طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

4 تاکتیک اشتباه در سئو که برای سایت شما پنالتی به همراه دارد

4 تاکتیک اشتباه در سئو که برای سایت شما پنالتی به همراه دارد

روش های اشتباه در سئو

هنگامی که برای سال جدید برنامه ریزی می کنید، بهتر است به این 4 نکته توجه کنید
آیا توصعه دهنده ی سایت شما قصد دارد برای شما پنالتی جذب کند؟ امیدواریم که اینطور نباشد اما گاهی بصورت اتفاقی و نا آگاهانه این اتفاق می افتد. کنار گذاشتن وب سایت ها و تبلیغات سرویس سئویی که مشخص نیست چه خدماتی برای شما به همراه دارد، بسیار کار ساده ای است. بسیار دیده می شود که همچنان بازاریاب هایی وجود دارند که توجهی به بهترین توصیه های گوگل در مورد سئو ندارند و همچنان از متدهای قدیمی و بی اثر سئو استفاده می کنند.
اگر تا کنون از گوگل پنالتی دریافت نکرده اید، باید بدانید که این تجربه اصلا شبیه دیگر تجربیات شما نخواهد بود. هنگامی که پنالتی برای شما اعمال می شود، قلبتان به شدت به تپش در می آید، چشمانتان از حدقه بیرون می زند و مات و مبهوت فقط به صفحه ی مانیتور خیره می شوید و نگاه می کنید که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. این اتفاق اصلا حس خوبی را برای شما به همراه نخواهد داشت و امیدوارم هرگز آن را تجربه نکنید. اتفاق بدتر زمانی می افتد که مشتریان و یا همکارانتان در گوگل به دنبال سایت شما می گردند و متوجه می شوند که شما از گوگل پنالتی دریافت کرده اید و در آن لحظه باید با اعتباری که تا آن لحظه کسب کرده اید به یکباره خداحافظی کنید.
هنگامی که در حال برنامه ریزی برای سال جدید هستید بهتر است به 4 نکته ای که در ادامه به شما ارائه می شود توجه داشته باشید. اگر هر کدام از این نکات در مورد فعالیت های شما صدق می کند، به احتمال زیاد شما در مسیری قرار گرفته اید که به زودی از گوگل پنالتی دریافت خوتهید نمود.

1) لینک دادن به صفحه ی اصلی

در ابتدا باید ذکر کنیم که هیچ مشکلی برای گنجاندن لینک صفحه ی اصلی سایت در لیست لینک های موجود برای دریافت بک لینک وجود ندارد اما باید توجه داشت که این کار را باید به روشی درست انجام داد.
عده ای هنور بر این باورند که دریافت لینک های بیشتر برای صفحه ی اصلی سایت کمک می کند تا آن طراحی سایت در رتبه ی بالاتری قرار بگیرد. این افراد هنور در سال 2005 زندگی می کنند. گوگل وب سایت ها را رتبه بندی نمی کند. این شرکت تنها به رتبه بندی صفحات می پردازد. به همین دلیل بجای لینک دادن به صفحه ی اصلی سایت، باید به صفحاتی از سایت لینک داده شود که در آن محتواهای ارزشمندی برای مخاطبان وجود دارد.
یک نشانه ی واضح از این که توصعه دهنده ی سایت شما در حال پیگیری یک رویه ی اشتباه در مورد سایت شما می باشد این است که با استفاده از یک کلیدواژه مربوط به نام یا عنوان کاری سایت به صفحه ی اصلی شما لینک داده شود. برای مثال این یک کار اشتباه است که با استفاده از عبارت “توصعه دهنده ی سئو”، به صفحه ی اصلی یک سایت که در زمینه ی توصعه ی سئو در حال فعالیت است لینک داده شود.

استفاده از عبارت مرتبط با نوع فعالیت سایت در انکر تکست + لینک به صفحه ی اصلی = رفتن به سمت دریافت پنالتی از گوگل

لینک دادن به صفحه ی اصلی خوب است اما اگر به روش های طبیعی اتفاق بیافتد. تنها زمانی لینک دادن به صفحه ی اصلی سایت طبیعی خواهد بود که لینک به یک برند داده شود (برای مثال زمانی که محتوا در حال توضیح در مورد یک کمپانی خاص است و آنگاه به صفحه ی اصلی سایت آن کمپانی لینک داده می شود) و یا در محتوا، یک نقل قول آورده شود و بوسیله ی آن به صفحه ی اصلی کسی که این نقل قول از اوست لینک داده شود.
در صورتی که در وب سایتتان تنها صفحه ی اصلی و صفحات لندینگ محصولات وجود دارد، زمان آن رسیده است که در مورد برنامه های بازاریابیتان تجدید نظر کرده و آنها را دوباره مورد ارزیابی قرار دهید. یک وبلاگ راه اندازی کنید و در آن محتواهایی را انتشار دهید که کاربران مایل به خواندن آنها باشند. این تنها راهی است که می توانید برای سایتتان به طور طبیعی لینک های با ارزش جذب کنید.

2) فارم های دریافت لینک و چرخه های جذب بک لینک

به مجموعه ای از سایت ها که توسط یک توصعه دهنده ی وب سایت به منظور ارسال بک لینک به یک وب سایت خاص تولید می شوند فارم های دریافت بک لینک (link farm) می گویند. این سایت ها با استفاده از پلت فرم های رایگان مانند وردپرس و بلاگر ساخته می شوند و تنها هدفشان است این است که نتایج جستجوها را دستکاری کنند.
فرض کنید که یک بازاریاب در ازای لینک دادن به محتوای شما از شما پول دریافت کند. لینک شما در محتوا الف قرار داده می شود. حال محتواهای دیگری تولید می شوند که به محتوای الف لینک بدهند. در این محتواهای جدید نیز لینک هایی به صفحه ی شما داده می شود. به این ترتیب چند محتوا بوجود آمده است که همگی به هم لینک داده اند و تمامی آنها در ازای مبلغی به صفحه ی شما لینک ارسال کرده اند. به این پروسه چرخه ی تولید بک لینک (link wheel) گفته می شود.
هرگز در ابتدای کار از چرخه های تولید لینک استفاده نکنید. برخی از متخصصان سئو قادرند بدون استفاده از فارم لینک ها از چرخه های تولید لینک استفاده کنند. این کار همچنان می تواند به عنوان یک متد موثر برای تولید بک لینک مورد استفاده قرار بگیرد به این شرط که در آن از محتواهای بسیار با کیفیت و کاربر پسند استفاده شود. در صورتی که توسعه دهنده ی سایت به شما پیشنهاد داد که قادر است برای شما بک لینک جذب کند، از او بپرسید که آیا وب سایتی که لینک شما در آن تولید می شود متعلق به خود اوست؟ اگر چنین بود به احتمال بسیار قوی او قصد دارد که از یک فارم لینک برای شما لینک فراهم کند.
اگر یک توصعه دهنده سئو بیان می کند که از چرخه های تولید لینک بهره می گیرد، از او بپرسید که آیا از فارم لینک استفاده می کند یا اینکه از تاکتیک های چرخه ی تولید لینک کلاه سفید بهره می گیرد؟ در صورتی که روش او از دیدگاه گوگل مجاز بود به او اجازه دهید که برای شما لینک فراهم کند.

3) دریافت لینک از سایت هایی که پتالتی دریافت کرده اند

طبیعی است که شما هرگز نمی خواهید از سایت هایی که قبلا از گوگل پنالتی دریافت کرده اند لینک دریافت کنید. این سایت ها به دلایل مشخصی از دیدگاه گوگل تخلف کرده اند و دریافت لینک از این سایت ها از دیدگاه گوگل هیچ منفعتی را برای شما به همراه نخواهد داشت. شما باید از سایت هایی لینک دریافت کنید که مورد اعتماد گوگل هستند نه سایت هایی که گوگل هیچ اعتمادی به آنها ندارد.
از توصعه دهنده ی سایتتان درخواست کنید به شما توضیح دهد که چگونه اعتبار سایت هایی که از آنها لینک دریافت می کند را بررسی می نماید. همچنین از او بپرسید معیار او برای انتخاب سایت ها برای دریافت لینک چیست. اگر از سایت هایی استفاده می کند که از اعتبار بالایی برخوردار هستند پس وضعیت سایت شما خوب خواهد بود. باید این نکته را ذکر کنیم که اگر چه ابزارهای بررسی پنالتی به خوبی به شما نشان می دهند که در چه مواردی ممکن است پنالتی دریافت کنید اما فقط وبمسترها می دانند از چه متدهایی بهره گرفته اند و از احتمال دریافت پنالتی بطور کامل با خبر هستند. Google Webmaster ابزاری است که توصیه های خوبی برای جلوگیری از دریافت پنالتی به وب مسترها ارائه می کند.
توصیه می شود که لیستی از تمامی لینک هایی که دریافت کرده اید را تهیه کنید و خودتان بطور مستقل همه ی آنها را مورد بررسی قرار دهید. همچنین باید از توصعه دهنده ی وب سایتتان درخواست کنید که لیست سایت هایی را که از آنها درخواست کرده اید که به شما لینک بدهند را در اختیار شما قرار دهد تا اینکه بررسی کنید آیا سایتی در این لیست موجود است که از نگاه گوگل دریافت لینک از آن مشکل دار باشد؟

4) خرید لینک

هرگز نباید لینک خریداری کنید. این دقیقا نقض سیاست های گوگل است و یکی از مهمترین دلایلی به حساب می آید که بعضی از سایت ها به کیسه بکس گوگل تبدیل می شوند. لینک ها باید به طور طبیعی تولید شوند و با استفاده از یک استراتژی معتبر دریافت گردند.
حال ممکن است این سوال مطرح شود که یک استراتژی معتبر درخواست لینک چگونه است؟ دستورالعمل های بسیاری برای تولید لینک کلاه سفید در محیط اینترنت موجود است اما اساسا این راهنماها مبتنی بر فرصت طلبی و داشتن ارتباطات خارجی است. شما باید فرصت های تولید لینک را پیدا کرده و سپس با عامل تولید لینک به نحوی ارتباط بگیرید و سپس لینک خودتان را به او پیشنهاد بدهید.
بعضی از شرکت های سئو در نقش واسطه عمل می کنند. آنها از شما سفارش دریافت می کنند و سپس به سایت های مستقل دیگر درخواست خرید لینک می دهند و در این میان مبلغ بیشتری در ازای تامین لینک از شما دریافت می کنند. با این روند سایت شما در اختیار کسانی قرار می گیرد که شما آنها را استخدام نکرده اید و هیچ کنترلی بر رفتار آنها ندارید.
به طور خلاصه باید گفت که خرید لینک به معنی ورود شما به دایره ی بازاریابان کلاه سیاه است. ممکن است اکنون بخواهید از تمامی نکاتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم اجتناب کنید. ممکن است اکنون چند لینک داشته باشید که همخوانی کامل با عنوان صفحه اصلی سایتتان داشته و در عین حال به این صفحه لینک داده باشند، ممکن است از فارم لینک هایی استفاده کنید و از سایت هایی لینک دریافت کرده باشید که توسط گوگل پنالتی دریافت کرده اند. در درجه اول باید از تمامی این موارد دوری کنید.
با توصعه دهنده ی سایتتان صحبت کنید و مطمئن شوید که او با استفاده از متدهای کلاه سفید برای شما لینک فراهم می کند. هر متدی که در آن به نحوی سیاست های گوگل در آن نقض می شود، باید فورا متوقف گردد.

توجه به موارد دیگر

این موارد تنها 4 مورد از متدهای اشتباه برای تولید لینک هستند که در این مقاله لازم دیده شد که به آنها اشاره شود. بسیاری از توصعه دهندگان سئوی سایت ها همچنان از این متدها استفاده می کنند. هیچ دلیلی ندارد که شما برای استخدام یک متخصص هزینه کنید و در پایان بجای اینکه در رتبه ی بهتری قرار بگیرید، بطور کلی از رتبه بندی ها کنار گذاشته شوید.
چشم انداز سئو سایت در حال تغییر است. این موضوع باعث شده است که اطلاع از حوزه های ممنوعه در سئو اندکی سخت شود. متدهای بسیار دیگری وجود دارند که در این مقاله به آنها اشاره ای نشده اما ممکن است به کارگیری آنها منجر به دریافت پنالتی از گوگل شود. بسیار خوشحال کننده است اگر شما از این متدها اطلاع داشته باشید و آنها را در بخش نظرات این مقاله با ما درمیان بگذارید.

نوشته های مرتبط