طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

9 تکنیک کنترل ذهن کاربران در طراحی سایت

9 تکنیک کنترل ذهن کاربران در طراحی سایت

9 تکنیک کنترل ذهن کاربران در طراحی سایت را در این مطلب برای شما آماده و بیان کرده ایم تا با توجه به آن ها طراحی وب سایت بهتری انجام دهید و تاثیر بیشتری بر ذهن کاربرانتان بگذارید. در طراحی سایت نکات و ملاک های زیادی وجود دارند که هر کدام تاثیرات خاص و ویژه ای بر ساختار سایت و تجربه ی کاربران خواهند گذاشت. نکاتی که در این مطلب برای شما بیان می کنیم به شما کمک خواهند کرد تا از هر جهت کیفیت طراحی سایت و تجربه ی کاربر از سایتتان را بهبود ببخشید.

ویژگی ها و نکات ظاهری

طرح و قالب

یک قالب کامل و با کیفیت و هوشمند به شکلی طراحی می شود که کاربران را به سمتی که طراحان و مدیران سایت می خواهند هدایت کند. در زیر به نکات مربوط به طرح و قالب یک سایت خواهیم پرداخت.

مینیمالیسم

در طراحی سایت مدرن این امر بسیار مهم است! این کار در واقع به معنی حذف عناصر غیرضروری و بی تاثیر می باشد. این مورد باعث بالا رفتن تمرکز کاربران بر روی بخش های اصلی می شود. کاهش استرس بازدیدکنندگان و دقت و درک بهتر هم از جمله نتایج مینیمالیسم در طراحی وب سایت است که شما را در بالا بردن کاربرد و بازدهی سایتتان کمک خواهد کرد.

مدیریت فضا

مدیریت و استفاده ی درست از فضای موجود در طراحی سایت بسیار مهم است. سعی کنید که فضا را خیلی شلوغ نکنید و همچنین زیاد صفحه را خالی نگذارید. در بین آیتم ها و بخش ها مرز مناسبی را در نظر بگیرید و فضایی خالی به میزان مناسب را داشته باشید تا امکان تفکیک این بخش ها توسط کاربر وجود داشته باشد و آن ها دارای آرامش ذهنی کافی برای درک سایت باشند.

الگوی مطالعه

الگوی مطالعه و مکان وجود آیتم های مختلف برای کاربران بسیار مهم هستند. معمولا ایده آل ترین ساختار و الگو به شکل Z می باشد، طوری که در گوشه ی بالا سمت چپ، وسط و گوشه ی پایین سمت راست سایت مفاهیم و آیتم های اصلی قرار می گیرند.

9 تکنیک کنترل ذهن کاربران در طراحی سایت

رنگ ها

رنگ ها می توانند محتوا و مطالب سایت شما را تا چندین برابر تاثیرگذارتر کنند و این تنها به شرطی امکان پذیر است که از هر رنگ در جای درستی استفاده کنید. بنابراین می توان گفت که باید دلیل حضور هر رنگ در هر نقطه کاملا مشخص باشد.

سبز

نماد طبیعت است و همانند رنگ آبی می تواند خاصیت آرامش بخش داشته باشد. به خوبی در کنار رنگ های آبی و سفید قرار می گیرد و می تواند به نوعی نقش مکمل داشته باشد. همچنین گزینه ی خوبی برای دکمه ها است!

آبی

برای هر دو گروه مردان و زنان مناسب و است و یک آرامش کلی را به کاربر منتقل می کند. از جمله موارد استفاده ی این رنگ به عنوان رنگ اصلی می توان در شبکه های اجتماعی و همچنین سایت های اداری اشاره کرد.

مشکی

نشانگر جدیت و مناسب برای ارائه ی اصلاعات و مفاهیم اصلی و همچنین به تصویر کشیدن است. بهترین گزینه برای متن محتوا و اطلاعات مربوط به یک بخش یا کالا می باشد. این رنگ را برای نوشته ها و کارهای اصلی استفاده کنید تا تمایز آن ها نسبت به بخش های خاص به چشم بیاید.

زرد و نارنجی

نماد و نشانگر عجله است! می توانند به خوبی نیت شما را برای بازه های زمانی محدود و یا تعداد محدود یک کالا یا یکی از خدمات سایت شما برآورده کنند. از نظر زیبایی شناسی رنگ زرد در جایگاه خوبی قرار دارد و تاثیر ذهنی مناسبی خواهد داشت.

برای آشنایی بیشتر با اهمیت رنگ ها می توانید این مطلب سایت سازان را مطالعه کنید: اهمیت رنگ ها در طراحی سایت

فونت ها

9 تکنیک کنترل ذهن کاربران در طراحی سایت

فونت ها یکی از اصلی ترین نکات در 9 تکنیک کنترل ذهن کاربران در طراحی سایت هستند. این عامل بر درک بهتر متن توسط کاربران و همچنین احساس رضایت آن ها از شما و سایت شما به صورت مستقیم تاثیر می گذارد. انتخاب فونت مناسب برای سایت به طور کلی بر میزان راحتی کاربران در سایت شما موثر خواهد بود و در نهایت با انرژی و تجربه ی مثبتی که برای آن ها بسازید می توانید اهداف خودتان را هم راحت تر و بهتر محقق کنید.

از فونت های فانتزی و بچه گانه استفاده نکنید و در عین حال سعی کنید که فونت و خطی که استفاده می کنید زیبایی و چشم نوازی کافی را داشته باشد.

ذهن کاربران را کنترل کنید!

سایت و صفحات سایت باید امن و هدفمند باشند تا کاربران کاملا به شما و وب سایتتان اعتماد کنند. تمامی اقدامات امنیتی برای بخش هایی که مربوط به پرداخت می شوند و یا کاربران می بایست اطلاعات شخصی خود را وارد کنند باید رعایت شوند و شما باید استفاده از نشانه های قانونی و معتبر آن ها را از وجود این امنیت مطمئن کنید. همچنین وجود اطلاعات شرکت شما و درج کردن اطلاعات تماس در سایت می تواند از دیگر عوامل آرامش بخش به کاربران برای اعتماد به شما باشد.

ذات انسانی کاربران را فراموش نکنید

ذات انسان به گونه ای است که از مهم دیدن خود و دریافت احترام و اهمیت نسبت به خودش احساس رضایت می کند و اگر شما بتوانید از این مسئله در طراحی سایتتان استفاده کنید امتیاز بزرگی را به دست آورده اید. استفاده از کلمات و عباراتی مانند “برای شما” و “مال شما” می تواند این احساس اهمیت را در کاربران برانگیخته کند.

با شخصی سازی سایت و محتوای آن می توانید کاربران را بیشتر مجذوب خود کنید! با توجه به زمینه و موضوع سایت و استفاده از اطلاعاتی که تمامی مخاطبانتان شامل آن بشوند می توانید این احساس را به آن ها بدهید که این سایت دقیقا برای شخص خودشان طراحی شده تا خوشایندی بیشتری را تجربه کنند.

به عنوان آخرین نکته برای تاثیر بر کاربران توسط طراحی سایت می توانیم به نزدیک بودن شما و کاربران اشاره کنیم! سعی کنید با استفاده از ابزارهای مختلف به کاربران نزدیک شوید و این حس را در آن ها ایجاد کنید. استفاده از ابزارهای شبکه های اجتماعی و یا معرفی اکانت هایتان در شبکه های اجتماعی به کاربران می توانند از جمله اقدامات شما برای این امر باشند.

ابزارهای کاربردی و مهم

از ابزارهای مهم برای تاثیر بیشتر و دریافت نظر کاربران و همچنین دریافت بازخوردهای آنان استفاده کنید. یکی از مهم ترین کارهایی که برای تاثیر بر کاربران می توانید انجام دهید، استفاده از تصاویر است. تصاویر مرتبط با محتوا و متن هر صفحه را با لوگو و نشان خودتان منتشر کنید. ابزارهایی برای لایک کردن مطالب سایتتان توسط کاربران قرار دهید. علاوه بر این ها، ابزار منتشر کردن مطالبتان در شبکه های اجتماعی را توسط کاربران فراهم کنید تا احساس همراهی آن ها با خودتان را ایجاد کنید و همچنین امکان توسعه و اجتماعی تر شدن سایتتان وجود داشته باشد.

نکات ساختاری در سایت

تا به اینجای کار به بررسی و بیان نکاتی که توسط کاربر دیده می شوند پرداختیم تا بتوانیم از طریق شکل و ابزاری که آن ها می بینند تجربه ی بهتری برای آن ها بسازیم. حالا در ادامه ی آموزش 9 تکنیک کنترل ذهن کاربران در طراحی سایت می خواهیم به نکات ساختاری سایت بپردازیم.

حفظ هماهنگی

حفظ هماهنگی بخش های مختلف سایت نهایتا باعث می شود که کاربران به سمت اهداف شما هدایت شوند. ساختار و الگوهای ساختاری سایت شما باید هماهنگ باشند تا کاربری ساده ای را برای بازدیدکنندگان ایجاد کنند. هچنین هدایت و راهنمایی درست کاربران در سایت از دیگر موارد مهم در این زمینه است که شما می بایست با استفاده از ابزارهای مختلف این کار را انجام دهید.

منوها و call to actionها و لیست مطالب و محصولات می توانند از جمله بهترین گزینه ها برای هدایت کاربران باشند.

تقویت و پیشرفت

از هشدارها و اطلاع رسانی توسط ویژگی های بصری و یا صوتی استفاده کنید تا کاربران را به سمت خودتان جذب کنید. این مورد یکی از جدیدترین ابتکارها و ترفندها در طراحی سایت مدرن است. با استفاده از رنگ ها و صداهای مناسب کارایی این ابزارها را افزایش دهید.

در این بخش هم تاثیرات روانشناسی بر ذهن کاربران حرف اول را می زنند. برقراری ارتباط بیشتر با کاربران و ساخت ابزار ارتباطی با آن ها از جمله مواردی هستند که تاثیر زیادی بر کاربران می گذارد. به طور کلی سعی کنید خودتان و کاربران را در ارتباط و وابسته هم نشان دهید.

اطلاعات خصوصی

سرویس های خوب و با کیفیت ایجاد کنید و آن ها را برای کاربران ضروری و مهم کنید. امروزه تمامی کاربران به حفظ تصاویر و فیلم ها و فایل های شخصی خود بسیار اهمیت می دهند و ارائه ی چنین سرویسی از جانب شما تجربه ی بسیار خوبی برای آن ها خواهد ساخت! علاوه بر این که به آن ها امنیت می دهید، ضمانت های امنیتی را هم از آن ها بگیرید! تایید اکانت امروزه بسیار رایج و صحیح است. از کاربران بخواهید به وسیله ی شماره تلفن، ایمیل و … اکانت و حساب های کاربری خود را تایید کنند.

در این مطلب با عنوان 9 تکنیک کنترل ذهن کاربران در طراحی سایت سعی کردیم تا به آموزش کاربردی طراحی سایت بپردازیم و امیدواریم مثل همیشه از ما راضی بوده باشید.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید