طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

11 روش افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود (Landing Page)

11 روش افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود (Landing Page)

افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود (Landing Page)

بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک سایت و ساخت و تولید صفحات landing page برای معرفی و افزایش فروش محصولات یا خدمات کاری ساده است، اما به‌واقع می‌توان اطمینان داشت که این صفحات پیغام درستی را به کاربران برای افزایش بازدید می‌رسانند؟ امروزه جذب مشتری و کاربر مسئله‌ای پیچیده و سخت به نظر می‌رسد که نیاز است برای جلب اطمینان مشتریان به‌صورت فعالانه‌ای تلاش کرده تا بتوانید آن‌ها را نسبت به خود مطمئن کنید. از منظری دیگر با افزایش درهم‌ریختگی و ایجاد آشفتگی‌هایی در صفحات اینترنتی می‌توان انتظار داشت که هرکدام از صفحات Landing Page به‌صورت یک صفحه‌ی اسپم دیده شوند.

اما خوشبختانه روش‌هایی سریع و مؤثر برای افزایش بازدید از صفحات Landing Page و برطرف کردن این‌گونه مشکلات وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تا معضلات و مسائل مختلف را حتی زمانی که بر روی بررسی بازخورد کاربرانتان تمرکز کرده‌اید حل‌وفصل کنید.در ادامه باید گفت که هر صفحه‌ی Landing Page برای خودش دارای اهدافی مشخص و کاربران مخصوصی است، پس جلب نظر آن‌ها و درنهایت تبدیل کردن این کاربران به مشتری امری حیاتی و مهم به نظر می‌رسد.هرروز شاهد پیچیده‌تر شدن رقابت در بازار و در پی آن مشکل‌تر شدن فروش محصولات هستیم.

layout-sitesazan-min

بنابراین اگر صفحه‌ی landing Page شما به‌منظور معرفی شرکت و کسب‌وکارتان طراحی و پیاده‌سازی شده است پس لازم دارید تا موارد زیر را به‌خوبی فراگرفته و از آن‌ها برای بهبود بازدید سایتتان استفاده نمایید.

1) سادگی و حجم کم

طراحی یک صفحه‌ی Landing Page باید ساده و شفاف باشد تا بازدیدکنندگان به‌راحتی راه خود را پیداکرده و دچار سردرگمی نشوند. پس درصورتی‌که این‌گونه صفحات به‌منظور خاصی برقرارشده است حتماً به این نکته توجه کنید که یک طراحی جذاب و ساده می‌تواند بسیار مؤثرتر از یک طراحی سنگین و خسته کنند باشد.

افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود | بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک

2) خودتان را جای بازدیدکننده قرار دهید

این عمل یکی از اولیه‌ترین مراحل به‌منظور ایجاد صفحات Landing Page است. پس قبل از اینکه شروع به طراحی سایت و قالب‌بندی وب‌ سایت کنید از طرز تفکر کاربران مورد هدفتان باخبر شوید.

  • کاربران شما که هستند؟
  • بهترین روش برای به اشتراک‌گذاری پیامتان با آن‌ها چیست؟
  • آیا محصولات شما برای کاربران سودی دارد؟
  • چه چیزی باعث می‌شود تا کاربران به استفاده از خدمات شما ترغیب شوند؟
  • چطور می‌توان تعامل با مشتریان را افزایش داد؟

افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود | بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک

تمامی این سؤال‌ها می‌تواند شمارا در درک بهتر مشتریان و کاربران هدف یاری کرده و منجر به یک طراحی مناسب بر اساس نیازها و توقع مور مطالبه‌ی آنان برای صفحات Landing Page در وب‌سایت شود. حتی اگر پیش‌ازاین کاربران زیادی در رابطه با خدمات و سرویس‌های شما اطلاع کسب نکرده و شمارا نشناسند، با بهر گیری از آنالیزهای آنلاین و مشخص کردن رفتارهای مشتریان خود می‌توانید تجربه کسب کرده و یک صفحه‌ی Landing Page عالی و مؤثر را پیاده‌سازی کنید.

3) استفاده از زبان ساده

اهمیت محتوای استفاده‌شده در صفحات Landing Page را درک کرده و آن را دست‌کم نگیرید. شاید محتوای بصری جهان را تسخیر کرده باشد اما متون نیز دارای قدرت زیادی هستند؛ بنابراین سعی نکنید تا با استفاده از اصطلاحات قلمبه و سلم به و پیچیده کاربران را جذب کنید زیرا چنین مسئله‌ای باعث دل‌زدگی آن‌ها خواهد شد. یک‌بار دیگر توصیه می‌کنم که خود را جای کاربر قرار داده و قبل از درج هر پیامی آن را در ذهن خود مرور کرده و از وضوحش اطمینان حاصل کنید. درواقع اگر امکان بازگو کردن پیام خودرا به ساده‌ترین شکل ممکن برای کاربر ندارید پس‌نیاز است تا در پیام خود تجدیدنظر کنید.

افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود | بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک

4) درخواست کم‌ترین اطلاعات ممکن از کاربران

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که به موفقیت برای صفحات Landing Page ختم می‌شود همین فرم‌های اینترنتی است و لزوماً سادگی در طراحی را طلب می‌کند حال این فرم جزو هر دسته‌ای به‌مانند یک فرم معمولی و یا فرم‌های اشتراک روزنامه نیاز دارد تا به‌صورت User Friendly طراحی شود.پاصولا افراد مختلف نگاه خوبی در رابطه با فرم‌های اینترنتی که برای ثبت‌نام استفاده می‌شود ندارند، چراکه این‌گونه فرم‌ها اطلاعات شخصی کاربران را که بسیار برای انها حائز اهمیت است درخواست می‌کنند، بنابراین توصیه می‌شود که در صورت وجود فرم در طراحی وب‌ سایت اطمینان حاصل کنید که اطلاعات درخواستی از کاربران به حداقل رسیده و تنها مواردی طلب می‌شوند که واقعاً لازم است.

افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود | بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک

در حقیقت کاربران باید دلیلی برای اعتماد به شما داشته باشند پس می‌توانید با استفاده از صفحات landing page مناسب و یا حتی دادن جایزه به آن‌ها اعتماد کاربران را به دست آورده و سپس با بهره‌گیری از یک فرم ساده نسبت به ثبت‌نامشان در سایت خود اقدام کنید. به یاد داشته باشید تا از اشتباهاتی که منجر به کاهش شانستان در جذب کاربران می‌شود دوری کرده و خطاهای ساده را که به راحتی قابل‌پیشگیری هستند مرتکب نشوید.

افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود | بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک

5) ایجاد CTA قدرتمند

CTA مخفف شده‌ی (Call-to-Action) است و می‌بایست بیان‌کننده‌ی پیغام وب‌سایت شما با استفاده از راه‌های متنوع باشد. البته بهره‌گیری از این گزینه بدون انجام دادن تست‌های قبلی امکان‌پذیر نیست، بنابراین آزمایش و شناخت تأثیرات مواردی همچون: نوع رنگ، اندازه، فونت و شکل در بحث CTA ضروری است.

افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود | بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک

6) طراحی هیجان‌انگیز و جذاب

طراحی هیجان‌انگیز و جذاب برای صفحات Landing Page امری ضروری است که باعث می‌شود امکان قرار دادن پیام ها در جای درست خودش فراهم‌شده و در نتیجه منجر به انتقال صحیح و درست آن‌ها به کاربرانتان شود. این مسئله می‌تواند شانس شما را برای تبدیل بازدیدکنندگان به کاربر افزایش داده و در همین حین با استفاده از Trigger های متنوع آن‌ها را ترغیب به استفاده از وب سایت نمایید. به واقع مطالب موجود در یک صفحه‌ی landing page می بایست نیاز کاربران را برطرف ساخته و مواردی از قبیل امنیت، ارزش‌گذاری به کاربران، موارد شخصی، وقت و اهمیت توجه به آن‌ها را تامین و تضمین کند. البته قابل ذکر است که تنوع رنگ ها می‌تواند حتی بر روی موارد فیزیولوژیکی کاربران تاثیرگذار باشد و این نشان می دهد که ایجاد یک صفحه ی Landing Page بدون حضور کاربر امکان پذبر نیست.

افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود | بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک

7) استفاده از موارد بصری مناسب‌سازی شده با Landing page

محتوای بصری این قابلیت را دارد تا به نحو چشم‌گیری صفحات Landing page را با بهره‌گیری از سیستم مفهومی قدرتمند ارتقاء دهد. پس می‌تواند گفت برای جان بخشیدن به صفحات landing Page نیازی نیست تا از تصاویر و عکس‌های فراوان استفاده گردد، بلکه با قرار دادن محتوای بصری به‌مانند ویدئو قادر هستید تا کاربران را جذب کرده و بازدیدکنندگان وب‌سایت را افزایش دهید. موارد زیر قابلیت‌هایی است که توسط محتوای بصیری برای شما فراهم می‌گردد:

  • شفاف‌سازی و روشن کردن پیام‌های صفحات Landing page و افزایش قابلیت‌های آن
  • معرفی خدمات و محصولات تنها در چند دقیقه توسط ویدئوها و یا اینفوگراف ها
  • نمایش مثال‌ها و نمونه‌های واقعی به کاربران
  • ایجاد بحث و مشارکت

8) بهینگی با گوشی‌های هوشمند

بهینه شدن و سازگاری با گوشی‌های هوشمند یکی از اولویت‌های مهم و اساسی برای صفحات landing Page است، در حدود 48% از کاربرانی که با صفحات غیر سازگار با گوشی‌های هوشمند سروکار داشته‌اند چنین وب‌سایت‌ها و صفحاتی را به‌عنوان یک مورد مناسب برای انجام تعامل و خرید نیازهایشان برنمی‌گزینند.درحالی‌که کاربران موبایلی در حال فزونی هستند، 83% از آن‌ها تمایل دارند تا نتایج و عملکردهای حاصله از تمامی دستگاه‌ها یکسان‌سازی شود. با افزایش استفاده‌کنندگان از گوشی‌های هوشمند برای وب گردی و انجام امور آنلاین به‌واسطه‌ی موبایل، این مفهوم قابل‌درک است که همین تجربیات در بهره‌گیری از موبایل برای وب گردی می‌تواند دستگاه‌های دیگر را هم تحت شعاع قرار دهد.

اگر کاربری توسط گوشی هوشمند و برای چک کردن انواع محصولات شما به سایت واردشده و به دلیل عدم سازگاری وب‌سایت با موبایل نتواند CTA را به‌خوبی مشاهده کند چه خواهید کرد؟ پس روشن است که بهترین نتیجه را صفحاتی کسب می‌کنند که با نسخه‌ی موبایلی همخوان بوده و منجر به یک تجربه‌ی خوب برای کاربران می‌شوند، بنابراین وجود این خصوصیت می‌تواند landing Page را تأثیرگذار کرده و باعث افزایش کاربرانش شود.

به هر صورت موتور جستجوی گوگل در رابطه با ارائه‌ی آپدیت‌های موبایلی بسیار جدی است و قصد دارد تا سرعت بارگذاری صفحات را به‌عنوان فاکتوری مؤثر در به‌روزرسانی‌های بعدی مطرح کند، این موضوع اهمیت بهینه‌سازی با نسخه‌ی موبایل را آشکار کرده و هدفش ایجاد صفحاتی ساده، سریع و شفاف است. اگر از صفحات Landing page خود و سازگارایش با نسخه‌ی موبایل اطمینان کافی ندارید گوگل توسط ابزارهای مختلفی این قبیل تست را برایتان به انجام می‌رساند. درصورتی‌که اطلاعات کافی در این زمینه و در رابطه با نحوه‌ی بهینه کردن وب‌سایت برای گوشی‌های هوشمند ندارید می‌توانید از سایت Searchenginland مطالب مفیدی را استخراج‌کنید.

9) حل مشکلات و تشریح نحوه‌ی برطرف سازی آن‌ها

به طور معمول بازدید افرا از صفحات Landing page برای کسب اطلاع از خدمات و محصولات مد نظرشان است؛ اما این بازدید در صورتی که نتوانید ارزش واقعی خودتان را به اثبات برسانید مدت زمان زیادی دوام نخواهد آورد. در واقع فروش مستقیم و ادبیات کاربردی این روش در سیستم فروش آنلاین بی معنی و بی‌استفاده است، بنابراین در اینجا نیاز دارید تا کاربران را نسبت به محصولات و خدماتتان به‌خوبی روشن کرده و منافع حاصله را برای انها توضیح دهید.

افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود | بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک

روشن است که هر landing page و محصولاتش باید مشکلی را برطرف کرده و از آن مهم‌تر روش حل مشکل را برای کاربران به‌خوبی تشریح کند. حال اگر راه‌حل برطرف سازی مشکل و روش حلش توسط شما مشخص نگردد. به‌طور یقین نمی‌توانید به تعداد بازدیدکننده‌ی دلخواهتان برسید. پس به هر نحوه‌ی که می‌توانید به‌مانند بهره‌گیری از Bullet point ها، ویدئوها و یا گراف‌ها لازم است تا یک توضیح هرچند کوتاه را در رابطه باارزش سایت خود و دلایل انتخابش از جانب کاربران را ارائه دهید تا به این وسیله بازدیدکنندگان ترغیب به ثبت‌نام در وب‌سایتتان گردند.

10) سیستم‌های هدایتی (Navigation) را پاک‌کنید

در صفحه‌ی landing Page نیازی به سیستم Navigation نیست پس می‌توانید با خیال راحت حذفش کنید، حداقل برای آن دسته از کسانی که می‌خواهند بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل کنند این کار ضروری است! اگر نگاهی به آمار سال 2013 بیندازیم تنها حدود 16% از صفحات Landing Page نوارهای Navigation را نداشته‌اند (خوشبختانه این آمار اخیراً افزایش داشته است)، در یک آزمایش مشخص‌شده که نوارها و یا منوهای Navigation تأثیر منفی بسزایی بر روی بازدیدکنندگان داشته‌اند. پس‌نیازی نیست تا کاربر را مجبور به استفاده از این منوی کوتاه و پیچیده کنید، همین حالا منوی Navigation را پاک‌کرده و از نتایج مثبتش لذت ببرید.

11) عوامل سردرگم کننده را حذف کنید

عوامل سردرگم کننده را در هرجایی می‌توان یافت و از آن گذشته به دلیل عدم تمایل کاربران به گذاشتن وقت و کاهش صبر و حوصله‌ی آنان نمی‌توان انتظار داشت تا بر روی هر صفحه بیش از 5-10 ثانیه متوقف شوند. همین عوامل باعث می‌شود تا امکان جلب‌توجه کردن برای کاربران سخت و سخت‌تر شود و نشان‌دهنده‌ی عدم نیاز به مسائل اضافی در وب‌سایت است پس موارد سردرگم کننده را تا جایی که می‌توان کم و کم‌تر کنید. این موارد می‌تواند شامل: منو، پاپ آپ، بنر و یا لینک‌های خروجی از سایت باشد که می‌توانند بسیار مضر بوده و مانع تبدیل‌شدن کاربران به مشتری گردد.

افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود | بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک

مثال‌هایی از وب‌سایت‌های مناسب

اگر در طراحی صفحات Landing Page های بعدی خود تمایل به پیشرفت و دگرگون شدن دارید، در اینجا نمونه‌هایی خوبی از وب‌سایت‌های مختلف با موضوعات گوناگون را برایتان آماده کرده‌ایم. این نمونه‌ها مثال‌هایی خوبی از تمامی موارد گفته‌شده هستند و نشان می‌دهند که برای ایجاد صفحات Landing Page مناسب به چه صورت باید عمل کرد.

11 روش افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود (Landing Page)

[rating itemreviewed=”11 روش افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود (Landing Page) ” rating=”9.5″ reviewer=”سایت سازان” dtreviewed=”24/11/2016″ best=”10″ worst=”0″]صفحه فرود چیست؟ در این مطلب 11 روش افزایش بازدید برای صفحات صفحه فرود (Landing Page) و بالا بردن بازدید و افزایش ترافیک را بیان می کنیم و….[/rating]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید