طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

7 راه برای بهبود عملکرد سئو در سال 2017

7 راه برای بهبود عملکرد سئو در سال 2017

بهبود عملکرد سئو سایت

های موسسه ی Borrell میزان سرمایه گذاری ها در بخش سئو تا سال 2020 به 79.27 میلیارد دلار خواهد رسید. با این حال همچنان بازاریاب ها در تبیین اهمیت سئو در سازمان هایشان با مشکلاتی مواجه هستند. در سال 2017 این نکته بسیار حیاتی است که متخصصان سئو به منابع مالی مناسب برای رسیدن به اهدافشان دسترسی داشته باشند.

اطلاع از نحوه تامین این منابع نه تنها موجب موفقیت یک برند می شود بلکه باعث افزایش اعتبار شما به عنوان یک بازاریاب موفق خواهد شد و این موضوع می تواند در بلند مدت منافع خوبی برای شما در حرفه ی خاص خودتان به همراه داشته باشد. در سال جاری ما شاهد افزایش اهمیت میکرو ثانیه ها، اندیس گذاری جدید موبایلی و افزایش اهمیت یادگیری ماشین و فرآیند های اتوماسیون در روند بازاریابی خواهیم بود. اطلاع از پتانسیل ها و مسیر حرکت صنعت به شما کمک می کند تا جایگاه خودتان و تجارتتان را در این فضای متغییر بهتر بشناسید و بتوانید پایه های یک برند قوی را پی ریزی کنید. در اینجا 7 راه برای بهبود عملکرد سئو در سال 2017 به شما ارائه شده است.

1) اهمیت سئو را در سازمان خود تبیین کنید

برای بهبود عملکرد سئو ابتدا باید اهمیت بهینه سازی برای افراد سازمان شما مشخص شود. برند هایی که قصد دارند تا عملکرد خود را در این زمینه بهبود دهند، باید بر روی منابع و بودجه ی سئوی خود متمرکز شوند و در این میان بازاریاب های آنها باید بر روی ترویج برند وقت بگذارند.
وقت و منابع خود را برای بهبود عملکرد سئو صرف کنید تا اینکه بتوانید با بهبود تجارتتان هم نقش سئو را به دیگران بشناسانید و هم شایستگی خود را به عنوان بازاریاب به رخ دیگران بکشید.

2) سرمایه های انسانی را بهینه سازی کنید

دنیای بازاریابی روز به روز بالغ تر می شود و بازاریاب های حرفه ای همواره باید خود را با تغییرات آن وفق دهند. در بازاریابی دیجیتال بخش های مختلف بازاریابی در حال همگرا شدن هستند. برای مثال نویسندگان محتوا بسیار نزدیک به متخصصان سئو کار می کنند و تیم های جستجوی پولی و جستجوی ارگانیک بهتر از دیگران از کار یکدیگر سر در می آورند. برای موفقیت در این بازار باید بتوانید به بهترین شکل از نیروهای انسانی در اختیارتان بهره بگیرید.

برای مثال می توانید در استخدام های جدیدتان افرادی را جذب کنید که از مهارت های مختلف برخوردار هستند و از جنبه های مختلف بازاریابی اطلاع دارند. به همین ترتیب تلاش کنید تا اعضای تیم کاریتان را با استراتژی های بازاریابی آشنا کنید. هر چه عملکرد تیمی بهتر باشد و کمپین شما یکپارچه تر عمل کند، موفقیت شما بیشتر خواهد بود و این موضوع منجر به بالاتر رفتن ارزش کارتان و همچنین اعتبار برندتان خواهد شد.

3) مهارت های خودتان را پرورش دهید

با توجه به سرعت تغییر استراتژی های بازاریابی، مهارت های بازاریاب ها همواره باید به روز باشد. شما می توانید با استفاده از منایع آنلاین در دسترس از جنبه های مختلف بازاریابی دیجیتال اطلاع پیدا کنید. از جمله ی حوزه های که پیشنهاد می شود حتما اطلاعاتتان را در آنها به روز کنید می توان به آنالیز ها، سئو، نوشتن محتوا و رسانه های اجتماعی اشاره کرد. بهتر است به چند سمینار با موضوع وب سر بزنید و وبلاگ های کلیدی بازاریابی را دنبال کنید. همچنین می توانید در کلاس های بازاریابی شرکت کنید و به این طریق اعتبار خود را بالاتر ببرید. صرف زمان برای بهبود کارتان به منظور مواجهه با بازاریابی مدرن به شما کمک می کند که در کمپانی خودتان از دیگران متمایز شوید. این کار آینده ی شما را روشن تر خواهد کرد و کمپین بازاریابی شما را به موفقیت نزدیکتر خواهد نمود.

4) موانع ارتباطی را در سازمانتان برطرف کنید

برای برداشتن موانعی که مانع بهبود عملکرد سازمانی شما می شود علاوه بر استخدام نیروهای ماهر و حرفه ای و بهبود مهارت های فردی، باید موانع ارتباطی بین گروه های مختلف در یک سازمان برطرف شوند. ابتکار عمل در شروع همکاری با دیگر تیم ها، به شما کمک خواهد کرد که عملکرد بهتری از خود نشان دهید. در هنگام ناهار و یا در جلسات کاری، افراد دیگر تیم های کاری سازمانتان را شناسایی کرده با آنها ارتباط برقرار کنید. این کار به شما کمک خواهد کرد تا بطور یکپارچه اهداف سازمان را به پیش ببرید.

5) زمان، منابع و انرژی خود را برای آنالیز کارتان بگذارید تا دید روشنی نسبت به کارتان داشته باشید

به منظور داشتن درک درستی از چشم انداز بازار و میزان پیشرفت در آن، در هر مرحله باید دید درستی نسبت به عملکرد خودتان داشته باشید. باید بدانید که مجموعه ی شما در هر مرحله چه اقداماتی انجام می دهند و این اقدامات چه تاثیراتی بر رتبه بندی های صفحات شما برای کلید واژه های مختلف دارند و چگونه بر درآمدهای شرکت تاثیر می گذارند. بخش های مختلف مجموعه ی کاریتان از جمله بخش های سئو، جستجوهای پولی، جستجوهای ارگانیک و تیم شبکه های اجتماعی را زیر نظر بگیرید. هر چه دانسته های شما نسبت به عملکرد بخش های مختلف بیشتر باشد بهتر می توانید در مورد گام بعدی کارتان تصمیم گیری کنید.

6) برای برنامه ریزی حول نیاز های مشتریان از داده های بدست آمده استفاده کنید

در دنیای بازاریابی امروز تمرکز اصلی باید حول نیاز های مشتریان باشد. از این رو باید تلاش کنیم تا از رویکرد هایی استفاده کنیم که مشتری محور باشند. در این راستا دو فاکتور یادگیری ماشین و اتوماسیون روز به روز پیشرفته تر می شوند و می توانند بازاریاب ها را در شناسایی نیازهای مشتریان یاری کنند. به عنوان یک بازاریاب، باید بتوانید نیاز ها و علایق خاص مشتریان هدفتان را شناسایی کنید و برای برآوردن خواسته های آنها طرح و برنامه اجرایی داشته باشید.

با استفاده از فن آوری های نوظهور می توانید چشم انداز جستجوها را بررسی کنید و به این طریق می توانید به طور موثر به اهداف مجموعه ی خود در جستجوها، دست پیدا کنید. با استفاده از خروجی هایی که از آنالیزهای کارتان بدست می آورید یک استراتژی مشتری محور طراحی کنید.

بررسی کنید که مشتریان برای دسترسی به محتواهای شما از چه ابزارهایی استفاده می کنند. همچنین بررسی کنید که رفتار مشتریان در مواجهه با محتواهای شما چگونه است و مسیر های تبدیل مخاطب به مشتری را شناسایی کنید. می توانید مسیرهای مختلف بازاریابی را امتحان کنید و ببینید که تاثیر هر کدام بر درآمدهای شما چگونه است. این فعالیت ها به شما کمک می کند تا موثرتر کار کنید و محتواها را به نحوی تولید و بهینه سازی کنید که به نیاز های مشتریان پاسخ دهند. این رویه باعث می شود که تلاش های شما موثرتر شود و اهمیت سئو وب سایت بیش از پیش مشخص گردد.

7) روش ارتباط با بالادستی ها را بیاموزید

به عنوان یک بازاریاب، بسیار مهم است که بتوانید با مدیران خود ارتباط برقرار کرده و با آنها در مورد موضوعات مختلف به بحث و گفتگو بپردازید. این افراد اصلا به جزئیات نحوه ی کارتان علاقه ای ندارند و به پیشرفت کلی سازمان اهمیت می دهند. بهتر است برای ارائه نتایج به این افراد از گزارشات و تصاویری استفاده کنید که به طور مختصر نحوه ی پیشرفت کارتان را نشان می دهد و منافع استراتژی های شما برای شرکت را به وضوح بیان می نماید. از دیدگاه شخصیتی، یک بازاریاب باید از فن بیان مناسب، اعتماد به نفس و قدرت داستان سرایی بالایی برخوردار باشد و بتواند به راحتی افراد را متقاعد کند. این کار به بازاریاب کمک می کند تا تعامل خوبی با افراد بالادستی خود داشته باشد و بتواند به خوبی آنها را از اهمیت پیشنهادات خود آگاه سازد.

هر چه مشتریان، بازاریاب ها و تکنولوژی های بازاریابی پیچیده تر می شوند، صنعت بازاریابی نیز به بلوغ کامل خود نزدیکتر می شود. این تکامل به شما کمک می کند تا به عنوان بازاریاب بتوانید نقش سئو سایت و همچنین نقش خودتان را در کسب درآمد های شرکت پر رنگ تر کنید. اکنون وقت آن رسیده که با توجه به نکات اشاره شده در این مقاله، خود و مجموعه های بازاریابیتان را در سال جاری بالاتر بکشید و با استفاده از فرصت هایی که سئو در اختیارتان قرار داده به جذب مشتریان بیشتر فکر کنید و درآمد بیشتری کسب نمایید.

نوشته های مرتبط