طراحی سایت حرفه ای، امن و با کیفیت را با شرکت سایت سازان تجربه کنید !
02188471521

چهار نکته برای تولید کلمات کلیدی بهتر

چهار نکته برای تولید کلمات کلیدی بهتر

مشتریان واقعی ما دنبال چه چیزی می گردند؟

در نگاه اول این سوال بسیار ساده به نظر می رسد اما وقتی که شما شروع به تولید محتوا و اطلاعات می کنید احتمالا سردرگم خواهید شد. کلمات کلیدی یا عباراتی که تا کنون بار ها جستجو شده ، تنها راه مشتری سازی برای شما نیست و قطعا هنوز راه های نرفته ی زیادی برای شما وجود دارد.

تکامل کلمات کلیدی

امروز ما در دورانی هستیم که نتیجه بخش بودن جستجو ها اهمیت بسیار بیشتری نسبت به تعداد زیاد جستجو ها دارند. همونطور که موتور های جستجو تلاش می کنند بهتر و کامل تر منظور کاربران را درک کنند ، ما هم باید در این زمینه هشیار باشیم و نسبت به مشتریان و این که چطور دیده می شویم حساسیت به خرج بدهیم. علاوه بر این ما باید به جستجو های صوتی نیز اهمیت بدهیم و بدانیم که این عامل چگونه بر بازدید ها و پیشرفت ما تاثیر می گذارد. اگر شما هم به دنبال پیشرفت هستید و می خواهید اسب خودتان را زین کنید ، ابزار و روش های بسیاری برای استفاده در اختیار دارید.

1 مشتریان هدف خودتان را بشناسید

این به این معناست که شما واقعا و به طور کامل ، تمامی اهداف موجود را بشناسید. بیشتر تلاش خودتان را برروی شناخت و فهم زبان مشتری بگذارید. در تجارت و بازاریابی ما همیشه باید به دنبال برطرف کردن مشکلات باشیم. سئو یا همان بهینه سازی یک نوع بازاریابیست. در بیان ساده ، کلمات کلیدی و محتوای ما باید مشکلات و ابهامات مشتری را برطرف کند.

2 فراتر از روش ها و ابزارهای قدیمی عمل کنید

ربات ها و موتور های تولید کلمات کلیدی فوق العاده هستد. بدون شک این ابزار ها کمک بزرگ و مفیدی در ساختن کلمات کلیدی مناسب به شما خواهند کرد. به ویژه ابزاری که کلمات پیشنهادی و مرتبط را ارائه می دهند. نرم افزار های جامعه شناسی طراحی شده به شما کمک می کنند تا افرادی را که ممکن است شرکت یا محصولات شما را جستجو کنند پیدا کنید. شما می توانید افکار مشتریانتان را بخوانید و بفهمید که چه چیزی آن ها را سر ذوق می آورد و چه چیزهایی ممکن است جسجو کنند. با این روش شما مطمئن خواهید بود که کلماتی که مشتریان شما جستجو می کنند ، همان کلماتیست که شما و برند شما استفاده کرده اید.

هم چنین شما می توانید درباره ی مشتریان آینده ی خودتان هم اطلاعات به دست بیاورید. با این کار می توانید به آینده نگری خودتان هم افتخار کنید. اصلا و ابدا کار سخت و پیچیده ای نیست و فقط کافیست از ابزار Social Searcher استفاده کنید. با این ابزار شما آخرین پست ها ، کاربران ، بازخورد ها و حتی هشتگ ها و کلمات مرتبط مد نظرتان را پیدا کنید. تنها کاری که شما باید بکنید وارد کردن کلمات کلیدی و انتخاب منبع و نوع پست است.

کلمات کلیدی

یکی دیگر از ابزارهای فوق العاده ای که در اختیار شماست Seed Keywords می باشد. این ابزار این امکان را به شما می دهد که درباره ی موضوع خود جستجو کنید و لیست کلمات کلیدی خود را تولید کنید و حتی آن را برای دوستان خود بفرستید. این ابزار برای سخت ترین و پیچیده ترین مشاغل هم بسیار مفید است و می توانید به سادگی کلمات کلیدی دلخواهتان را پیدا کنید.

 کلمات کلیدی

3 عمق منظور کاربران و موتور های جستجو را بشناسید

تا به اینجا مشتریان خود را شناختید و کلمات کلیدی هم آماده شده ، حالا باید قدم بعدی را برداریم. شما باید بدانید چه نوع مطلبی برای کلمات کلیدی شما مناسب است تا کاربران و موتور های جستجو قانع شوند که مطلب شما هدف آن هاست. بیایید دو موضوع خرید و آگاهی را مورد بررسی قرار دهیم. به عنوان مثال در نظر می گیریم که در حال بهینه سازی صفحه ای با موضوع “تجارت قهوه” هستیم.

کلمات کلیدی

با توجه به آنچه در نتایج می بینید ، گوگل بر این باور است که کاربر به دنبال خرید و فروش قهوه است و یا این که میخواهد اطلاعات بیشتری درباره ی این محصول به دست بیاورد. در این حالت صفحه ای که ما می خواهیم بهینه سازی کنیم ، برای هر دو منظور می تواند انتخاب شود و بازدید شود. این جا یک مثال دیگر داریم:

کلمات کلیدی

در این مثال ، اگر هدف کار شما کلمه کلیدی “از بین بردن علف هرز” باشد ، شما باید صفحه ای تولید و بهینه سازی کنید که نیاز کاربر برای به دست آوردن اطلاعات در این زمینه را بر طرف کند. ابزار و روش های دیگر زیادی برای تعیین نوع مطلب و محتوای شما وجود دارد. از جمله ی این ابزار ها می توان به SEOToolSet, SEMRush, Ahrefs اشاره کرد.

4 از کلمات کلیدی به سوالات برسید

کاربران معمولا سوال های خود را جستجو می کنند. بنابر این ما باید از تمامی فرصت ها و راه ها برای پاسخگویی به این سوالات استفاده کنیم. از بهترین ابزار هایی که شما برای پیدا کردن سوالات کاربران در اختیار دارید می توان به این ها اشاره کرد:

Answer The Public, Question Analyzer , FaqFox

Answer The Public از نوعی از فناوری استفاده می کند که می تواند به شما سوالات و عبارات مرتبط با کلمات کلیدی شما را ارائه دهد. این ابزار به شما لیستی از سوالات را ارائه می دهد که مسلما کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

کلمات کلیدی

Question Analyzer لیستی از سوالات که درباره ی موضوع شما در سایت ها و صفحات جستجو شده را نمایش می دهد. سایت هایی نظیر Amazon, Reddit, Quoraهم شامل کار این ابزار می شوند. به عنوان مثال اگر شما بخواهید سوالات کاربران درباره ی “دستگاه قهوه ساز” را بدانید ، می توانید این سوالات را اینجا پیدا کنید.

کلمات کلیدی

FaqFox نیز لیستی از سوالات مرتبط به کلمات کلیدی شما ارائه می کند. سایت های بزرگی مانند Quora, Reddit, Topix شامل کار این ابزار می شوند. مثلا درباره ی “آیس کافه” با این لیست پاسخ شما را خواهد داد و شما با توجه به سوالات مشخص شده مطلب خودتان را تهیه و تولید می کنید :

کلمات کلیدی

همیشه راه و روش های زیادی هستند که شما بتوانید کارتان را بهتر و آسان تر انجام دهید. تمام تمرکز خودتان را روی کشیدن کاربران و مشتریان به سایت خودتان بگذارید. این امر فقط با انتخاب و تولید درست کلمات کلیدی ، محتوا و سوالات مناسب به دست می آید. کاربران عزیز امیدواریم این مطلب از سایت سازان برای شما مفید واقع شده باشد. ما را با نظرات خود همراهی و هدایت کنید تا با کیفیت هر چه بیشتر به شما خدمت رسانی کنیم.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ‏خود را بنویسید