طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

Microdata چیست؟

Microdata چیست؟

Microdata چیست؟

Microdata می‌تواند به سایت شما کمک کند تا به رتبه‌بندی بهتری در میان نتایج جست‌وجوی موتورهای جست‌وجوگر دست‌یابید و Rich Snippet های تولیدشده می‌توانند طراحی سایت و محتوای سایت شمارا نسبت به سایر سایت‌ها مجزا کنند و تعداد بازدید از سایت شمارا افزایش دهند.
اساسا Microdata یکی از سه زبان کد نویسی است که به‌منظور فراهم آوردن اطلاعاتی پیرامون محتوی صفحه برای موتورهای جستجوگر طراحی‌شده است.

Microdata چیست؟ | سایت سازان

برای درک نحوه کار با Microdata به مثال زیر توجه کنید:

استفاده از Microdata در کد وب‌سایت مزایایی به همراه دارد. اول آنکه Microdata زمینه فعالیت موتور جست‌وجو را برای انواع اطلاعات، بیشتر می‌کنند و همچنین تعیین می‌کند که وب‌سایت‌ها رتبه‌بندی شوند. در مثال بالا افزودن میکرو دیتا برای بهبود HTML در یک صفحه وب در ارتباط با فیلم Avatar، به موتور جست‌وجو این پیام را می‌دهد که صفحه در ردیف صفحات مربوط به فیلم قرار دارد. مزیت دیگر استفاده از میکرو دیتا به وجود آمد Rich Snippet تا است که اطلاعات بیشتری را در نتایج جست‌وجو نسبت به حالت مرسوم نشان می‌دهد. برای مثال در زیر یک نمونه استفاده از این تگ Microdata را برای کلمه “squash soup recipe” (دستور پخت سوپ کدو) می‌بینید که شامل عکس‌ها و تعداد دفعات بازدید نیز می‌باشد.

  • اشخاص

اگر شما یک دستورالعمل تهیه سوپ کدو را جست‌وجو کند شانس اینکه شما دقیقا به دنبال یکی از صفحاتی باشید که در تصویر ارائه شده است، بسیار زیادتر از حالتی است که در روش‌های قدیمی برای جست‌وجو استفاده می‌شد و تنها URL ها و تیترها و meta description ها را مورد جست‌وجو قرار می‌داد.این دسته‌بندی‌ها مواردی از مزیت‌های گنجاندن Microdata در وب‌سایت‌ها است؛ اما Microdata می‌تواند در تجارت‌هایی که مشکل ترافیک نتایج جست‌وجو دارند نیز کارآمد باشد.

  • آثار خلاقانه: فیلم، کتاب، موسیقی، دستور غذا و …

برای اینکه بدانید کد تکمیل‌شده شما به چه نحوی است به یک مثال از صفحه‌های HTML ساخته‌شده برای Avatar نگاه کنید.برای کمک به فهم Microdata پیرامون ماهیت و نحوه به‌کارگیری آن توسط موتور جست‌وجو و منافعی که برای وب‌سایت‌ها به همراه دارد، توضیحاتی در ذیل ارائه‌شده است.
به مرورگر دستور داده می‌شود که رشته متنی Avatar را در سر تیتر 1 جستجو کند اما این تگ HTML هیچ اطلاعاتی در مورد مفهوم رشته متنی ارائه نمی‌دهد و این مطلب کار موتورهای جست‌وجو را برای نمایش مطالب مربوطه برای کاربر سخت می‌کند. در این موارد المان‌های Microdata (که tag Schema نام دارد) می‌توانند این مطلب را نمایان کنند که Avatar یک فیلم است و نه یک تصویر گرافیکی برای نشان دادن یک شخص آنلاین.پس از اتمام کد نویسی سایت یک‌بار سایت خود را توسط بخش “Rich Snippets Testing Tool” در پایگاه Google اجرا کنید تا از کارکرد صحیح Microdata و حداکثر بهره‌وری در استفاده از Microdata در سایت خود اطمینان حاصل نمایید.

  • پیشنهاد، محصول و بسته‌های پیشنهادی

تابستان گذشته yahoo، Bing و Google در یک اقدام کم‌سابقه اعلام کردند که برای افزایش دقت در نتایج جست‌وجوها از Microdata استفاده خواهند نمود. این اقدام فرصتی را برای صاحبان کسب‌وکار اینترنتی و طراحان وب‌سایت‌ها ایجاد نمود تا با تغییرات کوچکی در سایت خود نتایج جست‌وجوهای خود را بهبود بخشند. اگرچه ممکن است Microdata در ابتدا مانند یک‌زبان خارجی به نظر بیاید اما برای درک آن جای نگرانی نیست.

  • تجارت‌های کوچک محلی مثل فروشگاه‌ها و رستوران‌ها و خرده‌فروشی‌های آنلاین

  • جاسازی بخش‌های غیر متنی: فیلم‌ها، عکس‌ها، صداها

Microdata چیست؟ | سایت سازان

چرا برای بالا بردن SEO صفحه خود از Microdata استفاده می‌کنیم؟
چگونه استفاده از Microdata می‌تواند موجب بهبود SEO سایت شما شود؟
چگونه می‌توانید استفاده از Microdata را شروع کنید؟
چه کسانی باید از Microdata استفاده کنند؟
در این مثال “movie” به‌عنوان تگ Microdata به بخش “div” اضافه‌شده و مشخص کننده این است که اطلاعات موجود در ناحیه متنی سایت به یک فیلم اشاره دارد. تگ “itemscope” به موتور جست و جو فرمان می دهد که تمامی محتوی یک div خاص، به یک نوع آیتم تعریف شده اختصاص دارد (مثلا آیتم Movie).

•سازمان

معمولا تگ HTML فرمان می‌دهد که مرورگر اطلاعات داخل تگ را نشان دهد، برای مثال:

  • مکان‌ها، رستوران‌ها و تجارت‌های محلی
  • نقد و بررسی
  • وقایع

همکاری Google، Bing و Yahoo به‌طور قابل‌توجهی طیف امکانات را در کتابخانه تگ Microdata گسترش داده است.

تیم حرفه ای سایت سازان با ارائه خدمات طراحی سایت و سئو و بهینه سازی آماده ی ارائه ی مشاوره و پذیرش سفارش های شما در این زمینه ها می باشد. جهت مشاوره ، برآورد هزینه و ثبت سفارش می توانید از طریق صفحه ی تماس با ما اقدام نمایید.

دیدگاه ‏خود را بنویسید