنید تا توضیحات جذاب و تعامل برانگیزی را برای محصولات خود بنویسید.

93)         اگر شما شاهد یک افت ناگهانی در ترافیک وب سایت خودتان هستید، به احتمال خیلی زیاد این مساله مربوط به یک پنالتی از جانب گوگل است. ایمیل خود و کنسول جستجوی گوگل وب سایت خود را کنترل کنید تا ببینید که آیا اخطاری از جانب گوگل مبنی بر جریمه کردن شما برای شما ارسال شده است یا خیر.

94)         افت ناگهانی ترافیک ممکن است در اثر تنزل ناگهانی رتبه وب سایت شما در نتایج جستجوها و به دلیل بهبود رتبه رقبا و از دست دادن کلیدواژه‌ها اتفاق بیفتد. برای بررسی این مساله شما باید وب سایت رقبا را آنالیز کنید و ببینید که آیا آن‌ها برای کلیدواژه‌های مشابهی با کلیدواژه‌های هدف شما وب سایت خود را بهینه سازی می‌کنند و آیا آن‌ها در محتواهای جدیدی که تولید می‌کنند کلیدواژه‌هایی مشابه کلیدواژه‌های هدف شما استفاده می‌نماید.

95)         اگر شما یک تجارت نوپا دارید و به تازگی گام در عرصه تجارت الکترونیکی گذاشته‌اید به شما توصیه می‌کنم که محتواهای باکیفیتی تولید کنید و سعی در بهینه‌سازی وب سایت خود برای کلیدواژه‌های طولانی‌تر و همچنین جستجوهای محلی داشته باشید.

96)         سئوی خارجی تنها شامل لینک سازی نمی‌شود هرچند که لینک سازی یکی از اصلی‌ترین کارهای در سئوی خارجی می‌باشد. پس علاوه بر لینک سازی در سایر زمینه‌های سئوی خارجی نیز فعالیت کنید.

97)         اگر شما صفحات متعددی از وب سایت خود را برای رتبه بندی در نتایج جستجوهای یک عبارت جستجوی یکسان بهینه سازی نموده‌اید، در واقع رقابتی در میان صفحات مختلف وب سایت خود ایجاد نموده‌اید که این کار اصلا درست نیست. سعی کنید که تمامی محتواهای دارای موضوع یکسان را یکپارچه نموده و همه آن‌ها را با هم جمع کنید تا یک محتوای واحد طولانی و جامع ایجاد نمایید؛ زیرا گوگل اخیرا بر ایجاد محتواهای طولانی‌تر تاکید بسیاری دارد.

98)         اگر نگران آن هستید که رقبای شما در رتبه بندی‌ها از شما پیش بیفتند، باید مجددا نگاهی به محتواهای موجود در وب سایت خود بیندازید و ببینید که آیا محتواهای موجود در وب سایت رقبای شما از محتواهای شما بهتر و غنی تر هستند و محتواهای موجود در وب سایت شما در کدام زمینه ها و کدام جنبه‌ها نسبت به محتواهای موجود در وب سایت رقبای شما ضعیف‌تر هستند. سپس باید این جاهای خالی موجود در محتوای وب سایت خود را پر کنید و محتوای وب سایت خود را به یک محتوای جذاب برای کاربران تبدیل نمایید.

99)         اگر شما وب سایتی با نام دامنه Example.com دارید، باید نام وب سایت خود را در گوگل به تمامی شکل مختلف ممکن جستجو کنید و تا تمام ورژن های مختلف وب سایت خود را در اینترنت بتوانید مشاهده کنید برای مثال:

  • http://Example.com
  • http://www.Example.com
  • https://Example.com
  • https://www.Example.com

100)       در این مقاله درباره اولویت دهی به وب سایت های سازگار با تلفن های همراه و یا Mobile First Index صحبت‌های بسیاری به میان آمد، اما این مساله تنها برای موتور جستجوگر گوگل صادق است و موتورهای جستجوگر Bing و Yahoo و دیگر موتورهای جستجوگر در رتبه بندی های خود چنین اولویت بندی هایی را ندارند. پس به خاطر داشته باشید که نباید ورژن سازگار با دسکتاپ وب سایت خود را فراموش کنید و تمام تمرکز خود را بر روی سازگاری با تلفن‌های همراه قرار دهید.

101)       نکته آخر در رابطه با URL ها، سعی کنید که در URL های صفحات وب سایت خود از کلیدواژه های مرتبط استفاده نمایید و URL های با مفهوم ایجاد نمایید که خواندن آن‌ها برای کاربران ممکن باشد، این مساله در جذب ترافیک بسیار تاثیر گذار است.

نتیجه‌گیری

اگر شما در زمینه سئو سایت مبتدی بوده و به دنبال یادگیری هرچه بیشتر نکات سئو هستید، باید به شما بگویم سئو دنیای وسیعی است که هیچ کس تمامی نکات و جزییات را درباره آن نمی داند حتی متخصصان با سابقه در این زمینه. من به عنوان یک فرد با سابقه در زمینه سئو به شما توصیه می‌کنم که به دنبال یادگیری همه چیز نباشید بلکه به دنبال آن باشد که بهترین، تاثیرگذارترین و مهم‌ترین نکات را بیاموزید و پیش از آنکه به سراغ یادگیری نکات بعدی بروید سعی کنید همین نکات را به صورت عملی مورد بررسی و آزمایش قرار دهید.

نوشته های مرتبط