طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

8 رویه برای بازاریابی محتوا در سال 2017

8 رویه برای بازاریابی محتوا در سال 2017

8 رویه برای بازاریابی محتوا در سال 2017

زمان آن رسیده است که برای سال آینده برنامه‌ریزی کنید، پس بهتر است تا به رویه‌هایی که می‌تواند کار بازاریابی محتوا را در سال آینده آسان‌تر و موثرتر کند، نگاهی بیاندازید.بازاریابی محتوا چیست ؟بازاریابی محتوا یکی از بخش‌های جدا نشدنی استراتژی بازاریابی است و از آنجا که محبوبیت آن در سال 2016 افزایش‌یافته است، بهتر است تا اثربخشی آن نیز در سال 2017 به حداکثر خود برسد و در این زمینه تمام احتمالاتی که می‌تواند برای برند شما سودمند باشد، توسط مجموعه‌ی شما موردبررسی قرار گیرد.سال آینده بسیار نزدیک است، از این‌رو توصیه‌هایی در مورد مهم‌ترین جنبه‌های بازاریابی محتوا به شما ارائه می‌دهیم تا با استفاده از آن‌ها استراتژی بازاریابی خود را در سال 2017 بهبود دهید.

یک استراتژی بازاریابی محتوای مستند تولید کنید

بر اساس گزارش منتشرشده در سایت contentmarketinginstitute.com پیرامون بازاریابی محتوای B2B، تنها 37% از بازاریابان B2B دارای یک استراتژی بازاریابی محتوای مستند هستند درحالی‌که 41% از آن‌ها یک استراتژی در ذهن خوددارند اما آن را مستند نکرده و برای آن اسناد و مدارکی تهیه نکرده و آن را بر روی کاغذ نیاورده‌اند.علاوه بر این، 17% از بازاریاب‌ها در حال حاضر هیچ استراتژی بازاریابی مدونی ندارند اما برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در 12 ماه آینده یک استراتژی مدون تهیه نمایند.مستند کردن استراتژی بازاریابی می‌تواند در بسیار مفید باشد، چراکه این کار به شما اجازه می‌دهد تا یک دید روشن نسبت به فعالیت‌ها و اهدافتان داشته باشید. این کار باعث می‌شود تا تمرکز اصلی تجارت شما روی اقدامات مرتبط با تجارتتان معطوف باشد، بدون اینکه از این تمرکز به سمت اهداف پر زرق‌وبرق و ظاهرا مفید کوتاه‌مدت کشیده شود.

تولید محتوای بیشتر

نیاز به محتوای تازه در حال افزایش است و به نظر می‌رسد که تمامی بازاریابان این حقیقت را می‌دانند که باید برای این افزایش مصرف چاره‌ای بیاندیشند تا در بازار رقابتی به وجود آمده سهمی برای خود داشته باشند.70% از بازاریابان B2B برنامه‌ریزی کرده‌اند تا در سال 2017 ازلحاظ کمی، محتوای بیشتری به نسبت سال 2016 تولید کنند. همچنین 25% از آن‌ها در نظر دارند که در سال 2017، به همان میزانی که در سال 2016 محتوا منتشر کرده-اند، در سایت خود به انتشار محتوا بپردازند.اگرچه ممکن است افزایش تعداد محتوا در سال 2017 به‌عنوان رویه‌ای در دستور کار قرار گیرد اما این به این معنی نیست که قرار است کیفیت فدای کمیت شود.اگرچه مهم است که میزان انتشار محتوا افزایش یابد اما باید در نظر داشته باشید که این محتوا باید در راستای اهداف اصلی تجارتتان تهیه شود.

 

بازاریابی محتوا | بازاریابی دیجیتال | بازاریابی مفهومی | استراتژی بازاریابی

استفاده از افراد با نفوذ در بازاریابی

این روش یکی از رویه‌های محبوب در سال 2016 بوده است و برند‌های مختلف همواره به دنبال جلب حمایت افراد تاثیرگذار از محصولات خود بودند. فقط تعداد بازدیدکنندگان یک فرد بانفوذ، تنها موضوع بااهمیت در این حوزه نیست بلکه موضوع مهم‌تر ارتباط با کاربرانی است که در جامعه‌ی هدف شما قرار دارند و پتانسیل زیادی برای تبدیل آن‌ها به مشتری وجود دارد.ازاین‌رو، ما انتظار داریم که بازاریابی توسط افراد بانفوذ رشد فزاینده‌ای داشته باشد، اما این رشد باید در جهتی قرار گیرد که هم منفعت شخص تاثیر‌گذار لحاظ شود و هم منافع شرکت شما تامین شود.دسته‌بندی افراد تاثیر‌گذار نیز در حال تغییر است. درگذشته از ورزشکاران موفق و یا بازیگران معروف برای تبلیغات استفاده می‌شد اما امروزه افراد تاثیرگذار در حوزه‌ی اینترنت، خود به یک برند تبدیل‌شده‌اند و نزد کاربران محبوبیت پیداکرده‌اند.

شخصی‌سازی (Personalisation)

ازآنجاکه بازاریاب‌ها به دنبال حفظ انسجام محتوا در استراتژی بازاریابی خود هستند، اهمیت شخصی‌سازی محتوا بیشتر شده و می‌تواند مخاطب را به هدف کمپین بازاریابی نزدیک‌تر کند. محتوا، دیگر باهدف جذب مخاطبان گسترده‌، اما بی‌هدف، تولید نمی‌شود، بلکه ترجیح بر این است که با انتشار محتوا یک گروه خاص هدف قرار داده شوند زیرا این کار می‌تواند کمپانی را یک گام از رقبای خود جلوتر ببرد. این موضوع لزوم بررسی تمامی بخش‌های استراتژی که می‌تواند به یک بازاریاب توانایی جذب مخاطب دهد را نشان می‌دهد.به نظر نمی‌آید این روند به این زودی‌ها متوقف شود و در سال 2017 تقاضا برای محتوای شخصی‌سازی شده، بر اساس نیاز کاربران جامعه‌ی هدف، افزایش خواهد یافت.

افزایش تاثیرگذاری

بازاریابی محتوا چالش برانگیز‌تر شده است. این حوزه فقط تولید محتوا را در برنمی‌گیرد بلکه باید تعادلی بین ارزش‌آفرینی و بازگشت سرمایه در آن لحاظ شود.هرچه بازاریابی محتوا به بلوغ بیشتری می‌رسد، بازاریاب‌ها به راه‌های جدیدی برای محاسبه‌ی تاثیرگذاری آن دست پیدا می‌کنند. همچنین هرساله توقع بازاریاب‌ها از بازاریابی محتوا و تاثیرگذاری آن متفاوت می‌شود چراکه هرچه بیشتر از نحوه‌ی کار بازاریابی محتوا بفهمید، به فرمول مخفی آن برای داشتن یک استراتژی موثر بیشتر دسترسی خواهید داشت.

بازاریابی محتوا | بازاریابی دیجیتال | بازاریابی مفهومی | استراتژی بازاریابی

محتوای ویدئویی

محتوای ویدئویی چیز جدیدی نیست، اما رشد انفجاری آن در سال 2016 رقابت بر سر آن را در سال 2017 بیشتر می-کند. در حال حاضر ناشران تلاش می‌کنند تا با بررسی روش‌های مختلف به هر نحوی استفاده از ویدئو‌ها را در استراتژی بازاریابی محتوای خود بگنجانند.شبکه‌های اجتماعی به میزان قابل توجهی در افزایش رویه‌ی استفاده از محتوای ویدئویی موثر بوده است. ویدئو یک روش مناسب برای بازنشر محتوا است و این کار تجربه‌ی جالبی را به همراه خواهد داشت و به نظر می‌آید که برند‌های زیادی در سال 2017 به استفاده از این رویه روی بیاورند.

محتوای زودگذر

محتوا همواره جدید و تازه نخواهد ماند. 2016 سالی بود که Snapchat به ما آموخت که چگونه محتوای زودگذر می‌تواند در تعامل با مخاطب موثر باشد حتی اگر این محتوا به مدت 24 ساعت داغ باشد و موردتوجه قرار گیرد. فیس‌بوک این ایده را به‌اندازه‌ی کافی جذاب قلمداد کرده که آن را در Messenger مورد آزمایش قرار داده است و به نظر می‌آید در آینده سیستاثیر بسیاری تم‌عامل‌های بیشتری به استفاده از آن وسوسه خواهند شد.برندها در ابتدا به روند استفاده از محتوای زودگذر و چگونگی قرار گرفتن آن در استراتژی بازاریابی محتوا محتاطانه نگاه می‌کردند؛ اما Snapchat در موارد زیادی به اهالی نت نشان داد که استفاده ازاین‌گونه محتواها می‌تواند به تعامل بیشتر کاربران منجر شود و در سئو تاثیر بسیاری دارد.

واقعیت مجازی (Virtual Reality) و هوش مصنوعی (Artificial Intelligence)

محتوای واقعیت مجازی یک‌رویه برای آینده نیست، اما در عوض یک‌راه بسیار جالب است که برندها می‌توانند با استفاده از آن و استفاده‌ی مناسب از تکنولوژی مشتریان آینده‌ی خود را تضمین کنند.موفقیت بازی Pokemon Go در سال 2016 نشان داد تا چه اندازه کاربران تشنه‌ی تکنولوژی‌های جدید هستند. از این موضوع این‌گونه برداشت می‌شود که شما باید تاثیرات روش‌های جدید انتشار محتوا را بررسی کرده و برای استفاده از آن‌ها برنامه‌ریزی کنید.به‌تازگی گوگل بر روی هوش مصنوعی تمرکز کرده است. این نشان می‌دهد که به‌زودی دیگر کمپانی‌ها نیز به سرمایه‌گذاری در این بخش روی خواهند آورد.حتی اگر واقعیت مجازی و هوش مصنوعی در سال 2017 به شکوفایی نرسند، همچنان می‌توان گفت که استفاده از آن‌ها و پتانسیلی که در آن‌ها نهفته است می‌تواند شما را از رقبایتان به طرز چشمگیری متمایز کند.

نتیجه: انتظار می‌رود در سال 2017 چه رخ دهد؟

در سال 2016 بازاریابی محتوا با تغییرات زیادی همراه بود و اکثر این تغییرات مثبت بودند و بازاریابی محتوا را به سمت بلوغ بیشتر سوق دادند و انتظار می‌رود این رویه در سال 2017 همچنان ادامه داشته باشد.اگر کمپانی شما هم‌اکنون بر روی بازاریابی محتوا سرمایه‌گذاری کرده است، سال 2017 سالی خواهد بود که شما باید تمامی روش‌ها را بررسی کنید بسته به آخرین روش‌ها و کاربرانتان، ارتباطات در استراتژی بازاریابی خود را حفظ کنید.

اگر اکنون آماده‌ی تهیه‌ی یک استراتژی بازاریابی محتوا هستید، فرصت خوبی در اختیاردارید تا روند‌های مختلف را برای بررسی میزان تاثیرگذاری آن‌ها را مورد آزمایش قرار داده و بررسی کنید که کدام رویه می‌تواند برای تولید محتوا در سال 2017 کارآمدتر باشد.در هر دو موقعیت بیان‌شده، بازاریابی محتوا در سال 2017 بسیار مهم خواهد بود، به این معنی که همه‌ی ما در حال وارد شدن به یک سال سازنده‌تر، همراه با ایده‌های و معیارهای جدید فراوان هستیم که ما را به اهدافمان نزدیک و نزدیک‌تر خواهد نمود.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید