طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

17 راه برای افزایش ترافیک سایت

17 راه برای افزایش ترافیک سایت

17 راه‌کار برای آنکه بتوانید ترافیک وب‌سایت خود را به‌سرعت افزایش دهید

آیا شما بودجه کافی برای رقابت با کمپانی‌های بزرگ ندارید؟ آیا رقیبان شما یک ارتش بزرگ از بازاریابان را استخدام کرده‌اند و شما قادر به رقابت با آن‌ها نیستید؟ پس به نظر شما یک کمپانی کوچک چگونه باید مسیر خود را در وب بیابد و جایگاه خود را در بازار پیدا کند؟ در زیر راه‌کارهایی برای انجام این کار ارائه‌شده‌اند. پس با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

1) بازاریابی مجدد در فیس‌بوک

فیس‌بوک یک ابراز بسیار قوی برای بازاریابی و ایجاد آگهی‌های تجاری است؛ اما آیا شما تابه‌حال به ایده بازاریابی مجدد کاربران در فیس‌بوک فکر کرده‌اید؟ شما با نصب کردن ابزار ردیابی کاربران در فیس‌بوک (Facebook Tracking pixel) می‌توانید کاربرانی که به طراحی سایت شما مراجعه کردند را در فیس‌بوک ردیابی کنید و مجددا تبلیغاتی را برای این کاربران انجام دهید تا بتوانید آن‌ها را دوباره به سمت سایت خود هدایت کنید و بدین طریق بتوانید ترافیک را مجددا به سایت خود بازگردانید. شما می‌توانید این کار را در ابعاد خیلی کوچک و حتی با 100 بازدیدکننده شروع کنید.

facebook_sitesazan

2) بازیابی کاربران با استفاده از ایمیل در فیس‌بوک

شما می‌توانید با استفاده از لیست ایمیل کاربرانی که در اختیاردارید این کاربران را در فیس‌بوک بازیابی نمایید و به‌جای آنکه به کاربران ایمیل‌های دوره‌ای بفرستید از طریق فیس‌بوک تبلیغات مجددی برای این کاربران انجام دهید. این کار برای شما یک منفعت بزرگ دارد، به دلیل آنکه با پیشرفت تلفن‌های همراه امروزه اکثر کاربران از طریق تلفن‌های همراه خود وارد فیس‌بوک می‌شوند شما می‌توانید با تبلیغات در فیس‌بوک بازاریابی مجددا کاربرانی که ایمیل آن‌ها را در اختیاردارید را بر روی تلفن‌های همراه آن‌ها، انجام دهید.

3) بازاریابی مجددا در توییتر

بازاریابی مجددا در توییتر نیز به روشی کاملا مشابه فیس‌بوک انجام می‌شود. به‌سادگی و تنها با نصب یک ابزار بازیابی کاربران در توییتر می‌توانید کاربرانی که به طراحی وب سایت شما مراجعه کرده‌اند را مجددا هدف قرار داده و در توییتر بازاریابی مجددا انجام دهید؛ اما بازاریابی در توییتر یک تفاوت عمده با بازاریابی در فیس‌بوک دارد، در توییتر مینیمم تعداد کاربرانی که باید داشته باشید تا بتوانید تبلیغات انجام دهید 500 نفر است.

4) بازیابی کاربران با استفاده از ایمیل در توییتر

درروشی کاملا مشابه آنچه برای فیس‌بوک توضیح داده شد شما می‌توانید کاربرانی را که ایمیل آن‌ها را در اختیاردارید در توییتر ردیابی کرده و بازاریابی مجدد خود را بر روی تلفن‌های همراه آن‌ها انجام دهید (البته به‌شرط آنکه آن‌ها توییتر را از طریق تلفن‌ها همراه خود چک کنند). البته مجددا ذکر می‌کنم اگر شما نتوانید حتی از طریق ردیابی ایمیل‌های کاربران در توییتر به حدنصاب 500 کاربر برسید دیگر قادر نخواهید بود که از این طریق تبلیغاتی انجام داده و کاربران خود را بازاریابی مجدد کنید.

17 راه برای افزایش ترافیک سایت | افزایش بازدید سایت

5) Twitter Cards

یک ابزار خیلی قوی برای جذب ترافیک به طراحی وبسایت Twitter Card ها هستند. Twitter Card ها نوعی توییت بزرگ‌تر هستند که می‌توانند عکس‌هایی را نیز شامل شوند و علاوه بر آن می‌توانند دکمه‌های CTA (Call-To-Action) را نیز شامل شوند. داشتن عکس و CTA موجب می‌شود که به توییت تعامل بهتری با کاربران برقرار کند. علاوه بر موارد ذکرشده این توییت ها امکان ایجاد یک فایل قابل دانلود را نیز در خوددارند. آمارها نشان می‌دهند که توییت های دارای عکس یا همان
Twitter Card ها 18% بیشتر از توییت های بدون تصویر، کلیک دریافت می‌کنند پس توصیه من به شما آن است که حتما از Twitter Card ها استفاده کنید.

6) 80% از زمان خود را صرف ایجاد عناوین و تیترهای آگهی کنید

آیا می‌دانید که از میان هر 10 نفر، 8 نفر از آن‌ها تنها تیتر آگهی شمارا خوانده و اصلا سایر قسمت‌های آگهی شمارا مطالعه نمی‌کنند؟ با توجه به این مطلب شما باید 80% از زمان و انرژی خود را صرف ایجاد تیترهای جذاب‌تر کنید تا تیترهای شما این قابلیت را داشته باشند که نظر کاربران را جلب کرده و آن‌ها را به وب‌سایت شما هدایت کنند. هیچ فرقی نمی‌کند که شما تبلیغات خود را در فیس‌بوک انجام می‌دهید و یا در توییتر، لینکدین و یا هر جای دیگری، بار دیگر عناوین خود را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که عناوین شما مناسب بوده و به‌اندازه کافی جذاب هستند.

7) یک لیست از ایمیل‌های کاربران فراهم کنید

در ابتدای این مقاله به این مسئله اشاره شد که شما می‌توانید از لیست ایمیل کاربران برای ایجاد آگهی تبلیغاتی در شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید، داشتن یک لیست از ایمیل کاربران می‌تواند یک ابزار خیلی مفید برای هدایت ترافیک به سمت طراحی سایت شما باشد زیرا شما بدین‌وسیله می‌توانید یک خبرنامه در سایت خود ایجاد کرده و ایمیل‌های دوره‌ای به کاربران خود ارسال کنید. پس یک Opt-In برای خبرنامه در وب‌سایت خود ایجاد کنید و حتما یک لیست از ایمیل کاربران تهیه کنید. من به‌شخصه از ابزار بسیار خوبی به نام Drip برای انجام این کار استفاده می‌کنم و این ابزار را به شما نیز توصیه می‌کنم زیرا علاوه بر رایگان بود، نصب و استفاده از آن نیز بسیار ساده است.

8) ایجاد پست‌های متعدد

ایجاد پست‌های متعدد در وب‌سایت شما موجب می‌شود که ترافیک وب‌سایت شما به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا کند. اخیرا ما آزمایش‌هایی انجام دادیم که در آن نرخ بازدیدکنندگان برحسب تعداد پست‌ها در هفته را موردبررسی قراردادیم. زمانی که تعداد پست‌های طراحی سایت ما از 2 پست در هفته به 10 پست در هفته افزایش یافت، موجب شد که ترافیک وب‌سایت ما تنها با گذشتن 2 ماه 300% افزایش پیدا کند. باور کنید که این اعداد ارقام بسیار عجیب و غیرمنتظره هستند و به‌عبارت‌دیگر می‌توان گفت که این آمار خارق‌العاده است. حتی یک کمپانی دیگر که این آزمون را انجام داده بود توانست نتایجی به‌مراتب بهتر از این هم دریافت کند؛ اما پیش از آنکه شروع به ایجاد پست‌های متعدد کنید ابتدا راه‌کار شماره 9 را نیز بخوانید!

17 راه برای افزایش ترافیک سایت | افزایش بازدید سایت

9) پست‌های خود را در فیس‌بوک ارتقا دهید

ممطئنا شما هم این مطلب را شنیده‌اید که فیس‌بوک دادن امکانات تبلیغاتی رایگان به کاربران را متوقف کرده است. این بدان معنی است که تا زمانی که شما هزینه‌ای برای تبلیغات خود در فیس‌بوک پرداخت نکنید کسی تبلیغات شمارا در فیس‌بوک نخواهد دید. لذا شما باید هزینه‌ای را صرف تبلیغات خود در فیس‌بوک بکنید. یک استراتژی خوب برای این کار ایجاد یک کمپین تبلیغاتی در فیس‌بوک است که آگهی‌ها و پست‌های شمارا مرتبا نمایش می‌دهد. کمپین شما باید تمام پست‌های وبلاگ شمارا شامل شود و شما باید در این کمپین بازدیدکنندگان قدیمی خود را هدف قرار دهید.

10) سئوی سایت خود را بهبود دهید

اگر شما به فکر آن هستید که با دست‌کاری الگوریتم‌های موتورهای جست‌وجوگر و رتبه‌بندی‌ها به اهداف خود برسید، باید به شما بگویم که این ایده شما محکوم‌به باخت و نابودی است. به‌جای این کار بهتر است یک برنامه‌ریزی داشته باشید که به‌وسیله آن بتوانید سایت خود را به بهترین سایت ممکن از دید موتورهای جست‌وجوگر و ربات‌های آن‌ها که به درون وب‌سایت شما می‌خزند، تبدیل کنید. نرم‌افزارهایی همچون SEMrush می‌توانند یک بررسی دقیق از سئوی شما انجام دهند و بهترین راه‌کارها را برای بهبود سئو شما ارائه دهند و همچنین قسمت‌هایی از سایت شما که نیاز به تعمیر دارند را شناسایی کرده و به شما اطلاع دهند. نگران صرف زمان و هزینه برای سئوی سایتتان نباشید زیرا این تغییرات ارزش آن را خواهند داشت.

11) پست‌های وب‌سایت خود را با پست‌های وب‌سایت‌های دیگر معاوضه کنید

اگر بتوانید در سایت‌های دیگر پست‌هایی ایجاد کرده و در آن پست‌ها به وب‌سایت خودتان لینک بدهید می‌توانید ترافیک زیادی را به طراحی سایت خودتان هدایت کنید و کاربران زیادی را به سایت خودتان جذب کنید. یک روش عالی برای انجام این کار این است که، شما باید وب‌سایت‌هایی که فعالیت تجاری آن‌ها مشابه فعالیت تجاری سایت شماست و موضوع مقالاتتان مشابه است پیداکرده و ببنید کدامیک از آن‌ها ازلحاظ تعداد بازدیدکنندگان با سایت شما تقریبا شرایط یکسانی دارد. سپس با آن‌ها ارتباط برقرار کرده و از آن‌ها بخواهید که با شما مبادله مقاله کنند و شما در سایت آن‌ها مقالاتی قرار دهید که به وب‌سایت خودتان در لینک می‌دهند و آن‌ها نیز این کار را در وب‌سایت شما انجام دهند.

12) ایمیل‌های وب‌سایت خود را خودکار کنید

آیا شما از آمار باورنکردنی بازاریابی اتوماتیک اطلاعی دارید؟ در کمال ناباوری باید به شما بگویم که تنها 3 تا 5 درصد از کمپانی ها از روش بازاریابی اتوماتیک استفاده می‌کنند. اگر شما تنها کمپانی‌های بزرگ را مدنظر قرار دهید این آمار بسیار افزایش می‌یابد. این بدان معنی است که تنها کمپانی‌های بزرگ از این روش استفاده می‌کنند؛ اما ما در این مقاله قصد داریم تا به کمپانی‌های کوچک کمک کنیم تا بتوانند با رقیبان بزرگ و قدرتمند رقابت کنند.
چرا شما از ابزارهای بازاریابی اتوماتیک استفاده نمی‌کنید؟ شاید به این دلیل باشد که این ابزار بسیار هزینه‌بر هستند و شما از صرف این هزینه‌ها هراس دارید؛ اما در اینجا یک‌راه کار برای شما آورده شده است که می‌توانید به‌وسیله آن از ابزار بازاریابی اتوماتیک استفاده کنید. تعدادی پلتفرم‌های بازاریابی اتوماتیک جدید طراحی‌شده‌اند که هزینه آن‌ها کم است از این میان می‌توان به Autopilot و Hatchbuck اشاره کرد. این ابزارها برای تجارت‌های کوچک بسیار مناسب و به‌صرفه هستند؛ اما اگر شما همچنان علاقه‌مند به استفاده از ابزار HubSpot و ابزارهای گران‌قیمتی مشابه با آن هستید به شما توصیه می‌کنم یک شریک برای خود پیدا کنید تا نیمی از هزینه‌ها را عهده‌دار شود و شما بتوانید از پس هزینه‌های هزاران دلاری این ابزارها بربیایید.
با نصب این نرم‌افزارها شما باید تنظیماتی را بر روی ایمیل‌های ارسالی انجام دهید و یک کمپین ارسال خودکار ایمیل فعال کنید که به‌مجرد آنکه یک نفر فرم عضویت سایت و یا خبرنامه شمارا پر کرد بتواند اطلاعات مشخصی را از داخل این فرم‌ها بخواند و آن‌ها را به لیست ایمیل‌های شما اضافه کند و برای آن‌ها به‌صورت خودکار ایمیل‌هایی ارسال کند. با برقراری ارتباط از طریق ایمیل با مشتریان شما می‌توانید ترافیک زیادی را به طراحی وب‌سایت خود هدایت کنید.

17 راه برای افزایش ترافیک سایت | افزایش بازدید سایت

13) در کار دیگر وب‌سایت‌ها مشارکت کنید

کمک کردن به دیگر وب‌سایت‌ها یک‌راه بسیار خوب برای بهبود ترافیک وب‌سایت شماست. می‌پرسید چگونه؟ من خودم به‌شخصه برای تعداد زیادی از وب‌سایت‌ها به‌جز وب‌سایت خودم مقاله می‌نویسم. شاید منافعی که از این کار حاصل می‌شوند سریعا نمایان نشوند اما به‌مرور می‌توانند باعث بهبود ترافیک وب‌سایت شما گردند زیرا این وب‌سایت‌ها نیز سعی می‌کنند تا به شما کمک کنند و به‌گونه‌ای ترافیک خودشان را به وب‌سایت شما ارجاع دهند.

14) آزمون‌های کوچک و سرگرم‌کننده در وب‌سایت خود قرار دهید

آزمون‌های کوچک و سرگرم‌کننده می‌توانند برای کاربران شما بسیار جذاب باشند و باعث شوند آن‌ها از مطالعه محتوای طراحی سایت شما لذت ببرند شما می‌توانید از این طریق تعاملات خود را با کاربران عمیق‌تر کنید. علاوه بر این شما می‌توانید از طریق این آزمون‌ها یک پایگاه داده از ایمیل‌های کاربران تهیه کنید و برای برقراری ارتباط با آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی مورداستفاده قرار دهید. سایتهایی مثل Quizzer می‌توانند به شما در ایجاد این آزمون‌ها و قرار دادن آن‌ها بر روی وب‌سایتتان کمک کنند.

15) در وب‌سایت خود وبینار (Webinar) و وبکست (Webcast) قرار دهید

من به شما اطمینان می‌دهم که موضوعی وجود دارد که شما در آن به‌قدری ماهر و باتجربه باشید که بتوانید راجع به آن سخنرانی کرده و این سخنرانی برای افراد بسیاری جالب و آموزنده باشد. تنها کاری که باید بکنید آن است که موضوعی را که نقطه قوت شماست شناسایی کنید و یک سخنرانی جذاب و مفرح راجع به آن برای کاربران خود ترتیب بدهید.

17 راه برای افزایش ترافیک سایت | افزایش بازدید سایت

16) در وب‌سایت خود پادکست (Podcast) قرار دهید

اگر شما فکر می‌کنید که سخنرانی کردن به‌صورت زنده برای تعدادی شنونده در اینترنت کاری مشکل است و شما نمی‌توانید به‌خوبی از پس آن بربیایید، پس به‌جای وبینار و وبکست می‌توانید از پادکست استفاده کنید. ایجاد پادکست هم ایده خوبی برای جذب ترافیک به وب‌سایت شما است و همچنین روشی مطمئن و بدون خطا است؛ اما شما باید در این راه تداوم داشته باشید و اپیزودهای خود را به‌مرورزمان بهبود داده و تقویت کنید.
زمانی که شما ابتدا شروع به انجام این کار می‌کنید، این احساس به شما دست می‌دهد که دارید با یک دیوار صحبت می‌کنید و هیچ مخاطبی ندارید، اما اگر شما در انجام این کار تداوم داشته باشید و روزبه‌روز چیزهای بهتری برای ارائه کردن به شنوندگان خود فراهم کنید، من به شما تضمین می‌دهم که می‌توانید شنوندگان بسیاری را جذب کرده و قسمت‌های بعدی برنامه شما هر بار بیش‌ازپیش شنونده داشته باشد.
یک‌راه کار دیگر برای بهبود برنامه‌های شما آن است که مهمانانی را به برنامه دعوت کرده و از آن‌ها بخواهید که در بهینه سازی این برنامه به شما کمک کنند. مطمئن باشید کسانی هستند که به شما پاسخ مثبت بدهند و در برنامه شما شرکت کرده و با شنوندگانتان صحبت کنند. این کار می‌تواند سیل عظیمی از شنوندگان را به برنامه شما جذب کند و ترافیک وب‌سایت شمارا طرز شگفت‌آوری افزایش دهد.

17) در تجارت خود با سایر افراد شریک شوید

برای هر تجارتی هزاران موقعیت مناسب برای شراکت وجود دارد، تنها کاری که باید انجام دهید آن است که یک یا چند نفر از این افراد را پیدا کنید و با آن‌ها مشارکت کنید. برای مثال خود ما با یکی از شرکت‌های تولید نرم‌افزارهای آموزشی، شراکتی برقرار کردیم و آن‌ها به ما اجازه دادند تا در بخش شرکای آن کمپانی برای خود یک ستون داشته و مطالب خود را بنویسیم و این کار موجب شد که ترافیک زیادی به وب‌سایت ما هدایت شود و سایت ما پیشرفت‌های چشم‌گیری بکند.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید