طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

101 نکته مهم در زمینه سئو – بخش اول | تکنیک های طلایی سئو قسمت 1

101 نکته مهم در زمینه سئو – بخش اول | تکنیک های طلایی سئو قسمت 1

101 نکته سریع، عملی و بسیار تاثیر گذار در زمینه سئو

شاید شما هم مانند بسیاری دیگر از کسانی که در زمینه سئو فعالیت می‌کنند از خواندن مقالات و خبرنامه های متعدد در زمینه سئو خسته شده‌اید و به دنبال راهی برای خلاصی از آن‌ها هستید.شاید شما هم مانند بسیاری دیگر از متخصصان سئو سایت مشتریان متعددی دارید که از شما یک کار خاص و منحصر به فرد می‌خواهند و شما به دنبال آن هستید که روش‌های سئویی را در وب سایت این مشتریان به کار بگیرید که عملی‌تر و نتیجه بخش تر از روش‌های دیگر رقبای شما که در این زمینه فعالیت می‌کنند، باشد اما زمان و حوصله کافی برای جستجوی دائمی در اینترنت و خواندن مقالات جدید و بررسی بهترین و جدیدترین ترفندها را ندارید. خب این مساله تنها مشکل شما نیست بلکه بسیاری از افراد با چنین مشکلاتی مواجه هستند و به دنبال راه حلی برای خلاصی از این مساله می‌گردند.

پنج اشتباه رایج در سئو کردن سایت | سئو سایت و بهینه سازی

 

در این مقاله سعی داریم نقاب از راز 101 ترفند بهینه سازی سایت که علاوه بر عملی بودن این قابلیت را دارند که به حدی ساده‌اند که می‌توان آن‌ها را در کمتر از 24 ساعت پیاده‌سازی نمود، برداریم و به شما بگوییم که با همین تعداد ترفند می‌توان به صفحه اول و حتی رتبه‌های بالا در صفحه اول نتایج جستجوها، دست یافت. پس بیایید به سراغ این ترفندهای برویم:

 1. از “#” در URL های خود استفاده ننمایید. ربات‌های گوگل قادر به پشتیبانی و اندیس گذاری URL هایی که در آن‌ها “#” وجود دارد نمی‌باشند. شما باید سعی کنید که تا حد ممکن وب سایت خود را برای این ربات‌ها بهینه نمایید تا بتوانند به راحتی در وب سایت شما بگردند و صفحات وب سایت شما را اندیس گذاری کنند، پس به هیچ وجه از “#”در URL های خود استفاده ننمایید.
 2. با توجه به این مساله که گوگل اخیرا اعلام کرده است اولویت دهی هایی در اندیس گذاری‌ها برای صفحات سازگار با تلفن‌های همراه ایجاد کرده است (Mobile First Index)، بهتر است از ابزارهای Fetch و Render کنسول جستجوی گوگل برای بررسی صفحات سازگار با تلفن‌های همراهی که در وب سایت خود ایجاد نموده‌اید از دید موتورهای جستجوگر گوگل، استفاده نمایید و این صفحات را با صفحات سازگار با کامپیوترهای خانگی در وب سایت خود مقایسه نمایید.
 3. از روش‌های و ترفندهای AJAX-Crawling به هیچ وجه در وب سایت های جدید خود استفاده ننمایید و اگر در وب سایت های قدیمی خود از این روش‌ها استفاده نموده‌اید سعی کنید در اولین فرصت آن‌ها را تغییر دهید و فرگمنت های متا را حذف نمایید.
 4. اگر شما در وب سایت خود از روی خیر خواهی و بدون دلیل بک لینک‌هایی را به برخی وب‌سایت‌هایی داده‌اید که این وب سایت ها و این بک لینک‌ها برای شما سودی ندارند، سریعا این بک لینک‌ها را حذف کنید زیرا موجب می‌شوند که ترافیک وب‌سایت شما بی‌دلیل به‌جای دیگری ارجاع داده شوند و همچنین این کار عملا خلاف مقررات گوگل است.
 5. با وجود آنکه نقشه سایت وب سایت شما محدودیت پشتیبانی تعداد مشخصی از URL ها را دارد و تنها 50000 نمونه از آن‌ها را پشتیبانی می‌نماید شما نباید نگران این مساله باشید، زیرا این تعداد بسیار زیاد است و برای اکثریت قریب به اتفاق وب سایت ها به ظرفیت بیشتر از این تعداد نیاز نمی‌باشد. علاوه بر این محدودیت حجم فایل مربوط به نقشه سایت که در گذشته 10MB بود اخیرا به 50MB افزایش یافته است و این مساله خود یک نکته مثبت برای شما می باشد.
 6. اگر شما یک وب سایت برای کسب و کار محلی دارید، بهتر است استفاده از اموجی ها را در محتوای خود شروع کنید. گوگل کمپین #KnowNearby را در توییتر رو نمایی کرده است و بعید نیست که این مساله در مدت زمان کمی جستجوهای محلی (مخصوصا جستجوهای انجام شده با استفاده از تلفن های همراه) را تحت تاثیر قرار دهد.
 7. اگر شما در طراحی وب سایت خود تنها بر ایجاد محتوای متنی و جذب لینک‌های برگشتی تکیه کرده‌اید و از ایجاد ویدیوها غافل شده‌اید باید به شما بگویم که شانس بزرگی را جلب نظر گوگل و کاربران اینترنت از دست داده‌اید؛ زیرا کاربران اینترنت با افزایش روز از افزون سرعت اینترنت و امکان مشاهده ویدیوها به جای خواندن متن‌های طولانی و خسته‌کننده، امروزه ویدیوها را به سایر انواع محتواها ترجیح می‌دهند، پس اگر شما تاکنون یک کمپین تولید محتواهای ویدیویی ایجاد نکرده‌اید، همین امروز دست‌به‌کار شوید.
 8. شما می‌توانید با استفاده از بررسی گزارش‌های مربوط به بازدیدهای انجام شده از فروشگاه اینترنتی یا همان وب ساییتتان و بررسی گزارشات مربوط به فاصله و محل کاربرانی که از وب سایت شما دیدن کرده اند در ابزارهایی مثل گوگل آنالتیکز و کنسول جستجوی گوگل، بررسی کنید که کدام موقعیت‌ها و محل‌های جغرافیایی بیشترین تعداد بازدیدکننده و خریداران را به وب سایت شما ارسال می کنند و سپس بهینه سازی هایی برای این نواحی انجام دهید.
 9. وب سایت خود را علاوه بر کلیدواژه هایی که کاربران آن‌ها را در اینترنت جستجو می‌کنند برای عبارات صوتی و جستجوهای صوتی نیز بهینه سازی نمایید، یعنی علاوه بر کلیدواژه هایی که کاربران در کادر جستجو سرچ می‌کنند عباراتی را که به صورت صوتی ممکن است در اینترنت جستجو نمایند نیز در نظر داشته باشید و وب سایت خود را برای آن‌ها نیز بهینه‌سازی نمایید؛ زیرا حجم جستجوهای صوتی روز به روز در میان کاربران در حال افزایش است و بهینه‌ سازی برای این عبارات صوتی برای روز به روز برای موتورهای جستجوگر با اهمیت‌تر می‌شوند.
 10. از آنجایی که الگوریتم پنگوئن روز به روز سریع‌تر می‌شود و اخیرا اخباری مبتنی بر بلادرنگ یا Real Time شدن این الگوریتم منتشر شده است، شما باید دائما لینک‌ها برگشتی به وب‌سایت خود را بازبینی نمایید (به کنسول جستجوی گوگل مراجعه کرده و وارد بخش Search Traffic شوید و سپس گزینه Links to Your Site را مورد بررسی قرار دهید) و آن لینک‌هایی که کم کیفیت هستند و ممکن است موجب جریمه شدن وب سایت شما توسط الگوریتم پنگوئن گردند را disavow نمایید.
 11. برای آنکه تعداد کاربرانی که با استفاده از تلفن‌های همراه به وب سایت شما مراجعه می‌کنند را افزایش دهید یا به عبارت دیگر ترافیک موبایلی وب سایت خود را افزایش دهید می‌توانید در وب سایت خود از تکنولوژی AMP یا صفحات موبایلی پرشتاب برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان موبایلی وب سایت خود استفاده نمایید. استفاده از تکنولوژی AMP باعث می‌شود که حتی اگر وب سایت شما یک ورژن ریسپانسیو ندارد، باز هم در رتبه بندی های جدید گوگل که بر اساس اولویت دهی به وب سایت های سازگار با تلفن‌ها همراه است، وب‌سایت شما بتواند رتبه خوبی کسب نماید.
 12. از ترفندهای لینک سازی کلاه‌سفید استفاده نمایید، زیرا اگر گوگل متوجه شود که شما برای جذب برخی از لینک‌های خود از ترفندهای کلاه‌سیاه استفاده نموده‌اید، نه‌تنها لینک‌های مشکوک بلکه تمامی لینک‌های دریافتی شما را بی ارزش می‌پندارد و ممکن است تلاش‌های چندین و چند ساله شما همگی به یکباره نابود شود.
 13. برخی از صاحبان وب سایت ها می‌پندارند که نقل و قول یا citation بدون لینک دهی به آن‌ها ارزشی ندارد؛ اما یکی از مدیران گوگل در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرده است که به زودی الگوریتمی برای ارزش دهی به نقل و قول‌ها یا citation هایی که در آن‌ها به مقاله اصلی یا وب سایت اصلی لینکی داده نشده است، رونمایی خواهد شد. پس به خاطر داشته باشید هر گونه Mention شدن شما در مقالات دیگر وب سایت ها و یا پست های اجتماعی آن‌ها می‌تواند در آینده نزدیک برای شما سود آور باشد، پس از این‌گونه citation ها استقبال نمایید.
 14. دست از جذب لینک‌های متعدد از دایرکتوری های کم ارزش بردارید و سعی در جذب لینک از دایرکتوری‌های معتبرتر و با کیفیت تر داشته باشید.
 15. به هیچ وجه از لینک‌های ویجت یا Widget links به عنوان یک تکنیک لینک سازی استفاده ننمایید، شما می‌توانید از لینک‌ها ویدجت تنها برای ایجاد آگاهی در کاربران و ایجاد UX یا رضایت کاربران از وب سایت خود، استفاده نمایید.
 16. دقت کنید که ساختار لینک دهی داخلی وب سایت شما کاملا آشکار و واضح باشد. بهتر است از لینک‌های پا نویس یا Footer در استراتژی‌های لینک دهی داخلی وب‌سایت خود استفاده نمایید. بهتر است از ایجاد لینک‌های داخلی درون متن مقالات و انکر تکست ها برای لینک دهی داخلی در وب سایت خود استفاده نمایید تا کراولرهای گوگل بتوانند به‌راحتی در وب سایت شما به تمامی محتواها سر بزنند و آن‌ها را بررسی و اندیس گذاری نمایند.
 17. زمانی که می‌خواهید وب‌سایت خود را از Http به Https تغییر دهید، هیچ تغییر دیگری هرچند بسیار جزیی در وب‌سایت خود ایجاد ننمایید. زمانی که شما وب‌سایت خود را از Http به Https تغییر می‌دهید، ربات‌های گوگل تصور می‌کنند که تنها همین یک تغییر در وب‌سایت شما رخ‌داده است و اما زمانی که شما علاوه بر این تغییر عمده تغییرات دیگری نیز در وب‌سایت خود ایجاد نمایید، ربات‌های گوگل هنگام بررسی وب‌سایت شما برای ثبت این تغییر دچار سردرگمی می‌گردند.
 18. تگ‌های کانونیکال موجب نمی‌شوند که محتوای کپی شده شما دیگر نیازی به کراول شدن نداشته باشد، بلکه کراولر های گوگل باید حتی محتواهایی که در آن‌ها از تگ کانونیکال استفاده‌شده است را مجددا کراول نمایند تا اطمینان حاصل کنند که این مطلب کاملا یکی کپی از محتوایی است که به آن تگ کانونیکال داده است.
 19. برای آنکه کاربران وب سایت خود را راضی نگه دارید و بخش عظیمی از کاربران را پیش از آنکه حتی به وب سایت شما وارد شوند از دست ندهید، بهتر است زمان بارگذاری وب سایت خود را به 2)3 ثانیه کاهش دهید. اگر وب سایت شما برای بارگذاری زمانی بیشتر از این نیاز داشته باشد کاربران پیش از بارگذاری وب سایت شما آن را ترک خواهند کرد و این مساله علاوه بر آنکه موجب می شود ترافیک بسیار زیادی را از دست بدهید، از جانب گوگل نیز برای شما یک پوئن منفی به همراه دارد، زیرا Time On Page کاربران وب سایت شما به شدت پایین می آید. برای بررسی سرعت بارگذاری وب سایت و برای افزایش آن می‌توانید از ابزارهای WebPageTest استفاده نمایید.
 20. URL های توییتر خود را به Twitter Cards تبدیل نمایید.
 21. همین کار را برای فیس بوک خود نیز انجام دهید. علاوه بر این می‌توانید از ابزار نشانه‌گذاری Open Graph برای بهینه سازی نمایش پست‌های خود در فیس بوک استفاده نمایید.
 22. اگر وب سایت شما یک فروشگاه اینترنتی است و شما تا کنون در اینستاگرام پیجی برای آن ایجاد نکرده‌اید، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اید. همین امروز برای برند خود یک پیج در اینستاگرام ایجاد نمایید و شروع به جذب فالور های هرچه بیشتر نمایید. اینستاگرام یک سری امکانات خاص برای 20 برند بزرگ آمریکایی ارائه داده است. این احتمال وجود دارد که به زودی امکانات بیشتری برای پیج های فروشگاهی در اینستاگرام ایجاد شود.
 23. گوگل روز به روز درحال بهبود الگوریتم‌های خود در زمینه محلی سازی نتایج جستجوها می‌باشد، پس اگر شما یک برند محلی هستید و دوست دارید که در نتایج جستجوهای محلی به رتبه یک دست پیدا کنید، از همین امروز تلاش خود را برای محلی سازی برند خود آغاز کنید.
 24. گوگل قابلیتی به نام Trip Planing ایجاد کرده است که برای ایجاد یک برنامه حرکت و سفر به نقاط مختلف استفاده می‌شود. اگر شما از آن دسته تجارت‌هایی هستید که برای تجارت خود به محل‌های مختلف مسافرت می‌کنید می‌توانید از این ابزار برای کار خود استفاده نمایید.
 25. با وجود آنکه با روی کار آمدن تلفن‌های هوشمند در ایران توجه کاربران اینترنت به فیس بوک کمتر شده است، اما همچنان فیس بوک یکی از قدرتمند ترین شبکه های اجتماعی موجود است، پس تبلیغات خود را می توانید در این شبکه منتشر کنید و همچنین شما باید یک پروفایل خیلی فعال در فیس بوک داشته باشید که با استفاده از آن بتوانید مشتریانی را از طریق این شبکه اجتماعی جذب نمایید.

کاربران گرامی و همراهان همیشگی وب سایت گروه سایت سازان امیدواریم که توانسته باشید از بخش اول ۱۰۱ نکته مهم در زمینه بهینه سازی سایت نهایت استفاده را ببرید. با بخش دوم این مطلب با ما همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به بخش مقالات صفحه طراحی سایت مراجعه نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
101 نکته مهم در زمینه سئو - بخش اول | تکنیک های طلایی سئو
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید