طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

25 سایت برای آموزش سئو

25 سایت برای آموزش سئو را در این مطلب به شما عزیزان معرفی می کنیم تا منابع معتبر و مفیدی برای یادگیری بهینه سازی سایت های خود داشته باشید. اگر به دنبال بهینه سازی سایت خود هستید نیاز به مطالعه دارید. مطالعه ی بسیار زیاد! موارد بسیاری برای یادگیری وجود دارند که باید آن ها را فرا بگیرید. علاوه بر این ها شما باز هم به مطالعه نیاز دارید چرا که اطلاعات همواره در حال به روز رسانی هستند و شما برای موفقیت کامل، احتیاج دارید که به روز باشید. از طرفی باید هوشمندانه رفتار کنید. در وب، وبلاگ ها و سایت های زیادی هستند که ادعا می کنند متخصص سئو هستند و اطلاعاتی را ارائه می کنند! باید بدانید که همه ی این سایت ها قابل اعتماد نیستند و طبق اطلاعات آن ها نمی توان پیش رفت چرا که تضمینی بر درستی حرف های آن ها وجود ندارد! در زیر 25 سایت برای آموزش سئو را به شما معرفی می کنیم. با سایت سازان همراه باشید.

1. Google Webmaster Central Blog

25 سایت برای آموزش سئو

با مطالعه ی مقالات وبلاگ گوگل، اطلاعات مربوط به سئو و بهینه سازی را به طور مستقیم از خود گوگل دریافت می کنید! این به معنای آن است که سریع ترین راه را انتخاب کرده اید و اطلاعات را عینا همانطور که گوگل بیان کرده است دریافت می کنید. امکانات و ابزارهای جدیدی که در جستجو به وجود می آیند، اخبار هک ها، مشکلات، تغییرات و … درباره ی موتور جستجوی گوگل را می توانید از این وبلاگ دنبال کنید.

2. Search Engine Journal

25 سایت برای آموزش سئو

این سایت در سال 2003 راه اندازی شد و مقالات و مطالب آموزنده ی فوق العاده ای در رابطه با تغییرات و راه و روش های بهینه سازی سایت ، بازاریابی محتوا، تجزیه و تحلیل های سئو و … ارائه می کند. مقالات این سایت همواره با کیفیت و به روز هستند و کارشناسان و صاحب نظران معروف جهانی در این سایت مطلب می گذارند که خود می تواند نشان از کیفیت و درستی این مطالب و مقالات باشد.

3. Search Engine Land

25 سایت برای آموزش سئو

در سال 2007 توسط دنی سالیوان که یکی از تاثیرگذارترین افراد در صنعت جستجو بوده است پایه گذاری شد! در این سایت می توانید اخبار روزانه و پوشش همه جانبه ی اطلاعات درباره ی موضوع جستجو را پیگیری کنید. علاوه بر این ها این سایت دارای یک تیم تحریری با تجربه و متخصص است که به تولید محتوا و نگارش مقالات می پردازند. هم چنین متخصصین و کارشناسان با تجربه نیز نظرات و تحلیل های خود را در این سایت منتشر می کنند.

4. Search Engine Roundtable

25 سایت برای آموزش سئو

Barry Schwartz در سال 2004 یک سایت به عنوان دفترچه ی شخصی خود ایجاد کرد. این سایت کاملا توسط Barry Schwartz مدیریت می شود و او روزانه تحلیل ها و نظرات خودش در رابطه با سئو و بهینه سازی را منتشر می کند.

5. The SEM Post

25 سایت برای آموزش سئو

Jennifer Slegg از سال 2014 با The SEM Post شروع به کار کرد! او که فرد با تجربه و کارشناسی در زمینه ی موتورهای جستجو و سئو می باشد مقالات و مطالب مفیدی درباره ی این موضوعات منتشر می کند. همچنین ویژگی ها و امکانات گوگل و بینگ را تست و بررسی می کنند و نتایج در قالب مقالات در سایت The SEM Post قرار می دهد.

6. Stone Temple Digital Marketing Blog

این وبلاگ در سال 1997 توسط یکی از افراد سرشناس حوزه ی جستجو و سئو تاسیس شد. شما می توانید در هر هفته یک یا دو پست جدید از آن انتظار داشته باشید. شما می توانید در مورد جستجوگرها، بازاریابی محتوا، تجزیه و تحلیل رسانه های اجتماعی در این وبلاگ مطالبی ببینید و مطالعه کنید. همچنین فیلم های آموزشی و اطلاعاتی از مدیران ارشد این مجموعه نیز در این سایت موجود می باشد.

7. GSQi Blog

25 سایت برای آموزش سئو

در این وبلاگ پست هایی درباره ی استراتژی بازاریابی دیجیتال، تبلیغات رسانه های اجتماعی، شبکه های اجتماعی و … می توانید پیدا کنید. اما به طور فنی و تخصصی بر روی سئو کار می شد و مقالات قدرتمند و مفیدی در این زمینه وجود دارد. با معرفی الگوریتم های جدید و یا تغییر در الگوریتم های قدیمی می توانید تجزیه و تحلیل های تخصصی را در این وبلاگ ببینید.

8. The Moz Blog

25 سایت برای آموزش سئو

در این سایت موارد آموزشی و خبری زیادی را می توانید بیابید. همواره مقالات به روز و تجزیه و تحلیل های قوی و کاربردی را منتشر می کند. به طور معمول در طول هر هفته 4-5 پست از این سایت مورد انتظار است. یک برنامه ی هفتگی به نام Whiteboard Friday در این سایت اجرا می شود که هر هفته جمعه یک فرد متخصص یک موضوع را به طور کامل برروی یک تخته وایت بورد تحلیل می کند و یا آموزش می دهد.

9. SEO Theory

این سایت در سال 2006 شروع به کار کرد و همواره درباره ی قواعد جستجو و نکات و اطلاعات مربوط به موتورهای جستجو مطالب مفیدی منتشر می کند. باید نکته ی مهمی را بدانید که مطالب موجود در این سایت برای افراد مبتدی چندان مناسب نیست و بیشتر به کار متخصصین و حرفه ای ها خواهد آمد.

10. LocalU

25 سایت برای آموزش سئو

این وبلاگ از سال 2006 شروع به کار کرده و تمام مطالب آن درباره ی جستجوی محلی می باشد. جستجوی محلی برای بهبود شرایط کسب و کارهای محلی به خصوص کسب و کارهای کوچک بسیار مفید و مناسب می باشد. تمام مطالب این وبلاگ به صورت اختصاصی در رابطه جستجوی محلی هستند.

11. State of Digital

این سایت از سال 2010 در زمینه موتورهای جستجو و همچنین بازایابی دیجیتال و محتوا و … مطالب خبری و آموزشی مفیدی منتشر می کند. با وجود آن که مطالب سایت بیشتر برای ساکنین اروپا تخصصی شده است اما مفاهیم بسیار کاربردی و مهمی را در آن می توانید مطالعه کنید.

12. Search Engine Watch

یکی از قدیمی ترین و طولانی ترین نشریات در زمینه ی سئو! از سال 1997 شروع به کار کرده اند وبه طور پیوشته و با کیفیت مطالب را منتشر کرده اند. اخیرا به طور روزانه یک پست در موضوعات سئو، بازایابی محتوا و شبکه های اجتماعی منتشر می کنند. این سایت را از دست ندهید!!

تا به اینجا نیمی از 25 سایت برای آموزش سئو را به شما معرفی کرده ایم. تیم حرفه ای سایت سازان ضمن استفاده از نظرات کارشناسان خود، بهترین مطالب این سایت ها را برای راحتی شما و به شکل مفهومی به زبان فارسی منتشر می کند. برای مطالعه ی مقالات آموزشی در زمینه سئو می توانید از صفحه ی آموزش سئو دیدن فرمایید.

13. Portent

یک سایت آموزشی در زمینه سئو و بازاریابی دیجیتال می باشد که توسط یکی از نویسندگان و صاحب نظران بزرگ دنیا یعنی Ian Lurie مدیریت می شود. می توانید اخبار و تحلیل ها و راه و روش های مارکتینگ و سئو را در این سایت مطالعه کنید.

14. SEMrush Blog

25 سایت برای آموزش سئو

این سایت ابزار و امکانات زیادی را ارائه می دهد و بخش وبلاگ آن نیز مطالب بسیار مفید و فوق العاده ای دارد. مطالب متمرکز بر سئو و بازاریابی دیجیتال و محتوا و همچنین اشارات تخصصی بر کلمات کلیدی و مسائل تخصصی سئو می باشند.

15. Go Fish Digital Blog

Bill Slawski از معروف ترین افراد در حوزه ی سئو این سایت را اداره می کند. مطالب کاربردی آن را به تعداد تقریبا 2 پست در هفته می توانید دنبال کنید.

16. Beanstalk Internet Marketing Blog

25 سایت برای آموزش سئو

اگر زمان زیادی برای خواندن صدها پست در هر هفته در مورد جستجوگرها و رسانه های اجتماعی نداشته باشید، وبلاگ Beanstalk برای شما ساخته شده است. مدیر عامل شرکت Beanstalk، دیو دیویس، خلاصه ای از خبرهای هفتگی را درباره ی جستجو و جستجوگرها که مهم ترین خبرها از انواع وب سایت ها را قرار می دهد.

17. Yoast SEO Blog

احتمالا شما این نام را بسیار شنیده اید اما در بخش پلاگین های وردپرس! بله درست است! همان شرکتی که پلاگین یواست را ارائه می کند دارای یک وبلاگ درباره ی جستجوها و سئو می باشد. مطالب آن درباره ی سئوی وردپرس، سئوی تکنیکی، تکنیک های سئو و محتوای سایت می باشد. مطالب مفید و تخصصی زیادی را در این سایت می بینید. آن را از دست ندهید!

18. Distilled

25 سایت برای آموزش سئو

این وبلاگ توسط Will Critchlow تاسیس شده است و مطالب و مقالات آموزشی و کاربردی زیادی درباره ی قواعد جستجو، جستجوهای تلفن همراه، شبکه های اجتماعی، نرخ تبدیل و … منتشر می کند. می توانید انتظار 2 مطلب در هفته را از این سایت داشته باشید.

19. WebmasterWorld

WebmasterWorld یکی از قدیمی ترین و پر طرفدارتین انجمن ها در حوزه ی سئو می باشد. شما می توانید با مطالعه و بحث و گفتگو در این سایت به اطلاعات خودتان بیافزایید و مشکلات و سوالاتتان را برطرف کنید.

20. Backlinko

یک وبلاگ با 1 یا 2 مطلب جدید در ماه! معمولا این مطالب نتایج مطالعات و تحقیقات و تجربیات فردی مدیر سایت است. با وجود کم بودن تعداد مطالب در ماه، کیفیت و درستی اطلاعات آن نقطه ی قوت کار آن ها می باشد.

21. Branded3

25 سایت برای آموزش سئو

این وبلاگ به طور متوسط 3 پست در هفته منتشر می کند که در زمینه های سئو، مطالب شبکه های اجتماعی، نرخ پرش و … می باشد.

22. BrightEdge

این وبلاگ از کالیفرنیا مدیریت می شود و مطالب زیادی در زمینه ی سئو و بهینه سازی منتشر می کند. یک محیط جذاب همراه با محتوای خوب و مفید را می توانید در این سایت تجربه کنید. مطالب این سایت عمدتا درباره ی سئو می باشد اما مطالب مفیدی درباره ی تولید و بازاریابی محتوا و آخرین تحولات در این زمینه ها منتشر می کند.

23. SEO by the Sea

25 سایت برای آموزش سئو

اگر شما دوست دارید که درباره ی تازه ها و اخبار به روز موتورهای جستجو و علم سئو بدانید، این سایت یکی از بهترین گزینه هایتان خواهد بود! همچنین تعداد و حجم زیادی از اخبار و اطلاعات گذشته نیز در این سایت موجود است که برای یادگیری بنیادی و کسب اطلاعات دقیق تر و بیشتر می توانید آن ها را مطالعه کنید تا موتورهای جستجو و جستجوگرهای امروزی را بهتر درک کنید.

24. Blind Five Year Old

یک وبلاگ قدیمی که مطالب آن همیشه با کیفیت است! این وبلاگ توسط A.J. Kohn. اداره می شود که نظرات و تحلیل های موفق و درستی را از خود به جای گذاشته است. با وجود تعداد کم مطالب آن می توانید از کیفیت مطالب مطمئن باشید و بدانید که زمانتان را هدر نداده اید!

25. Search News Central

یک سایت با موضوع مطالب مرتبط با سئو که می توانید انتظار 5 پست در ماه درباره ی سئو  و تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به سئو را در آن داشته باشید.

 

در اینجا این مطلب با عنوان 25 سایت برای آموزش سئو به پایان رسید و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد و از ما راضی باشید. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی وب سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید