طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل

7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل

7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل را در این مطلب به شما معرفی می کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید به اسنیپت های جادویی گوگل دست پیدا کنید. snippet های گوگل در سال 2014 رونمایی شدند و باعث ایجاد هیجانی تازه در بحث بهینه سازی و تولید محتوا شدند. کسب snippets در صفحه ی نتایج گوگل سعادتیست که نصیب هر کسی نمی شود! این اسنیپت ها به شکل های مختلفی ظاهر می شوند. مانند: پاراگراف ها، لیست های عددی, لیست نشان دار  ، جدول، ویدئوهای یوتیوب و …

دست یابی به اسنیپت های گوگل مزایای زیادی دارد که از جمله ی آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کسب ترافیک بیشتر
  • بیشتر دیده شدن در موتورهای جستجو
  • کسب اعتبار بیشتر

رسیدن به چنین جایگاهی الزامی نیست اما تاثیر چشم گیر و بی نظیری در کسب ترافیک برای شما دارد. در ادامه 7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل را به شما معرفی می کنیم که می تواند شما را در رسیدن به این مهم یاری کند.

1. پاسخ دادن به سوالات اصلی و کلی (چرا، چه کسی، چه چیزی، چه زمانی و کجا)

در این مورد شما باید سوال و جواب را به طور واضح و مشخص در متن مطلب خود مشخص کنید تا ربات ها و خزنده های گوگل متوجه حضور چنین محتوایی در سایت شما بشوند و آن ها را به صورت Featured snippet در نتایج جستجو نمایش دهند. در زیر نمونه هایی از نمایش اینگونه محتوا را در نتایج جستجو مشاهده می کنید:

7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل
7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل

پاسخ دادن به اینگونه سوالات کلی، بهترین راه برای کسب Featured snippet در گوگل می باشد و احتمال رسیدن شما به چنین موقعیتی را بسیار افزایش می دهد. پاسخ های شما برای این سوالات باید به اندازه ی کافی ساده و کامل باشند تا لیاقت نمایش در قالب اسنیپت را داشته باشند. با استفاده از ابزارها و سایت های مختلف به دنبال موضوعاتی بگردید که مخاطبان زیادی را جذب می کنند و بتوانید سوالات این چنینی درباره ی آن ها را پاسخ دهید و آنقدر با کیفیت محتوا را تولید کنید که گوگل مجاب شود این جایگاه را به شما اهدا کند.

2. پاسخ به “چگونه” ها و ارائه ی دستورالعمل

فقط 12 درصد از جستجوهای جهان در نتایج خود دارای Featured snippet هستند و این عدد درباره ی جستجوهای فارسی بسیار پایین تر است. ارائه ی دستورالعمل ها از قوی ترین اقداماتیست که شما می توانید برای کسب اسنیپت ها انجام دهید. پاسخ دادن به سوالات اصلی و کلی که در بخش قبل به آن ها اشاره شد، یک نقطه ضعف دارد آن هم این که پاسخ آن ها معمولا بیش از 2 خط نخواهد بود و کاربر با مطالعه ی آن پاسخش را دریافت می کند و دیگر دلیلی ندارد که برروی آن کلیک کند. اما وقتی که شما دستورالعمل ارائه کنید، کاربر برای آن که بتواند مطلب را کامل و به صورت کاربردی درک کند به سایت شما خواهد آمد. همچنین به شیوه های مختلفی می توانید پاسخ را به کاربران ارائه کنید! کلیپ آموزشی، لیست، تصویر، متن و … از جمله راه هایی هستند که می توانید در قالب آن ها دستورالعمل را به کاربران بدهید.

7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل

3. ارائه ی تعاریف برای موارد خاص و پیچیده

می توانید برای موارد و مفاهیم خاص و یا پیچیده ای که معمولا کاربران زیاد معنای آن ها را جستجو می کنند، تعاریف کامل و مختصری را ارائه کنید تا به اسنیپت های گوگل نزدیک شوید. به عنوان مثال در زمینه ی سئو و بهینه سازی کلمه ی مخففی به نام CTR داریم که مخفف عبارت click through rate می باشد. شما می توانید با تاکید بر این کلمه در متن مطلبتان و ارائه ی معنای آن به طور واضح، شانس کسب اسنیپت را برای خودتان بالا ببرید. در زیر تصویر این مثال را می توانید مشاهده کنید:

7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل

4. مقایسه ها

با استفاده از لیست ها و جدول ها و متن ها، مواردی را مقایسه کنید که می توانند برای کاربران مهم و مفید باشند. پیدا کردن موضوع و همچنین موارد مقایسه بسیار ساده است! با توجه به نوع کار و موضوع سایتتان، دو یا چند مورد مهم را انتخاب کنید و به بررسی و مقایسه ی ویژگی ها و  مزایا و معایب آن ها بپردازید.

7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل

5. لیست قیمت ها

یکی دیگر از مواردی که شما می توانید به وسیله ی آن ها به اسنیپت ها دست پیدا کنید، لیبست قیمت های محصولات می باشد. شما می توانید با ارائه ی یک لیست قیمت و به نوعی مقایسه ی انواع یکی از خدمات و یا محصولاتتان، شانس خود برای کسب اسنیپت های گوگل را بالا ببرید. به یاد داشته باشید که این کار به طور مستقیم رضایت کاربر از طراحی سایت شما را بالا می برد و در نتیجه ی آن تاثیرات مثبتی هم بر شرایط سئوی سایت شما خواهد گذاشت.

7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل

6. لیستی از بهترین ها

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای تولید محتوا انجام دهید، تهیه و انتشار لیستی از بهترین ها در یک زمینه است. به عنوان مثال شما می توانید لیستی کامل از بهترین ماشین ها و یا از بهترین لپ تاپ ها تهیه کنید و در سایتتان منتشر کنید تا کاربران علاوه بر کسب اطلاعات مفید و کاربردی در این باره، اشتیاق پیدا کنند که از صفحات مربوط به این محصولات در سایتتان دیدن کنند! همچنین این نوع از محتوا می تواند اسنیپت های گوگل را برای شما به ارمغان آورد.

7. سوالات متداول

باید به طور واضح بگویم که منظور من لیست سوالات متداولی که در اکثر سایت ها با آن مواجه می شوید نیست! شما می توانید مطالبی را به پاسخ به سوالات رایج درباره ی موارد مختلف اختصاص دهید. به عنوان مثال در یک مطلب به ارائه ی پاسخ در رابطه با پرسش های متدوال درباره ی ورزش تنیس بپردازید. تلاش کنید هم از لیست ها و هم از متن های کامل و واضح در اینگونه مطالب بهره ببرید تا کاربران را به طور کامل راضی و خشنود نگه دارید و در پی آن به اسنیپت های گوگل دست پیدا کنید.

در اینجا این مطلب از سایت سازان با عنوان 7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل به پایان رسید و ما امیدواریم که شما اطلاعات مفیدی در زمینه ی سئو و بهینه سازی به دست آورده باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مطالعه ی مقالات آموزشی بیشتر درباره ی سئو و بهینه سازی می توانید از صفحه ی آموزش سئو دیدن فرمایید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی وب سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
7 نوع محتوا برای کسب Featured snippet گوگل
امتیاز
51star1star1star1star1star

دیدگاه ‏خود را بنویسید