طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

5 نکته مهم در زمینه سئو سایت

5 نکته مهم در زمینه سئو سایت

شگفتی های کار در زمینه‌ی سئو

در لین مطلب 5 نکته مهم در زمینه سئو سایت را میاموزیم. همگی ما در کودکی به این موضوع فکر کرده ایم که وقتی بزرگ شدیم چه شغلی را انتخاب خواهیم کرد. گروهی دوست داشتند معلم شوند و بعضی خلبانی را به عنوان شغلشان انتخاب می کردند؛ اما جهان وسیع واقعیت های دیگری را به ما نشان می دهد و گاهی شرایط، ما را به سمت و سویی خاص هدایت می نماید. این اتفاق در گذر زمان ممکن است برای اکثر مردم رخ دهد. هنوز هم در جامعه شغل هایی وجود دارند که همه روزه در آن چالش های جدید ظاهر شود و برای پیشرفت در آن هر روز نیاز باشد که اکتشافاتی انجام گیرد.

اگر شما فعالیت در زمینه ی سئو را به عنوان شغلتان انتخاب کرده باشید، نیاز است که برای پیشرفت در آن دست به اختراع بزنید، گاهی جادوگری کنید و همچون یک کاراگاه به ماجراجویی بپردازید. چه چیزهایی باعث شده اند تا سئو به نظر بسیار جذاب بیاید؟ در اینجا قصد داریم تا 5 ویژگی شگفت انگیز سئو سایت را با هم بررسی نماییم.

1) انجام تحقیقات در سئو

می توان گفت بهترین ویژگی این شغل تحقیقاتی بودن آن است. در این کار پیوسته باید به دنبال ایجاد و اجرای استراتژی های جدید برای جذب ترافیک باشید. اگر چه در سئو فعالیت های روتین شامل بهینه سازی کلیدواژه ها، رقابت در شاخه هایی با رقبای کمتر، بهینه سازی سلسله مراتبی سایت و تشکیل یک مجموعه ی قدرتمند با استراتژی مشخص و بسیاری روش ها و متدهای دیگر وجود دارد، اما اینها تنها پروسه هایی از پیش تعریف شده اند که عموما همه آنها را دنبال می کنند.

اما بخش جذاب در سئو کار کردن در خارج از چارچوب های تعیین شده است. جایی که نیاز است تا قوه ی خلاقیت خود را به کار بیاندازید. هیچ حسی نمی تواند جایگزین حسی شود که یک سئو کار پس از رسیدن به هدفش بعد از ساعت ها، روزها و حتی ماه ها تلاش و سعی و خطا بدست می آورد. هنگامی که با متدهای خلاقانه ی خودتان از رقبا پیشی می گیرید این کار، حسی فوق العاده را در شما زنده می کند.

2) کسب نتایج مثبت برای مشتریان

هیچ چیز بهتر از این نیست که پس از مدتی فعالیت و کار روی پروژه ی یک مشتری، ترافیک طبیعی او به طور قابل ملاحظه ای افزایش پیدا کند. این اتفاق در زندگی هم شما را خوشحال تر می کند و هم باعث می شود مشتریان به هدفشان برسند و از شما راضی باشند. در گذشته پروسه ی بهینه سازی موتورهای جستجو بسیار ساده بود، اما هر چه به طور پیوسته الگوریتم های جستجو پیشرفت کرد، کار برای سئوکاران سخت تر شد.

با این وجود روش های کلاه سفید بیشتری نیز ارائه شد تا با استفاده از آنها سئوکاران بتوانند نتایج مثبتی گرفته و فعالیتهایشان را در جهت صحیح انجام دهند که این باعث دلگرمی بیشتر اهالی سئو سایت شده است. تفاوتی ندارد که هدف از بهینه سازی سایت رساندن یک سایت به صفحه ی اول باشد یا اینکه هدف از رقابت رساندن یک وبسایت از رتبه ی 2 به رتبه ی 1 در یک رقابت سخت تعریف شود؛ ردیابی و مشاهده ی پیشرفت کار طی روز ها، ماه ها و سال ها می تواند حس بسیار زیبایی باشد.

3) شکست دادن رقبا

موانع ورود به حوزه ی کاری سئو و بهینه سازی سایت بسیار اندک هستند (تنها با یک لپ تاپ و یک وب سایت می توان کار را شروع کرد). این موضوع باعث شده است که این شغل بسیار رقابتی باشد. رقبای شما همه جا هستند. ممکن است تعداد اندکی از آنها در محدوده ی شما باشند اما مطمئنا ده ها هزار رقیب شما خارج از محدوده ی جغرافیایی شما و در سراسر دنیا در حال رقابت با شما خواهند بود. این موضوع بازار را بسیار رقابتی تر کرده و باعث شده است تا افراد حرفه ای در هر حوزه ی کاری، سریعتر به مشتریان پاسخ دهند، پروژه ها و وظایفشان را تسریع نمایند و صبح، شب و حتی ایام تعطیل در دسترس باشند.

نسل جدید سئوکاران مایل هستند تا پا را از این هم فراتر بگذارند و نتایج استثنایی را بدست بیاورند و این باعث شده است تا گاهی از چارچوب هاب عادب عبور نمایند و از تاکتیک های اسپمی استفاده کنند. مشتریان ما اغلب از دست سئوکاران اسپمی که از تاکتیک های غیر قانونی برای بهینه سازی استفاده می نمایند خسته شده اند. استفاده از تاکتیک های اسپمی درست همانند زمانی است که یک فرد تشنه از آب شور می نوشد و پیاپی تشنه تر می شود.

4) توانایی کار در تمامی مکان ها

درصد بالایی از سئوکاران فعالیت های خود را بصورت دورکاری انجام می دهند. نکته ی بسیار خوب در مورد بهینه سازی سایت این است که شما می توانید فعالیت های خود را در هر کجا که بخواهید، انجام دهید. می توانید در خانه بمانید، به مسافرت بروید و تنها با دسترسی به اینترنت تمامی وضایفتان را انجام دهید. بسیاری از افراد خبره در زمینه ی سئو کار خود را در کشورهای توریستی مانند تایلند و مکزیک انجام می دهند و همواره در حال گذراندن اوقات فراغت هستند.

تنها نکته ی منفی در این رابطه این است که شما نمی توانید بصورت چهره به چهره با مشتریانتان روبرو شوید که البته این موضوع با پیشرفت وسایل ارتباطی روز به روز در حال کم اهمیت تر شدن است. شما می توانید با استفاده از این ابزارها و اپلیکیشن های ارتباطی روند پیشرفت کار و نتایج حاصل شده را به اطلاع مشتریان برسانید و دیگر نیازی به دیدار با آنها نداشته باشید.

5) بالا و پایین زیاد

سئو هرگز متوقف نمی شود. سئوکاران همواره منتظر به روز رسانی بعدی هستند. هنگامی که یک سئوکار داشبورد رتبه بندی ها را باز می کند و با یک پیشرفت بزرگ مواجه می شود، به این معنی است که توانسته برای مشتری خود مشتریان بیشتری فراهم کند و فروش محصولات یا خدمات او را بهبود دهد. به روزرسانی پنگوئن الگوریتم گوگل بهترین اتفاق برای سئو وب در ماه های اخیر بود. تا زمانی که شما فعالیت هایتان را در چارچوب های صحیح انجام دهید و از شیوه های اسپمی استفاده نکنید، هیچ مشکلی برای شما بوجود نخواهد آمد. حتی زمانی که شیب رتبه بندی در جهت اشتباه باشد، به این معنی خواهد بود که مشکل از فعالیت های سایت است و هیچ جریمه ای برای سایت در نظر گرفته نشده و رقبا بصورت طبیعی از شما پیشی گرفته اند.

نجات یک وب سایت در حال سقوط بسیار لذت بخش تر از قوی تر کردن یک سایت در حال پیشرفت خواهد بود. احتمالا نخواهید شنید که کودکان در مورد سئوکار شدن رویا پردازی کنند، اما با در نظر گرفتن هیجانات و میزان ماجراجویی های این شغل به نظر می رسد که آنها شغل بسیار جذابی را از قلم انداخته باشند.

نوشته های مرتبط