طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

7 دیدگاه درباره ی رتبه بندی سایت ها توسط گوگل

7 دیدگاه درباره ی رتبه بندی سایت ها توسط گوگل

7 دیدگاه درباره ی رتبه بندی سایت ها توسط گوگل را در این مطلب بیان می کنیم و مورد بررسی قرار می دهیم تا بتوانیم با اطلاعات بیشتری در این مسیر گام برداریم. در ادامه به بیان این 7 دیدگاه و نکته درباره ی رتبه بندی سایت ها توسط گوگل می پردازیم.

اهداف چندگانه ی کاربران

هدف هر کاربر از سرچ و جستجوی یک عبارت یا کلمه در گوگل بر نتایجی که نمایش داده می شود تاثیر خواهد گذاشت! گوگل برای تشخیص هدف هر کاربر از جستجوهایش راهکارهای مختلفی دارد که یکی از اصلی ترین راه های آن توجه به تاریخچه و سوابق جستجوی کاربران است. همچنین تعداد بازدید کاربرانی که آن جستجو را انجام داده اند از صفحات خاص نیز بر این امر تاثیر گذار است.

به عنوان مثال درباره ی کلمه ی Jaguar 45 درصد از کاربران به دنبال اطلاعات مربوط به ماشین هستند و 30 در صد از آن ها می خواهند اطلاعات را درباره ی حیوانی با این نام به دست آورند! به همین دلیل معمولا وقتی که این عبارت جستجو می شود، 2 نتیجه ی ابتدایی مربوط به خودرو و نتیجه ی سوم مربوط به حیوان است.

باز هم هدف کاربر!

در بخش قبل به تاثیر اهداف کاربران در زمانی که چند نتیجه برای یک جستجو ممکن است را بررسی کردیم! حالا می خواهیم این مسئله را از دیدگاهی دیگر بررسی کنیم. همه ی ما می دانیم که لینک ها در رتبه بندی سایت ها تاثیرگذارند اما آن ها به تنهایی نمی توانند یک سایت را به رتبه ی اول برسانند! در رابطه با همان کلمه ی Jaguar این مسئله را بررسی می کنیم! تقریبا غیرممکن است که یک سایت یا صفحه در رابطه با حیوان Jaguar را به رتبه ی اول برسانید چرا که محبوبیت ماشین در این کلمه بیشتر است و هرچقدر هم که صفحه و سایتتان را بهینه کنید تا وقتی که توجه کاربران بیشتر به سمت ماشین باشد، یک سایت درباره ی حیوان Jaguar به رتبه ی اول نخواهد رسید!

لینک ها همه چیز نیستند!

لینک ها همچنان مهم هستند اما همه چیز نیستند! همچنین دوران برچسب و کلمات کلیدی و توضیحات متا هم گذشته است! امروزه اصلی ترین چیز محتواست! محتوای سایت شماست که نقش اصلی را در رتبه بندی بازی می کند چرا که هم گوگل به آن توجه می کند و هم باعث ماندن و یا ترک کردن صفحه توسط کاربر می شود که این امر نیز برای گوگل بسیار مهم است. همچنین یک صفحه که تنها اطلاعات مفید را به کاربر ارائه می دهد نسبت به صفحه ای که اهداف تجاری را دنبال می کند اولویت خواهد داشت و برای گوگل محبوب تر خواهد بود.

محتوای خوب برای کاربر چگونه است؟

در رابطه با یک محتوای خوب و رضایت بخش برای کاربران باید چندین نکته را بدانید. در ابتدا سعی کنید خودتان را به جای یک کاربر قرار دهید و ببینید که چه چیزهایی باعث جلب بیشتر رضایت شما می شوند. بعد از آن که خودتان فکر کردید حالا می توانید پیشنهادهای ما را بخوانید! یک جواب صریح و مستقیم به پرسش و نیاز کاربر و عدم وجود تبلیغات و پیگیری اهداف تجاری از جمله مواردیست که باعث جلب بیشتر رضایت کاربر می شوند.

اما یک مسئله ی مهم وجود دارد که معمولا کمتر به آن توجه می شود! کوتاهی مطلب! مطالب کوتاه تر برای کاربران و گوگل محبوب تر هستند و همیشه کامل ترین پاسخ بهترین نیست. این حرف به معنای ارائه ی یک پاسخ ناقص به کاربران نیست اما از منتشر کردن مطالب طولانی و خسته کننده پرهیز کنید چرا که کاربران همواره به دنبال کوتاه ترین مسیر برای رسیدن به هدفشان هستند.

برای شروع کار در زمینه ی سئو همه چیز را کنار بگذارید و پیش از هرچیز به محتوا بپردازید. محتوای با کیفیت فرشته ی نجات شما خواهد بود!

گوگل آن چه را که کاربران می خواهند نشان می دهد

کاربر کاربر کاربر و باز هم کاربر! احتمالا همین یک مطلب برای شما کافیست تا اهمیت رضایت و خواسته ی کاربران را در سئو بدانید. گوگل همه چیزش را به پای رضایت کاربران گذاشته است و در واقع روز به روز قوانین و روش ها به سمت رضایت بیشتر بازدیدکنندگان و کاربران تغییر می کند. اگر دقت کرده باشید متوجه می شوید که شما وقتی وارد یک فروشگاه و یا سوپر مارکت می شوید معمولا اجناسی که در بین مردم محبوبیت بیشتری دارند در دسترس هستند و پیدا کردن آن ها ساده خواهد بود. گوگل هم مانند یک فروشگاه یا سوپرمارکت همین کار را انجام می دهد و آن چه که کاربران به آن ها بیشتر نیاز دارند و یا علاقه ی بیشتری نسبت به آن ها دارند را در اولویت قرار می دهند!

به عنوان مثال گوکل در سال 2009 از نمایش یک تصویر که شباهت باراک اوباما با یک میمون را نشان می داد عذرخواهی کرد اما آن را همچنان در رتبه ی اول تصاویر خود قرار داد چرا که این چیزی بود که مردم و کاربران نسبت به آن تمایل نشان داده بودند.

همانطور که دیدید رضایت کاربر اولویت اول در رتبه بندی ها می باشد. محتوای با کیفیت منجر به کسب رضایت کاربران خواهد شد. به این بیاندیشید که علاوه بر ارائه ی محتوا و مطالب خوب دیگر از چه روش هایی می توانید رضایت کاربران را جلب کنید.

رتبه بندی های گوگل جانب دارانه است؟!!

با توجه به نمایش مطالب و محتوای برخی از سایت ها به تعداد زیاد در نتایج جستجو، بسیاری به این فکر کردند و می کنند که گوگل به صورت جانب دارانه برخی سایت ها مانند یوتیوب را در نتایج برتر نمایش می دهد. اما اینگونه نیست! این مورد هم به دلیل رضایت و اشتیاق کاربران می باشد. با وجود آن که گاهی ممکن است یک ویدئو نیاز کامل شما را در رسیدن به راه حل مشکلتان برطرف نکند، اما از آن جا که تعداد بسیار زیادی از کاربران تمایل به دیدن ویدئوهای مرتبط با اهدافشان دارند، این فیلم ها در نتایج جستجو قرار می گیرند!

درست است که یوتیوب برای شرکت گوگل است اما به یاد داشته باشید که بهترین سیستم و سایت اشتراک گذاری و نمایش ویدئو می باشد و با توجه به تمایل کاربران به فیلم ها، طبیعی است که یوتیوب را در صفحات نخست و در لیست نتایج برتر ببینیم!

سقوط در نتایج جستجو به دلیل تغییر در اهداف کاربران!

برخی مواقع ممکن است که به طور ناگهانی یک سایت در نتایج جستجو چندین پله سقوط کند! سقوط و پایین رفتن در لیست نتایج جستجو همیشه به معنای مشکل در سایت شما نیست بلکه گاهی می تواند ناشی از تغییر تشخیص گوگل در اهداف کاربران باشد! به همین دلیل همیشه این مورد را چک کنید تا تغییراتی بیهوده در سایتتان ایجاد نکنید چرا که تعمیر و تغییر در موردی که مشکلی ندارد هیچ سودی برایتان نخواهد داشت!

برخی از نظریه پردازان اینگونه بیان می کنند که این سقوط های ناگهانی در گوگل برای جلوگیری از کلیک برروی تبلیغات است اما این مطلب این گونه نیست و گوگل هرگز این کار را نخواهد کرد!

کلیک های کاربران

یکی از روش ها و راه هایی که گوگل نیت و اهداف کاربران را متوجه می شود کلیک کردن آن ها می باشد. در واقع هرچه یک صفحه در نتایج گوگل تعداد بیشتری کلیک بشود و کاربران از طریق گوگل وارد آن بشوند نیز برای آن صفحه و یا سایت مفید خواهد بود. پس باز هم به اهمیت کاربران در نتایج جستجو پی می بریم و متوجه می شویم که بهتر است سایتمان را برای کاربران بهینه کنیم نه برای موتورهای جستجو!

آیا گوگل و کاربران جانب دارانه رفتار می کنند؟

در رابطه با گوگل که دانستیم چنین رفتاری ندارد و به سمت هیچ سایت و برندی تمایل ندارد! اما کاربران چنین رفتاری دارند! معمولا بخشی از کاربران به صورت جانب دارانه به سمت سایت ها و برندهای معروف تمایل دارند. شما برای موفقیت در چنین فضایی می توانید اقدام به ساخت کمپین های مختلف کنید و خودتان را در میان قدرت ها کم کم بالا بکشید تا به عنوان یک برند و یک شرکت قدرتمند شناخته شوید. البته زیاد خودتان را نگران کنید چرا که همه ی کاربران چنین رفتاری ندارند اما تلاش کنید تا بتوانید از همه ی ظرفیت ها استفاده کنید.

خداحافظی با کلمات کلیدی!

به طور کامل نه! اما کم کم باید وابستگی به کلمات کلیدی را کم کنید چرا که مانند گذشته اهمیت ندارند! شما بیشتر باید بر محتوای خودتان تمرکز کنید چرا که این محتواست که کاربران را به سایت می کشاند و آن ها را نگه می دارد. برای رضایت کاربران محتوا تولید کنید و به خوبی به آن ها نشان دهید که چه چیزی در سایتتان دارید تا به سمت شما بیایند.

محبوبیت و قابل درک بودن محتوا

شما باید محتوایی قابل درک و تقریبا محبوب را انتخاب و منتشر کنید تا دامنه ی گسترده ای از کاربران به سمتتان جذب شوند! در واقع هرچه یک مطلب و یک موضوع اجتماعی تر باشد، میزان و درصد احتمال بازدید شما بالاتر خواهد رفت که ین امر در رتبه بندی سایتتان هم تاثیر خواهد گذاشت.

در پایان و در یک بیان ساده می گوییم که: محتوا و رضایت کاربران شما را به نوک قله خواهد رساند…

در اینجا این مطلب با عنوان 7 دیدگاه درباره ی رتبه بندی سایت ها توسط گوگل به پایان رسید و امیدواریم که برای شما مفید بوده باشد و از ما راضی باشید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید