طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

4 نکته سئو در تجارت‌های اینترنتی

4 نکته سئو در تجارت‌های اینترنتی

4 نکته درباره سئو که سرمایه‌گذاران در تجارت‌های اینترنتی باید آن‌ها را بداند

در دنیای امروز اینترنت یکی از قابل‌اعتمادترین منابع درآمد برای بسیاری از افراد است و بسیاری از سازمان‌ها و تجارت‌ها از اینترنت برای کار خود استفاده می‌کنند. لذا این افراد نیاز دارند که دائما در دنیای دیجیتال حضورداشته باشند و یا به عبارتی آنلاین باشند.
برخی از این افراد فکر می‌کنند که داشتن یک وب‌سایت موفقیت آن‌ها را تضمین می‌کند درحالی‌که این‌یک باور اشتباه است. یک وب‌سایت به‌صورت خودکار نمی‌تواند بهبودی در تجارت شما ایجاد کند و گشایشی در کار شما حاصل نماید. پارامترهایی مثل رتبه‌بندی یک طراحی سایت و ترافیک یک وب‌سایت بسیار حائز اهمیت بوده و در تجارت شما تاثیر بسزایی می‌گذارند. علاوه بر این‌ها ریسپانسیو بودن و موبایل فرندلی بودن وب‌سایت شما یکی دیگر از عواملی است که اهمیت بسزایی دارد زیرا گوگل وب‌سایت‌هایی را که ریسپانسیو نباشند به کاربران پیشنهاد نمی‌دهد و در این صورت وب‌سایت شما ترافیک زیادی نخواهد داشت و علاوه بر آن بسیاری از کاربران اینترنت با استفاده از تلفن‌های همراه در اینترنت جستجو می‌کنند و درصورتی‌که وب‌سایت شما ریسپانسیو نباشد شما این کاربران را از دست خواهید داد.
سئو نامی بسیار آشنا است که در دنیای دیجیتال همه با آن آشنایی دارند و اکثر افراد تا حدودی با مفاهیم آن آشنا هستند؛ اما بااین‌وجود فاکتورهای مهم بسیاری درباره سئو وجود دارد که شما از آن‌ها بی‌اطلاع هستید. من در این مقاله قصد دارم تا این مفاهیم را با زبانی بسیار ساده و قابل‌درک برای شما بازگو کنم و به شما بگویم که این برگ خریدها تا چه حد می‌تواند در تجارت شما تاثیرگذار باشد.

4 نکته سئو در تجارت‌های اینترنتی | سئو و بهینه سازی سایت

1) بهینه‌سازی درون صفحه‌ای

باوجودآنکه واژه سئو برای بسیاری از افراد نامی بسیار آشنا است اکثر افراد نمی‌دانند که سئو که مخفف بهینه‌سازی برای موتورهای جستجوگر است واقعا به چه معناست. در یک تعریف کلی می‌توان گفت سئو به معنی پردازش‌هایی است که تضمین می‌کند وب‌سایت شما تصدیق کاربران و موتورهای جستجوگر را به یک‌میزان جلب کند.
این کار می‌تواند از طریق انتخاب کلیدواژه‌های مناسب و عبارات کلیدی مرتبط و همچنین تگ‌های بجا در صفحات طراحی سایت شما انجام شود. این کارها به گوگل کمک می‌‌کند تا وب‌سایت شمارا به‌خوبی رتبه‌بندی کند. در حقیقت گوگل نیاز دارد بداند که محتوای یک وب‌سایت دقیقا درباره چیست تا بتواند آن را به‌درستی گروه‌بندی نماید و ازاین‌رو گوگل دقیقا بررسی می‌کند که چه چیزهایی در یک وب‌سایت نوشته‌شده است تا مشخص کند که این وب‌سایت چه مطالب و موضوعاتی را پوشش می‌دهد تا بتواند آن را در گروه مناسب قرار دهد.

2) بهینه‌سازی برون صفحه‌ای

بهینه‌ سازی برون صفحه‌ای به فرایند استفاده از روش‌های خارجی برای دستیابی به رتبه‌بندی بهتر در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر اطلاق می‌شود. این فرایند برخلاف فرایند بهینه‌سازی درون صفحه‌ای درون وب‌سایت شما انجام نمی‌شود بلکه در سایر وب سایت‌ها و وبلاگ‌ها و پلتفرم‌ها شما باید برای بهبود آن اقدام به عمل کنید.
در این پروسه گوگل تلاش می‌کند وب‌سایت‌هایی که به نظر مهم‌تر و معتبرتر هستند را در رتبه‌های بالاتری در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر قرار دهد. در اکثر اوقات اهمیت و اعتبار یک سایت از تعداد لینک‌هایی که دیگر سایت‌ها به آن سایت می دهند تعیین می‌شود. پس اگر می‌خواهید که طراحی وب سایت شما رتبه بهتری کسب کند باید کاری کنید که وبلاگ‌ها و وب سایت‌های زیادی به شما لینک بدهند و باید به خاطر داشته باشید که هرچقدر وبلاگ‌ها و پلتفرم‌هایی که به شما لینک می‌دهند خودشان از اعتبار بهتری برخوردار باشند لینک‌های آن‌ها به سایت شما ارزش بیشتری دارد و در بهبود رتبه‌بندی شما اثرگذارتر است.

 

4 نکته سئو در تجارت‌های اینترنتی | سئو و بهینه سازی سایت

3) سئوی کلاه‌سفید

این عبارت اشاره به استفاده از تکنیک‌های صحیح و قانونی برای بهینه‌سازی یک وب‌سایت و جذب ترافیک بیشتر به یک وب‌سایت به‌منظور دست‌یابی به رتبه بهتر در نتایج جستجوی‌ موتورهای جستجوگر دارد.برخی از تکنیک‌هایی که در این زمینه استفاده می‌شوند شامل لینک‌های بازگشتی، آنالیز کلیدواژه‌ها و تولید لینک‌ها است. هدف از انجام تمامی این کارها افزایش شهرت و اعتبار یک وب‌سایت از طریق ایجاد محتوای خوب و مفیدی است که سایر وب سایت‌ها بتوانند به آن لینک بدهند و موجب بهبود رتبه شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر شوند.

4) سئوی کلاه‌سیاه

این عبارت اشاره به استفاده از روش‌های غیرمجاز برای رسیدن به هدف بهبود رتبه‌بندی در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر دارد. کسانی که از سئوی کلاه‌سیاه برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کنند قوانین گوگل را زیر پا می‌گذارند. این کار دقیقا در تقابل با سئوی کلاه‌سفید قرار دارد.
برخی از این تکنیک‌ها عبارنند از:

  • استفاده بیش‌ازحد از کلیدواژه‌ها
  • استفاده از متن‌های نامرئی
  • ایجاد صفحات جعلی برای دستیابی به لینک‌های برگشتی
  • استفاده از صفحات چندگانه (doorway pages)
  • مبادله صفحات

باوجودآنکه استفاده از این روش‌ها برای بهبود سئو‌ی یک وب‌سایت بسیار رایج است اما این روش‌ها همچنان روش‌های غیرمجاز می‌باشند و بهتر است که از این روش‌ها برای بهبود سئوی وب‌سایت خود استفاده نکنید. ممکن است این روش‌ها موجب شود که وب‌سایت شما جریمه شود و از میان نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر حذف گردد. باوجودآنکه این روش‌ها می‌توانند بسیار سریع عمل کرده و رتبه وب‌سایت شمارا ترفیع دهند اما ممکن اما اثرات منفی و مضرات آن بیش از مزایای آن بوده و استفاده از آن‌ها ریسک خطرناکی را در پی دارد.

4 نکته سئو در تجارت‌های اینترنتی | سئو و بهینه سازی سایت

چگونه این تکنیک‌ها می‌توانند تجارت شمارا تحت تاثیر قرار دهند؟

1) شما برای آنکه بتوانید طراحی وبسایت خود را در صفحه اول نتایج جست‌وجوی موتورهای جستجوگر جای دهید باید هم از سئوی درون صفحه‌ای و هم از سئوی برون صفحه‌ای استفاده نمایید. استفاده نکردن از هریک از این روش‌ها بدین معنی است که شما واقعا قصد ندارید که وب‌سایت شما در نتایج جستجو دیده شود و این مسئله شدیدا تجارت آنلاین شما و جذب مشتریان به وب‌سایت شما از طریق کانال‌های اینترنتی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
2) اگر شما از روش‌های سئوی کلاه‌سیاه برای بهبود سئو وب‌سایت خود استفاده کنید ممکن است نتایج شما به‌سرعت بهبود یابد و بتوانید رتبه‌بندی طراحی سایت خود را در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر به‌سرعت ارتقاء دهید اما اگر گوگل مچ شمارا بگیرد و متوجه شود که شما از این روش‌ها استفاده نموده‌اید شمارا جریمه خواهد نمود. پس من به شما پیشنهاد می‌کنم که چنین ریسکی نکنید.
3) نتایج روش‌های سئوی کلاه‌سفید برخلاف روش‌های سئوی کلاه‌سیاه سریع نمی‌باشند و نمی‌توانند سریعا رتبه‌بندی یک وب‌سایت را در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر بهبود بخشند اما این نتایج از امنیت و ماندگاری بیشتری برخوردارند. بهتر است از روش‌هایی استفاده نکنیم که گوگل در صورت شناسایی آن‌ها ما را مجازات کند.
4) روش‌های سئوی کلاه‌سیاه هزینه‌های کمتری دارند اما نتایج آن‌ها بی‌ارزش هستند و یا به عبارتی حتی ارزش صرف کردن همان هزینه‌های اندک را نیز ندارند. روش‌های سئوی کلاه‌سفید هزینه‌بر هستند ولی می‌توانند برای ما مزایای درازمدت و پیوسته‌ای را به دنبال داشته باشند.
5) درنهایت باید به شما بگویم که رونق گرفتن تجارت آنلاین شما وابسته به آن است که وب‌سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر در صفحه اول قرار بگیرد تا کاربران آن را ببینند و به آن مراجعه کنند و برای آنکه در صفحه‌ی اول قرار بگیرید باید شهرت و اعتبار کسب کنید و برای کسب شهرت و اعتبار شما نیاز دارید که از سئو و روش‌های بهینه‌سازی برای موتورهای جستجوگر و کاربران اینترنت در وب‌سایت خود استفاده کنید.
تصمیمی که شما امروز می‌گیرید برد یا باخت شمارا در تجارت تعیین می‌کند. این تصمیمات می‌تواند شمارا از درون تله افتادن حفظ کند درحالی‌که بسیاری افراد با نا‌آگاهی درون این تله‌ها می‌افتند. اگر شما از تکنیک‌های درستی استفاده کنید من به شما اطمینان می‌دهم که تجارت شما ترقی بسیاری خواهد کرد و شما می‌توانید مشتریان زیادی را به وب‌سایت خود جذب کنید و ترافیک وب‌سایت خود به طرز چشم‌گیری افزایش دهید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید