طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

6 روش برای افزایش سرعت سایت

6 روش برای افزایش سرعت سایت

6 روش برای افزایش سرعت سایت را در این مطلب بیان و معرفی می کنیم تا شما بتوانید با کیفیت بالاتری طراحی سایت را انجام دهید و رضایت کاربران را جلب کنید. چالش بزرگی که همیشه مدیران و طراحان سایت ها با آن روبرو هستند انتخاب بین رضایت و تجربه ی کاربر و سرعت سایت است! شما برای جلب حداکثری رضایت کاربران و بهبود تجربه ی کاربر در سایتتان نیاز به طراحی و قرار دادن المان ها و امکانات مختلف در سایت هستید که افزودن موارد بیشتر به سایت باعث می شود تا بارگذاری سایت زمان بیشتری ببرد. بهترین انتخاب رعایت و بهبود هر دو مورد است و برای این امر شما به پرداختن به این 6 روش برای افزایش سرعت سایت نیاز دارید.

DNS

DNS یا همان نام سیستم دامنه اولین موردیست که ما در راه های افزایش سایت به آن خواهیم پرداخت. استفاده از Cloudflare  بسیار خوب است اما دارای سرعت نسبتا پایینی است. در حالت کلی در صورتی که از یک سرویس هاست اشتراکی استفاده می کنید، Cloudflare  می تواند فایده ی زیادی داشته باشد اما اگر از یک هاست اختصاصی استفاده می کنید بهتر است آن را غیرفعال کنید.

زمان پاسخ سرور

سرور سایت شما باید سرعت بالایی داشته باشد تا در نهایت سرعت بارگذاری سایتتان بالا باشد. بسیاری از مدیران سایت ها برخی از سرورها را غیرفعال می کنند تا سرعت بارگذاری را بالا ببرند. مسلما این کار تاثیر دارد اما آنقدر میزان تاثیرش پایین است که چندان به چشم نمی آید. بهترین کار برای بالا بردن سرعت سرور تغییر در PHP است. بهتر است که سرور شما بر مبنای PHP 7 باشد.

پیش از آن که سرور را تغییر دهید چک کنید که سایتتان با PHP 7 سازگار باشد. برای این کار می توانید از افزونه ی PHP compatibility checker استفاده کنید.

برای انجام این تغییر شما باید از WHM به “Multi PHP Manager” دسترسی پیدا کنید. اگر دسترسی با این مورد را ندارید از مدیر و یا ادمین سرورتان بخواهید تا آن را برایتان انجام دهد.

6 روش برای افزایش سرعت سایت

Google Analytics و Google Fonts

Google Analytics به بررسی و نمایش مشکلاتی که وجود دارند می پردازد. با قرار دادن فونت ها در سرور سایت خودتان می توانید به سرعت سایتتان کمک کنید چرا که دیگر نیازی به درخواست و فراخوانی آن ها از سرور های دیگر را نخواهد داشت.

به طور کلی کاهش تعداد درخواست ها از سرور های دیگر باعث افزایش سرعت سایت شما خواهد شد.

کم کردن

افزونه های زیادی هستند که حجم کدهای CSS و جاوااسکریپت را بهینه سازی می کنند. از جمله ی آن ها می توان به Autoptimize و WordPress Minify اشاره کرد.

Autoptimize به خوبی کدها را وارسی می کند و حجم آن ها را کاهش می دهد اما در کارایی و اجرای سایت اختلال ایجاد می کند. پس بهتر است به سراغ گزینه ی بعدی یعنی WordPress Minify برویم. این اغزونه امکان بررسی و اصلاح انتخابی را به شما می دهد به طوری که می توانید مشخص کنید که چه کارهایی را می خواهید انجام دهید.

تاثیر این افزونه برروی سایت های مختلف، متفاوت است. بستگی به وضعیت ابتدایی و تغییراتی که اعمال می کنید خواهد داشت که چقدر بر سایتتان تاثیر بگذارد.

پلاگین ها

پلاگین یا همان افزونه ها کارایی زیادی دارند که کیفیت کار شما را در وردپرس بالا خواهند برد اما فراموش نکنید که بارگذاری آن ها زمان بر است! پلاگین های غیر ضروری یا آن هایی را که اصلا استفاده نمی شوند را غیرفعال کنید. همچنین حجم هر پلاگین بسیار مهم است. توجه کنید که پلاگین های سنگین را استفاده نکنید.

فشرده سازی کنید!

برای فشرده سازی فایل هایتان به جای آن که از یک افزونه ی اضافه استفاده کنید، می توانید از فایل .htaccess استفاده کنید. محدود کردن فایل ها در .htaccess راه بهتری نسبت به استفاده از پلاگین است. 

همانطور که احتمالا از کدها متوجه شدید تمامی موارد و فایل هایی که می توانند با فراخوانی بی جا مانع بارگذاری سایت با سرعت بالا باشند را محدود کرده است. همچنین در طراحی برای موبایل نیز بسیاری از آیتم ها ارزش ندارند و نمایش آن ها برای ما بی فایده خواهد بود. می توانید این موارد را هم محدود کنید و برنامه ریزی بخش های مختلف سایت را به خوبی انجام دهید.

کاربران گرامی در اینجا این مطلب با عنوان 6 روش برای افزایش سرعت سایت به پایان رسید و ما امیدواریم مثل همیشه از سایت سازان راضی بوده باشید و این مطلب مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گرفته باشد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید