طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

39 نکته برای بالا بردن نرخ تبدیل سایت

39 نکته برای بالا بردن نرخ تبدیل سایت

برای مشاهده دسته بندی های طراحی وب و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و بهینه سازی سایت می توانید به صفحه طراحی سایت مراجعه نمایید.

39 نکته برای بالا بردن نرخ تبدیل سایت را در این مطلب بیان می کنیم تا با رعایت و توجه به آن ها نرخ تبدیل کاربر در سایتتان را بالا ببرید و به سود بیشتری برسید. به دست آوردن ترافیک و بازدید بالا بسیار خوب و مهم است اما اگر نتوانید کاربرانی که به سایتتان وارد می شوند را به مشتری تبدیل کنید، هیچ سودی از آن به دست نخواهید آورد.

 1. فیلدهای اضافی را از بین ببرید! در هر صفحه به ویژه در فرم ها و در هنگام دریافت اطلاعات از قرار دادن موارد اضافی و غیر ضروری پرهیز کنید. کاربران اتلاف وقت را دوست ندارند!
 2. در هنگام خرید به کاربرانتان تضمین و گارانتی بدهید. این باعث ایجاد احساس امنیت برای کاربرانتان می شود و عامل محرکی می شود که آن ها از شما خرید کنند و به مشتری تبدیل شوند.
 3. دکمه ها و Call To Action ها را جذاب کنید! در این دکمه ها از کلمات و عبارات جذاب استفاده کنید. مانند: همین حالا بخرید و …
 4. با ارائه ی گواهی نامه ها و اطلاعات تایید کننده، اعتماد مشتریان را جلب کنید تا برای خرید از شما تردید نداشته باشند!
 5. ویژگی ها و مزایای محصول را ذکر کنید. مشتریان به صورت مشخص به دنبال محصولاتی که به آن نیاز دارند می روند و اینجاست که شما با بیان مزایای آن محصول باعث می شوید که کاربر تمایل بیشتری برای خرید آن پیدا کند.
 6. عنوان صفحه در جذب و حفظ کاربر بسیار تاثیرگذار است! عناوین مناسب و جذاب و تحریک کننده را مورد استفاده قرار دهید.
 7. عناصر تبدیل و مهم در اقدام کاربران را در دسترس آن ها قرار دهید تا به راحتی بتوانند اقدامی که می خواهند را انجام دهند.
 8. فیلم های تبلیغاتی می توانند به مشتریان و کاربران ثابت کنند که یک شخصیت حقیقی پشت کالا و یا محصول وجود دارد و اعتماد و تاثیری که به وجود می آورد بسیار بیشتر از تصاویر می باشد. از فیلم ها در صفحات فرود و در جای مناسب استفاده کنید.
 9. برای تبلیغات و سیستم ها پرداخت به ازای کلیک، صفحات فرود اختصاصی طراحی کنید. نحوه ی ورود و تفکر ذهنی کاربران در آن لحظه متفاوت است پس اگر صفحات فرود متفاوت که متناسب با موقعیت و شرایط هرکدام باشد داشته باشیم نتیجه ی بهتری خواهیم گرفت.
 10. نمایش تعداد مشترکین و دنبال کنندگان شبکه های اجتماعی می تواند تاثیر روانی مثبتی بر کاربران بگذارد و سطح اعتماد و اشتیاق آن ها به سایت و برند شما را افزایش دهد.
 11. در بخش ها مختلف صفحات Call To Action های مناسب قرار دهید تا کاربران در ذهن داشته باشند که به کدام سمت می خواهند حرکت کنند.
 12. محصولات مرتبط را به کاربران معرفی کنید! معرفی محصولات مرتبط و مشابه در صفحه ی هر محصول می تواند نرخ تبدیل و همچنین حجم فروش شما را بالا ببرد.
 13. تعداد سفارش ها و موجودی هر محصول را به کاربر نشان دهید تا با توجه به میزان خرید توسط سایر کاربران، اشتیاق بیشتری نسبت به خرید آن محصول پیدا کند.
 14. نوشته ها و توضیحات را با کیفیت قرار دهید. منحصر به فرد بودن، جذاب بودن و بدون ابهام بودن، ویژگی هایی هستند که متن های مربوط به محصولات شما باید داشته باشند.
 15. Call To Actionها را تغییر دهید. جای این دکمه ها، نوشته ی آن ها، رنگ و … را تغییر دهید و ببینید که کدام یک تاثیر مثبتی بر روند بالا بردن نرخ تبدیل سایت دارند.
 16. کاربران را کاملا از آن چه که واقعا وجود دارد آگاه کنید. مزایا و معایب محصول را بیان کنید و تمام آن چه که بر کیفیت و کارایی آن محصول و یا خدمت تاثیر می گذارد را بگویید. این کار اعتماد به شما را افزایش می دهد.
 17. نکات مثبت و بزرگ را مشخص کنید! نکته ها و ویژگی هایی که باعث می شوند جذابیت محصول شما برای مشتری بیشتر شود و آن را از سایر محصولات مشابه و موجود در بازار متمایز می کند را بیان کنید!
 18. در صفحات فرود که مربوط به یک محصولا و یا خدمت می شود، هیچ چیز اضافه ای نباید وجود داشته باشد که حواس کاربر را پرت کند! از قرار دادن دکمه ها و منوهای راهبری غیرضروری و سایر Call To Actionها پرهیز کنید.
 19. یک بیانیه و یا نوشته ی مربوط به حفظ حریم شخصی کاربر را ارائه کنید. هم در ایمیل های تبلیغاتی و هم در سایتتان این کار را انجام دهید تا شاهد افزایش نرخ تبدیل باشید.
 20. با لحن و بیانی متفاوت و تا حدی منحصر به فرد سعی کنید کاربران و بازدیدکنندگان خود را به وجد آورید! کاربرها از ذوق و خلاقیت شما استقبال خواهند کرد.
 21. در فرم های دریافت اطلاعات، فیلدهای غیرضروری را حذف کنید و یا ارائه ی آن اطلاعات را اختیاری بگذارید تا کاربران سرعت و راحتی بیشتری را در سایتتان تجربه کنند.
 22. آگهی های کلیکی مانند گوگل ادوردز و یا هر سیستم دیگری را با دقت بررسی کنید! آن چه که در آگهی ها می نویسید، با آن چه که در سایتتان می نویسید و واقعا وجود دارد باید یکسان باشد تا کاربر با نارضایتی شما را ترک نکند.
 23. روش های پرداخت مختلف را ارائه کنید! امکان انتخاب نوع پرداخت را برای کاربر ایجاد کنید. ارزهای دیجیتال مختلف و حتی در صورت امکان پرداخت در محل را می توانید به گزینه های خودتان اضافه کنید.
 24. اجازه دهید تا کاربران نظرات خودشان را بیان کنند! نظرات مثبت آن ها می تواند باعث شود که کاربران جدیدی که وارد می شوند راضی و مشتاق به خرید شوند.
 25. ترکیب رنگ های مختلف را در صفحات فرود سایتتان امتحان کنید و ببینید که تاثیر و سودآوری کدام یک برای شما بیشتر بوده است. رنگ ها می توانند سرنوشت شما و کسب و کارتان را تغییر دهند!
 26. از تصاویر با کیفیت و حرفه ای استفاده کنید! تصاویر با کیفیت می توانند ذهنیت کاربران نسبت به یک محصول و حتی برند شما را بسازند و تصاویر بد و بی کیفیت هم می توانند این تصور را نابود کنند…
 27. برای انتقال کاربران و به عنوان Call To Action از دکمه استفاده کنید. دکمه ها از لینک های متنی واضح تر و جذاب تر هستند.
 28. اگر امکانش را دارید و زیرساخت های آن برای شما فراهم است، از ابزار چت آنلاین استفاده کنید. این امکان باعث می شود که کاربر در هر لحظه سوالات خود را بپرسد و همچنین و احساس خوبی از این کار بگیرد.
 29. با استفاده از جلوه های بصری و تصویری، چشم کاربر را بر روی اصلی ترین و مهم ترین بخش صفحه خیره کنید. در استفاده از این جلوه ها زیاده روی نکنید و مواظب باشید که آزار دهنده نشوند.
 30. قالب های تک ستونه تاثیر مثبتی بر ذهن و دید کاربران می گذارند. در یک تحقیق نشان داده شد که با تغییر قالب از دو ستونه به تک ستونه، 681 درصد افزایش نرخ تبدیل ایجاد شد!
 31. بدون خجالت و نگرانی تصویر خود را در سایتتان قرار دهید. اجازه دهید کاربران مطمئن شوند که یک شخصیت حقیقی و شجاع! در پشت این فروشگاه و سایت قرار دارد.
 32. قیمت های منطقی و رقابتی ارائه کنید. قیمت های شما نباید بیش از حد معمول گران باشند. حتی در صورت امکان و صرفه ی اقتصادی کمی قیمت ها را پایین آورید تا در صحنه ی رقابت پیروز باشید!
 33. با توجه به موضوع و نوع اجناس و خدمات، متن های شما ممکن است بلند و یا کوتاه باشند. برای تمامی محصولات و خدمات این مورد را بررسی کنید که متن بیش از حد بلند و یا کوتاه نباشد! همچنین با اعمال تغییرات می توانید بررسی کنید که کدام نوع برای هر محصول تاثیر بهتری دارد.
 34. از تصاویر خوشحال و پر انرژی (مثلا مشتریان و مردم در حال خنده) استفاده کنید. تزریق انرژی مثبت بر کاربران می تواند عامل موفقیتتان شود.
 35. با ارائه ی اطلاعات تماس و دسترسی به شرکت و برند خود، احاس امنیت در خرید را برای کاربران بسازید تا با اشتیاق بیشتری از شما خرید کنند.
 36. به کاربرانتان تخفیف بدهید. چگونه و با چه برنامه ای؟ به خودتان و سیاست شرکتتان بستگی دارد اما به عنوان مثال می توانید در ازای هر خرید درصدی را مشخص کنید و یا آن که در ازای هر تعداد خرید و یا میزان مشخصی خرید، درصدی تخفیف به آن ها بدهید.
 37. برای خرید، کاربران را درگیر ثبت نام ها و پر کردن فرم های طولانی نکنید! طلاعات لازم و ضروری برای خرید کفایت می کند و لازم نیس شجره نامه ی کاربر را از او بخواهید!
 38. خوانایی متن و توضیحات را بررسی کنید. نوشته های شما باید واضح و با زبانی ساده باشند، همچنین با توجه به مخاطبین خود و کسانی که هدف شما هستند می توانید از زبان و لحن مخصوص استفاده کنید تا احساس نزدیکی و راحتی را بسازید.
 39. تعداد گزینه ها را خیلی بالا نبرید! وقتی که گزینه ها برای کاربران زیاد باشند، آن ها در انتخاب مردد و گیج می شوند. بهترین موارد را ارائه کنید و ویژگی ها و مزایای هرکدام را هم بگویید اما بیش از حد کاربران را سر در گم نکنید.

در اینجا این مطلب با عنوان 39 نکته برای بالا بردن نرخ تبدیل سایت به پایان رسید و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد و از ما راضی باشید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی وب و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
39 نکته برای بالا بردن نرخ تبدیل سایت
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید