طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

6 نکته طراحی سایت بر اساس علوم شناختی

6 نکته طراحی سایت بر اساس علوم شناختی

بعضی از راهنمایی‌های طراحی وب توسط علم واقعی مغز پشتیبانی می‌شود. تحقیقات گرایش مغز نشان می‌دهد که این گرایش نیاز به راهنمایی برای طراحی سایت دارد. درواقع قسمت‌های خاصی از مغز در رابطه با روش‌های خاص بازاریابی کار می‌کند.

برنامه‌ریزی، منطق، انگیزه

پیشانی لوب با “کارکردهای اجرایی” مانند انگیزه، برنامه‌ریزی، توجه، و حافظه کوتاه‌مدت در ارتباط است. این گزینه‌ها و عواقب ناشی از این اعمال را هم در نظر می‌گیرد.

6 نکته طراحی سایت بر اساس علوم شناختی | سایت سازان

1) لیست سفارش و “اثر موقعیت سریال”

در هنگام سفارش جهت‌یابی (و یا هر لیست کپی شده در وبلاگ)، مسائل مهم را در آغاز و پایان متن قرار دهید. توجه خواننده‌ها به متونی که در وسط متن هستند کمتر از بالا و پایین است. وقتی بازدیدکننده صفحه را می‌بیند، اولین و آخرین مواردی که به چشمش می‌خورد به‌احتمال‌زیاد در حافظه کوتاه‌مدتش می‌ماند.
همچنین، موارد بسیار زیادی را شامل نمی‌شود زیرا حافظه کوتاه‌مدت تنها می‌تواند 7 مورد را در خودش نگه دارد. اگر جهت‌یابی شما شامل بیش از هفت لینک است، آن‌ها را به گروه‌های بزرگ‌تری تقسیم کنید تا تعداد لینک‌ها کمتر شود.

6 نکته طراحی سایت بر اساس علوم شناختی | سایت سازان

 

2) کپی بازاریابی و از دست دادن

انسان‌ها ماشین‌حساب هزینه / سود کارآمدی نیستند. ما تمایل به یک ماشین‌حساب داریم که این هزینه و سود را بررسی کند. به‌عبارت‌دیگر، دانستن این موارد از دستاوردهای ارزشمند است.

6 نکته طراحی سایت بر اساس علوم شناختی | سایت سازان
این از دست دادن گاهی می‌تواند برای طراحان وب و نویسندگان مفید باشد. در اینجا چند راهنمایی برای نوشتن یک کپی از چیزهایی که در ذهن ازدست‌رفته‌اند داریم:

  • تاکید بر هزینه‌های استفاده از محصول یا خدمات شما
  • هزینه‌ها باهم در یک گروه باشند و لیست سود به‌صورت جداگانه قرار بگیرد
  • تاکید روی دستاوردهای سریع
  • بازمان محدود پیشنهادهای خوب بسازید و اگر محصولی کمیاب است اعلام کنید

3) اثبات اجتماعی و محتوای حمایتی: رفتار گروه

مردم معمولا تمایل دارند کاری را انجام دهند که دیگران انجام می‌دهند؛ بنابراین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد انتخاب دیگران روی انتخاب شما تاثیر می‌گذارد و انتخاب دیگران به نظرتان انتخاب خوبی می‌آید. هدف این است که از هرگونه تصمیم که خوب به نظر می‌رسد استفاده شود.
اضافه کردن پیام حمایت:

  • رضایت مشتریان و مرور توسط فروشنده
  • نشان دادن اندازه رسانه‌های اجتماعی
  • امضا از تاثیرگذاران مربوطه
  • آرم رسانه هایی که در شرکت شما ذکرشده است
  • مهروموم اعتماد، ازجمله عضویت در انجمن، گواهینامه‌های امنیتی و جوایز

این عناصر قضاوت اولیه وب‌سایت و شرکت شمارا بهبود می‌بخشند.

6 نکته طراحی سایت بر اساس علوم شناختی | سایت سازان

لوب زمانی (زبان)

همراه با لوب فرونتال (پیشانی)، لوب تمپورال (زمانی) نقش کلیدی در درک زبان ایفا می‌کند. اینجایی است که زبان و معنا پردازش می‌شوند.

4) انتخاب کلمه و خوانایی

درک برچسب در جهت‌یابی و کپی صفحات باید برای بازدیدکنندگان آسان باشد. از کلمات رایج که برای بازدیدکنندگان قابل‌درک است استفاده کنید و از استفاده از جملات طولانی اجتناب کنید. از اصطلاحاتی که فقط مخصوص یک صنف خاص است استفاده نکنید. جملات طولانی و کلمات فانتزی کار را برای لوب زمانی سخت می‌کند و این اصلا خوب نیست.کپی کردن کار فقط برای افراد کم‌سواد خوب است. همه درک بالایی از نوشتن ندارند و قصد ما استفاده از زبان آسانی است که تمام مردم قادر به درک آن باشند. حتی دکترها هم ترجیح می‌دهند این موضوعات را در رده 8 کلاس‌هایشان بخوانند.یک کلمه بزرگ ممکن است صدای شمارا هوشمند کند، اما خطر گنگ بودن مطالب برای خواننده وجود دارد. وقتی‌که خواننده به چیزی شک و تردید داشته باشد بعید است که به آن عمل کند؛ و شما می‌خواهید یک عمل الهام‌بخش بسازید، درست است؟ پس نوشته‌هایتان در طراحی سایت خود  ساده و قابل‌دسترس کنید.

لوب پس‌سری (چشم‌انداز)

این پردازنده بصری مغز است، دست زدن به مکانی، رنگ و ادراک حرکت همه به خاطر این پردازنده است.

5) رنگ‌ها و جلوه‌های Von Restorff

در سال 1930، دانشمند آلمانی Von Restorff را کشف کرد تا زمانی که اقلام یک لیست از ده تا بیشتر است مردم بتوانند با یکرنگ متفاوت وضعیت را به یاد داشته باشند، دلیل این امر این است که لوب پس‌سری به تفاوت‌های بصری حساس است.بازاریاب وب پاراگراف چوپرا، آزمایشی انجام داد که نشان داده شد متون بارنگ‌های برجسته 60 درصد بیشتر از بقیه رنگ‌ها کلیک می‌شوند. یکرنگ مشخص برای همه لینک‌های خود انتخاب کنید و برای نام تجاری خود از یکرنگ متمایز استفاده نمایید. استفاده از رنگ‌های مختلف دید کاربر را در طراحی وب سایت شما بیشتر می‌کند و کلیک‌های بیشتری به همراه دارد.

amygdalae (احساسات اولیه)

آمیگدال ها (دو نوع وجود دارد) ابزارهای کلیدی در شکل‌گیری و ذخیره‌سازی خاطرات عاطفی هستند.

6) جستجو: احساس و ویروس

با توجه به مطالعات ردیابی چشم، سرفصل‌ها اولین چیزی هستند که در یک صفحه دیده می‌شوند. هیچ‌چیزی به‌اندازه آن‌ها مهم نیست و بقیه مطالب دید برابری در یک صفحه دارند.عناوین و تصاویر به‌سرعت می‌توانند احساسات را بسازند. تحقیقات نشان می‌دهد که سرفصل عاطفی، بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شود. خیلی بیشتر از آن چیزی که فکرش را کنید. سه نوع از احساسات که بیشتر از بقیه به اشتراک گذاشته‌شده‌اند: اضطراب، خشم و الهام‌بخش بودن است.به‌خصوص برای پست‌های وبلاگ، ارسال تیتر که احساسات بسیار مثبت (بسیار منفی) را آغاز کند بسیار مناسب است. به گفته آنتونیو دامازیو، «ما در دوره‌ای هستیم که حتی ماشین‌آلات هم احساسات را درک می‌کنند و نتایج ممکن است متفاوت باشد.

6 نکته طراحی سایت بر اساس علوم شناختی | سایت سازان
بازاریابی طراحی وبسایت یک علم است و علمی است که در مورد آزمودن است. سعی کنید این تکنیک‌ها را در طراحی سایت و بازاریابی وب‌سایت خود به کار ببرید و نتایج خود را بررسی و اندازه‌گیری کنید. شما ممکن است برخی از نکات را که کسی نمی‌داند پیدا کنید؛ اما به هر روشی که کارکنید کمی طول می‌کشد تا آناتومی مغز به‌خوبی کار کند.

آیا مطلب فوق توانست نظر شما کاربر گرامی را جلب نماید ؟ لطفا نظر خود را در مورد موضوع مطرح شده به کارشناسان گروه سایت سازان اعلام نمایید تا بتوانیم مطالب مفید تری را به شما سروران گرامی ارائه دهیم. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید