طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

9روش مفید برای طراحی شگفت انگیز موبایل UX

9روش مفید برای طراحی شگفت انگیز موبایل UX

UX در واقع به معنای تجربه کاربر، احساسات، رفتار و نگرش در مورد استفاده از یک محصول خاص است. مثلا ممکن است احساسی که شما از گرفتن یک گوشی در دستتان دارید با احساس شخص دیگری که همان گوشی را دارد فرق کند. یا اینکه احساس شما در رابطه با یک گوشی جدید و پیشرفته تر از گوشی قبلیتان کاملا متفاوت باشد.طراحان موظفند که طراحی وب سایت حرفه ای برای برنامه های تلفن همراه داشته باشند که در اینجا به معرفی 9روش مفید برای طراحی شگفت انگیز موبایل UX می پردازیم:

1-UX شخصی

از آنجا که بیشتر کاربران به خاطر سهولت استفاده از اینترنت و استفاده بهینه از زمان از گوشی های هوشمند استفاده می کنند، توسعه دهندگان بیش از پیش نیاز به تبدیل طراحی سایت خود به یک برنامه تلفن همراه دارند. با این حال قبل از هر اقدامی باید استانداردهای لازم را بدانند چرا که صفحه نمایش گوشی متغیر است و باید طراحی سایت را به گونه ای انجام دهند که برنامه شان در تمامی گوشی ها قابل اجرا باشد.

2-با دستورالعمل های گوگل و اپل همراه باشید

همان طور که می دانید امروزه سیستم عامل اکثر گوشی ها آندروید و ios است و 98 درصد از نیاز بازار را گوشی های هوشمند تشکیل می دهند یک طراح ux خوب همواره باید دستورالعمل های گوگل برای ios و آندروید را بدانند.

3-استراتژی کسب و کار خود را تعریف کنید

روشن است که برای موفقیت در هرکاری نیاز به تعیین استراتژی داریم،همواره باید بدانید که نیاز بازار چه چیزی است و رقبای خود را بشناسید و بدانید که در حال طراحی چه چیزی هستند و با اضافه کردن ویژگی های خوب به برنامه ها مشتری های وفاداری برای خود بیابید.

9روش مفید برای طراحی شگفت انگیز موبایل UX | سایت سازان

4-رابط کاربری برای اندازه های مختلف صفحه نمایش

تصمیم گیری این که برنامه در صفحات نمایش مختلف چگونه باشند یکی از هنرهای طراحان ux است .
پس طراحان باید بدانند که طراحی سایت در اندازه مناسب در صفحه نمایش های مختلف ضروری است.عملیات دکمه ها، جمع تاریخ و زمینه متن چند نمونه از عناصر ux است.

9روش مفید برای طراحی شگفت انگیز موبایل UX | سایت سازان

5-تایپوگرافی جذاب

فونت های آندروید و ios باید طراحی جذاب و استاندارد خاصی داشته باشند.

مشکل اینجاست که استانداردهای لازم همیشه آن چیزی نیست که باید باشد و باید با تنظیم سبک تایپوگرافی برای عنوان،هدر،زیرنویس،متن،لیست ها و …این مشکلات را برطرف کرد.

9روش مفید برای طراحی شگفت انگیز موبایل UX | سایت سازان

6-یک ux برای دو سیستم عامل

این که یک ux برای دو سیستم عامل مختلف ایجاد شده باشد جالب است اما باید بدانید که این طرح در دو سیستم عامل مشابه نخواهد بود.بنابراین بهتر است که برای هر دو سیست عامل ios و آندروید از دستورالعمل های مخصوص به خودشان استفاده شود.

9روش مفید برای طراحی شگفت انگیز موبایل UX | سایت سازان

7-تجزیه و تحلیل ترافیک از ux

استفاده از نرم افزار تجزیه و تحلیل ترافیک برای نظارت بر رفتار کاربران خوب است و اطلاعات در برخی جنبه ها مانند:تعامل، تعداد کاربران جدید،کاربران جغرافیایی و …می تواند کیفیت بیشتری نسبت به تجزیه و تحلیل سنتی داشته باشد.

9روش مفید برای طراحی شگفت انگیز موبایل UX | سایت سازان

8-به روز بمانید

تکنولوژی مدام در حال تغییر و تحول است پس طراحان ux لازم است که با بررسی مداوم و تحقیق و مطالعه همواره به روز باشند

9-طراحی، فقط صفحه نمایش نیست

این که اصول طراحی وبسایت رعایت شود خوب است اما همه چیز به همین جا ختم نمی شود و برای موفقیت نگاه عمیق تری لازم است، مثلا طرح پرسش هایی از کاربر مانند اینکه هنگام کار با نرم افزار چه حسی دارد می تواند کار خوبی باشد.

 

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید