طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

20 نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت

20 نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت

20 نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت را در این مطلب بیان می کنیم تا با توجه به آن ها بتوانید عملکرد بهتری در طراحی سایت داشته باشید. برنامه نویسی وب امری بسیار تخصصیست و نمی توان هر برنامه نویسی را به عنوان برنامه نویس وب به خدمت گرفت. در این میان برخی از برنامه نویسان وب بهتر از سایر همکاران خود فعالیت می کنند و اگر شما هم می خواهید یکی از این برنامه نویسان حرفه ای باشید، این مطلب از سایت سازان را مطالعه کنید.

1.همیشه ترندها و مُد روز را بدانید!

20 نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت

مشتریان همواره به دنبال برنامه نویسی هستند که به آن ها سایتی شکیل و زیبا و کارآمد تحویل بدهد. برای این که مشتریان را راضی کنید و همچنین افراد دیگری را به عنوان مشتریان جدید جذب کنید باید از مُد روز خبر داشته باشید و بدانید که باید از چه روش ها و با استفاده از چه ویژگی هایی مشتری و کاربران را سر ذوق بیاورید.

2.به جزئیات دقت کنید

همیشه به جزئیات و نکات کوچک کار توجه کنید. هم از نظر ظاهری و هم از نظر ساختاری و کدنویسی به جزئیات توجه کنید چرا که همواره موارد ریز و کوچکی که شاید به چشم نیایند هم بر کیفیت کارتان تاثیر گذار خواهند بود.

3.ارتباط تیمی

برای برنامه نویسان اهمیت زیادی دارد که به صورت گروهی و تیمی کار کنند. این موضوع برای برنامه نویسان وب اهمیت بیشتری دارد چرا که کار طراحی بخش های مختلفی دارد. برای آن که هماهنگی و نظم کاری در طول یک پروژه برقرار باشد از نرم افزارهای ردیابی و ارتباطی مناسب استفاده کنید تا اعضای تیم همیشه با یکدیگر در تماس باشند. نرم افزارهای زیادی برای این کار وجود دارند که می توانید از بین آن ها با توجه به نوع کار و امکاناتشان، بهترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید.

4.ناوبری و هدایت کاربران

20 نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت

ناوبری سایت به هدایت و دسترسی کاربران به بخش های مختلف گفته می شود. این امر باید به خوبی و به شکلی ساده انجام شود. کاربران و بازدید کنندگان باید به آسانی به بخش های مختلف سایت دسترسی پیدا کنندو این شما هستید که به عنوان طراح باید این امکان را برای آن ها فراهم کنید. منو و دکمه های دسترسی را در دید کاربران قرار دهید و همچنین جذابیت و زیبایی را برای آن ها بسازید تا کاربران به کلیک کردن برروی آن ها تشویق شوند.

5.اپلیکیشن ها و سایت ها را به روز نگه دارید

20 نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت

مانند هر اپلیکیشن و نرم افزار دیگری، اپلیکیشن های وب و سایت ها نیز باید به روز باشند تا جذابیت های جدیدی برای کاربران ایجاد شود و همچنین پیشرفت و بهبود حاصل شود. وبسایت های شما باید همواره جدیدترین ویژگی ها و امکانات و ابزارها را داشته باشند تا برای کاربران مدرن مناسب و مفید و جذاب ظاهر شوند.

6.تست و آزمایش ها را به صورت خودکار انجام دهید

اگر بخواهید تمام بخش ها و واحدهای کار را به صورت جداگانه و دستی تست کنید وقت زیادی از شما گرفته خواهد شد و این اصلا خوب نیست! تست ها را می توانید به صورت خودکار انجام دهید تا در زمان کارتان صرفه جویی کرده باشید.

توجه کنید که در کار طراحی سایت، زمان بسیار مهم است! در اکثر مواقع طراحان زمان مشخصی را برای اتمام کار در نظر گرفته و وعده داده اند و همین موضوع دلیل اهمیت بالای زمان در کار است.

7.شماره تلفن های فعال

در سایتتان و در بخش تماس با ما و یا اطلاعات تماس، از شماره تلفن های معتبر و فعال استفاده کنید. امکان برقراری تماس تلفنی برروی اعتبار سایت شما تاثیر مثبت زیادی خواهد گذاشت. همچنین کاربران با برقراری تماس، نیازها و سوالات مهمی که باید به دقت پاسخ داده شوند را از شما و از طریق تلفن خواهند پرسید.

8.رنگ ها

در انتخاب رنگ ها دقت کنید. رنگ ها می توانند سرنوشت سایت و کسب و کارتان را عوض کنند! با توجه به موضوع سایت و همچنین مخاطبانی که دارید، از رنگ های مناسب استفاده کنید. رنگ ها تاثیر روحی و ذهنی بر کاربران خواهند گذاشت، پس برای سایت و برای هر کدام از بخش ها، دکمه ها، آیکون ها و … رنگ مناسب و جذابی انتخاب کنید.

9.از میانبر استفاده کنید

برای آسانی و تسریع کار از راه های میانبر استفاده کنید. در کار طراحی وبسایت میانبرهای زیادی وجود دارند که به صلاح دید خودتان و در مواقع لزوم و امکان از این میانبرها برای آسانی و سریع شدن کار می توانید از آنها استفاده کنید.

10.محتوا

محتوا مهم ترین و اصلی ترین موردیست که در یک سایت باید وجود داشته باشد چرا که کاربران به دنبال محتوا به سایت شما می آیند. محیط ارائه ی محتوا و نوع محتوا و شیوه ی ارائه ی آن را به خوبی بسازید و در نهایت با تولید محتوای با کیفیت تیر را به هدف بزنید.

11.از روش های مناسب برای سئو استفاده کنید

20 نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت

برنامه نویسان وب می دانند و باید یاد بگیرند که اصول و قواعد سئو را رعایت کنند تا تمام صفحات سایت آن ها ترافیک را جذب کنند و در موتورهای جستجو رتبه ی مناسبی به دست آورند. اصول سئو در راستای رضایت کاربران و بازدید کنندگان است و با رعایت آن ها رضایت کاربران را هم افزایش خواهیم داد.

برای یادگیری اصول سئو و مطالعه ی بیشتر در این زمینه می توانید از صفحه ی آموزش سئو دیدن فرمایید.

12.تصاویر با کیفیت

همیشه از تصاویر با کیفیت و جذاب استفاده کنید. تصاویر در کنار متن ها می توانند نقش مکمل را بازی کنند و تاثیرگذاری یک متن را تا چندین برابر افزایش دهند. همچنین از آن ها می توان به عنوان محتوای اصلی نیز استفاده کرد. گاهی یک تصویر در کمتر از 10 ثانیه می تواند مفهوم چندین پاراگراف را بیان کند. اینفورگرافی ها از بهترین نمونه های استفاده از تصاویر در سایت ها می باشند.

13.برای اجرا و ارائه ی کار عجله نکنید!

وقتی که طراحی سایتتان به پایان رسید و آن را به صورت آزمایشی برای خودتان اجرا کردید، آن را به طور کامل بررسی و تمام بخش ها را زیر و رو کنید. هر نقطه ضعفی که به چشمتان آمد را برطرف کنید و هر بخشی که جای بهبود و پیشرفت دارد را ارتقاء دهید. تلاش کنید تا بهترین کیفیت ممکن را برای شروع مورد استفاده قرار دهید.

14.امنیت وبسایت

20 نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت

امنیت سایت شما قبل از آن که وبسایت را اجرا و ارائه کنید باید ایجاد و تضمین شده باشد. کدنویسی اصولی، استفاده از ابزارهای امنیتی و همچنین برخورداری از سیستم میزبانی (هاست) مناسب و امن می توانند در کنار هم امنیت سایت شما را تضمین کنند.

15.GitHub

اگر در حال کار بر روی یک پروژه ی بزرگ هستید و یا می خواهید جنین پروژه ای را شروع کنید بهتر است GitHub را مورد استفاده قرار دهید. GitHub قلب بسیاری از طراحان و توسعه دهندگان را به دست آورده است. البته در نظر داشته باشید که اگر می خواهید به صورت خصوصی کار کنید، باید به سراغ گزینه ی دیگری بروید چرا که بر روی سرور های GitHub به صورت عمومی در دسترس همگان قرار خواهد داشت.

16.کارها را جداگانه انجام دهید

در هر لحظه یک کار را انجام دهید. تمرکز شما باید به طور کامل بر روی بخشی که می خواهید برای آن اقدامی کنید باشد! اگر کارها و اقدامات بخش های مختلف را به صورت همزمان انجام می دهید نباید انتظار داشته باشید که پروژه ی کامل و بی نقص و فوق العاده ای توسط شما انجام شود!

17.کدها را کامنت کنید

برای بخش هایی که لازم است در کدهایتان کامنت بگذارید و توضیحات لازم را ارائه کنید. این کار بسیار مهم است به دو علت! ممکن است نکته ای را فراموش کنید و بعدها در هنگام اعمال تغییرات و یا طراحی بخشی جدید دچار مشکل شوید. دلیل دوم آن است که اگر برنامه نویس دیگری به جای شما بخواهد کار را ادامه دهد و یا تغییراتی ایجاد کند باید از نکات مربوط به کدهای نوشته شده آگاهی داشته باشد تا بتواند امور را کامل و بدون دردسر انجام دهد.

18.Photoshop

20 نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت

فکر می کنم همین عکس کافی باشد تا متوجه امکانات و لزوم استفاده از این ابزار بشوید.

19.ایمیل ها

بخش mailing کار شما می تواند به عنوان یک شغل تمام وقت در نظر گرفته شود که شما می توانید با اتوماتیک کردن آن در وقت خود صرفه جویی کنید.

20.از فضاهای سفید بیشتر استفاده کنید

از داشتن فضای خالی و سفید در محیط اپلیکیشن و سایت نترسید. پر کردن این فضاها می تواند تجربه ی کاربر را خراب کند و باعث کلافگی و عصبی شدن بازدید کنندگان شود. علاوه بر آن که نباید کاربر را کلافه کنید، با استفاده از فضاهای سفید می توانید یک آرامش بیشتر را هم به آن ها القاء کنید و ذهنی آسوده برای آن ها بسازید.

توجه کنید که استفاده و یا عدم استفاده از فضاهای سفید و خالی باید به اندازه باشد! بیش از حد خالی و یا پُر بودن صفحه آسیب زننده است.

در اینجا این مطلب با عنوان 20 نکته مهم در طراحی و برنامه نویسی سایت به پایان رسید و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد و از ما راضی باشید. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها (1)

Erfan

خيلي خوب بود كه اين مطالب خوب رو بدون هزينه تو اين سايت پيدا كردم

دیدگاه ‏خود را بنویسید