طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

4 اشتباه بزرگ در‌زمینه بازاریابی به‌وسیله رسانه‌های اجتماعی

4 اشتباه بزرگ در‌زمینه بازاریابی به‌وسیله رسانه‌های اجتماعی

روش بازاریابی به‌وسیله رسانه‌های اجتماعی روشی است که مطمئنا به آن نیازمند خواهید شد. زمانی که تجارت شما گسترش یابد تاثیر این روش بازاریابی در قدرت تجارت شما غیرقابل‌انکار خواهد بود. هر چه استفاده از این روش برای بازاریابی توسط شرکت‌های مختلف بیشتر می‌شود به‌تبع اشتباهات در این زمینه نیز افزایش می‌یابد.

در اینجا 4 اشتباه بزرگ در‌زمینه بازاریابی به‌وسیله رسانه‌های اجتماعی ارائه‌شده است:

1) ارتباط نداشتن با بازدیدکنندگان

به نظر شما بهترین راه ارتباط با مشتریان برای ارائه خدمات به آن‌ها کدام است؟ البته، رسانه‌های اجتماعی.
اکثر مصرف‌کنندگان دائما در رسانه‌های اجتماعی فعالیت دارند که این بزرگ‌ترین دلیل برای این ایده است که باید از این رسانه‌ها به‌عنوان ابزاری برای خدمات‌رسانی به مشتریان استفاده کرد. بیشتر کمپانی‌ها متوجه اهمیت این موضوع شده‌اند اما از شبکه‌های اجتماعی فقط برای ارائه لیستی از پاسخ‌ها به‌منظور پشتیبانی محصولات استفاده می‌کنند.ازآنجاکه بازدیدکنندگان شما در تمام طول روز آنلاین هستند، شما باید از این فرصت استفاده کرده و برای کسب‌وکارتان طرفداران پروپاقرص پیدا کنید. هر تجارتی طرفداران و بازار هدف مخصوص به خود را دارد، بنابراین باید در فکر تهیه محتوایی باشید که طرفداران شما به آن نیاز دارند یا برای آن‌ها خوشایند باشد.
برای مثال، اگر مخاطبان شما سال‌های قبل از 2000 را به یاد می‌آورند، بازیابی خاطرات می‌تواند برای آن‌ها بسیار خوشایند باشد. خاطرات می‌تواند جرقه‌ای برای ایجاد تعامل باشد، تعاملاتی از جنس کامنت ها و به اشتراک‌گذاری‌ها. به یاد داشته باشید که مطالبی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر می‌کنید هرگز نباید شبیه به تبلیغات سنتی برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری باشد.

2) بیش‌ازاندازه تبلیغاتی بودن

زمانی که پی‌درپی از تبلیغات استفاده کنید دیگر نمی‌توانید انتظار داشته باشید که مخاطبانتان همچنان از پست‌های شما بازدید کنند. اگر در بین مطالب خود گاهی از تبلیغات استفاده کنید قابل‌تحمل است اما اگر بازدیدکنندگان احساس کنند که دائما با تبلیغات مواجه هستند، صفحه‌ی شمارا ترک کرده و به صفحه‌ای دیگر می‌روند. به خاطر داشته باشید که آن‌ها به شما نیاز ندارند بلکه این شما هستید که به آن‌ها نیازمند هستید.

3) نداشتن یک‌راه ارتباطی مستقیم (calls-to-action)

صرفا جمع‌آوری مخاطب نمی‌تواند به‌طور جادویی منجر به افزایش فروش و درآمد شما شود. هر پروفایلی در رسانه‌های اجتماعی به شما این امکان را می‌دهد که لینک سایت خود را در آن قرار دهید. هنوز هم بسیاری از شرکت‌ها فرصت جذب هدفمند مخاطب را با عدم استفاده درست از رسانه‌های اجتماعی از دست می‌دهند و بجای هدایت کردن مخاطبان به صفحه محصول یا صفحه‌ی یک پیشنهاد خاص، از لینک صفحه اصلی خود در این قسمت استفاده می‌کنند.
هرگز URL صفحه اصلی طراحی سایت را در شبکه‌های اجتماعی قرار ندهید و در عوض لینک خبرنامه پیشنهاد‌های ویژه خود را در این شبکه‌ها منتشر کنید. اکثر کلیک‌ها از طریق رسانه‌های اجتماعی که به‌سوی صفحه اصلی شما هدایت می‌شوند سودی برای شما نخواهد داشت. هیچ‌کس در سایت شما به دنبال پیشنهادات ویژه نخواهد گشت و این شما هستید که باید مستقیما این پیشنهادات را در مقابل آن‌ها قرار دهید و این باعث بالا رفتن نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری برای طراحی سایت شما خواهد شد. همچنین نیاز است که در پست‌های خود یک‌راه ارتباط مستقیم ارائه دهید. نیاز نیست که این راه ارتباطی حتما به‌صورت تبلیغات ارائه شود.
تصور کنید که شما یک داده آموزنده در وبلاگ خود منتشر کرده‌اید و می‌خواهید ترافیک جذب کنید. اکثر شرکت‌ها فقط URL را منتشر می‌کنند و انتظار دارند که ترافیک موردنظرشان جذب شود. با استفاده از یک‌راه ارتباطی قوی، مانند عنوان “بسیار مفید است که فلان محتوا را بدانید، به‌خصوص مورد شماره 3 آن را” ممکن است ترافیک به‌مراتب بیشتری به نسبت انتشار لینک مطلب جذب کنید.

4) تنگ کردن گستره‌ی کار

باید این حقیقت را بپذیرید که نمی‌توانید هم‌زمان در تمامی رسانه‌های اجتماعی فعال باشید. مگر اینکه یک گروه شبکه اجتماعی داشته باشید یا این کار را به آژانس‌های مربوطه واگذار کنید. اگر در 3 شبکه، بسیار قدرتمند ظاهر شوید، بسیار تاثیرگذار تر خواهد بود تا اینکه در تمامی شبکه‌ها عملکردی نه‌چندان مطلوب ارائه دهید. شبکه‌ای که به کسب‌وکار شما بیشتر مربوط می‌شود را یافته و بر روی تاثیرگذار مطالبتان در این‌گونه شبکه‌ها تمرکز کنید.با پشتیبانی کردن تعداد کمی از شبکه‌های اجتماعی، این فرصت برای شما فراهم خواهد بود که به‌تمامی پیام‌ها پاسخ داده و تعامل بهتری با مخاطب خود داشته باشید و می‌توانید رابطه‌ی خود را با مشتریان بهتر مدیریت کنید. هر چه بتوانید به پیام‌ها سریع‌تر پاسخ دهید تعامل شما بهتر بوده و درنتیجه ارتباط شما با مخاطبان قوی‌تر خواهد شد. رسانه‌های اجتماعی ابزار بسیار قدرتمندی برای ایجاد ارتباط با مشتریان و به وجود آوردن یک‌راه پشتیبانی درازمدت از برند تجاری به‌حساب می‌آید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید