طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

4 اقدام اشتباه در طراحی رابط کاربری سایت

4 اقدام اشتباه در طراحی رابط کاربری سایت

4 اقدام اشتباه در طراحی UI را در این مطلب مورد بررسی قرار می دهیم تا با پرهیز و جلوگیری از آن ها کیفیت کار و نتیجه دهی پروژه ها را افزایش دهیم. هیچ کس نمی خواهد که کارش را بد و بی کیفیت انجام دهد و این قضیه برای طراحان سایت هم صادق است! با این وجود همواره شاهد طراحی سایت های بی کیفیت و بد هستیم! این مطلب از سایت سازان را مطالعه کنید تا با اشتباهات رایج در طراحی UI آشنا شوید و از آن ها دوری کنید.

1.پاپ آپ

یکی از بدترین احساس هایی که در هنگام مشاهده و خواندن یک صفحه می توانید تجربه کنید، باز شدن ناگهانی یک پنجره است که از شما می خواهد کاری بی ربط با هدفتان را انجام دهید؛ مانند عضویت در خبرنامه ی سایت! پاپ آپ ها در بسیاری از سایت ها مورد استفاده قرار می گیرند و در عین ناباوری تعداد کلیک برروی آن ها نیز زیاد است! در عین حال این پنجره ها و پیام های آزار دهنده تاثیر منفی زیادی برروی کارایی و نتیجه دهی سایت و صفحات سایت دارند! اولین واکنش احتمالی یک کاربر با مشاهده ی یک پاپ آپ، بستن آن و یا بستن کل صفحه می باشد! پس بهتر است که کاربران را اینگونه فراری ندهید و از این پنجره ها استفاده نکنید. در صورتی که می خواهید از کاربران درخواست انجام کاری را کنید، آن را برای جای مناسبی مانند انتهای متن و مطلب بگذارید تا علاوه بر مطالعه و درک کامل مطلب، شوق و تمرکز کافی برای انجام درخواست شما را داشته باشند!

2.اسکرول بی نهایت!

اسکرول و یا حرکت صفحه به صورت بی نهایت نیز یکی دیگر از اشتباهات بزرگ در طراحی می باشد. در نگاه اول شاید ایده ی خوب و فوق العاده ای به نظر برسد که کاربر را از کلیک کردن و رفتن به صفحه ی دیگر بی نیاز خواهد کرد اما اگر کمی دقت کنید متوجه عیب بزرگ آن خواهید شد! تصور کنید که کاربر بخواهد به صفحه ای خاص برود و یا به اشتباه برروی یک لینک کلیک کند و از صفحه خارج شود. آنگاه برای یافتن موارد آخر و رسیدن به جایی که در آن قرار داشت باید به میزان زیادی صفحه را رو به پایین اسکرول کند و در اعماق آن صفحه به دنبال هدفش بگردد!!! سعی خودتان را بکنید که کاربران را با این نوع از اسکرول کردن کلافه نکنید!

3.اعلان ها

اعلان ها و یا همان ناتیفیکیشن ها، اتفاقات و رویدادهای مربوط به اکانت ما را در برنامه ها و اپلیکیشن و یا حتی سایت ها را به ما اطلاع می دهند. سعی کنید از اعلان ها به موقع و برای موارد مهم و ضروری استفاده کنید و اهمیت آن ها را در ذهن کاربران پایین نیاورید. همچنین ارسال بیش از حد ناتیفیکیشن و بیان اتفاقات کم اهمیت در قالب این پیام ها به تعداد زیاد، کاربران را کلافه و خسته خواهد کرد که در نهایت در اکثر مواقع منجر به حذف کردن برنامه توسط کاربر می شود. در این مورد هم سعی کنید کاربران را کلافه نکنید!!!

به طور کلی سعی کنید که از هر کاری که منجر به کلافگی و عصبی شدن کاربران می شود پرهیز کنید!

4.جهش اسکرول

از این نوع اسکرول استفاده نکنید! اجازه دهید کاربران کنترل حرکت و جابجایی های خود در سایت را داشته باشند. گم کردن موقعیت و جابجایی ناگهانی کاربر در سایت پررنگ ترین تاثیری که می تواند بر بازدید کننده بگذارد، از دست دادن تمرکز و کلافگی و سردرگمی آن ها خواهد بود. البته در برخی موارد استفاده از این تکنیک و اقدام می تواند برای شما مفید و نتیجه بخش باشد. در مواقعی که حرف مهمی دارید و می خواهید کاربر را به صورت مستقیم به سمت کار و موضوع خاصی هدایت کنید می توانید از این تکنیک استفاده کنید اما احتیاط و دقت در گمراه نکردن کاربر را فراموش نکنید!

 

در اینجا این مطلب با عنوان 4 اقدام اشتباه در طراحی UI به پایان رسید و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد و از ما راضی باشید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید