طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

12 افزونه وردپرس در زمینه بازاریابی از طریق ایمیل

12 افزونه وردپرس در زمینه بازاریابی از طریق ایمیل

آیا می دانستید در سال 2015 حدود دو و نیم میلیارد کاربر ایمیل داشته‌ایم؟ در کمتر از 4 سال انتظار داریم این رقم به 2.9 میلیارد برسد. این به این معنی است که در سال 2019 یک‌سوم جمعیت جهان از ایمیل استفاده خواهند کرد.برخلاف تعداد زیادی از شرکت ها، تعداد بسیار کمی از آن‌ها فکر می کنند ارسال ایمیل به مشتریان بیهوده و ناکارآمد است و تنها در مواقع همکاری مهم کاربرد دارد.

افزونه وردپرس | بازاریابی از طریق ایمیل | بازاریابی دیجیتال تخصصی

 

کمپین بازاریابی ایمیلی اصلا بیهوده و ناکارآمد نیست.
برای تازه‌کاران، 59 درصد تحقیقات آماری نشان می‌دهد که ایمیل کارآمدترین روش کسب درآمد برای تبلیغ کالا در کسب‌وکارهای دیگر است. McKnsey و همکارانش در تحقیقاتشان نشان دادند که ایمیل راه‌حل کارآمدتری نسبت به رسانه های اجتماعی است. در حقیقت ایمیل 40 برابر ترکیب فیس‌بوک و توییتر مؤثر است. آیا لازم است برای بهره گیری از ایمیل شرکت بزرگی داشته باشید؟ نه لزوما باور کنید یا نه می توانید با راهکارهای ذیل با هزینه ی کم و گاهی رایگان کمپین ایمیلی داشته باشید.

1) MailChip for WordPress

اگر شما جز 9 میلیون کاربری هستید که از MailChip استفاده می کنند پس می دانید که یک ابزار ضروری برای بازاریابی است. آیا می دانستید که MailChip به‌صورت رایگان ابزار قدرتمند Plugin WordPress را به شما می دهد.
MailChip که متعلق به WordPress است به شما این اجازه را می دهد که با یک کلیک به‌حساب کاربری MailChip خود وصل شوید؛ و حتی می‌توان فرم برای ورود به‌حساب کاربری، دنبال کردن ایمیل ها، مدیریت مشترکین، تنظیم ارسال پاسخ خودکار و باز شدن صفحه ی تشکر، متناسب با محیط استفاده شما تنظیم کند.همچنین می تواند با plugin های دیگر مانند WooCommerce و Contact Form 7 ترکیب شود. شاید کاربردی ترین ویژگی این باشد که اجازه می دهد یک کمپین درست کنید بدون اینکه لازم باشد هر دفعه که وبلاگ WordPress خود را آپدیت می کنید به مشترکین خود ایمیل بزنید زیرا به‌صورت اتوماتیک به آن ها اطلاع می دهد.

2) SumoMe’s List Builder

آیا به دنبال این هستید که بازدیدکننده‌های WordPress خود را به مشترکین ایمیلی تبدیل کنید؟ SumoMe’s List Builder به شما این امکان را می دهد که هنگام خروج بازدیدکننده‌ها پنجره ی کوچکی باز می کند و از آن ها می خواهد تا آدرس ایمیل خود را وارد کنند.این پنجره های کوچک متناسب یا محیط تنظیم می شوند و جز معدود پنجره هایی است که برای کاربران تلفن‌ها هوشمند هم بهینه‌شده است. این plugin قابلیت ترکیب شدن با سرویس های بازاریابی مانند MailChimp, AWeber, Get Response, Constant Contact و Active Campaign را دارد.
SumoMe را می توان رایگان دانلود کرد و تعدادی ابزار دارد که می توان به کمک آن ها محتوای wordpress را در کانال های رسانه های اجتماعی منتشر کرد و مشاهده‌ی آنالیز های گوگل بر روی طراحی وب‌ سایت خودتان و همچنین امکان ثبت آدرس های ایمیل بازدیدکنندگان نیز وجود دارد.

افزونه وردپرس | بازاریابی از طریق ایمیل | بازاریابی دیجیتال تخصصی

3)  SendinBlue Subscribe Form و WP SMTP

SendinBlue یک سرویس بازاریابی ایمیلی است که ویژگی هایی شبیه MailChimp دارد. این Plugin می تواند فرم مشترکین شمارا متناسب با محیط تنظیم کند، لیست مخاطبین شمارا بخش بندی کند و با استفاده از تابع wp_mail  می تواند ایمیل ها را دنبال کند. همچنین می توانید خبرنامه تهیه کنید و ارسال کنید و کمپین بازاریابی را ارتقا دهید و به آمارهای واقعی رأی کیفیت، باز کردن ها و کلیک کردن ها دسترسی داشته باشید.
تا زمانی که حساب کاربری SendinBlue دارید دسترسی به آن رایگان است. خبر خوب این است که اگر در ماه کمتر از 9000 ایمیل می‌فرستید می توانید عضویت رایگان داشته باشید. همچنین آن ها محدودیت 60 روزه برای اعضای خود را در سال 2016 حذف کرده اند. هرچند که ویژگی های محدودی نسبت به بقیه برنامه ها دارد.

4)  Opt-in Panda For WordPress

مخاطبان خود را با نشان دادن تنها بخشی از محتوای جالب فریب دهید؛ و سپس برای اینکه بقیه محتوا زا ببینند باید ایمیل خود را وارد کنند؛ و با نصب کردن این plugin این امکان را فراهم آورید.در کنار پنهان کردن بخشی از محتوا، می توانید در قسمت مباحث مطالب انحصاری ارائه دهید، نتایج را با ابزار built-in دنبال کنید و مشاهده کنید که مخاطبان شما از کجا می آیند و به‌این‌ترتیب می توانید در شبکه های اجتماعی گوگل، فیس‌بوک و توییتر آن ها را مشترک خود کنید.این محتوا همچنان قابل جستجو توسط ربات ها هستند، بنابراین نگران آن نباشید که ارزیابی شما مشکل پیدا کند؛ و شما می توانید مشترکین جدید خود را با همه سرویس های بازاریابی به لیست اضافه کنید.

5) Attention Grabber Plugin

اگر می خواهید مخاطبین بیشتری را به مشترکین تبدیل کنید باید توجه آن ها بعد از بازدید از طراحی سایت بالا ببرید. یکی از کارآمدترین روش ها می تواند وجود یک منو ابزار آگاه کننده باشد که نظر مخاطب زا جلب می کند. یکی از این ابزارهای محبوب می تواند منوی سلام باشد. البته برای شما هزینه به دنبال خواهد داشت زیرا فقط 25 کلیک آن رایگان است و برای مابقی باید هزینه کنید.
یکی از بهترین جایگزین این plugin است که به‌صورت رایگان هست. نصب آن آسان است و می تواند به‌سرعت به وب‌سایت WordPress شما متصل شود و متناسب با محیط سایت شما طراحی شود، می تواند توسط آنالیزهای گوگل تعداد عضو شده ها را دنبال کند و می-تواند محتوا را نمایش دهد یا پنهان کند و بنابراین با صفحه‌نمایش مخاطب شما تنظیم شود.

افزونه وردپرس | بازاریابی از طریق ایمیل | بازاریابی دیجیتال تخصصی

6)  ALO EasyMail Newsletter

این‌یکی از plugin های کاربردی wordpress است اگر می خواهید برای مشترکین خود با استفاده از استانداردهای wordpress GUI و API خبرنامه تهیه کنید و ارسال کنید. ویژگی های دیگر این امکان را می دهد که انتخاب کنید این ایمیل برای چه کسی ارسال شود و برای جمع آوری و مدیریت مشترکین نیز به شما کمک می کند.همچنین ابزار Ajax برای اشتراک وجود دارد، ابزار خطا گیری و همچنین یک مدیریت کننده چشمگیر است. ویژگی جالب این است که ایمیل هایی که فعال نیستند را حذف می کند. این plugin همچنین یک برنامه داخلی و چندزبانه را پشتیبانی می کند و به شما گزارشی شامل اینکه چه تعداد از مشترکین ایمیل را چک کرده اند و لینک داخلی را بازکرده‌اند، به شما ارسال می کند.

7)  FreshMail for WordPress

FreshMail یک بازاریاب ایمیلی و تهیه کننده خبرنامه است که جوایز مختلفی که را در زمینه بازاریابی به دلیل بالاترین نرخ بازگشت سرمایه دریافت کرده است. با این plugin می توانید برای صفحه خود فرم عضویت و صفحه های بازشونده تعریف کنید. همچنین گزینه ای برای عضویت اتوماتیک وجود دارد، زمانی که بازدیدکننده در سایت نظر می دهد و یا در نظرسنجی شرکت می کند.این plugin همچنین می تواند با ابزاری مانند Contact Form, WooCommerce checkout, و Google Analytics ترکیب شود و شما می توانید همه چیز را دنبال کنید. همچنین گزارش هایی وجود دارد که می توانید ببینید در یک بازه زمانی به‌وسیله کدام فرم بیش-ترین عضویت را داشته ایم. اگر ماهانه کمتر از 2000 ایمیل ارسال می کنید می توانید از این قابلیت به‌صورت رایگان بهره ببرید؛ و تنها با 7 دلار می توانید از ویژگی های کامل آن استفاده کنید.

8) Contact Form 7

افزونه وردپرس | بازاریابی از طریق ایمیل | بازاریابی دیجیتال تخصصی

این‌یکی از پرطرفدارترین فرم های ارتباطی برای کاربران wordpress است، زیرا مبتدی ها به‌راحتی از آن استفاده می کنند و امکانات انعطاف پذیری برای کاربران باتجربه است. برای مثال می توانید فرم ها، ظاهر و محتوای ایمیل را متناسب‌سازی کنید.
با این plugin می‌توانید فرم های متفاوت طراحی وب سایت کنید و آن ها را در پست های مختلف خود به کار ببرید. این plugin همچنین از Ajax، CAPTCHA، Akismet spam filtering پشتیبانی می کند و زبان-هایی متفاوت را پشتیبانی می کند… همچنین می تواند به mailchimp متصل شود و یکی دیگر از دلایل بالیدن به این plugin است. با اضافه کردن آن می توانید به کاربرانی که با شما ارتباط برقرار کرده اند خبرنامه ارسال کنید.

9) Newsletter

اگر تنها می خواهید با یک plugin برای ایمیل های خود درگیر باشید، بهترین گزینه این مورد است. این گزینه می تواند همه کارهای ضروری برای ساختن و مدیریت خبرنامه شمارا انجام دهد. ویژگی های آن شامل دنبال کردن ایمیل ها، متناسب‌سازی فرم ها و ابزار و همچنین ایجاد opt-in یگانه و دوگانه است. همچنین می توانید ویژگی های مشترکین خود را جهت‌دهی کنید و کمپین خود را هدفمندانه تر و کارآمدتر کنید.
ازآنجایی‌که به عضویت wordpress شما کاملا مرتبط است پس می-توانید تنها با چند کلیک به Newsletter متصل باشید.

10) MailPoet Newsletters

مانند plugin های دیگر این مورد هم به‌صورت رایگان قابل دانلود است. درحالی‌که کاربرد آن ارسال خبرنامه است، ویژگی های آن باعث می شود یک plugin ضروری برای کاربران wordpress باشد. به شما کمک می کند که ارسال اتوماتیک پاسخ را داشته باشید، تقسیم بندی لیست مخاطبین و تنها با کلیک شدن بر روی ابزار می توانید مشترک اضافه کنید. مهم‌ترین قسمت این است که با انتشار پست جدید به مشترکین شما به‌صورت خودکار اطلاع‌رسانی می کند.
بیش از 70 تم وجود دارد که از بین آن ها می توانید انتخاب کنید؛ بنابراین نباید مشکل خاصی برای انتخاب تم متناسب با برند شما وجود داشته باشد؛ و خبرنامه شما در سرویس هایی مانند گوگل و یاهو به شکل اولیه نمایش داده می شود و با سیستم های اندروید و IOS نیز سازگار است.

11) Ultimate Popup Free

بر اساس توسعه‌دهنده‌ها، این plugin می تواند لیست شمارا 500 درصد سریع تر تهیه کند. اینکه ثابت‌شده است یا نه تفاوتی در این حقیقت ندارد که این plugin باعث می شود که پنجره ها خودبه‌خود حتی در تلفن همراه بازشوند. می توانید همه‌چیز را از محتوا تا کدها متناسب‌سازی کند، بنابراین می توانید محتوای متناسب با برند و پنجره های باز شونده‌ی دلخواه متناسب با نیازهایتان طراحی کنید. اگرچه توسعه دهنده ها تلاش کرده اند که این plugin ها زمان لود شدن را افزایش نمی دهند.
این plugin رایگان می تواند با تهیه‌کننده‌هایی مانند MailChimp و AWeber و plugin ای به نام Contact Form7 به‌خوبی ایفای نقش می کند.

افزونه وردپرس | بازاریابی از طریق ایمیل | بازاریابی دیجیتال تخصصی

 

12) Remarkety

اگر WooCommercez دارید، پس باید این plugin ز نصب کنید. برای مبتدی ها، می توانید بر اساس تاریخچه ی خرید مشتریان ایمیل های شخصی برای آن ها ارسال کنید. علاوه بر آن می توانید مشتریان خود را خودبه‌خود بخش بندی کنید، برای بخش های فراموش‌شده یادآور ارسال کنید، رفتارهای مشتریان را دنبال کنید و ایمیل های پاسخ‌دهنده طراحی کنید. اگر این ها کافی نیست همچنین می تواند به شما کمک کند که کمپین های متناسب‌سازی شده داشته باشید و تست طراحی کنید. درنهایت، یک داشبورد بصری وجود دارد که آنالیزهای ارزشمند مانند نرخ خرید را منتشر می کند.
از این امکان می توانید برای 30 روز رایگان استفاده کنید و سپس یکی از طرح های 32،64،119 و یا 205 دلاری را خریداری کنید.

نتیجه

کاربرد ایمیل، همراه با بازاریابی ایمیلی به نظر نمی رسد که به این زودی ها از عرصه خارج شود. این بسیار کاربردی است که مشتریان خود را با آخرین اخبار، ارتقاها و پیشنهادات در حلقه نگه‌دارید.
بهترین قسمت آن است که اگر از wordpress می توانید plugin ها را تهیه کنید و کمپین ایمیلی خود را راه اندازی کنید و مدیریت کنید.

با تشکر از شما کاربر گرامی در صورت تمایل می‌توانید نظرات خود را در مورد مطالب سایت ارسال نموده و کارشناسان گروه سایت سازان را در ارائه مطالب بهتر یاری نمایید. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید