طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

4 قدم برای به حداکثر رساندن ارجاع مشتری

4 قدم برای به حداکثر رساندن ارجاع مشتری

4 قدم برای به حداکثر رساندن ارجاع مشتری

شما می‌توانید تمام پولتان را در کمپین‌های بازاریابی ده‌ها هزاران دلار بر روی نام تجاری، صفحات فرود (لندینگ پیچ‌ها)، قیف (فانل ها)، فیس‌بوک، فروش نامه و کارت‌پستال خرج کنید، اما بهترین مشتری جدید، مشتری است که از سوی دیگری ارجاع داده شود. با توجه به مطالعه انجام‌شده توسط نیویورک‌تایمز، 65 درصد از تجارت جدید و سود شرکت‌ها از طریق ارجاع به دست می‌آید.
مشتریانی که از طریق ارجاع به دست می‌آیند بسیار بهتر از مشتریانی هستند که از طریق رسانه‌های سرد، مانند تلویزیون به دست بیایند. مطالعه‌ای در سال 2011 توسط انجمن بازاریابی آمریکا که شامل بیش از 10،000 مشتری در یک بانک آلمانی معروف انجام شد، نشان می‌دهد که مشتریانی که از طریق ارجاع و معرفی دیگر مشتریان آمده‌اند بسیار علاقه‌مند به ادامه فعالیت با بانک بودند و همچنین 16 درصد سودآوری بیشتری برای بانک داشتند.

چگونگی افزایش ارجاع‌های مشتریان

ارجاع‌ها می‌تواند در چند اشکال مختلف به وجود بیاید. دو نمونه از بهترین ارجاع‌ها، ارجاع با توجه به حرف‌های دیگران و ارجاع شریک هست.
اساسی‌ترین ارجاع، ارجاع از طریق حرف‌های دیگران است که در آن فردی به‌سادگی به شخص دیگری در مورد کسب‌وکار، محصول و یا خدمات‌دهی شرکتی می‌گوید. ارجاع شریک زمانی اتفاق می‌افتد که یک‌نهاد یا سازمان وابسته با یک لیست از مخاطبان شما به ترویج کسب‌وکار، محصول و یا خدمات شما بپردازند. برای اهداف این مقاله، اجازه دهید بر روی ارجاع از طریق حرف‌های دیگران تمرکز کنیم. برای موفقیت در ارجاع از طریق حرف‌ها، شما به موارد نیاز دارید:

  • خدمات‌دهی
  • ایجاد انگیزه
  • تشخیص
  • یادآوری

1- خدمات‌دهی به مشتریان

همه‌ی ارجاع‌ها با به‌خوبی ارائه کردن محصولات و خدمات‌دهی به مشتریان با توجه نیازهایشان، شروع می‌شود که این ممکن است بسیار بدیهی باشد.

2- ایجاد انگیزه در مشتریان

در مرحله دوم باید در مشتری انگیزه ایجاد شود. به‌طورمعمول آن را از طریق پاداش‌های پولی انجام می‌دهند در برابرش تأثیر آن نیز زیاد است. شرکت‌هایی که شکست می‌خورند به این موضوع به‌اندازه کافی توجه نمی‌کنند. اگر می‌خواهید ارجاع بیشتری داشته باشید باید هزینه‌هایی هم پرداخت کنید.
من اغلب شگفت‌زده می‌شوم که شرکت‌ها صدها هزار دلار برای مشاوره و ایده‌های جدید پرداخت می‌کنند اما می‌توانند با ارائه یک کارت هدیه 25 دلاری باعث ارجاع مشتری شوند. برخلاف باور عموم، اگر می‌خواهید ارجاع بیشتری داشته باشید باید بخش قابل‌توجهی از پول خود را در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید.

3- تشخیص مشتریان

اگر می‌خواهید مشتریان خود را بشناسید، راه‌هایی برای تشخیص آن‌ها پیدا کنید مانند بیشترین ارجاع آن‌ها به فیس‌بوک، خبرنامه و یا دفتر. یک نامه برای آن‌ها بنویسید و از حضورشان در خبرنامه تشکر کنید. به آن‌ها هدیه دهید و از مشتریان بعدی خود سپاس گذاری کنید. زمانی که شما منابع ارجاعتان را به اشتراک بگذارید راهی برای موفقیت و ارجاع بیشتر مشتری می‌شود.

4- یادآوری مشتریانتان

درنهایت، اگر شما واقعا ارجاع مشتری می‌خواهید، باید وجود خودتان را به مردم یادآوری کنید که هنوز در تجارت فعالیت دارید. مطالعات نشان می‌دهد که اگر شما سه روز تعامل مثبت با مشتری داشته باشید به‌احتمال‌زیاد در طول این سه روز مشتری به شما مراجعه می‌کند. استفاده از یک آیتم مانند خبرنامه، کارت‌پستال و یا یادداشت‌های فردی برای ایجاد یک تعامل مثبت با مشتریان می‌تواند موثر باشد.
اگر شما می‌خواهید در مورد رشد یک کسب‌وکار با ارجاع، بیشتر بدانید، فصل رایگان کتاب من، بدون B.S. راهنمایی برای ارجاع مشتریان زیاد و حفظ آن‌ها» توسط خودم و همکارم، دن کندی را دانلود کنید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید