طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

در مورد جمله “محتوا پادشاه است ! ” بیشتر بدانیم

در مورد جمله “محتوا پادشاه است ! ” بیشتر بدانیم

جمله محتوا پادشاه است چه مفهومی دارد ؟

هزاران مقاله، کتاب و انجمن وجود دارد که جزئیات مطالبی برای اینکه چگونه سایت خود را برای موتورهای جستجو دوستانه کنید وجود دارد، اما درنهایت یک قاعده کلی و مهم وجود دارد که می‌گوید محتوای خود را پادشاه کنید (منظور از پادشاه حرفه‌ای بودن و داشتن سطح بالای محتوا است)
گزارش‌های ویژه استراتژی‌های موتور جستجو در می 2005 این عنوان را تابید کرده است.درنهایت همه‌چیز به اینکه محتوا چگونه است ختم می‌شود. یک گروه از کارشناسان برای اینکه اطمینان حاصل کنند که مطالب شما کاربرپسند و موتور پسند است همواره در تلاش هستند.
کنت لوئیس، یکی از بزرگان رسانه‌ها، تخمین زده است که عدم وجود آیتم‌های زیر در طراحی سایت شما، می‌تواند به رتبه شما در میان موتورهای جستجو و کاربران نهایی صدمه بزند:

  • اعلامیه مطبوعاتی
  • پرسش‌های متداول
  • مقالات
  • وبلاگ‌ها
  • لیست دایرکتوری
  • واژه‌نامه

جنیفر اسلگ (Jennifer Slegg)، صاحب JenSense.com، پیشنهاد می‌کند از تجزیه‌وتحلیل به‌عنوان یک‌راه برای تعیین نوع محتوایی که شما باید در طراحی سایت خود داشته باشید استفاده کنید. اغلب ممکن است برای تعیین آنچه بازدیدکننده به دنبال آن می‌گردد دچار مشکل شوید و مجبور شوید توجه خود را به مسیرهای محبوبی که در دنیای وب وجود دارد جلب کنید.
اسلگ همچنین پیشنهاد تجزیه‌وتحلیل درخواست خدمات مشتری خود را برای تعیین مناطقی که محتوای سایت شما می‌تواند افزایش داشته باشد می‌دهد. علاوه بر این، به ابزار جستجوی داخلی سایت نگاه کنید تا ببینید کاربران چه کلمات کلیدی را تایپ کرده‌اند تا به طراحی سایت شما رسیده‌اند این کلمات می‌توانند ایده‌هایی باشند که به محتوای جدید منجر شوند، اسلگ همچنین پیشنهاد می‌دهد که تابلوهای نظارت پیام را برای پیدا کردن ایده برای محتوای جدید چک کنید.هنگام نوشتن محتوا برای سایت خود، همیشه لازم نیست روی مواردی تمرکز کنید که موضوع روز است گاهی استفاده از موضوعی که دیگران استفاده نمی‌کنند و کمتر در معرض دید است می‌تواند مقدار قابل‌توجهی ترافیک برای شما به وجود بیاورد.

در مورد جمله "محتوا پادشاه است ! " بیشتر بدانیم | بازاریابی محتوا

هنگام نوشتن مقالات، ایجاد مقالات کوتاه از 200-300 کلمات و استفاده از عناوین جذاب به‌منظور اینکه کاربران بتوانند تمام مطلب را بخوانند هم مفید است. ایجاد محتوا در مورد موضوعات اساسی به‌طوری‌که کسانی که با آن ناآشنا هستند بتوانند از آن درس بگیرند را فراموش نکنید.اطمینان حاصل کنید که تمام مطالبی که در سایت شما وجود دارد موتور جستجو پسند است. ایجاد انجمن خاص، وبلاگ‌ها و دیگر بخش‌های به‌روز شده سایت می‌تواند موثر باشد، ارائه مطالب تازه و جدید هم برای کاربران خوشایند است هم برای موتورهای جستجو.
آنتونی گارسیا (Anthony Garcia) مهندس ارشد معماری، گفت: درحالی‌که نیازهای موتورهای جستجو را درک می‌کنید نیازهای کاربر نهایی را نیز درک کنید.گارسیا پیشنهاد می‌دهد که مخاطبان خود را به‌عنوان یک خواننده مشاهده کنید.صفحاتی وجود دارند که برای مردم بیشتر جذاب هستند و صفحاتی دیگر وجود دارند که برای ربات‌ها جذاب‌اند.
گارسیا استدلال کرده است که نوشتن برای کاربر نهایی آسان‌تر از نوشتن برای موتورهای جستجو است. موتورهای جستجو عاشق این هستند که نتایج مرتبط را به کاربران ارائه دهند.
“روش‌های سئو مفید هستند، اما الگوریتم تغییر خواهد کرد”
گارسیا در این مورد توضیح می‌دهد که تنها محتوای پادشاه است که در هنگام تغییر الگوریتم‌ها بازهم مفید باقی می‌ماند.او پیشنهاد می‌دهد که یک پروفایل هدف ایجاد کنید و چند نمونه از محتواها را برای کاربران به نمایش بگذارید. این پروفایل همه آنچه کاربران نیاز دارند را به آن‌ها نشان می‌دهد.

این پروفایل شامل اطلاعات توپوگرافی، روان‌شناختی و جمعیت شناختی است. گارسیا همچنین پیشنهاد می‌دهد “کلمات کلیدی نقشه‌برداری به‌قصد ضمنی از کاربر” هنگام تفکر در مورد چگونگی بهینه‌ سازی برای موتورهای جستجو کپی شود.
در طول پرسش و پاسخ بخش ارائه، یک سوال در مورد چگونگی متقاعد کردن صاحبان وب‌سایت برای ایجاد محتوای باکیفیت بالا به‌عنوان بخشی از یک تلاش بهینه‌سازی جستجو مطرح شد. لوئیس پیشنهاد برآورد ترافیک بالقوه کپی و ایجاد یک مدل مالی که در اطراف کپی وجود دارد را می‌دهد. راه‌حل دقیق متقاعد کردن مشتری عنوان کردن ارزش استراتژیک کپی قبل از بحث هزینه است.
دیگر شرکت‌کنندگان جلسه در مورد اثرات پیوند کپی نگران بودند و اینکه آیا این مطالب تکراری ایجادشده، خشم موتورهای جستجو را برمی‌انگیزد یا خیر؟ نظر همه اعضا این بود که کپی تکراری تلقی نمی‌شود و احتمال جریمه شدن کاربر توسط موتور جستجو وجود دارد.موتورهای جستجو به دنبال مطالب جذاب و جدید هستند، کپی کردن مطالب از دیگر سایت‌ها اولین و مهم‌ترین دلیل شکست در سئو است. همین حالا، برای همیشه کپی کردن را فراموش کنید و به دنبال ایجاد یک محتوای حرفه‌ای یا همان پادشاه مانند باشید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها (1)

محمد

واقعا درسته. بدون محتوا مثل یه جنازه میمونید. پس همیشه یه چیزی تو سایتتون برای ارائه داشته باشید تا فعال باشه.

دیدگاه ‏خود را بنویسید