طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

7 نکته‌ی شگفت انگیز برای افزایش آمار بازدید وبلاگ

7 نکته‌ی شگفت انگیز برای افزایش آمار بازدید وبلاگ

اگر در حال راه‌اندازی یک مجموعه بازاریابی محتوا هستید، مطمئن هستم که تعدادی وبلاگ خوب راه اندازی کرده‌اید؛ اما آیا این وبلاگ‌ها به‌اندازه کافی مخاطب به خود جذب کرده‌اند؟ ممکن است شما یک محتوای فوق العاده منتشر کنید اما وقتی مخاطبی وجود نداشته باشد که آن را مطالعه کند، وقت و انرژی شما به هدررفته است. حال به نظر شما برای رفع این مشکل چه باید کرد؟ این مطلب را مطالعه کنید تا بتوانید به‌صورت طبیعی! رتبه وبلاگ خود را ارتقا دهید.

کدام وبلاگ باید برای بهبود رتبه‌بندی انتخاب شود؟

اول‌ از همه کلمات کلیدی عنوان مطلب خود را در گوگل جستجو کنید و بررسی کنید که میزان رقابت پیرامون این موضوع و عنوان چه اندازه است. چه نوع طراحی سایت‌ هایی در صدر جدول قرار دارند؟ اگر سایت‌های پرمخاطب مانند New York Times, Forbes, INC.com و سایت‌هایی با url های edu و gov در صدر رتبه‌بندی قرار دارند، شانس اینکه وبلاگ شما از این طراحی سایت‌ ها پیشی بگیرد بسیار کم است. به‌عبارت‌دیگر در یک شرایط برابر یک صفحه معتبر بالاتر از یک صفحه بااعتبار کمتر قرار می‌گیرد.
با در نظر گرفتن این موضوع، وبلاگی را انتخاب کنید که رقابت کمتری پیرامون کلمات کلیدی آن باشد. نکته مهم این است که سعی کنید رتبه‌بندی خود را به‌وسیله کلمات کلیدی بهبود دهید که در حال حاضر رقیبان شما از آن‌ها برای بهبود رتبه‌بندی خود استفاده می‌کنند. اگر آن‌ها می‌توانند رتبه ی خوبی به دست آورند چرا شما نتوانید؟
مهم نیست که بدانید در حال حاضر وبلاگ شما در چه رتبه‌ای قرار دارد. پایین صفحه 1؟ صفحه 2؟ صفحه 3؟ کافی است که این وبلاگ در 2-3 صفحه ی اول باشد. به‌عبارت‌دیگر شما می‌خواهید بر روی وبلاگی تمرکز کنید که توسط گوگل در 2-3 صفحه اول رتبه‌بندی شده است. اگر یک وبلاگ در حال حاضر از رتبه خوبی برخوردار باشد، بهبود رتبه آن بسیار آسان‌تر از وبلاگی است که اکنون در رادار گوگل نیست.

افزايش رايگان بازديد سايت | افزايش واقعي بازديد سايت | سایت سازان

بهبود رتبه وبلاگ با روش بهینه‌سازی

باوجوداینکه ممکن است این مطالب تکراری باشند اما در ذیل نکاتی پایه‌ای ذکرشده است.

سعی کنید از کلمات کلیدی بلند استفاده کنید و آن را به همراه مترادف‌های آن در سراسر متن پراکنده کنید. سعی نکنید کلمات کلیدی را در یک نقطه از وبلاگ انباشته کنید.

  • بهینه کردن عنوان

در عنوان خود از کلمات کلیدی تا جایی که امکان دارد بافاصله از هم استفاده کنید و سعی کنید عنوان از 60 کاراکتر بیشتر نشود.

  • بهینه‌ سازی توضیحات متا

این توضیحات باید زیر 160 کاراکتر، واضح، شامل کلمات کلیدی و همچنین نشان‌دهنده موضوع اصلی وبلاگ شما باشد.

  • بهینه کردن URL

بررسی‌ها نشان می‌دهند که URL های کوتاه و حاوی کلمات کلیدی از رتبه‌بندی بهتری برخوردار می‌شوند.

  • بهینه‌سازی عکس‌ها و تصاویر

فراموش نکنید که عکس‌هایتان باید همراه با ALT text هایی باشند که کلمات کلیدی و مترادف‌های آن‌ها را شامل می‌شوند.

  • بهینه سازی و سئو لینک

در موارد نیاز از لینک‌های داخلی و خارجی به‌منظور بالا بردن اعتبار مقالات استفاده کنید.

بهبود رتبه ی وبلاگ به‌وسیله‌ی لینک های خارجی

لینک‌های خارجی موضوعی است که در نکته اول به آن اشاره‌ی کوچکی شد، اما در اینجا قصد داریم تا عمقی تر به آن بپردازیم. اگرچه استفاده از لینک خارجی برای بهبود رتبه‌بندی وبلاگ از طرف گوگل تا حدی رد شده است اما مطالعات نشان می‌دهد که بین لینک‌های خارجی یک صفحه و رنکینگ آن در جستجوها روابطی برقرار است. این مطالعات به‌خوبی نشان می‌دهند استفاده از لینک‌های طراحی سایت‌ های معتبر و پرمخاطب در بالاتر رفتن رتبه ی وبلاگ به‌خوبی اثرگذار است. بتابر این مهم است که از لینک‌های معتبر در وبلاگی که قصد بهبود رتبه ی آن رادارید استفاده کنید.

بهبود رتبه وبلاگ به‌وسیله لینک دادن سایت‌های معتبر به وبلاگ شما

افزايش رايگان بازديد سايت | افزايش واقعي بازديد سايت | سایت سازان

به خاطر داشته باشید اگر یک طراحی سایت با دامنه‌ای قدیمی به شما لینک دهد تاثیر بیشتری بر رتبه ی وبلاگ شما خواهد داشت. این در حالی است که اگر دامنه ی سایتی که شمارا لینک کرده تازه باشد این تاثیر به‌مراتب کمتر خواهد بود. به همین دلیل است که لینک کردن وبلاگ شما توسط سایت‌های پرمخاطب یک‌راه سریع و مفید برای بهبود سریع رتبه ی وبلاگ شما بشمار می آید. راه‌های زیادی برای لینک گرفتن از دیگر سایت‌ها وجود دارد که در اینجا به چند مورد از آن‌ها اشاره‌شده است:

  • ایمیل زدن به سایت‌های معتبر

برنامه‌ای به‌منظور ایمیل دادن به سایت‌های معتبری که در زمینه های مرتبط با عنوان وبلاگ شما فعالیت می‌کنند تنظیم کنید و از آن‌ها بخواهید که درازای لینک کردن آن‌ها در وبلاگ خود آن‌ها نیز به وبلاگ شما لینک دهند.

  • استفاده از شبکه‌های اجتماعی

آیا ایمیل تمامی سایت‌های موردنیازتان در دسترس شماست؟ نه؟ بجای آن می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید و از این طریق پیام ارسال کرده و از دیگران بخواهید به شما لینک بدهند.

  • به‌عنوان مهمان در طراحی سایت‌ های معتبر صنعتی مطلب قرار دهید

ممکن است درخواست قرار دادن یک مطلب در سایت میزبان نیاز به مکاتباتی داشته باشد اما این روش بسیار خوبی برای گرفتن لینک از طراجی وب سایت های دیگر است.

بهبود رتبه ی وبلاگ به‌وسیله‌ی کلمات کلیدی مفهومی

کلمات کلیدی مفهومی کلماتی هستند که ازلحاظ معنا و مفهوم به موضوع یا کلمات کلیدی شما مرتبط می شوند. به‌عنوان‌مثال فرض کنید فردی کلمه “crash” را جستجو کند. آیا هدف از این جستجو یک تصادف یا یک افت در بازار سهام است؟ و یا هدف از جستجو یافتن یک‌راه برای توصیف یک‌صدا است؟ به‌عنوان بخشی از الگوریتم گوگل، از جستجوی مفهومی برای درک هرچه بهتر هدف جستجو بر پایه ی جست‌وجوهای مرتبط، می‌توان نام برد. با استفاده از کلمات کلیدی مفهومی در وبلاگ خود، می‌توانید به گوگل کمک کنید تا درک کند مطالب وبلاگ شما در چه رابطه‌ای تولیدشده است و در کدام دسته از موضوعات طبقه‌بندی می‌شود. ممکن است نرخ جستجوی این کلمات بالا نباشد اما کمک می‌کند تا در جستجوهای مرتبط وبلاگ شما در پیشنهادهای گوگل نمایان شود.

بهبود رتبه‌بندی وبلاگ به‌وسیله ایجاد پیوند محتوا

پیوند محتوا زمانی اتفاق می افتد که وبلاگ شما (یک محتوایی از وبلاگ شما) در یک سایت مرتبط با موضوع کارتان نمایان شود. با پیوند دادن وبلاگ خود می‌توانید مخاطبان بسیاری داشته باشید درحالی‌که بدون این پیوند از آن‌ها بی‌بهره خواهید بود. شبکه‌های پیوند محتوای فراوانی در حال فعالیت هستند و این کاملا به شما بستگی دارد که بتوانید از بهترین و مرتبط‌ترین شبکه بهره بگیرید.
برای مثال من پشتیبان سایت business2community.com هستم. در این سایت مطالب من بسیار بیشتر از وبلاگ شخصی ام، مخاطب به خود جذب می کنند و رویت می شوند. به خاطر داشته باشید که وبلاگی که برای پیوند استفاده می‌کنید باید یک لینک برگشت به وب‌سایت شما داشته باشد تا اینکه هم به شما لینک داده شود و هم از ترافیک مخاطب برخوردار شوید.

افزايش رايگان بازديد سايت | افزايش واقعي بازديد سايت | سایت سازان

بهبود رتبه ی وبلاگ با استفاده از شبکه‌های اجتماعی

مانند دیگر جنبه‌های الگوریتم جستجوی گوگل، این غول جستجو هرگز حاضر به قبول این واقعیت نیست که استفاده از شبکه‌های اجتماعی فاکتوری برای بهبود رتبه‌بندی وبلاگ‌ها محسوب می‌شود؛ بنابراین بر سر این فاکتور همواره اختلاف‌نظر وجود داشته اما بررسی چندین نمونه طراحی وبسایت نشان داده است که همواره بین افزایش استفاده از شبکه‌های اجتماعی و جهش در رتبه بندی این سایت‌ها رابطه مستقیمی برقرار است. بررسی‌ها نشان داد که نه‌تنها این سایت‌ها از رتبه ی بهتری بهره‌مند شده اند بلکه ترافیک بازدید این سایت ها نیز بیشتر شده است؛ بنابراین می‌توان گفت که ترویج وبلاگ در شبکه‌های اجتماعی و گرفتن لایک، کامنت، پلاس و … باید در لیست اولویت‌های شما قرار گیرد.

بهبود رتبه ی وبلاگ به‌وسیله افزایش نرخ کلیک

نرخ کلیک (CTR) برای گوگل یک نشانه از تمایل مخاطبان به ورود به وبلاگ شما و ارزشمندی این وبلاگ است. چگونه می‌خواهید درصدد افزایش طبیعی نرخ کلیک وب‌سایت خود باشید؟ یکی از آسان‌ترین تغییرات بهبود عنوان وبلاگ است. در اینترنت در اولین نگاه اولین قضاوت رخ می‌دهد و شما باید از طریق عنوان مناسب مخاطب را در اولین نگاه جذب کنید طوری که برای کلیک روی عنوان شما اشتیاق پیدا کند. سعی کنید عنوان را همواره زیر 60 کاراکتر نگاه‌دارید.
آیا به‌عنوان این مقاله توجه کردید؟”7 نکته شگفت‌انگیز برای بهبود رتبه بندی وبلاگ در نتایج جستجوی موتورهای جستجوگر! مطمتنا بعضی از شما مشتاق شدید که بدانید چه چیزی در این نکات آن‌ها را شگفت‌انگیز کرده است؟ و درنتیجه بر روی آن کلیک کردید تا متوجه شوید. این قدرت یک عنوان خوب است.

حالا می‌توانید برای بهبود رتبه ی وبلاگ خود دست‌به‌کار شوید

اکنون 7 نکته شگفت‌انگیز دارید که به‌وسیله‌ی آن‌ها می‌توانید رتبه ی طبیعی وبلاگ خود را ارتقا دهید. پس منتظر چه هستید؟ مطلب خود را با این ترفندها آپلود کنید تا امروز یک جهش بلند در جذب ترافیک مخاطب تجربه کنید.

 

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی و به طور کلی فعالیت های حوزه ی وب آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید