طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

7 تکنیک برای افزایش ترافیک سایت

7 تکنیک برای افزایش ترافیک سایت

7 تکنیک سئوی کلاه سفید برای چند برابر کردن ترافیک یک وب سایت در سال 2017

الگوریتم‌های گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها صدها و یا هزاران پارامتر مختلف درباره وب سایت ها را مد نظر قرار می دهند، اگر بخواهیم یک وب سایت را برای تمام این پارامترهای تاثیر گذار بهینه سازی نماییم به سال‌ها زمان نیاز داریم حال آنکه چنین زمانی را در اختیار نداریم زیرا پارامترهای تاثیر گذار در رتبه بندی های موتورهای جستجوگر گوگل دائما در حال تغییر و بروز رسانی می باشند. پس ما باید مهم ترین پارامترها (پارامترهایی که از دید موتورهای جستجوگر مهم تر و تاثیر گذارتر هستند) را شناسایی نموده و وب سایت خود را برای این پارامترها بهینه سازی کنیم تا بتوانیم بهترین نتایج ممکن را در رتبه بندی های موتورهای جستجوگر بدست آوریم. شناسایی و اولویت دهی به این پارامتر ها، مساله ای است که موفقیت و یا شکست وب سایت شما را تعیین می کند. در این مقاله ما سعی نموده ایم که 7 نمونه از مهم ترین و سرنوشت سازترین پارامترها در رتبه بندی یک وب سایت را برای شما نام برده و اندکی درباره آنها توضیح دهیم، تا بتوانیم سهم کوچکی در پیشروی شما به سمت موفقیت داشته باشیم. پس بیایید بدون اطلاف وقت به سراغ این پارامترها برویم:

1) اولویت دهی به بهینه سازی یک وب سایت برای تلفن های همراه

اختارهای گوگل برای سئو صفحات وب سایت ها از اوایل سال 2015 آغاز شد، و پس از آن بروز رسانی الگوریتم های گوگل با نام “Mobilegeddon” ایجاد شد و گوگل با این کار تحدید خود را برای وب سایت هایی که به سازگاری با تلفن های همراه اهمیتی نمی دادند، جدی تر کرد و وعده خود را برای ارزش دهی به وب سایت هایی که در آنها سازگاری با تلفن های همراه در اولویت قرار گرفته بود، عملی کرد. البته این بروز رسانی یک تحدید شدید نبود و حتی بیشتر از آن از گوگل انتظار می رفت اما گوگل با رونمایی از این الگوریتم جدید به صاحبان وب سایت ها اعلام کرد که سازگاری با تلفن های همراه در اولویت گوگل قرار گرفته است و به زودی وب سایت هایی که به این مساله توجهی نکرده اند برای این بی توجهی های خود جریمه سنگینی خواهند پرداخت.
اخیرا گوگل سخت گیری های خود را نسبت به وب سایت هایی که در آنها سازگاری با تلفن های همراه ایجاد نشده است چند برابر کرده است و اعلام کرده است که :”بعد از ماه ژانویه سال جاری (2017) وب سایت هایی که در آنها صفحاتی وجود داشته باشد که با تلفن های همراه سازگاری نداشته باشند و کاربرانی که با استفاده از تلفن های همراه در اینترنت جستجو می نمایند قادر به استفاده از آنها نباشند، به هیچ وجه نخواهند توانست که در نتایج جستجوهای موتورهای جستجوگر رتبه خوبی کسب نمایند.” به عبارت دیگر گوگل اعلام کرده است که اندیس گذاری های صفحات از این پس بدین صورت خواهد بود که صفحاتی که با تلفن های همراه سازگاری داشته باشند در اندیس گذاری اولویت بیشتری خواهند داشت و اگر وب سایت شما با تلفن های همراه سازگاری نداشته باشد و صفحات وب سایت شما پیش تر از اعلام این مساله اندیس گذاری و رتبه بندی شده باشند، به زودی رتبه صفحات وب سایت شما در نتایج جستجوها به شدت نزول خواهد نمود.
اگر شما اطلاعات کافی از وضعیت سازگاری وب سایت خود با تلفن های همراه ندارید، می توانید با استفاده از کنسول جستجوی گوگل میزان سازگاری با تلفن های همراه و یا عدم سازگاری با آنها را بررسی نمایید. برای این کار باید به قسمت Mobile Usability Report ( گزارش میزان سازگاری با تلفن های همراه) در کنسول جستجوی خود مراجعه کنید و گزارش های موجود در این بخش درباره هریک از صفحات وب سایت خود را مورد بررسی قرار دهید در این گزینه گوگل مسائل و مشکلات وب سایت شما در رابطه با سازگاری با تلفن های همراه را اعلام می نماید و شما می توانید این مسائل و مشکلات را برطرف نمایید.
علاوه بر این اگر شما بتوانید از تکنولوژی صفحات موبایلی پرشتاب و یا (AMP Accelerated mobile pages) نیز در صفحات وب سایت خود استفاده نمایید، این تکنولوژی موجب می شود که بارگذاری صفحات وب سایت شما در تلفن های همراه با سرعت بیشتری انجام شود و موجب بهبود میزان رضایت کاربران تلفن های همراه از وب سایت شما می گردد.

7 تکنیک برای افزایش ترافیک سایت

2) ایجاد لیستینگ برای تجارت و شرکت در جستجوهای محلی

درصد بالایی از جستجوهای انجام شده با تلفن های همراه، جستجوهای محلی می باشند. پس حتما برای تجارت خود یک لیستینگ در گوگل ایجاد نمایید.جستجوهای انجام شده با تلفن های همراه به طرزی باورنکردنی با جستجوهای محلی همبستگی دارند، بر اساس آمارهای اعلام شده توسط کمپانی گوگل بیش از 20% از جستجوهای انجام شده با تلفن‌های همراه همبستگی شدید با جستجوهای محلی دارند. آمارها همچنین نشان می‌دهند که از میان کاربران تلفن‌های همراه :

  • 94% از آن‌ها برای جستجوی اطلاعات مربوط به آدرس‌ها و مکان‌ها از تلفن همراه استفاده می‌نمایند.
  • 51% از کاربران تلفن‌های همراه برای مراجعه اینترنتی به فروشگاه‌ها از تلفن‌های همراه خود استفاده می‌کنند.
  • 48% از کاربران تلفن‌های همراه برای شناسایی فروشگاه‌ها و مراکز خرید و یا رستوران‌ها در حوالی محل کنونی خود از تلفن‌های همراه استفاده می‌نمایند.
  • 29% از کاربران تلفن‌های همراه خریدهای اینترنتی خود را با استفاده از تلفن‌های همراه انجام می‌دهند.

از آنجایی که در سال اخیر گوگل تلاش بسیاری برای بهبود دادن نتایج جستجوهای محلی انجام داده است و تا حدود زیادی سعی کرده است که حتی اگر جستجوهای کاربران اندکی گرایش به محلی بودن در مضمون خود دارد آن را یافته و بهترین نتایج را برای کاربران ارائه نماید، این مساله بسیار مهم و حیاتی است که شما برای تجارت خودتان در Google My Business یک پروفایل درست کنید تا بتوانید در طرح محلی سازی جستجوهای گوگل شرکت نموده و گوگل شما را در نتایج جستجوهای محلی کاربران نمایش دهد. این کار علی رغم آنکه به نظر کاری ساده می‌رسد اما می‌تواند در تجارت شما تاثیرات مثبت بسیاری داشته باشد زیرا کمتر از نیمی از تجارت ها تا کنون برای خود یک لیستینگ در گوگل ایجاد نموده‌اند از این رو به دلیل کمتر بودن تعداد رقبا شانس شما بسیار زیاد است.

3) سعی در جلب رضایت کاربران و(UX User Experience) خوبی برای آن‌ها در وب سایت

UX یا User Experience در واقع تجربه‌ای است که کاربر از کار با وب سایت شما کسب می‌کند، البته منظور از تجربه یادگیری نیست بلکه تاثیر منفی یا مثبتی است که طراحی وب سایت شما بر روی ذهن کاربر می‌گذارد. شما باید تمام تلاش خود را بکار بگیرید تا تاثیری که وب سایت شما بر روی ذهن کاربران می‌گذارد تماما مثبت باشد. هرچقدر که الگوریتم های گوگل در زمینه برری میزان رضایت کاربران از یک وب سایت قوی تر و هوشمنر تر می شوند و پارامترهای بیشتری را درباره رضایت کاربران می سنجند و در رتبه بندی های خود آنها را لحاظ می کنند، وب سایت هایی که در این زمینه فعالیت بیشتری کرده اند و تمرکز بیشتری بر روی ایجاد UX خوب در کاربران کرده اند منافع بیشتری از این موضوع کسب می نمایند.
بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه آکسفورد در این زمینه، هدف از انجام نوعی طراحی در یک وب سایت که منجر به ایجاد UX خوب برای کاربران می شود آن است که آن است که صاحبان تجارت ها بتوانند رضایت کابران به منظور جذب همه جانبه آنها فراهم نمایند، منظور از جذب همه جانبه یک کاربر آن است که وب سایت ها بتوانند برای خودشان کاربران Loyal (کاربران وفادار، برای مثال کاربران وفادار در یک وب سایت فروش هاست و دامنه آنهایی هستند که همیشه از همان وب سایت خرید می کنند) جذب نمایند و این کار را با بالا بردن کارایی های وب سایت، سادگی در استفاده، و از همه مهم تر ارائه محصولاتی با بالاترین کیفیت ممکن که کاربران از آنها لذت ببرند، انجام دهند. برای آنکه بتوانید UX خوبی در کاربران خود ایجاد کنید، باید ابتدا قصد و نیت آنها از مراجعه به وب سایت خودتان را بدانید تا بتوانید پالس های مثبتی در جهت نیل به اهدافی که کاربران به دنبال آنها هستن در استراتژی های مختلفی که شما در وب سایت خود بکار می بندید، بگنجانید تا این پالس ها بتوانند حس رضایت کاربران از وب سایت و خدمات شما را برانگیخته نمایند.
مقالات متعددی در اینترنت درباره چگونگی ایجاد بهترین UX ممکن در یک وب سایت موجود است، در اکثر این مقالات نکات و تکنیک های مثبت متعددی ذکر شده است که می تواند شما را در این مسیر هدایت نماید.
به خاطر داشته باشید که آنچه موفقیت و یا عدم موفقیت شما را در این زمینه رقم می زند میزان صبر شما و پشتکاری که شما برای رسیدن به اهداف خود دارید می باشد، فرقی نمی کند که شما در زمینه سئو آماتور هستید و یا حرفه ای، اگر صبر و پشتکار داشته باشید بی شک موفق خواهید شد. کافیست که پس از اعمال یک سری تکنیک ها منتظر بمانید تا آنها نتایج خود را نشان دهند و اگر نتایج کسب شده از بکار گیری آن تکنیک ها منفی هم بود نا امید نشوید و آن را به چشم یک تجربه ببنید و دیگر تکنیک ها را امتحان کنید.

4) جستجوی کلیدواژه ها

اگر فکر می کنید که جستجوی کلیدواژه ها در سال 2017 اهمیت خود را از دست خواهد داد، در اشتباه هستید. مساله کلیدواژه ها و جستجوی آنها همچنان در سال 2017 نیز یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین پارامترها در رتبه بندی، ترافیک و موفقیت یک وب سایت می باشد. با وجود آنگه گوگل روز به روز میزان اطلاعاتی که درباره کلیدواژه ها در اختیار کاربران قرار می دهد کمتر و کمتر می شود، دوتا از بزرگترین کمپانی هایی که در زمینه ایجاد ابزارهای سئو فعالیت می کنند Moz و Ahrefs همچنان ابزارهایی در زمینه جستجوی کلیدواژه ها در اختیار کاربران قرار می دهند که بتواند جایگزین مناسبی برای کاهش حجم اطلاعاتی باشد که گوگل در اختیار کاربران قرار می دهد. البته رویکردهای این ابزارها در سال 2017 تا حدودی متفاوت از گذشته می باشد.
الگوریتم Rank Brain (الگوریتم Rank Brain یک الگوریتم یادگیری ماشین یا ماشین لرنینگ می باشد) به گوگل این اجازه را می دهد که به جای آنکه در یک متن تنها کلیدواژه های آن را بررسی کند، سایر بخش های متن را نیز در بررسی های خود لحاظ نماید. برخی ابزارهای جدیدی که برای جستجوی کلیدواژه ها ایجاد شده اند، با ایجاد امکان بررسی Keyword Groups (گروه های کلیدواژه ها) و Parent Topics (موضوعات مادر یا موضوعات ریشه) امکان ایجاد سازگاری با الگوریتم Rank Brain در مطالب وب سایت شما را برای شما ایجاد می کند. در واقع الگوریتم Rank Brain بدین منظور ایجاد شده است که گوگل برای یک عبارت جستجو شده توسط کاربران تنها محتواهایی را نمایش ندهد که کلیدواژه های موجود در عبارت جستجوی کاربر را شامل می شوند بلکه سایر محتواهای مرتبط با آنها را نیز نمایش دهد، بنابراین شما اگر بتوانید محتواهایی تولید کنید که با عبارات جستجوی کابران ارتباط معنایی داشته باشد حتی اگر کلیدواژه های موجود در عبارت جستجوی کاربر را در متن خود قرار نداده باشید نیز باز هم گوگل مطلب شما را به عنوان یک مطلب مرتبط با موضوع مورد نظر کاربران به آنها ارائه می نماید. ابزارهای جدید جستجوی کلیدواژه ها می توانند به شما در ایجاد مطالبی که دارای ارتباط مفهومی با عبارات جستجوی کاربران هستند کمک کنند.

7 تکنیک برای افزایش ترافیک سایت

5) داشتن یک برنامه ریزی برای بازاریابی محتوا که از برنامه های رقبای شما قوی تر باشد

بر اساس آمار ثبت شده و مطالعات انجام شده B2C در سال 2015 تنها 37% از کسانی که در زمینه بازاریابی محتوا فعالیت می کنند عملکرد موفقی دارند و یا به عبارت دیگر تنها 37% از استراتژی های بازاریابی محتوا موثر واقع می شوند. از آنجایی که محتوا یکی از 2 عامل بسیار مهم در رتبه بندی یک وب سایت است، داشتن عملکردی موفق و صحیح در زمینه محتوا بسیار با اهمیت است.
بسیاری از بازاریابان محتوا درباره ایجاد محتوای خوب و با کیفیت صحبت می کنند اما اکثر آنها نمی دانند که واقعا محتوای خوب و با کیفیت به چه نوع محتوایی گفته می شود. می توان به عنوان یک تعریف ساده درباره محتوای خوب گفت: ” محتوای خوب به محتوایی گفته می شود که بتواند برای کاربران هدف وب سایت شما مفید و کارامد باشد، محتوای خوب می تواند موجب شود که کاربران هدف شما به مشتریان وب سایت شما تبدیل شوند”. شما باید بتوانید با کاربران هدف وب سایتتان همزاد پنداری کنید تا بتوانید از دید آنها به مسائل نگاه کنید و در محتوای خود راه حلی برای مسائلی که کاربران به آنها اهمیت می دهند ارائه دهید. برخی متخصصان بازاریابی محتوا فرمول زیر را برای ایجاد محتوای با کیفیت پیشنهاد می نمایند:
مفید بودن محتوا * جذاب بودن محتوا * خلاقانه بودن محتوا = محتوای با کیفیت
شما باید علاوه بر عبارات جستجوی عادی و معمول کاربران آن دسته از عبارات جستجویی که حالت محاوره ای دارند را نیز در نظر بگیرید. شاید باور نکنید اما عبارات جستجوی محاوره ای بیش از 30% از تمامی جستجوهای کاربران در اینترنت را تشکیل می دهند. اگر شما بتوانید پاسخی برای این گونه عبارات نیز در وب سایت خود لحاظ کنید می توانید ترافیک وب سایت خود را حتی دو برابر بیشتر کنید زیرا تعداد وب سایت هایی که به چنین عبارات جستجویی توجه می کنند و سعی می کنند وب سایت خود را برای پاسخ به این عبارات نیز بهینه سازی کنند بسیار کم است و لذا رقابت کمتری در این عبارات وجود دارد حال آنکه کاربرانی که اینگونه عبارات را در اینترنت جستجو می کنند، حجم عظیمی از کاربران اینترنت را تشکیل می دهند.
علاوه بر این جستجوی محاوره ای در میان جستجوهای صوتی بسیار بیشتر مشاهده می شود و از آنجایی که جستجوهای صوتی روز به روز در میان کاربران اینترنت از محبوبیت بیشتری برخوردار می شود و تعداد کاربرانی که از جستجوی صوتی برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند روز به روز افزایش می یابد، اهمیت بهینه سازی محتوای یک وب سایت برای پاسخ گویی به عبارات جستجوی محاوره ای روز به روز افزایش می یابد.
آمار استفاده از جستجوی صوتی با سرعتی با ورنکردنی رو به افزایش است، 55% از جوانان و نوجوانان و 42% از افراد میان سال برای جستجوهای خود در اینترنت جستجوی صوتی را ترجیح می دهند.

6) در رقابت از Schema به عنوان برگ برنده استفاده کنید

در سال 2014 (آخرین آمار موجود) پایگاه Searchmetrics گزارش داد که بیش از یک سوم از سایت هایی که در نتایج گوگل ارائه می شوند، از ریچ اسنیپت هایی استفاده کرده‌اند که توسط Schema پشتیبانی می‌شود. اما این آمار نشان می‌دهد که تنها 0.3% از وب سایت ‌ها از ابزارهای Schema که توسط گوگل بهبود داده شده‌اند، استفاده نموده‌اند. به نظر نمی‌آید که این درصد در طی چند سال اخیر تغییر محسوسی به خود دیده باشد، اما فرصت استفاده از Schema به عنوان یک برگ برنده در رقابت ها همچنان وجود دارد.
Schema ، که در سایت Schema.org قابل دسترسی است، مجموعه‌ای از تگ‌های HTML مختلف است که می‌توانند به صفحه‌ی وب شما اضافه شوند. این دستورات در هنگام نمایش لینک سایت در نتایج جستجوها، توضیحات اضافی را به همراه لینک به کاربران نمایش می‌دهد که با عنوان ریچ اسنیپت از آنها یاد می‌شود. Schema اغلب برای تولید ریچ اسنیپت‌ها برای سازمان‌ها، رخدادها، موزیک‌ها، اشخاص، محصولات، دستورالعمل‌ها، نقد و بررسی رتبه‌بندی‌ها و ویدئوها استفاده می‌شود.
مزایای اولیه‌ای که هنگام استفاده از Schema بوجود می‌آیند

  • ریچ اسنیپت ‌ها برای کاربران مفید است و کمک می‌کند تا لینک شما از دیگر لینک ‌ها متفاوت شود
  • Schema کار موتورهای جستجو برای درک محتوای درون یک صفخه را آسان تر می‌کند
  • میکرودیتا می‌ تواند نرخ کلیک سایت را بهبود دهد

7) لینک سازی

بسیاری از متخصصان سئو سایت معتقدند که در آینده لینک های دریافتی ارزش و اهمیت خود را در رتبه بندی یک وب سایت از دست می دهند، اما با توجه به این که این مساله تنها یک فرضیه اثبات نشده است و حتی اگر حتمی هم باشد هنوز مشخص نیست که چه زمانی این اتفاق خواهد افتاد، اگر شما بخواهید این فاکتور رتبه بندی را نادیده بگیرید و تلاشی در جهت لینک سازی نکنید احتمال موفقیت شما به شدت کاهش خواهد یافت.
یک قاعده کلی درباره لین های دریافتی وجود دارد: ” هرچقدر تعداد لینک های دریافتی وب سایت شما بیشتر باشد، اعتبار وب سایت شما بیشتر خواهد بود و هرچقدر اعتبار وب سایت شما بیشتر باشد امکان کسب رتبه بهتری در نتایج جستجوها برای وب سایت شما وجود خواهد داشت” . پس شما باید سعی کنید که هرچقدر که می توانید از وب سایت ها بیشتری لینک دریافت نمایید اما علاوه بر تعداد لینک ها مساله ارزش و اعتبار لینک ها نیز مطرح است. دریافت یک لینک از یک وب سایت معتبر، با دریافت یک یا دو جین لینک از وب سایت های غیر معتبر برابری می کند، پ شما علاوه بر آنکه باید سعی کنید لینک های بیشتری دریافت نمایید باید سعی کنید که لینک های معتبر تری دریافت نمایید و یا به عبارت دیگر از وب سایت های معتبرتری لینک دریافت نمایید. یک مساله مهم دیگر درباره لینک سازی این است که وب شما باید سعی کنید از وب سایت هایی لینک دریافت کنید که موضوع مرتبطی با وب سایت شما دارند و هرچقدر که لینک های دریافتی شما از وب سایت هایی باشد که موضوع کاری آنها با موضوع کاری وب سایت شما ارتباط بیشتری دارد، لینک های دریافتی از ارزش بیشتری برخوردار خواهند بود.
به هیچ وجه از روش ها و ترفندهایی مثل خرید لینک، کراس لینکینگ و یا تعویض لینک برای لینک سازی استفاده ننمایید زیرا اگر گوگل متوجه شود که شما چنین کاری کرده اید این لینک ها نه تنها نمی تواند موجب شود که وب سایت شما در جستجوها رتبه بهتری کسب نماید، موجب می شود که گوگل شما را برای این کار که به منزله تلاشی برای فریب دادن گوگل محسوب می شود، جریمه نماید.
روش پیشنهادی من به شما برای لینک سازی ایجاد محتواهای مرجع است. منظور از محتوای مرجع محتوایی است که یک موضوع مشخص را از ابتدا تا انتها وشش می دهد و تمامی نکات و جزییات درباره آن موضوع را شامل می شود. اگر شما بتوانید محتوای جامع و شاملی ایجاد کنید که هیچ محتوایی در دیگر وب سایت ها درباره آن موضوع وجود نداشته باشد که بتواند از نظر کامل بودن با محتوای موجود در وب سایت شما رقابت کند، محتوای شما به عنوان یک محتوای مرجع در نظر گرفته می شود و شما می توانید از این طریق از دیگر وب سایت ها لینک دریافت نمایید.
نتیجه گیری
نیاز نیت که برای ایجاد یک کمپین سئوی موفق و جذب ترافیک به وب سایت خودتان هزاران و یا صدها پارامتر تاثیر گذار در رتبه بندی یک وب سایت را بدانید و آنها را در وب سایت خود اعمال نمایید. تنها کافیست که چند نمونه از مهم ترین سیگنال های رتبه بندی را بشناسید و بر روی آنها تمرکز کنید. اگر شما بتوانید فاکتورهای رتبه بندی مناسبی را انتخاب نمایید (کمتر از 10 فاکتور رتبه بندی) و در بهینه سازی وب سایت خود بر اساس فاکتورهای رتبه بندی در نظر گرفته تمام تلاش خود را بکنید، من به شما قول می دهم که وب سایت شما در سال 2017 بتواند ترافیک 10 برابر بیشتری داشته باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید