طراحی سایت تهران، سیدخندان به سمت رسالت شرق، خیابان کابلی (دبستان)، نبش کوچه آگاهی، پلاک ۴ ، واحد ۱۵
02188471521   ۰۲۱۴۰۸۸۱۰۳۸

3 موتور برتر بازی ساز

موتور های بازی سازی

3 موتور برتر بازی سازی

1- Unreal Engine

unreal Engine
unreal Engine

Unreal Engine جزو یکی از معروف ترین و قدرتمند ترین موتور های بازی سازی است. این نرم افزار پیچیده توسط استودیو خلاق Epic Game طراحی و توسعه داده شده است. Unreal Engine برای اولین بار در سال 1998 برای ساخت بازی Unreal Tournament استفاده شد و با موفقیت های پی در پی خود توانست به یکی از مشهور ترین Engine های بازی سازی تبدیل شود. ایم موتور بازی سازی بیشتر برای ساخت بازی های اول شخص ، سوم شخص اکشن مخفی کاری و نقش آفرینی در نظر گرفته شده است به طور مثال بازی God of War و یا Infinity Blade که یکی از محبوب ترین بازی های IOS می باشد. این Engine بیشتر منحصر به ساخت بازیهای سه بعدی است و کم پیش آمده است که با آن بازی دو بعدی بسازند. یکی از اصلی ترین عنوان های Unreal Engine است که توسط طراح آن یعنی Epic games ساخته شده است. با محبوبیت Unreal Engine بیشتر شرکت ها به این Engine روی آوردند. یک موتور بازی سازی خوب باید خروجی های متنوعی داشته باشد که خوش بختانه unreal Engine نسخه 3 از خروجی های زیر پشتیبانی می کند

 1. Windows
 2. PlayStation ( 3 or Higher )
 3. XBOX ( 360 or one )
 4. Linux
 5. IOS
 6. Android
 7. و…

2- Unity

یونیتی

درباره موتور بازی سازی یونیتی :

موتور بازی سازی یونیتی یک موتور بازی سازی چند سکویی است که توسط فناوری‌های یونیتی ساخته شده است و در ساخت بازی ویدیویی برای کامپیوترهای شخصی ، کنسول های بازی ، دستگاه های همراه و وب سایت ها استفاده می شود. برای اولی

The Cubicle (TC)

ن بار در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سال 2005 برای سیستم عامل OS X معرفی شد و از آن زمان به حال بر روی پانزده سکوی دیگر توسعه یافته است.

– ویرایشگر اسکریپت :

این موتور بازی سازی از نرم‌ افزار monodevelop که یک نرم‌ افزار Open Source ویرایشگر زبان‌ های برنامه نویسی است به عنوان ویرایشگر زبان برنامه نویسی استفاده می‌کند ، این نرم‌افزار بسیار قدرتمند می باشد و کاملاً با موتور بازی ساز یونیتی هماهنگ شده است ، مهمترین قابلیت‌ های این موتور بازی سازی داخل لیست زیر معرفی شده است.

 • پیشنهاد دهنده خودکار کلمات
 • سیستم دیباگینگ پیشرفته

برخی از بازی های ایجاد شده توسط این موتور بازی سازی :

 • Fusion Fall
 • BeGone
 • Marvel Superhero Squad Online
 • Paper Moon
 • Shadow Blade
 • و…

همچنین می توانید آخرین نسخه یونیتی و پکیج های آن را از وب سایت مرجع یونیتی ایران دانلود نمایید.


3- Game Maker

gamemaker

game maker مختص برای ساخت بازی های دو بعدی است. این موتور بازی سازی در حال حاظر توسط  یویوگیمز توسعه و ارائه می شود. گیم میکر 8 آخرین نسخه از این نرم افزار است و به کاربران خود اجازه می دهد به راحتی بازی های دوبعدی را خلق کنند ، چرا که بخش بزرگی از این نرم افزار را دستورات آماده تشکیل داده است. جالب تر از همه Game maker از زبان اختصاصی خود یعنی GML نیز پشتیبانی می کند و نسبت به زبان های دیگر ساده تر است. اما تحولی که در نام Game maker صورت گرفت زمانی بود که نسخه جدید و البته جدا از آن طراحی و توسعه پیدا کرد. گیم میکر استودیو Game Make Studio یکی از بهترین موتور های بازی سازی دو بعدی است البته با گیم میکر می توان بازی های سه بعدی و دو نیم بعدی ساخت اما برای این کار بهتر است از یونیتی استفاده کنید. همچنین گیم میکر استودیو نسبت به سایر Engine های دیگر مقرون به صرفه تر است اما کمتر پیش می آید که شرکت های بزرگ بازی سازی به سراغ Game maker بروند. در این چند سال گذشته گیم میکر و گیم میکر استودیو به موفقیت خوبی رسیده است.

برخی از بازی های ایجاد شده توسط این موتور یازی سازی ک

 1. Hotline miami
 2. Stealth

نوشته های مرتبط

Comments (1)

لطفا آموزش ساخت بازی با شیوا را قرار بدین(Shiva Advanced Edition)
لطفا آموزش ساخت بازی سه بعدی رو در گیم میکر قرار بدین.
لطفا آموزش ساخت بازی با 3D Game Studio A7
رو قرار بدین.سپاس.

دیدگاه ‏خود را بنویسید