طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

4 عامل عدم موفقیت در سئو

4 عامل عدم موفقیت در سئو

نقاط ضعف تلاش‌های بازاریاب خود را بیابید تا استراتژی بازاریابی موثرتری داشته باشید

موفقیت در تجارت در گروی ارائه‌ی پیشنهاد‌های مناسب به مشتریان هدف است. بهینه‌سازی موتورهای جستجو یا همان سئو یکی از قابل اعتمادترین راه‌ها برای ارائه پیشنهادهای شما به مشتریان شناخته می‌شود. باوجود 6 میلیارد جستجوی روزانه و با توجه به اینکه گفته می‌شود مشتریانی که از طریق جستجوی اینترنتی به محصول می‌رسند به‌مراتب نسبت به دیگر مسیرها به خرید نزدیک‌تر هستند، می‌توان گفت که بازاریابی از طریق جستجوها یک‌راه عالی برای تجارت به‌حساب می‌آید.تمامی مجموعه‌هایی که کار سئو انجام می‌دهند نتایج یکسانی به دست نمی‌آورند. درحالی‌که بعضی از بازاریابان از طریق اقدامات سئوی خود ترافیک مناسبی جذب می‌کنند.

افراد دیگری نیز وجود دارند که نتایجی ناامیدکننده و بی‌ثمر از تلاش های سئوی خود می‌گیرند.اگر شما بر روی هدایت ترافیک مخاطب به‌سوی وب‌‌‌سایت خود از طریق بهینه‌ سازی موتورهای جستجو بصورت ارگانیک سرمایه‌گذاری کرده‌اید اما به نتایج مورد انتظارتان دست پیدا نکرده‌اید، احتمالا نقاط ضعفی دارید که تلاش‌های شمارا بی‌ثمر کرده است. اگر این‌طور است، شما باید نقاط ضعف کارتان را بیابید و آن‌ها را برطرف کنید تا استراتژی‌های بازاریابی شما به نتایج مورد انتظارتان منجر شود.

در ادامه 4 موردی که در تلاش‌هایتان برای بهبود سئو، باید آن‌ها را مدنظر قرار دهید را به شما ارائه کرده‌ایم:

1) معیار درستی برای اندازه‌گیری دقیق نتایج کار ندارید.

تلاش‌های سئو و نتایج به یک دلیل موردبررسی دقیق قرار می‌گیرند.دید روشن و داده‌های جمع‌آوری‌شده از طریق اندازه‌گیری به‌وسیله‌ی معیارهای مناسب، به شما کمک می‌کند تا دریابید در کجای استراتژی بازاریابی باید تغییراتی را اعمال کنید تا به نتایج بهتری برسید. این کار به شما کمک می‌کند تا یاد بگیرید که چگونه اقدامات شما ممکن است در مقابل انتظاراتتان قرار بگیرد؛ اما این توانایی زمانی به دست می‌آید که شما از معیارهای درستی برای محاسبه‌ی داده‌ها استفاده کنید.بسیاری از بازاریابان هنوز هم در دام معیارهای نامشخص اندازه‌گیری مانند رتبه‌ی صفحه، تعداد بازدید‌های وب‌سایت و دیگر معیارها ازجمله قدرت دامنه، گرفتار می‌شوند.

پیگیری تمامی این معیارها مفید است و نشانه‌های خوبی را برای پیدا کردن مسیر درست بازاریابی به شما ارائه می‌دهد، اما این معیارها برای شما میزان فروش و درآمد را مشخص نمی‌کنند.در عوض بهتر است که روی فاکتورهای ملموسی مانند بهینه‌سازی نرخ تبدیل مخاطب به مشتری، عملکرد جذب ترافیک و محدوده‌هایی که بیشتر موردتوجه مخاطب قرارگرفته است تمرکز کنید. این فاکتورها دید روشنی به شما می‌دهد تا بررسی کنید که کدام گام‌های عملی توسط شما می‌تواند به جذب حداکثری مخاطب منجر شود.

عدم موفقیت در سئو سایت | عدم موفقیت در SEO | سئو و بهینه سازی

2) محتوای شما بازدیدکنندگانتان را ناامید می‌کند.

بازاریابان حرفه‌ای عقیده دارند که تولید یک محتوای عالی برای موفقیت در سئو کافی نیست. محتوا با ارزش به‌عنوان اسکلت‌بندی اصلی ساختمان سئو شناخته می‌شود، چراکه مخاطب همواره به دنبال ارزش است. شما باید از تولید صرف محتوا برای پر کردن صفحات وب‌سایتتان یک گام جلوتر رفته و به تولید محتوایی بیاندیشید که به کاربران کمک می‌کند تا به یک محصول یا مفهوم ارزشمند برای زندگی‌شان دست پیدا کنند.اگرچه طبقه‌بندی‌ محتوای ارزشمند سخت‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد اما کسانی که در محتوای خود به ارزش‌آفرینی برای کاربران دقت کرده‌اند، با نرخ رشد بهتری در تجارتشان مواجه شده‌اند. دفعه‌ی بعدی که شما از نتایج نامناسب سئوی خود متعجب شدید، بهتر است تا بررسی دقیقی روی استراتژی تولید محتوای خود انجام دهید.

3) از تاکتیک‌هایی در سئو استفاده می‌کنید که کهنه‌شده‌اند.

شما باید ورای قرار گرفتن در اولویت جستجوهای کلمات کلیدی بیاندیشید و بر روی محتوایی متمرکز شوید که درازای گرفتن زمان کاربران به آن‌ها پاداشی ارائه کند.روزهایی که لینک‌های برگشتی مورد شمارش قرار می‌گرفت و امتیازات کلمات کلیدی به‌عنوان فاکتورهای اصلی بهینه‌سازی موتورهای جستجو شناخته می‌شدند، تمام‌شده است.با معرفی هوش مصنوعی که در الگوریتم رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها توسط گوگل به کار گرفته می‌شود، اسپایدر‌ها اکنون هوشمندتر شده‌اند و بنابراین نیازی به استفاده از تاکتیک‌های قدیمی برای به دست آوردن رتبه‌ی بهتر نخواهید بود. فقط محتوا‌های واقعا ارزشمند رتبه‌ی خوبی دریافت خواهند کرد و طراحی سایت‌ های بی‌کیفیت بدون توجه به تعداد لینک‌های برگشتیشان برای قرار گرفتن در صفحه‌ی اول نتایج جستجو با مشکلات بزرگی روبرو هستند.

4) مخاطب اولویت اول شما نیست.

اگر تنها در استراتژی سئوی خود مخاطب را در اولویت قرار دهید می‌توانید از بسیاری از دام‌های سئو سایت  با موفقیت رهایی پیدا کنید. متخصصان سئو عقیده دارند که شما باید 30% از تلاش‌های خود را صرف شناخت دقیق مخاطب کنید تا در استراتژی‌های سئوی خود موفق شوید.اگرچه این میزان ممکن است بسیار زیاد به نظر بیاید، اما شناخت کاربران و مشتریان بالقوه کاملا لازم و ضروری به نظر می‌رسد. انجام بررسی‌ها و پژوهش‌های دقیق روی جمعیت هدف نباید محدود به بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی باشد. برای داشتن یک مجموعه‌ی سئوی موفق، بازاریاب‌ها باید دانسته‌های خود از نیاز‌های مخاطبان را به‌عنوان یک استراتژی به‌کارگیرند. شناخت دقیق مشتریان باید پایه‌ی اصلی تمامی تلاش‌های دیگر در مجموعه‌ی سئو باشد.

با فراگیری روش تمرکز محتوا بر مخاطب، جذب ترافیک فوق‌العاده‌ای را در جستجو‌های مرتبط، تجربه خواهید کرد و اگر تمامی موارد ذکرشده در این مقاله را در مجموعه استراتژی‌های سئوی خود رعایت کنید، خواهید توانست به نتایج مورد انتظارتان دست پیدا کنید.

[rating itemreviewed=”4 عامل عدم موفقیت در سئو سایت” rating=”9.5″ reviewer=”سایت سازان” dtreviewed=”22/11/2016″ best=”10″ worst=”0″]در این مطلب 4 عامل عدم موفقیت در سئو سایت ( عدم موفقیت در SEO ) را با هم بررسی می کنیم و تکنیک های موثر در سئو و بهینه سازی را بیان خواهیم کرد و…[/rating]

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید