طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

3 کاری که بعد از بروزرسانی الگوریتم گوگل باید انجام داد

3 کاری که بعد از بروزرسانی الگوریتم گوگل باید انجام داد

3 مورد مهم که باید بعد از به‌روزرسانی بزرگ الگوریتم گوگل باید اعمال شود!

آیا خبر‍‌هایی پیرامون به‌روزرسانی جدید الگوریتم رتبه‌بندی طبیعی گوگل به گوشتان رسیده است؟ نگران نباشید. با استفاده از راهنمایی‎های این مقاله می‍‌توانید به‌آسانی با این به‌روزرسانی‌ها همراه شوید.
تنها موضوع ثابت در دنیای سئو تغییرات است. درواقع سالانه 500 تا 600 مرتبه گزارش می‍‌شود که گوگل الگوریتم جستجوی خود را تغییر می‍‌دهد. اگرچه اکثر این تغییرات به حدی کوچک هستند که ممکن است کاربران متوجه آن نشوند و تاثیری بر سئو نداشته باشد اما گهگاه دیده می‍‌شود که تغییرات عمده‍‌ای در به‌روزرسانی‌ها اعمال می‍‌شود.
تنها در دو سال اخیر در حدود 9 تغییر عمده در الگوریتم گوگل مشاهده‌شده است. دو به‌روزرسانی اخیر گوگل، Possum (در 1 سپتامبر 2016 منتشر شد) و Penguin 4.0 (در تاریخ 23 سپتامبر 2016 منتشر شد) منجر به تکاپوی زیادی در جوامع سئو شده است.
در سال‍‌های اخیر، به‌روزرسانی‌های زیادی ازجمله Caffeine and Vince در سال 2009، Panda/Farmer در سال 2011، the Exact-Match Domain (EMD) و Penguin در سال 2012، Pigeon در سال 2014 و … تغییرات قابل‌توجهی را در رتبه‌بندی‍‌ها و راه‍‌کارهای بهبود سئو به وجود آوردند. معمولا طراحان سایت تازه‌کار در این مواقع پیدر‍‌پی در جستجوی مطالب در رابطه با به‌روزرسانی انجام‌شده هستند و اجازه می‍‌دهند که اضطراب به وجود آمده از عدم آگاهی آن‌ها را به وحشت بیاندازد.
اما دیگر نیاز نیست ترس و وحشت را به خود راه دهید. بامطالعه این سه دستورالعمل ساده مطمئن خواهید بود که اقدامات عجولانه را کنار گذاشته و حرکت مناسب را در جهت حفظ جایگاه سایت و مشتریانتان انجام خواهید داد.

3 کاری که بعد از بروزرسانی الگوریتم گوگل باید انجام داد

1) وحشت نکنید

به‌روزرسانی عمده الگوریتم می‍‌تواند استرس‌زا باشد اما حقیقت این است که گوگل هرگز فهرستی از تغییرات را به ما ارائه نمی‍‌دهد. وحشت از چیزی که هیچ اطلاعاتی از آن در دسترس نیست بخصوص در ابتدای راه واقعا تلف کردن وقت و انرژی است. به‌عنوان‌مثال، بهتر است در مورد به‌روزرسانی تازه الگوریتم پنگوئن صحبت کنیم.
با انتشار نسخه 0.4 الگوریتم پنگوئن، گوگل اطلاعاتی از آن را از طریق وبلاگ مرکزی مدیران سایت گوگل در اختیار عموم گذاشت. درحالی‌که تعدادی تغییر در الگوریتم اعمال‌شده، آن‌ها اطلاعات صریح و روشنی را در اختیار عموم قراردادند که موجب شکل‌گیری یک دید کلی پیرامون آنچه باید از تغییرات انتظار داشت شد:

  • عملکرد پنگوئن در لحظه است
  • عملکرد پنگوئن دقیق‍‌تر شده است

حال قبل از دانستن این اطلاعات، گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد تاثیر این به‌روزرسانی‌ها اتفاق می‍‌افتد. ممکن است بعضی از آن‌ها درست و بعضی نادرست باشد؛ اما اگر شما با وحشت سعی در حدس زدن آنچه در حال رخ دادن است داشته باشید چیزی جز نگرانی بی‌مورد نصیب شما نخواهد شد؛ بنابراین هنگامی‌که یک به‌روزرسانی عمده در حال رخ دادن است هرگز وحشت‌زده نشوید.

2) برای واکنش نشان دادن کمی صبور باشید

مرحله بعد از داشتن آرامش و عدم وحشت، صبور بودن برای عکس‌العمل مناسب است. به‌روزرسانی‌ها ممکن است شمارا وسوسه کند تا سریعا تغییراتی در سایت و فرآیندهای آن ایجاد کنید اما این کار کاملا بیهوده است. بجای این کار حرکت هوشمندانه این است که صبور باشید و ببینید که طراحی سایت شما تحت تاثیر این تغییرات قرار می‍‌گیرد یا خیر. در اغلب اوقات اگر فعالیت‍‌های سئو سایت شما به‌درستی انجام‌شده باشد، احتمالا سایت شما تاثیر منفی از این تغییرات نخواهد گرفت (و حتی ممکن است یک پیشرفت چشمگیر را تجربه کند).
ماموریت گوگل فراهم کردن بهترین پاسخ‍‌ها به جستجوهای کاربران است. به این دلیل است که پیوسته الگوریتم خود را تغییر می‍‌دهد تا صاحبان سایت‌ها را مجبور کند تا سایت، تجربیات و محتوای بهتری را به کاربران ارائه دهند. این به‌روزرسانی‌ها بیشتر باهدف مقابله با خرابکاری در سئو سایت‍‌ها انجام می‍‌گیرد. در حقیقت گوگل باور دارد که سئو مقوله‌ی با اهمیتی است و چیزی که گوگل تلاش در مقابله با آن را دارد، روش‍‌های سئوی کلاه‌سیاه (black-hat SEO webspam) است.
پیش از اینکه برای مقابله با به‌روزرسانی‌های الگوریتم واکنش عجولانه‍‌ای انجام دهید، توصیه می‍‌شود که چند روز یا حتی چند هفته صبر کنید تا تاثیر این تغییرات را بر سایت یا سایت‌های خود مشاهده کنید. توجه داشته باشید که اکنون کجا قرار دارید و پس از مدتی به چه جایگاهی خواهید رفت. اگر معلوم شد که سایت شما تحت تاثیر این به‌روزرسانی‌ها به رتبه‌ی پایین‌تری سقوط کرده، اکنون زمان آن رسیده که با اعمال تغییرات با برنامه جایگاه سایت را بهبود دهید.

3 کاری که بعد از بروزرسانی الگوریتم گوگل باید انجام داد

3) منابع معتبر را مطالعه کرده و هر جا که لازم است تنظیمات لازم را اعمال کنید

تا اینجای کار شما وحشت‍‌زده نشده‍‌اید و صبر کرده‍‌اید تا تاثیرات را بررسی کنید و متوجه شده‍‌اید که نیاز است تا تنظیماتی را انجام دهید. سخت‌ترین تصمیم مربوط به محل آغاز تغییرات است: “از کجا باید شروع کرد؟”.
بهترین نقطه برای شروع چک کردن و مطالعه وبلاگ مدیران گوگل است. اطلاعات تمامی مطالب آن‌ها را مرور کنید و بررسی کنید که هدف از به‌روزرسانی‌ها اعمال چه تغییری بوده است. اگر سایت شما نیز مشمول این اهداف می‍‌شود باید روی تغییر فاکتورهای هدف گوگل کارکرد. اگر نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید می‍‌توانید از مطالب مرتبط موجود سایت‍‌های معتبر دیگر استفاده کنید.
همانند کاری که در مورد الگوریتم پنگوئن صورت گرفت، بهتر است نگاهی هم به به‌روزرسانی اخیر یعنی Possum بیاندازیم. Possum سئو محلی را هدف گرفته و در پی ایجاد تنوع در لیست‌ها و حذف اسپم‌ها بوده است. درحالی‌که گوگل هرگز در مورد این به‌روزرسانی هیچ اطلاعاتی در وبلاگ مدیران خود منتشر نکرد، به‌اندازه کافی در نتایج محلی تغییرات ایجاد شد که جوامع سئو را به تکاپو بیاندازد.
هنگامی‌که این‌چنین تغییراتی در الگوریتم اتفاق می‍‌افتد بدون اینکه مدیران گوگل مستقیما مسئولیت آن را بپذیرند،یک حس دلسردی در صاحبان سایت دیده می‍‌شود. در این مواقع باید به کارشناسان دیگر مراجعه کرد. جوی هاوکینز (Joy Hawkins) به‌عنوان یک مقاله‌نویس برتر با بررسی دقیق الگوریتم Possum، 5 موردی را که تحت تاثیر این الگوریتم قرار گرفت را به همراه راهکارهایی برای فعالان سئو و سایت داران بررسی و ارائه کرد.
نکته کلیدی که در اینجا وجود دارد این است که زمانی که راهکارها از طریق گوگل به شما ارائه نشد فقط باید به سراغ سایت‌های قابل‌اعتماد رفته و از توصیه‌های آن‌ها بهره بگیرید. سایت‍‌های زیادی هستند که به شما راه‍‌کارهایی پیشنهاد می‌دهند که در کوتاه‌مدت برای شما چاره‌ساز است اما در درازمدت حیات سایت شمارا تامین نمی‍‌کند.هنگامی‌که بعد از یک به‌روزرسانی ‍‌می‍‌خواهید در سایت خود تنظیماتی انجام دهید، در هر مرتبه یک تغییر در آن ایجاد کنید. با این روش می‍‌توانید تاثیر این تغییر را به‌طور مجزا مشاهده کرده و ایده‍‌ی بهتری نسبت به اتفاقاتی که می‍‌افتد و پیامدهای آن داشته باشید.

اندیشه‌های نهایی

به‌روزرسانی‌های عمده الگوریتم می‍‌تواند ترسناک باشد؛ اما اگر شما روش‍‌های طبیعی سئو را انجام می‍‌دهید مانند تولید محتوای مناسب، تولید لینک به روش طبیعی و… نباید نگران باشید؛ اما اگر شما لینک خریداری می‍‌کنید یا محتوای چرخشی استفاده می‍‌کنید مطمئنا گوگل به سراغ شما خواهد آمد.
هنگامی‌که هشدارهای به‌روزرسانی جدید به شما می‍‌رسد، آرام باشید و صبر کنید تا اثرات آن را بر سایت خود مشاهده کنید و در صورت نیاز تنظیماتی متناسب با آن انجام دهید. ممکن است ما از تمامی فاکتور‌هایی که گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها استفاده می‍‌کند اطلاع نداشته باشیم، اما هدف و ماموریت گوگل برای ما واضح است. ماموریت گوگل فراهم آوردن دقیق‍‌ترین نتایج برای جستجوهای انجام‌شده توسط کاربران در کوتاه‍‌ترین زمان ممکن است. بر روی کاربران خود و نیازهای آن‌ها تمرکز کنید تا با این کار در درازمدت از مزایای آن بهره‍‌مند شده و همچنین حیات سایت خود را تضمین کرده باشید.

[rating itemreviewed=”3 کاری که بعد از بروزرسانی الگوریتم گوگل باید انجام داد” rating=”9″ reviewer=”سایت سازان” dtreviewed=”15/11/2016″ best=”10″ worst=”0″]3 کاری که بعد از بروزرسانی الگوریتم گوگل باید انجام داد و الگوريتم گوگل چيست؟ و الگوريتمهاي گوگل و موتور جستجوی گوگل و الگوریتم پنگوئن گوگل[/rating]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید