طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

صفحات پرسرعت موبایل (AMPS) هم اکنون در لیست نتایج جستجوی گوگل

صفحات پرسرعت موبایل (AMPS) هم اکنون در لیست نتایج جستجوی گوگل

بعدازاینکه هفته‌ی گذشته اعلام شد که این تغییر به‌زودی ارائه می شود، گوگل به‌صورت رسمی در سراسر جهان این صفحات پرسرعت موبایل را در نتایج جستجو قرار داده است.گوگل دارد تلاش میکند تا وب را با معرفی صفحات پرسرعت موبایل (AMP) برای همه پرسرعت تر کند. در فوریه، گوگل پشتیبانی خود را از صفحات پرسرعت موبایل با در صدر قرار دادن صفحه‌هایی که تکنولوژی صفحات پرسرعت موبایل رادارند، نشان داد.در آگوست، گوگل اشاره کرد که قدم بعدی در ارتباط با صفحات پرسرعت موبایل چیست. گوگل بیان کرد که ممکن است صفحات پرسرعت موبایل در نتایج جستجوهای معمولی قرار بگیرند و این گفته امروزه یک حقیقت است.

معنی این برای ناشران چیست؟

هنگامی‌که مردم با استفاده از گوشی های هوشمند جستجو می کنند گوگل در صورت وجود نسخه‌ی صفحات پرسرعت موبایل آن را نمایش می‌دهد. این تغییر به معنی نمایش معنادار صفحات پرسرعت موبایل و احتمال نیاز به ترافیک بیشتر، درآمد و حرکتی روبه‌جلو است.برای ناشرانی که هنوز از صفحات پرسرعت موبایل استفاده نمی‌کنند، تغییرات امروزه آن‌ها را تحت‌فشار گذاشته است تا با تکنولوژی همراه شوند. برای روشن شدن موضوع باید گفته شود که صفحات پرسرعت موبایل مستقیما تأثیری بر رده‌بندی ندارد ولی سرعت‌بالا آمدن سایت مسلما بر روی امتیاز و رده مؤثر است.متوسط زمان بارگذاری در صفحات پرسرعت موبایل در کمتر از یک ثانیه باعث ایجاد رقابت زیاد در مقایسه با صفحات معمولی کد شده با html می‌شود. امروزه صفحاتی که با html کد نویسی شده‌اند زمان متوسط 19 ثانیه با اینترنت 3G لازم دارند و حجمی معادل 10 برابر استفاده می‌کنند.

صفحات پرسرعت موبایل (AMPS) هم اکنون در لیست نتایج جستجوی گوگل

 

معنی این برای محققان چیست؟

این به‌روزرسانی مسلماً برای افرادی که با گوشی خود جستجو می‌کنند، در زمان بسیار صرفه‌جویی می‌شود؛ و اگر از اینترنت گوشی خود استفاده می‌کنند باعث می‌شود تا در مصرف آن نیز صرفه‌جویی شود. این به معنی است که مردم به اطلاعات موردنظرشان سریع‌تر از هر زمان دیگر دسترسی پیدا می‌کنند.
جستجوگران همچنین با سرعت بیشتری به صفحات پرسرعت موبایل دسترسی دارند. پیش‌ازاین فقط بخشی از صفحات وب نسخه صفحات پرسرعت موبایل داشتند و در نتایج جستجو گوگل می‌آمدند ولی امروزه همه‌ی 600 میلیون سند صفحات پرسرعت موبایل در گوگل قابل‌دسترسی هستند.

آینده‌ی صفحات پرسرعت موبایل چه می‌شود؟

من فرصت این را داشتم که با Rudy Galfi مدیر محصول گوگل برای صفحات پرسرعت موبایل صحبت کنم و نظر آن را در مورد توسعه و آینده صفحات پرسرعت موبایل را بپرسم.او بیان کرد که آن‌ها برنامه‌ای برای توسعه‌ی روش کلیک کردن بر روی لوگوی صفحات پرسرعت موبایل وجود داشته باشد و آن را ادامه دهند. در ابتدای شروع به کار صفحات پرسرعت موبایل برای کاربری ناشران خبرها معرفی شدند. او آن را روشن کرد که صفحات پرسرعت موبایل فقط برای استفاده‌ی ناشران خبر نیست و برای هر موضوعی می‌توان از آن استفاده کرد. طراحی سایت های مسافرتی، آشپزی و خرید همه شروع به استفاده از فناوری کرده‌اند.
درنهایت زمانی می‌رسد که کدنویس‌ها فقط نسخه‌ی صفحات پرسرعت موبایل را تهیه می‌کنند و بقیه نسخه‌ها را نمی‌نویسند. او به صاحبان سایت پیشنهاد داد که پیش از آن بررسی کنند ببینند آیا تمام نیازهای آن‌ها با این نسخه صفحات پرسرعت موبایل برآورده می‌شود؛ و در مورد اینکه استفاده‌ی آسان از صفحات پرسرعت موبایل به چه شکل است و متناسب با محتوای طراحی وب سایت آن‌هاست یا نه مطالعه کنند.
در کل گوگل از به‌روز شدن ناشران و با ترکیب شدن شرکت‌ها به دلیل مشابه شکوفا شد. برای مثال شرکت Bing بر روی نرم‌افزارهای گوشی خود صفحات پرسرعت موبایل را قرار داده است. سیستم‌های مدیریت محتوا مانند WordPress درحال‌توسعه روش‌های آسان‌تر برای مردم هستند تا صفحات پرسرعت موبایل را منتشر کنند.هنگامی‌که از او در مورد تصویر دقیق‌تری در آینده سوال شد او سعی کرد طفره برود ولی در مورد پیشرفت صفحات پرسرعت موبایل ابراز امیدواری کرد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید