طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

10 ترسی که هنگام شروع کار جدید باید بر آن‌ها غلبه کنید

10 ترسی که هنگام شروع کار جدید باید بر آن‌ها غلبه کنید

10 ترسی که هنگام شروع کار جدید باید بر آن‌ها غلبه کنید

مهم نیست که کارآفرینان چند بار، در هر مرحله از راه به چالش کشیده شوند. این لیست 10 موردی را بررسی کنید و یاد بگیرید که چگونه علیه ترس غلبه کنید.
نمی‌دانند از کجا شروع کنند
اکثر کارآفرینان نمی‌دانند برای اولین بار که ایده‌ای به ذهنشان خطور کرد چگونه باید شروع کنند. در مورد کارکنان تحقیق کنند که آیا می‌تواند ایده‌ای مناسب در تجارت به او ارائه دهد یا نه. حتی اگر فرد بیزینس کار زمان یا علاقه برای صحبت با شمارا نداشته باشد شما از رفتارش می‌فهمید که آیا او می‌تواند در کار موفق باشد یا نه. اگر یک‌قدم به جلو بروید حس می‌کنید که مسیر کار رادارید طی می‌کنید.

کارشناس و متخصص نبودن

شما احتمال حل بسیاری از مشکلات راجع به محصول و خدماتتان را می‌دانید. اگر مانند یک متخصص کامل عمل نکردید نگران نباشید و برای مسائلی که جوابش را نمی‌دانید می‌توانید جوابش را پیدا کنید و شرم و خجالتی برای یادگیری نداشته باشید. درواقع رشد مداوم و پیوسته یک نیاز است و آموزش هیچ‌وقت به پایان نمی‌رسد.

گیج و دیوانه به نظر رسیدن

بعضی از افراد زمانی که شما شروع به کسب کاری جدید می‌کنید شمارا گیج و دیوانه می‌پندارند. در این مواقع کاملا امن و منطقی عمل کنید و بقیه عمرتان را صرف حرف و گمان بقیه مردم سپری نکنید. شما یک کار آفریدید و ریسک کردن در خونتان است. شما به نظرشان دیوانه‌اید، خودتان استعدادتان را باور کنید. قبول کنید یک دیوانه‌اید که می‌خواهید یک کار متفاوت در جهان را انجام دهید و به پایان برسانید. ترس بهترین دوست کارآفرین است زیرا باعث پیشرفت او می‌شود.بودجه پیدا نمی‌شودکارآفرین می‌تواند به بانک مراجعه کند و وام دریافت کند. حتی اگر سرمایه نبود بایستی یاد گرفت آهسته و پیوسته جلو رفت.

اعتقاد نداشتن به عملی شدن کار

اگر شک و تردید نشان دهید مردم اعتبار ارائه خدمات را به هر دلیلی از قبیل قد و رنگ پوست و نژاد و… زیر سوال می‌برند. مردم ممکن است توسط ظاهر تحت تاثیر قرار گیرند اما کسی نمی‌تواند توسط ابزار اخلاق کاری نرم نشود و در ابتدا اگر کسی به شما اعتماد و ایمان نداشته باشد اما وقتی نتایج را می‌بینند مجبور به اعتماد و ایمان نسبت به شما می‌شوند.

مشتریان جذب نمی‌شوند

در ابتدا ازدحام جمعیت مشتریان به سمت شما نخواهد بود و این کار باگذشت کمی زمان و شناخته شدن محصولات شما انجام می‌شود. اگر کارتان را با خوش‌رویی انجام دهید و با کسب تجربه و تخصص در حین فعالیت کارتان با جزر و مدی روبه‌پیشرفت جلو می‌رود.

ناتوان از رسیدن به موفقیت

همان چیزی که خودتان در ذهنتان از جهان و کائنات می‌خواهید را جهان برایتان رقم میزند. نباید ترس از نرسیدن به موفقیت مانع شود دست از کارآفرینی بکشید. شما تنها نیستید. یک مطالعه در ژورنال مسائل اجتماعی نشان داده است مردان وزنان به‌طور یکسان ممکن است از ترس این‌که بیش‌ازحد موردتوجه همسالان خود قرار گیرند به بیگانگان پناه آورند و این کار باعث پیشرفت بشریت می‌شود.

شکست خوردن جلو خانواده و فامیل

اگر به‌عنوان سرمایه‌گذار می‌ترسید از خانواده‌تان کمک گیرید باید گفت که همسرتان دوست دارد در همه حال پشتوانه و همراهی برایتان برای انجام امور باشد. با اعضای خانواده خود صحبت کنید و از آن‌ها برای انجام کار کمک بگیرید و بگویید که ممکن است در این کار ضرر هم باشد؛ و از آن‌ها بخواهید در این مسیر همراهتان باشند.

درآمد کافی در بازیابی سرمایه اولیه نباشد

تعریف کارآفرین این است که سازمان‌دهی و اجرای کسب‌ و کار در کنار پیش‌بینی و در نظر گرفتن خطرات مالی. اگر در کاری برگشت سرمایه اولیه و سوددهی را فوری و درزمانی مناسب نمی‌بینید باید از آن کار دست کشید. اگر قبل شروع کارآفرینی تصمیم به ترک کارکنید شما می‌توانید دوباره شروع کنید و پی کارآفرینی دیگری باشید.

همه‌چیز اشتباه پیش می‌رود

شما بدون ضربه زدن به پین نمی‌توانید بازی بولینگ را انجام دهید. بعد ضربه زدن به آنچه می‌کنید؟ می‌نشینید و گریه می‌کنید؟ نه شما برمی‌خیزید و پین را تنظیم می‌کنید و بازی را ادامه می‌دهید. تنظیم پین بخشی از این بازی است. هنگامی‌که در کسب‌وکار مشکلات به وجود می‌آید این موقعیت را برای شما فراهم می‌آورد تا دوباره پین را تنظیم کرده. به‌عنوان یک کارآفرین زمانی طول می‌کشد تا بازی‌تان را کامل یاد بگیرید و تجربه بازی کامل را فراگیرید؛ بنابراین زمانی که پین سقوط می‌کند از خود بیم نداشته باشید و دوباره پین را از اول تنظیم کنید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید