طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

7 ابزار کاربردی در زمینه‌‌ی سئو

7 ابزار کاربردی در زمینه‌‌ی سئو

دوستان گرامی چنانچه تمایل دارید در این زمینه مقالات بیشتری مطالعه کنید پیشنهاد می کنیم به صفحه بهینه سازی سایت مراجعه نمایید.

7 ابزار سئو که باید از داشتن آن‌ها خوشنود باشیم!

اگر به‌تازگی کسب‌وکار جدیدی راه‌اندازی کرده باشید، می‌دانید که همیشه هزار یک موضوع مختلف در این راه نیاز به توجه دارد و هنگامی‌که از سئو استفاده کنید متوجه می‌شوید که راه‌حل تمام این هزار یک موضوع در سئو وجود دارد.
مهم است که در این رابطه از تمامی فن‌ها و به‌روزرسانی‌ها آگاه باشید تا بتوانید رتبه‌ای مناسب برای سایت خود به دست آورید. سئو می‌تواند بسیار پیچیده باشد. هرروز استراتژی‌های جدید مطرح می‌شود و 100 مقاله‌ی جدید برای مطالعه در مورد سئو به بازار می‌آید. پیگیری مداوم دانش بهینه سازی می‌تواند بسیار خسته‌کننده باشد. تعداد زیادی از صاحبان تجارت دریافته‌اند که فراگیری دانش سئو و به‌روز بودن در آن، بسیار زمان‌بر و طاقت‌فرسا خواهد بود.
اینجا جایی است که تکنولوژی و سیستم وارد کار می‌شود و بصورت خودکار این کار خسته‌کننده را برای صاحبان سایت انجام می‌دهد. خبر خوب این است که تعداد زیادی ابزار وجود دارد که می‌تواند به‌طور شگفت‌انگیزی سئو‌ی شما را بهبود دهد و با خودکار کردن این فرآیند، زمان و انرژی کمتری از شما بگیرد. مشکلی که در اینجا وجود دارد این است که اغلب صاحبان سایت نمی‌دانند که استفاده از کدام ابزار هوشمندانه‌تر بوده و برای آن‌ها نتایج دلخواه را به همراه می‌آورد.
در این مقاله، چند ابزار فوق‌العاده‌ی سئو به شما معرفی‌شده که بسیاری از سایت‌ها با استفاده از آن‌ها توانسته‌اند رتبه‌ی مطلوبی در نتایج جستجوها به دست آورند.

تحقیق پیرامون کلیدواژه‌ها

نام ابزار: SEMRush- هزینه: ماهانه 69.95 دلار به بالا
پژوهش در مورد کلیدواژه‌ها یکی از کلیدی‌ترین موضوعات در یک برنامه‌ی سئوی موفق است. اگر شما ندانید که کدام کلمات بهترین کلیدواژه‌ها برای هدف شماست، حتی قبل از شروع کاربر روی سئو، با مشکل بزرگی روبرو هستید. برای بررسی کلیدواژه‌های اصلی پیرامون هر موضوع، SEMRush یک ابزار فوق‌العاده به‌حساب می‌آید. این ابزار تعداد زیادی گزینه به شما ارائه می‌کند و به شما اجازه می‌دهد بهترین کلمات کلیدی حوزه فعالیت خود را شناسایی کنید. همچنین با استفاده از این ابزار کلمات مرتبط با کلیدواژه‌های اصلی نیز به شما ارائه می‌شود و کلمات بلندی را که اغلب بهتر است از آن‌ها صرف‌نظر شود را نیز مشخص می‌کند.

7 ابزار کاربردی در زمینه‌‌ی سئو | ابزارهای بهینه سازی وب
SEMRush همچنین ابزاری دارد که با استفاده از آن می‌توان کلمات کلیدی که رقابت پیرامون آن‌ها کمتر است را شناسایی کرده و همچنین برای کلماتی که رقابت روی آن‌ها زیاد است، جایگزین‌های مناسبی ارائه ‌دهد.
ابزار جایگزین: به‌عنوان گزینه‌ی رایگان، می‌توان از Google’s Keyword Planner نام برد. اگرچه این ابزار یک گزارش عمقی ارائه نمی‌دهد اما اگر در جستجوی یک ابزار سریع و آسان برای یافتن کلیدواژه‌های پایه‌ای هستید، این ابزار می‌تواند به شما کمک کند.

تجزیه‌وتحلیل رتبه‌بندی‌ها

نام ابزار: Authority Labs- هزینه: ماهیانه 99 دلار به بالا
ردیابی رتبه‌ی دقیق طراحی سایت در جستجوها کار پیچیده‌ای است و می‌تواند برای شما بسیار وقت‌گیر باشد؛ اما خبر خوب این است که ابزاری وجود دارد که آنالیز رتبه‌ی سایت را آسان می‌کند: Authority Labs. استفاده از این ابزار بسیار ساده بوده و نتایج آن قابل‌اعتماد است. با استفاده از این ابزار همه‌روزه می‌توانید تاثیر فعالیت‌های سایت خود را در رتبه‌ی سایت مشاهده کرده و از این طریق کیفیت کار مجموعه‌ی خود را ارزیابی کنید.دیگر مزیت بزرگ استفاده از Authority Labs این است که این ابزار برای سئوی محلی نیز کارایی دارد.

7 ابزار کاربردی در زمینه‌‌ی سئو | ابزارهای بهینه سازی وب

ابزار جایگزین: Google Search Console (نسخه‌ی به‌روزرسانی شده‌ی Google Webmasters) مجموعه‌ای از گزینه‌های مناسب را برای سئو ارائه می‌دهد. از ابزار Search Analytics (یکی از زیرشاخه‌های ابزار Google Search Console) می‌توانید برای ردیابی رتبه‌ی سایت خود استفاده کنید.

آنالیز سایت‌های دیگر

نام ابزار: MozBar – هزینه: رایگان
در فعالیت‌های مربوط به بهینه‌سازی موتورهای جستجو (سئو)، توجه صرف به سایت شخصی کافی نیست، بلکه باید پیوسته سایت‌های رقیب را زیر نظر بگیرید و از فعالیت‌های آن‌ها آگاه باشید. این دلیلی است که همگان به MozBar به دید یک ابزار مفید نگاه می‌کنند. این ابزار یک پلاگین Google Chrome است که علاوه بر کارایی سریع و آسان، به‌وسیله‌ی چند معیار سودمند، اطلاعات دقیقی از سایت موردبررسی، به شما ارائه می‌دهد. تا زمانی که نسخه‌ی رایگان این ابزار استفاده
می‌کنید بعضی از امکانات آن از دسترس شما خارج است. اگر می‌خواهید بصورت پیشرفته‌تری به بررسی طراحی سایت‌ های دیگر بپردازید، MozBar Pro باقیمت 99 دلار در ماه (به بالا) در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

 

7 ابزار کاربردی در زمینه‌‌ی سئو | ابزارهای بهینه سازی وب

MozBar دارای تعدادی ویژگی منحصربه‌فرد است که به شما کمک می‌کند تا سئوی سایت خود را بهبود دهید. ازجمله این ویژگی‌ها می‌توان به بررسی و ردیابی فعالیت‌ها در شبکه‌های اجتماعی، جستجو‌های سفارشی (custom searches) و بررسی صفحه برای یافتن نوع خاصی از لینک‌ها اشاره کرد.
ابزار جایگزین: دسته‌ای از متخصصان از SpyFu برای ردیابی کلیدواژه‌های رقبای خود استفاده کرده و بر اساس آن کلیدواژه‌ها استراتژی سئو‌ی خود را بنا می‌کنند. قیمت استفاده از این ابزار از 79 دلار در ماه آغاز می‌شود.

بهینه‌سازی محتوا

نام ابزار: Yoast – هزینه: رایگان
یکی از بهترین راه‌ها برای بهبود سریع رتبه‌ی طراحی سایت و مشاهده‌ی پیشرفت در سئو، بهینه‌سازی محتوای سایت است. اکثر صاحبان سایت از این پتانسیل موجود در صفحه‌ی اصلی سایت خود بی‌اطلاع‌اند و به آن توجه ندارند. یکی از بهترین ابزارهای بهینه‌سازی محتوا Yoast است. این ابزار به‌عنوان پلاگین رتبه‌ی یک وردپرس مطرح است، بنابراین واضح است که استفاده از آن کاملا برای سئو‌ی سایت شما سودمند خواهد بود.
استفاده از این ابزار کاملا آسان است. پس از نصب، با استفاده از آن می‌توانید یک کلیدواژه برای هر صفحه انتخاب کنید و همچنین متا تگ تولید کنید. همچنین این ابزار محتوای شمارا باهدف یافتن مشکلات احتمالی و یا فرصت‌هایی برای بهبود آن مانیتور می‌کند.

7 ابزار کاربردی در زمینه‌‌ی سئو | ابزارهای بهینه سازی وب

ابزار جایگزین: یکی دیگر از ابزارهای مناسب برای بررسی محتوا Seobility است که خود را به‌عنوان یک حسابرس سایت معرفی کرده است. ویژگی قابل‌توجه این ابزار جستجوی عمیق سایت باهدف یافتن لینک‌های پنهان، اما مفید است. با یافتن این لینک‌ها و بهینه‌سازی آن‌ها می‌توانید از پتانسیل سایتتان برای دستیابی به رتبه‌ای بهتر در نتایج جستجوها، حداکثر استفاده را ببرید.

تولید لینک

نام ابزار: BuzzStream – هزینه: از 24 دلار به بالا
یکی از مهم‌ترین مولفه‌های موثر در سئوی خارج صفحه‌ای، تولید لینک (link building) است. راه‌های بسیاری برای تولید لینک وجود دارد. متاسفانه نمانام‌های زیادی (اکثرا تجارت‌های کوچک) به دلیل نداشتن زمان و نیروی انسانی نمی-توانند آن‌طور که باید به این مولفه بها دهند.
در چنین مواردی ابزارهایی مانند BuzzStream می‌توانند این فرآیند را خودکار انجام داده و برای شما وقت زیادی را ذخیره کنند. BuzzStream تولیدشده تا به شما کمک کند به‌آسانی با افراد تاثیر‌گذار حوزه‌ی کاری خود ارتباط برقرار کنید و از این طریق به برند‌ها و کاربران هدف خود نزدیک شوید.با راه‌اندازی و استفاده از BuzzStream متوجه خواهید شد که می‌توانید تمامی فعالیت‌های مربوط به تولید لینک را یکجا مدیریت کنید.

7 ابزار کاربردی در زمینه‌‌ی سئو | ابزارهای بهینه سازی وب

ابزار جایگزین: تعداد زیادی از سایت‌ها هنگام تلاش برای بهینه‌سازی سئو‌ی خود با مشکل لینک‌های خراب روبرو هستند. LinkMiner می‌تواند این مشکل را کاملا برطرف کند. این ابزار یک افزونه‌ی رایگان Chrome است که لینک‌هایی که قابلیت تعمیر دارند را برای شما هایلایت می‌کند.

آنالیز لینک‌های برگشتی (Backlinks)

نام ابزار: Ahrefs – هزینه: 99 دلار در ماه به بالا
دریافت لینک‌های برگشتی باکیفیت یکی از نیازهای اصلی بهینه‌سازی موتورهای جستجو به‌حساب می‌آید. درواقع متخصصین سئو عقیده دارند که برای قرارگیری در رتبه‌های بالای نتایج جستجو داشتن چند لینک برگشتی باکیفیت برای سایت لازم و ضروری است.
یکی از بهترین ابزارها برای مدیریت لینک‌های برگشتی Ahrefs است. این ابزار دو ویژگی بزرگ دارد: اول اینکه این سایت با بیش از 12 هزار میلیارد لینک اندیس گذاری شده و ثانیا استفاده از آن بسیار آسان است. گزارش‌های Ahrefs بیانگر تعدادی از ویژگی‌های لینک برگشتی ازجمله عبارت‌های استفاده‌شده در متن لینک، رتبه‌ی لینک، صفحه‌ی مرجع لینک، محتوایی که لینک به آن ارجاع می‌دهد و قدرت لینک برگشتی است. همچنین سامانه‌ای در این ابزار وجود دارد تا هنگام دریافت یا از دست دادن یک لینک در سایت، به شما هشدار داده ‌شود.

7 ابزار کاربردی در زمینه‌‌ی سئو | ابزارهای بهینه سازی وب

ابزار جایگزین: برای مدیریت لینک‌های برگشتی می‌توان از Open Site Explorer به‌عنوان ابزار جایگزین استفاده کرد. این ابزار یکی از بخش‌های بسته‌ی نرم‌افزاری سئوی Moz Pro می‌باشد که به شما کمک می‌کند تا موقعیت‌های لینک‌ برگشتی را بیابید و نسبت به لینک‌های مخرب آگاه شوید.

ارسال درخواست برای جذب لینک (Outreach)

نام ابزار: Ninja Outreach- هزینه: از 49 دلار به بالا
Outreach درواقع به معنی دسترسی به صاحبان سایت‌ها و درخواست از آن‌ها برای انتشار مطلب شما در سایتشان و ارسال لینک برگشتی به سایت شما است. این موضوع همواره بخش مهمی از برنامه‌ی بهبود سئو بوده و تاثیر آن همواره رو به افزایش است. Ninja Outreach ابزاری است که به‌طور تخصصی برای این کار تولیدشده است. این ابزار به نمانام‌ها کمک می‌کند تا بزرگ‌ترین افراد تاثیرگذار در حوزه‌ فعالیت خود را یافته و به‌طور مستقیم با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. ویژگی خاص Ninja Outreach این است که اطلاعات ارزشمندی از تاثیر گذاران زمینه‌ی فعالیت شمارا یکجا به شما ارائه می‌دهد. با این ابزار شما می‌توانید تمامی لینک‌هایی که در نوشته‌های آن‌ها موجود بوده و مطالبی که آن‌ها در صفحات اجتماعی به اشتراک گذاشته‌اند را ردیابی کنید. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا دریابید چه کسانی می‌توانند درراه بهبود سئوی سایت به شما بهتر کمک کنند.

7 ابزار کاربردی در زمینه‌‌ی سئو | ابزارهای بهینه سازی وب

ابزار جایگزین: Link Prospector یک ابزار موفق برای تولید لینک است. این ابزار تمام نت را برای یافتن وبلاگ‌ها، پست‌های مهمان و صفحات ارائه‌دهنده‌ی منابع (resources pages)، جستجو کرده و موقعیت‌های درخواست لینک (Outreach) را به شما نشان می‌دهد.
نتیجه‌گیری
ابزارهای بسیاری برای بهبود سئو تولیدشده‌اند. خوشبختانه این ابزارها می‌توانند به شما کمک کنند تا سئوی سایت خود را بدون صرف زمان و انرژی زیاد به یک رده‌بالاتر انتقال دهید. هرچه در مسیر توسعه‌ی ‌برند خود به‌پیش می‌روید باید بتوانید سایت خود را در رتبه‌بندی‌های موتورهای جستجو بالاتر ببرید و مهم‌ترین استراتژی در این راه، بهره‌گیری صحیح از ابزارهای مناسب سئو است.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید