طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

9 چیز درباره بازاریابی محتوایی که نمی توان درست یا غلط بودنش را فهمید

9 چیز درباره بازاریابی محتوایی که نمی توان درست یا غلط بودنش را فهمید

مطمئنم لازم نیست که یادآوری کنم، این روزها بازاریابی شامل چه زمینه هایی شده و در چه کارهایی از آن استفاده می شود چرا که همه شما بدون شک اطلاعاتی کم و بیش از این مطلب دارید.

سئو، وبلاگ نویسی، ساخت لینک، تلفن همراه، رسانه های اجتماعی و … . اما نقطه ای وجود دارد که تمام این ها را به هم مرتبط می کند و شاید خیلی از شما دوستان با آن آشنا نباشید و آن چیزی نیست جز: بازاریابی محتوا (بازاریابی محتوایی).

بازاریابی محتوا - Content Marketing

به عنوان یک کارآفرین، کار سختی است که روی تمام این موضوعات تسلط داشته باشید اما نیاز است که بدانید تمام این ها چگونه با هم متناسب می شوند.

در زیر 9 مورد را که باید در مورد بازاریابی محتوا (بازاریابی محتوایی) بدانید را لیست کرده ایم :

1- اصل مطلب در مورد آنهاست، نه شما

شاید عنوان بالا کمی نا معلوم باشد اما این جمله در بازاریابی یک جمله ی معروفی است (It’s about them, not you). بازاریابی محتوا در مورد محصول یا خدمات شما نیست، اولین مهمترین اصل این است که نیاز مشتریان خود را بدانید، گاهی ممکن است برای موفقیت بیشتر لازم باشد که از محصولاتی که دارید بگذرید و به دنبال نیاز بازار بروید.

2-رایگان نیست

برخی افراد می گویند زیبایی بازاریابی محتوا به این است که شما خدمات رایگانی را ارائه دهید. با عرض پورش باید بگویم که این راه کار کردن نیست! شما نیاز دارید که زمانی را صرف یادگیری بازاریابی محتوا کنید یا اینکه افراد متخصص این کار را برای کمک رسانی استخدام کنید.

3- مطالب باید بروز باشند و با توجه به نیاز های جامعه پیش بروند

جهان آنلاین در حال بلوغ است و چشم اندازهای روشنی پیداست. اینترنت فقط مجموعه عظیمی از داده هاست که توسط لینک ها کنار هم قرار می گیرند. شما باید بخش های قدیمی را پشت سر بگذارید و با بخش های جدیدی که می آیند روبه رو شوید.

 

4-یک دست صدا ندارد

ممکن است به حرف مردمی گوش دهید که می گویند شما فقط می توانید عنوان یک دستیار نویسنده را یدک بکشید یا اینکه فقط می توانید سهام دار باشید یا حتی یک متخصص وبلاگ نویسی!

بازاریابی محتوا - Content Marketing

این درست نیست و شما ممکن است در هر زمینه ای نیازمند کمک باشید.

5-این روش برای هر زمینه ای پاسخگو است

حرف کسانی را که می گویند بازاریابی محتوا فقط برای شرکت های بزرگ است باور نکنید، این درست نیست،هر کسی می تواند از بازاریابی محتوا بهرمند شود. حتی می توان در یک کسب و کار کوچک که بودجه بزرگی هم ندارد از بازاریابی محتوا بهره برد.

6-نیاز به تلنگر دارید

واقعیت ساده این است که در برخی مراحل سخت نیاز به کمک متخصصان دارید، شکست و موفقیت با تصمیم گیری های افراد متخصص است که معنا پیدا می کند. اینکه محتوای رقیب شما در جهان بیداد می کند می تواند برای شما تلنگری باشد تا برای ایجاد محتوای مناسب به دنبال راه چاره باشید.

بازاریابی محتوا - Content Marketing

7-تمرین در موفقیت تاثیرگذار است

تا به حال شنیده اید که برخی می گویند برای خوشبختی بیشتر تمرین می کنند؟

این به بازاریابی محتوا هم اشاره دارد. در وهله اول شما نیاز دارید که اهداف خود را بشناسید،بررسی کنید و برای موفقیت بیشتر تمرین کنید.اگر هنوز تردید دارید بهتر است با خواندن سوالاتی که درباره بازاریابی محتوا پرسیده شده شروع کنید. روی سرفصل های خود تمرکز کنید و به دنبال تیترهای خلاقانه باشید.

8-محتوای بصری

تصاویر نقش ویژه ای در بهتر کردن محتوای یک سایت دارند، امروزه اضافه کردن تصاویری که موارد اضافی ندارند می توانند اولویت های مخاطبان را پوشش دهند. سعی کنید مطالبی که می نویسید برای کاربران خسته کننده نباشد استفاده از تصاویر جذاب متن شما رو بهتر خواهند کرد.

9-محتوای تلفن همراه

امروزه هیچ کسی نمی تواند مانع استفاده زیاد کاربران از تلفن های همراه گردد پس این نکته را فراموش نکنید که طیف گسترده ای از مخاطبان شما با تلفن های همراه مطالب شما را پیگیری خواهند نمود پس تلاش کنید طراحی سایت خود را از همه لحاظ برای تلفن های همراه بهینه کنید. چنانچه صاحب وب سایت هستید و طراحی سایت شما با تلفن های همراه سازگار نیست پیشنهاد می کنیم مشاوره رایگان با تیم سایت سازان را از دست ندهید :

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید