طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

9 ابزار مفید برای نوشتن محتوا

9 ابزار مفید برای نوشتن محتوا

9 ابزار برای نوشتن محتوا را در این مطلب به شما معرفی می کنیم. با این ابزارها می توانید محتوا را آسان تر و همچنین با کیفیت تر تولید کنید. در ابتدا بگذارید یادآوری کنیم که محتوا چقدر مهم است! همه ی ما می دانیم که محتوا باید وجود داشته باشد چرا که کاربران به دنبال محتوا به سایت شما می آیند و در صورتی که محتوایی نداشته باشید، دلیلی ندارد که یک کاربر بخواهد وارد سایت شما شود! همچنین محتوای شما باید منحصر به فرد و با کیفیت و هدفمند باشد. یعنی این که شما باید محتوای مخصوص خودتان را تولید کنید و در حین تولید آن کیفیت بالا و برطرف کردن نیاز کاربر را هم در نظر بگیرید. در این میان باید به صورت هوشمندانه ای اهداف تجاری خودتان را هم در آن بگنجانید تا به سود مورد نظرتان برسید.

شما برای آن که بتوانید محتوایی خوب و با رعایت مواردی که در بالا گفته شد تولید کنید، باید از ابزارهای مناسب و مفید استفاده کنید تا این کار را آسان تر و با تمرکز و کیفیت بیشتری انجام دهید. ما در این مطلب می خواهیم ابزارهای نوشتن محتوا را به شما معرفی کنیم تا به هدفتان برسید. با ما همراه باشید.

1. Grammarly

9 ابزار مفید برای نوشتن محتوا

این ابزار کار شما در زمینه نوشتن محتوا را بسیار با کیفیت تر و آسان تر خواهد کرد. حتی اگر شما بهترین و کامل ترین و علمی ترین مقاله ی دنیا را هم نوشته باشید اما از نظر جمله بندی و گرامری در آن اشتباهاتی وجود داشته باشد، اطلاعات موجود در مقاله ی شما تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و یک تفکر و ذهنیت منفی از شما در ذهن کاربر ساخته می شود. با این ابزار می توانید اشتباهات نوشته های خودتان را بیابید و اصلاح کنید. همچنین از این اکستنشن می توانید به صورت تخصصی برای توییتر، فیسبوک و … استفاده کنید.

2. Hemingway Editor

نوشتن محتوای قابل خواندن بسیار مهم است! قابل خواندن بودن صرفا مربوط به نوشتار درست کلمات و گرامر درست نیست! خواننده باید بتواند پیام اصلی نوشته را درک کند.  ابزار Hemingway Editor یک ابزار آنلاین و رایگان است که ساختار نوشته ی شما را بررسی می کند و پیشنهاداتی را برای بهبود و خوانایی بیشتر نوشته به شما ارائه می کند. از نظر کلمات هر جمله و جملات موجود در هر پاراگراف و طول هر پاراگراف پیشنهادات خوب و کاربردی به شما ارائه خواهد کرد تا با بررسی و برطرف کردن آن ها کیفیت و خوانایی متن را بالا ببرید.

3. Wordcounter

9 ابزار مفید برای نوشتن محتوا

همانطور که از اسم این ابزار مشخص است، کلمات متن شما را می شمارد! اگر می خواهید یک مقاله ی 500 کلمه ای بنویسید، می توانید آن را با این ابزار کنترل کنید. اما این همه ی کارایی آن نیست! تعداد کلمات و جملات و پاراگراف ها توسط این ابزار تشخیص داده می شود. همچنین می تواند زمان تقریبی برای خواندن متن شما را محاسبه کند تا بفهمید که خواندن این مطلب شما چقدر از زمان کاربر را می گیرد. یک قابلیت فوق العاده ی این ابزار آن است که کلمات پر تکرار متن را به شما نمایش می دهد! با این قابلیت می توانید از تکرار یک کلمه و خسته کننده شدن متن جلوگیری کنید.

4. One Look Reverse Dictionary

9 ابزار مفید برای نوشتن محتوا

کلمات تکراری می توانند خوانایی و کیفیت متن شما را تحت تاثیر قرار دهند و کاربر را از شما دل زده کنند! پس از آن که کلمات تکراری را در متن پیدا کردید باید فکری به حال آن ها بکنید. بهترین راه این است که از کلمات مترادف و هم معنی آن ها استفاده کنید. One Look Reverse Dictionary ابزاریست که مترادف کلمات را به شما ارائه می کند تا بتوانید آن ها در متن جایگزین کنید.

تا به اینجا با 4 ابزار برای نوشتن محتوا آشنا شدیم. تولید محتوا یکی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در سئوی سایت شماست. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سئو از صفحه ی سئو و بهینه سازی دیدن فرمایید.

5. Cliche Finder

همانطور که احتمالا از اسم این ابزار متوجه شده اید، کلیشه های نوشته ی شما را پیدا می کند! هر نویسنده ای کلیشه های خاص خودش را دارد که ممکن است در طول یک متن از آن چندین بار استفاده کند و همین امر باعث خسته شدن کاربر بشود. این ابزار متن شما را می گیرد و کلیشه های آن (عباراتی که تقریبا زیاد تکرار شده باشند) را پیدا می کند. شما با اصلاح و عوض کردن آن عبارات می توانید کیفیت کارتان را بالا ببرید.

6. StayFocusd

9 ابزار مفید برای نوشتن محتوا

تعویق و به تاخیر انداختن بلای هر کاری است! این ابزار این امکان را فراهم می کند تا فعالیت های جانبی خود را مسدود کنید تا تمام تمرکزتان را برروی کار و پروژه ی در حال انجام بگذارید. به عنوان مثال وقتی که شما در حال مطالعه ی مقاله ی 9 ابزار برای نوشتن محتوا هستید می توانید دسترسی خود به سایر بخش های وب را محدود کنید تا هیچ چیز حواستان را پرت نکند و تمام اطلاعات و نکات را با دقت یاد بگیرید. همچنین امکان مسدود کردن بخش های خاص یک صفحه (مانند بازی ها و فیلم ها) هم وجود دارد.

7. Draft

9 ابزار مفید برای نوشتن محتوا

پیش نویس کردن یکی از بهترین اقدام ها در زمینه ی نوشتن است! چه چیزی بهتر از پیش نویس کردن ایده ها و در آینده کامل کردنشان؟! این ابزار امکان ثبت و ذخیره ی چند پیش نویس و سپس کامل کردن آن ها در کنار هم و در قالب یک نوشته را هم ارائه می کند. تعداد نوشته ها و کلمات را هم ردیابی می کند و در قالب ایمیل به شما خبررسانی می کند. برای کارهای گروهی و همکاری های چند نفره نیز ابزار و پیشنهاد مناسبی به نظر می رسد.

8. Wattpad

9 ابزار مفید برای نوشتن محتوا

یک شبکه و جامعه ی منحصر به فرد و فوق العاده از نویسندگان است! شما در Wattpad می توانید با مطالعه ی سایر مقالات، ایده ها و سبک های مختلفی را ببینید و بیاموزید. اینگونه کیفیت کار و همچنین تجربه ی شما بالاتر می رود و با گذشت زمان می توانید ایرادهای کار خودتان را هم بیابید و برای برطرف کردنشان تلاش کنید.

9. Most Dangerous Writing App

این ابزار شما را دیوانه خواهد کرد!!! با این ابزار مجبور خواهید بود که تمام پیش نویس خودتان را نابود کنید. جزء به جزء باید نوشته را بررسی کنید. هرچیزی که از درون به شما القاء می شود را باید کنار بگذارید تا یک مطلب کاملا حرفه ای و بهینه و مفید تولید کنید.

در اینجا این مطلب با عنوان 9 ابزار برای نوشتن محتوا به پایان رسید و ما امیدواریم که مورد استفاده و توجه شما قرار گرفته باشد. تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

عنوان
تاریخ بازبینی
عنوان
9 ابزار مفید برای نوشتن محتوا
امتیاز
51star1star1star1star1star

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها (1)

الهه

سلام
شما برای این پست زیبا 1100 کلمه نوشتیدو مشکل من نوشتن مطالب با کارکترهای طولانی است متاسفانه هیچ سایتی اموزش نداده لطفا راهنمایی کنید

دیدگاه ‏خود را بنویسید