طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

8 روش برای بهبود سئو در سال 2017

8 روش برای بهبود سئو در سال 2017

8 روندی که در سال 2017 برای بهبود سئو باید به آن توجه داشت

یادگیری تکنیک ها برای جذب ترافیک موثر روندی است که هیچ گاه متوقف نمی شود. سال جدید یعنی گمانه زنی های جدید در مورد سئو و در پی آن روند های جدید برای پیگیری پیشرفت در آن. در حالی که برخی از فاکتورهای بهینه سازی موتورهای جستجو سال های زیادی است که بدون تغییر مانده اند و همچنان به قوت خود باقی می مانند، اما همواره رویه های جدیدی پیدا می شوند که گاهی نیاز است تا به آنها توجه بیشتری شود. یک سوال پر تکرار در مورد سئو این است که : اجزای جدید سئو کدام اند؟ این موضوع یک چشم انداز پیوسته در حال تغییر است که هرگز از حرکت نمی ایستد. در اینجا قصد داریم که به 8 روندی که در سال 2017 باید توجه بیشتری به آنها داشته باشید را به شما معرفی کنیم.

1) انتخاب HTTPS دیگر یک انتخاب نیست، یک نیاز است

HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) تبادل اطلاعات بین شما و کاربرانتان را ایمن تر می کند. مصرف کنندگان اینترنتی در سال های گذشته بسیار آگاهتر شده اند و در هنگام بازدید از یک وب سایت انتظار دارند تا امنیت اطلاعاتشان بطور کامل تامین گردد. هزینه ی انتقال به HTTPS بسیار پایین است و در کنار مزایای امنیتی آن، اکنون گوگل به آن به عنوان یک سیگنال رتبه بندی نگاه می کند.

2) محتواهای طولانی به خوبی در نتایج جستجوها به نمایش در می آیند

محتواهای طولانی که می توان گفت بیش از 2000 کلمه هستند، بهتر از دیگر محتواها در نتایج جستجوها به نمایش در می آیند. این موضوع چند سالی است که توسط بازاریابان حرفه ای رعایت می شود و کسانی که می خواهند رتبه ی ارگانیک سایتشان را بهبود دهند و مخاطبان خود را به مشتری تبدیل کنند، فروش بیشتری داشته باشند و در آمد بیشتری کسب کنند، بهتر است از این رویه پیروی نمایند.

3) شبکه های اجتماعی یک مرجع بسیار خوب برای افزایش ترافیک سایت است

روزانه در شبکه های اجتماعی تعاملات و فعالیت های زیادی اتفاق می افتد. به خصوص که روند استفاده از این شبکه ها روز به روز در حال رشد است و امروزه دیده می شود که حتی کهنسالان نیز از این شبکه ها استفاده می کنند. محصولات و خدمات در شبکه های اجتماعی یافته می شوند و مصرف کنندگان برای دریافت خدمات پشتیبانی مشتریان، به این شبکه ها مراجعه می کنند. امروزه تمامی برندهای بزرگ در چندین شبکه اجتماعی فعالیت پیگیر دارند و از آن به عنوان اصلی ترین منبع جذب ترافیک بهره می گیرند.

4) جستجوهای صوتی در حال همه گیر شدن است

در حال حاظر گوگل و Echo در آمازون، به مشتریان این امکان را داده اند که حتی بدون استفاده از انگشتانشان به جستجوی هر آنچه که نیاز دارند بپردازند. با استفاده از جستجوهای صوتی می توانید پاسخ هر چیزی را که به دنبال آن هستید بیابید. این سرویس ها در آینده کاملتر شده و ویژگی های جدیدی به آن اضافه خواهد شد. اکنون شما با این سرویس می توانید به راحتی هر سفارشی را ثبت کنید. کاربران با مشاهده ی این خدمات احساس می کنند که تکنولوژی در این روزها با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است و به تجارت های محلی این فرصت را می دهد که با استفاده از مسیر های جدید به راحتی خود را به مشتریان نشان دهند.

5) گوگل بسیار مایل است که سایت ها از صفحات موبایلی پر شتاب(Accelerated Mobile Pages) استفاده کنند.

امروزه بر کسی پوشیده نیست که گوگل طرفدار سفت و سخت صفحات موبایلی پر شتاب شده است. بوسیله ی AMP صفحات فورا بارگذاری می شوند، از این رو کاربر احساس رضایت بیشتری خواهد داشت. این توضیحی است که در وب سایت اصلی AMP در رابطه با آن ارائه شده است : AMP روشی برای تولید صفحات وب برای محتوای استاتیک است که بسیار سریع صفحات را به کاربران ارائه می دهد.

در عمل AMP از سه بخش مجزا تشکیل می شود: AMP HTML یک HTML است که محدودیت هایی برای عملکرد بهتر در آن لحاظ شده و از برخی امکانات اضافی بهره می گیرد که با استفاده از آن می توان محتوای غنی تری را، ورای HTML اولیه، تولید کرد. کتابخانه ی AMP JS باعث می شود که صفحات AMP HTML به سرعت بارگذاری شوند. بخش ذخیره Cache) Google AMP) به منظور ذخیره (Cache ) صفحات AMP HTML مورد استفاده قرار می گیرد.

6) کاربر پسندی(user experience) و مزایای آن

فراهم آوردن یک تجربه ی خوب برای کابران مزایای بسیاری را به همراه دارد و تاثیر مستقیمی در بهبود سئو سایت خواهد داشت. اگر یک سایت کاربر پسند داشته باشید، کاربران مدت بیشتری را در آن به جستجو می پردازند و محتواهای بیشتری را مطالعه می کنند و به این ترتیب نرخ دفع کاربر سایت شما بسیار پایین می آید. همچنین این موضوع میانگین ماندن کاربر در سایت را افزایش می دهد و به این ترتیب شانس تعامل با مشتری را افزایش می دهد. حداقل مزیت کاربر پسندی سایت این است که کاربران محتواهای شما را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند و مطالب شما را پیگیری می کنند.

7) استراتژی های اولویت دهی به تلفن همراه بسیار ضرورت دارد

با وجود ترافیک زیادی که از طریق تلفن های همراه فراهم می شود، شما مجبور هستید که برای جذب مخاطب در هنگام طراحی صفحات وب سایت، کاربران تلفن همراه را در اولویت قرار دهید. خبر خوب در این زمینه این است که درصد کاربران تلفن های همراه به نسبت کاربران رایانه های خانگی هر روز اضافه تر می شود. البته همچنان تجارت هایی وجود دارد که درصد کمی از ترافیک سایتشان از طریق موبایل تامین می گردد.

سایت های محاسباتی و برخی سایت های دیگر که کاربران آنها همواره بر سر میز های کارشان به آنها مراجعه می کنند، اکثر ترافیک خود را از طریق دسکتاپ ها دریافت می نمایند. برای این سایت ها یک گزینه ی ارتباطی سازگار با تلفن همراه می تواند کارساز باشد، اما طراحی سایت مجدد به منظور سازگاری کامل سایت با تلفن همراه برای این سایت ها، در مقایسه با سایت های تجارت الکترونیک، اصلا یک موضوع حیاتی به حساب نمی آید.

8) دریافت لینک همچنان با تولید محتواهای عالی گره خورده است

لینک ها فراموش نمی شوند. آنها همچنان به عنوان یک سیگنال کلیدی برای رتبه بندی ها وجود خواهند داشت. به جای اینکه برای دریافت لینک مرتب استرس تحمل کنید، در پی تولید محتواهای بسیار با کیفیت باشید. در صورتی که اندکی این محتواها را در معرض دید دیگران قرار دهید، کاربران آن را به اشتراک خواهند گذاشت و دیگر نیاز نیست که از سایت های دیگر بخواهید که به آن لینک بدهند. اینفوگرافیک ها ، مطالعات مستند و گزارشات کاربردی عملکرد بهتری را نسبت به فرم های سنتی مطالب وبلاگی در تولید محتوای با کیفیت خواهند داشت.

اینفوگرافیک هایی وجود دارند که سال ها پیش تولید شده اند اما هنوز هم وب سایت های مختلف هر هفته به آنها لینک می دهند. در پایان امیدواریم که در سال جاری با استفاده از راهنمایی های بالا بتوانید در زمینه ی بهبود سئوی سایت و کسب رتبه ی مناسب در نتایج جستجوها به موفقیت های دلخواهتان دست پیدا کنید. در صورتی که نقطه نظر خاصی در مورد مطالب بیان شده در این مقاله دارید می توانید آن را در بخش نظرات این مطلب بیان کنید تا در مورد آن به بحث و گفتگو بپردازیم.

نوشته های مرتبط