طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

7 نکته ی مهم سئو در سال 2018

7 نکته ی مهم سئو در سال 2018

7 نکته ی مهم سئو در سال 2018 را در این مطلب برای شما بیان می کنیم تا کیفیت سایت و نتیجه دهی آن را افزایش دهید و به موفقیت نزدیک تر شوید. سئو و بهینه سازی سایت فاکتورهای مختلفی دارد که باید تمامی آن ها را رعایت کنیم تا بتوانیم رتبه و جایگاه مناسبی در موتورهای جستجو به دست آوریم. این معیارها سال به سال تغییر می کنند و یا این که میزان اهمیت آن ها دچار تغییر می شود. ما در این مطلب می خواهیم به اصلی ترین و مهم ترین موارد درباره ی سئو در سال 2018 بپردازیم.

1. محتوای با کیفیت تولید کنید

تا به حال ندیده ایم که کسی بگوید: من نیازی به محتوا برای سایت ندارم!! این مفهوم آنقدر واضح و بدیهی است که نیازی به توضیح زیاد ندارد. محتوا باید وجود داشته باشد و محتوای موجود باید کیفیت داشته باشد. محتواهای بهینه شده برای کلمات کلیدی همچنان نقش اساسی در سئو و بهینه سازی بازی می کنند. من و شما همچنان می توانیم این جمله را با قدرت و اطمینان بگوییم که: محتوا پادشاه است!

محتواهای کوچک و بی کیفیت به طور جدی و مستقیم سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهند و باعث ضرر شما خواهند شد. منظور از محتوای خوب و با کیفیت، مطالبی است که  زمان حضور کاربر در صفحه را افزایش می دهد، نرخ پرش را کم می کند و به طور کلی نیاز کاربران را برطرف کند و برای آن ها مفید باشد. برای آن که بتوانید این اهداف را برآورده کنید باید مواردی را در رابطه با محتوا در نظر بگیرید که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

قصد کاربران

در ابتدا شما باید قصد و نیت کاربران هدفتان را بدانید. باید بدانید که آن ها به دنبال چه چیزی هستند! برای جذب کاربران به سمت خودتان باید نیاز آن ها را برطرف کنید که برای این کار باید نیازهای آن ها را بشناسید. برای این کار می توانید از گوگل آنالیتیکس استفاده کنید تا ببینید که چه کسانی به کدام صفحات شما وارد شده اند. و یا از گوگل ترندز برای شناسایی مباحث و موضوعات داغ روز استفاده کنید.

جستجوی کلمات کلیدی

امروز دیگر دوره ی کلمات کلیدی گذشته و نباید مانند سال های قبل بنشینیم و برای هر صفحه کلمات کلیدی مختلف تهیه کنیم! اما اهمیت این مورد همچنان سر جای خود هست! در واقع کلمات کلیدی آن تاثیر شگف آور و زیاد قبلا را ندارند اما هنوز هم مهم و سرنوشت ساز هستند. شما باید کلمات کلیدی اصلی و کلی خودتان را مشخص کنید سپس با توجه به آن ها موضوعات و عناوین مختلف برای صفحات سایت را انتخاب کنید و حتی اقدام به تولید محتوا کنید.

جستجوی صوتی

72% از کسانی که اسپیکر دارند، از آن در جریان فعالیت های روزمره ی خود استفاده می کنند! از طرفی با پیشرفت دستیاران وب مانند Siri, Alexa, و Cortona می توان انتظار ظهور شیوه ی جدیدی از جستجو را داشت! با توجه به آن که کاربران چطور یک جستجوی صوتی را انجام می دهند و کسب اطلاعات در این زمینه، اقدام به ساخت و تولید محتوای مناسب برای این نوع از جستجو کنید.

ریچ اسنیپت ها

ریچ اسنیپت ها می توانند کیفیت و جذابیت نمایش محتوا در موتورهای جستجو را افزایش دهند. در زیر تصویری از آن ها می بینید که قابلیت امتیازدهی به محتوا را فراهم کرده اند:

7 نکته ی مهم سئو در سال 2018

ریچ اسنیپت ها می توانند شانس ورود به سایت شما را افزایش و همچنین نرخ پرش از سایت را کاهش دهند! همانطور که می بینید کاربر با دیدن امتیازات داده شده به صفحه می تواند احساس و دید کلی مناسبی از صفحه بگیرد تا با میل و شوق بیشتری وارد صفحه شود.

2.طراحی سایت سازگار با موبایل

در گذشته ارائه نسخه ی جداگانه ای برای موبایل بسیار باب بود و تعداد زیادی از طراحان این کار را می کردند اما آن دوره دیگر گذشته است و دوره ی طراحی ریسپانسیو شروع شده است.

با توجه به بالا رفتن کاربرانی که با موبایل به سایت ها و موتورهای جستجو مراجعه می کنند، طراحی سایت برای موبایل اهمیت بیشتر از نسخه ی دسکتاپ آن دارد و بهتر است که یک سایت را برای موبایل طراحی کنید و سپس آن را برای دسکتاپ بهینه سازی کنید.

3.یک وبسایت امن بسازید (HTTPS)

تغییر از HTTP به HTTPS قدمی مفید و تاثیرگذار در زمینه ی سئوی سایت می باشد. HTTPS مزایای زیادی را برای شما به ارمغان می آورد! طبق گفته ها، گوگل ابتدا صفحات امن (HTTPS) را بررسی می کند، همچنین کاربران هم به صفحات امن اعتماد و تمایل بیشتری دارند. با وجود آن که تغییر از HTTP به HTTPS سختی ها و مسائل زیادی دارد اما با یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده می توانید این کار را انجام دهید و از مزایای آن بهره مند شوید.

4.تجربه کاربری را بهبود ببخشید

تجربه ی کاربری تاثیر مستقیمی برروی سئوی سایت دارد. بازدید و بازدهی و نرخ تبدیل سایت ها پس از بهبود تجربه ی کاربر همواره بهتر شده است و همین موارد به طور مستیم بر سئو تاثیر می گذارند. موتورهای جستجو مدت زمان ماندن کاربر در سایت شما و تعداد صفحات بازدید شده توسط هر کاربر را به عنوان معیارهای تاثیرگذار در سئو می شناسند که هر دوی این موارد با بهبود تجربه ی کاربر در سایتتان، افزایش پیدا خواهند کرد.

عوامل موثر در تجربه کاربری

برای آن که تجربه ی کاربران در سایتتان را بهتر کنید باید مواردی را بهبود ببخشید که تجربه آن ها را می سازند. محتوای سایت، قالب و ظاهر سایت و ساختار سایت 3 مورد اصلی هستند که تجربه ی یک کاربر را در سایت شما می سازند. محتوای خود را بهبود ببخشید و ظاهری زیبا برای سایتتان بسازید. ساختار سایت به معنای دسترسی کاربران به بخش های مختلف و نحوه ی امکان انجام یک عمل در سایت توسط کاربران می باشد.

عملکرد سایت را برای کاربران ساده کنید، این خلاصه ترین و ساده ترین بیان درباره ی بهبود ساختار و معماری سایت می باشد.

5.بهبود سرعت سایت

سرعت سایت عامل بسیار مهمی در سئوی سایت شما می باشد! این مورد از دو جانب بر سئو تاثیر خواهد گذاشت. اول آن که موتورهای جستجو خودشان سرعت سایت را بررسی می کنند و به طور مستقیم در سئوی سایتتان تاثیر می دهند. هرچه صفحه ی سایت شما سریع تر بارگذاری شود، امتیاز مثبت بیشتری دریافت خواهید کرد. از طرفی دیگر، بالا بودن سرعت بارگذاری سایت باعث بهبود تجربه ی کاربری می شود و به این ترتیب و به شکل غیرمستقیم بر سئوی سایت شما تاثیر خواهد گذاشت.

برای بهبود سرعت سایت و آشنایی با روش ها و مراحل آن از این مطلب دیدن فرمایید:

6 روش برای افزایش سرعت سایت

6.به سئوی درون صفحه بسیار توجه کنید!

این مورد به صورت مستقیم بر تجربه ی کاربر تاثیر می گذارد. استفاده ی مناسب از تگ ها در قسمت های مختلف صفحه از مواردیست که بر سئوی درون صفحه تاثیرگذار است. سئوی درون صفحه ی شما تاثیر مستقیمی بر موتورهای جستجو می گذارد! هرچقدر سئوی درون صفحه ی شما بهتر باشد، مطالب و محتوای سایتتان زودتر توسط موتورهای جستجو بررسی می شوند. در زیر مواردی که سئوی درون صفحه را تحت تاثیر قرار می دهند معرفی می کنیم:

توضیحات متا

این اصلاعات شامل تگ عنوان و خلاصه و توضیحات صفحه ی شما هستند که در واقع هر صفحه از سایت را به طور مشخص به موتورهای جستجو و کاربران معرفی می کند. رعایت نکات اصلی (استفاده از کلمات کلیدی در عنوان، طول مناسب، استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات و …) سئوی درون صفحه ی شما را بهبود می بخشد.

طرح سایت

طرح سایت شما باید مشخص و به راحتی قابل فهم باشد. این مورد به ویژه برای جستجوی های محلی اهمیت زیادی دارد. در مجموع بخش های مختلف سایت شما باید به خوبی و به طور کامل توسط موتورهای جستجو شناسایی شوند تا بهتر و راحت تر توسط آن ها بررسی و دیده شوند. همچنین وقتی که بخش های مختلف یک سایت تشخیص داده شوند و در صورت با کیفیت بودن این بخش ها، امکان نمایش آن ها به صورت مجزا و بخش بخش در موتورهای جستجو هم وجود دارد که در این صورت کاربران برای ورود به سایتتان و کار با آن راحت تر خواهند بود.

لینک های داخلی

لینک های داخلی سئوی درون صفحه را بهبود می بخشند. همچنین کارایی سایت برای کاربران را بالا می برند چرا که دسترسی آن ها به بخش های مرتبط و مفید سایت آسان تر خواهد شد. علاوه بر آن ارائه و قرار دادن لینک های مفید و مرتبط در هر صفحه و متن از نظر سئو نکته و امتیازی مثبت به حساب می آید. همه ی این موارد در کنار هم کمک می کنند که سئوی درون صفحه ی شما پیشرفت کند.

بک لینک ها

تا به اینجای این مطلب 6 نکته از 7 نکته ی مهم سئو در سال 2018 را بیان کرده ایم. آخرین نکته از نکات مربوط به سئو در سال 2018 را به بک لینک ها اختصاص داده ایم. لینک ها همچنان نقشی کلیدی و مهم را در سئو بازی می کنند. با وجود آن که زمزمه های حذف آن ها از معیارهای سئو شنیده می شود، اما آن ها همچنان با قدرت به کارشان ادامه می دهند. شما باید از راه و روش های مختلفی استفاده کنید تا لینک های زیاد و در عین حال مفیدی کسب کنید.

نکته ی مهمی در زمینه ی لینک ها وجود دارد. آن نکته این است که لینک ها باید از سایت های مرتبط و در مطالب مرتبط باشند و همچنین از سایت های معتبر گرفته شوند. یک لینک در یک سایت و صفحه ی مرتبط با اعتبار بالا تاثیر بسیار زیادی دارد که اصلا با لینک های در صفحات غیرمرتبط و ضعیف قابل مقایسه نیست!

کاربران گرامی در اینجا این مطلب با عنوان 7 نکته ی مهم سئو در سال 2018 به پایان رسید و ما امیدواریم مثل همیشه از سایت سازان راضی بوده باشید و این مطلب مورد توجه و استفاده ی شما عزیزان قرار گرفته باشد.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
7 نکته ی مهم سئو در سال 2018
امتیاز
51star1star1star1star1star

دیدگاه ‏خود را بنویسید