طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

5 گام برای داشتن وب سایتی موفق – بخش اول

5 گام برای داشتن وب سایتی موفق – بخش اول

در خدمت شما دوستان و همراهان همیشگی گروه سایت سازان هستیم با بیان نکاتی مهم برای افرادی که قصد دارند وب سایت موفقی داشته باشند.
آیا ایده ای کارآمد در ذهن دارید و برای عملی کردن آن، از مسیری که باید طی کنید اطلاعات کافی ندارید؟ بسیاری از مردم در سراسر دنیا هستند که ایده های جذابی در ذهن دارند منتها تعداد اندکی از آنها دست به دست واقعیت داده و مسیر موفقیت را طی می کنند. علت چیست ؟
ما در این مطلب به بیان راهکاری های عملی برای عملی کردن ایده تان خواهیم پرداخت و راهکاری های طراحی وب سایت موفق را بیان خواهیم خواهیم کرد.
در ابتدا اجازه دهید دید کلی در مورد مطالبی که بیان خواهد گردید خدمتتان ارائه دهیم.

در حالت کلی تمامی ایده های جذابی که به واقعیت تبدیل شده اند ۵ مسیر زیر را دنبال کرده اند :

۱- مطالعه و تحقیق کامل در مورد ایده
۲ – انتخاب عنوان یا دامنه مناسب
۳- ساخت اصولی و با کیفیت وب سایت یا اپلیکیشن
۴- بازاریابی اصولی
۵- کسب درآمد و گسترش روز افزون ایده

چنانچه تمایل دارید در مورد موارد مذکور اطلاعات بیشتری به دست آورید با گروه سایت سازان همراه باشید!

۱- مطالعه و تحقیق کامل در مورد ایده

برای ایده ای که در ذهن دارید مهم ترین کاری که باید انجام دهید این است که اطلاعات کاملی از ایده مورد نظر خودتون به دست آورید. این اطلاعات مسیر ذهنی شما برای عملی کردن ایده تان را مشخص خواهند نمود. افراد بسیاری هستند که ایده ای در ذهن خود می پرورانند ولی پس از صرف زمان بسیار و اجرای پروژه به این موضوع پی می برند که ایده شان قبلا اجرا شده بوده و یا اینکه باید آیتم هایی را برای شروع موفق ایده شان به آن می افزودند.
چنانچه با دید درست و منطقی مسئله را بررسی نکنید به طبع آن گامی استوار در عملی کردن ایده خود نخواهید داشت. اطلاعات درست منجر به پیش بینی صحیح از اجرای ایده و پیدا کردن مرحله به مرحله مشکلات در پیش رو خواهد شد. هر چقدر اطلاعات بیشتری به دست آورید، استوارتر قدم خواهید برداشت.

سوالاتی که در این مسیر باید از خود بپرسید :

آیا این ایده قبلا اجرا شده است ؟

اگر ایده ای که در ذهن دارید قبلا اجرا شده باشد، چنانچه توانسته باشند ایده را به قدرتمندی اجرا کنند باید آیتم ها و مواردی را در ایده خود در نظر بگیرید که نسبت به ایده های اجرا شده برتری داشته باشد. باید کاری انجام دهید که بتوانید کاربران اجرا کننده قبلی ایده را به سمت سایت یا اپلیکیشن خود جذب کنید و مرحله به مرحله این کار را ارتقا دهید.

رقبای شما در این مسیر کدام ها هستند؟

به تحلیل دقیق رقبای خود بپردازید. نکات قوت و ضعف تمامی آن ها را در نظر بگیرید. اگر بخواهید ایده تان از رقبا پیشی بگیرد باید به ایجاد عوامل جذب در ایده خود فکر کنید. این عوامل جذب هستند که باعث موفقیت و جذب کاربران به سمت وب سایت شما خواهند گردید. عوامل جذب مختلفی را می توانید برای وب سایت خود در نظر بگیرید مثل : طراحی رابط کاربری کاربرپسند، بارگذاری سریع و … .

کاربران سایت شما چه کسانی هستند؟

مهم ترین موردی که باید به آن فکر کنید کاربران هستند. ایده هایی با موفقیت دست به دست هم خواهند داد که هدفشان ارائه خدمت به کاربران باشد. چنانچه بتوانید این کار را به درستی انجام دهید کاربران نیز دست به دست هم خواهند داد تا شما به موفقیت برسید. در ابتدا به منافع مالی فکر نکنید این به این معنا نیست که دید و ارزیابی از بازدهی ایده خود نداشته باشید، منظور هدف اصلیتان ارائه خدمت به کاربران باشد. به عنوان مثال چنانچه که در سایتتان قرار هست پولی را از کاربر دریافت کنید سعی کنید حالت رایگان استفاده از سایت را با خدمات محدودتر در اختیار کابران قرار دهید.
هرکسی هر چیز رایگانی را دوست دارد. وقتی‌که بدون پرداخت پول خدمتی را برای چشیدن مزه و طعم به‌صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار می‌دهید، با این کار حس اعتماد را در کاربران ایجاد خواهید کرد. آمار نشان داده اند نیروی متقابل این کار، تحریک برای خرید می باشد. کاربران در مقابل مهربانی و سخاوت فروشنده‌ای که محصولش را به صورت رایگان بخشیده مجبور به خرید محصول او می شوند.

هدف اصلی از اجرای ایده، جذب کاربران می باشد. این کاربران هستند که باعث موفقیت وب سایت یا اپلکیشن خواهند شد. سعی کنید تحلیل صحیحی از کاربرانی که از سایت یا اپلیکیشن شما استفاده خواهند کرد داشته باشید. به مواردی همچون موقعیت کاربران مخاطب، جنسیت، سطح درآمد و … توجه داشته باشید. شناسایی و داشتن اطلاعات صحیح از بازار هدف به شما کمک خواهد کرد برای رسیدن به آن هدف قدم بردارید.

چقدر سرمایه برای اجرای ایده خود در نظر گرفته اید؟

دید درست از بودجه ای که قصد دارید صرف انجام ایده تان بکنید به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید به نحو احسن از این بودجه استفاده کرده و در جهت مفیدتری خرج نمایید. هر چقدر هم از لحاظ مالی در وضعیت خوبی قرار داشته باشید، اگر محدودیتی برای صرف هزینه در مراحل مختلف اجرای ایده تان نداشته باشید، دید دقیق و منطقی از اجرای پروژه را از دست خواهید داد. هر چقدر دقیق تر عمل کنید بهتر خواهید توانست نقاط ضعف و قوت ایده را به دست آورید.

۲- انتخاب عنوان و نام مناسب برای ایده

یکی از مهم ترین نکاتی که باید به آن توجه کنید این است که اسم و یا عنوان مناسبی برای ایده خود پیدا کنید. سعی کنید عنوانی که انتخاب می کنید منحصر به فرد باشد. اگر عنوانی که انتخاب می کنید عنوان رقیبتان را یدک بکشد قطعا تبلیغات برای رقیب خود انجام داده اید. پیشنهاد برای انتخاب عنوان مناسب مقاله راهنمای انتخاب دامنه مناسب برای سایت را مطالعه بفرمایید.

امیدواریم که تا این قسمت مطالبی که خدمتتان ارلئه گردید برایتان مفید واقع شده باشد. آیتم های ۳ تا ۵ در بخش دوم این مقاله خدمتتان ارائه خواهد گردید.

دوستان گرامی نظرات شما باعث ایجاد دلگرمی ما و در نتیجه مشوق ما برای ارائه مطالب مفید تر خواهد بود.

دیدگاه ‏خود را بنویسید